Labe

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

benny78
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Labe

Příspěvekod benny78 » stř bře 23, 2011 11:03 am

ahojte všichni a doufám, že vam nebudu krátit váš volný čas,
můj dotaz je z jiného soudku než váš, ale budu moc rád když mě trošku pomůžete- no co čím víc tím líp.
Hledám nějaká zajímavá místa na labi k rybaření, třeba kde se hlavní tok setkává se slepím ramenem, kde jsou stulíky, vali, hloubkové rozdíli atd, nebo kde jste vyděli chytnout pěknou rybu, budu rád za každou informaci a kdyby tak bylo trošku klidu taky by to bylo ok. Dál se chci zeptat , kde mohu koupit plavební mapu a jestli podle ní poznám kde jsou mělčiny, vali,hloubky ,metry atd.
jsem rybář který tak nějak začíná a ne většina rybářů je zdílná- což se na jednu stranu nedivím, ryby pouštím a myslím, že se chovám u vody slušně.
díky za každé info dušan
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř bře 23, 2011 5:02 pm

Prosim nejakeho moderatora aby opravil ty hrubky, tohle by se snad na netu nemelo zobrazovat ani pro vystrahu.

K tematu: Mapy Labe se daji najit ke stazeni na netu, muzu ti je kdyztak poslat v pdf. Melciny tam nejak znaceny jsou. Jaka oblast te zajima?
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod fishmaster » stř bře 23, 2011 7:24 pm

Stulíky najdeš tam kde zrovna rostou a hloubku změř sonarem.Rybáři mu říkají ECHOLOT.Stojí dneska pár šupů,pokud koupíš nějaký základ.Jinak ryby na echu najdeš taky,ale musíš koukat jestli jsou ve sloupci,nebo u dna.Pokud začínáš,tak bude lepší se porozhlédnout po vodě,kde aktivitu ryb poznáš z hladiny.Jak,to najdeš na rybářských fórech.Třeba www.mrk.cz , www.chytej.cz .Tam bude lepší si pořádně pročíst jednotlivá témata o rybách,které tě zajímají a které chceš chytat.Teprve potom napiš dotaz,ale zkus opravit svou gramatiku.Nebo se podívej do časopisu rybářství,kde zrovna od nového roku vychází seriál pro začátečníky.Ono to není o tom,kde se chytly velké ryby,ale jde o to jaké a na co,v jaké hloubce atd. ;)Rada:I jedna malá je lepší,než drátem do oka.
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » čtv bře 24, 2011 11:33 am

fishmaster píše:Stulíky najdeš tam kde zrovna rostou a hloubku změř sonarem.Rybáři mu říkají ECHOLOT.Stojí dneska pár šupů,pokud koupíš nějaký základ.Jinak ryby na echu najdeš taky,ale musíš koukat jestli jsou ve sloupci,nebo u dna.Pokud začínáš,tak bude lepší se porozhlédnout po vodě,kde aktivitu ryb poznáš z hladiny.Jak,to najdeš na rybářských fórech.Třeba www.mrk.cz , www.chytej.cz .Tam bude lepší si pořádně pročíst jednotlivá témata o rybách,které tě zajímají a které chceš chytat.Teprve potom napiš dotaz,ale zkus opravit svou gramatiku.Nebo se podívej do časopisu rybářství,kde zrovna od nového roku vychází seriál pro začátečníky.Ono to není o tom,kde se chytly velké ryby,ale jde o to jaké a na co,v jaké hloubce atd. ;)Rada:I jedna malá je lepší,než drátem do oka.

jo,jo neber to zle tohle vím, já jen chtěl nějaká zajímavá místa, než si z Plzně pojedu místa prohlídnout, tak abych měl nějakou představu co se pod vodou nachází a podle toho se zařídil.
každopádně děkuji
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod fishmaster » čtv bře 24, 2011 5:16 pm

Dodnes nepochopím proč někteří rybáři cestují za stejnými rybami přes půl republiky.Třeba odtud z Vltavy jezdí na Labe atd.Pokud mám pěknou vodu doma u nosu,tak přeci nebudu mimo dovolenou cestovat zbytečně.To se raději zaměřím na lepší poznání vody místní.Máš tam Hracholusky.Ty jsou super tak na co Labe?
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv bře 24, 2011 9:41 pm

To bude asi ta turistika ne? :D
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » pát bře 25, 2011 7:16 am

viky_cz poslal jsem Ti sz., díky
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » pát bře 25, 2011 7:31 am

to bude tim ze na sousedove zahrade rostou vzdycky lepsi hrusky-aspon doufaji
pak je jeste jedna varianta-aby jim to doma nikdo nevychytal udelaji si doma revir mist.vyznamu jen pro sebe a bagruji jinde-viz liberecaci a labe-
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » pát bře 25, 2011 7:41 am

fishmaster píše:Dodnes nepochopím proč někteří rybáři cestují za stejnými rybami přes půl republiky.Třeba odtud z Vltavy jezdí na Labe atd.Pokud mám pěknou vodu doma u nosu,tak přeci nebudu mimo dovolenou cestovat zbytečně.To se raději zaměřím na lepší poznání vody místní.Máš tam Hracholusky.Ty jsou super tak na co Labe?

no ani ne hracholusky není až tak výživná voda, je dosti chladná a roční váhové přírustky jsou minimální, proto zde ryby nedosahují větších rozměrů. navíc kdo tam občas chytá přes noc ví, že tam jsou dost otravný ukrajinci-pytláci-a to otravný je dosti mírné.
Druhá věc je , že labe je naší nejbohatší řekou na výskyt velkých kaprů a ikdyž mi zas tak ovelké ryby nejde,ale ta šance, že je ta možnost je příjemná.
To je jako kdybych se vás ptál proč jezdíte s loděma do ciziny,když můžete jezdit na orlíku, a proč jezdit po labi do německa, když můžetejezdit u třěba mělníka, taky to nechápu, ale nesoudím.Každý má jiný zájem a každému se líbí něco jiného, když budu chtít jet na hracholusky tak tam pojedu ,ale já si vybral labe a proto sháním co nejvíce informací- informací.
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » pát bře 25, 2011 7:48 am

packa píše:to bude tim ze na sousedove zahrade rostou vzdycky lepsi hrusky-aspon doufaji
pak je jeste jedna varianta-aby jim to doma nikdo nevychytal udelaji si doma revir mist.vyznamu jen pro sebe a bagruji jinde-viz liberecaci a labe-

promiň, ale lidi jako ty mě fascinují. mluví-no spíš píší a neví. Vzít sousedovi hrušky je krádež, ale pokud si koupím celosvazovou povolenku tak nevidím důvod proč bych nechytal kde chci. Udělat si vlastní revír? Jako,že si budu shánět tady info a pak tam pojedu,když budu mít štěstí chytnu jednoho kapra a odvezu si ho do berounky k plzni-jo? nooooo trošku na hlavičku. člověk co tohle napíše asi i tak přemejšlí tak se nad sebou zamysli. Tohle dělají lidi, kteří dobře ví kde ty místa jsou, jinak odpověděl jsi mi na otázku, nebo jenom plkáš?
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 6

Příspěvekod bobes » pát bře 25, 2011 9:04 am

Ahoj. Mám pro tebe dva poznatky.
Můj otčím (mimochodem taky je ze z Plzně :) ) jezdí rybařit na chatu do Kostelce nad Labem už pár let a letos si koupil povolenku už jen na místní slepé rameno. To má za chatou a obhospodařují si ho místní rybáři. Labe má před chatou a kromě pár menších štik a menších kaprů prý nikdy v Labi nic pořádného nechytil.
Kolega z práce bydlel v Obříství a ten na velké kapry do Labe chodil.
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » pát bře 25, 2011 9:49 am

díky bobes,
já nepředpokládám, že bych nějakého toho obra/ a co je vlastně obr?/ chytnul, ale tím, že se tam vyskytují je určitá šance,že při každém záběru tam může být.
Jinak o labi přemejšlím už dlouho a jako je pro vás jet lodí někam až k moři, pro mě je to jet na labe a když něco chytím bude to jen třešnička na dortě, neb ten dort bude pro mě chytat na labi.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » pát bře 25, 2011 2:32 pm

Ahoj,

strávil jsem lovem (chyť a pusť) a honbou za trofejními kapry, publikací článků v časopisech atd. hodně velkou dobu. Labe od Střekova výše bylo moje nejzamilovanější a mám odtamtud i kousky nad 21 kg, výpravy na 3 měsíce v kuse nebyly výjimkou a moc na to rád vzpomínám, protože teď na to nemám čas. Bohužel je to už taky dosti let a lidi na rozdí od okolních zemí jako je třeba Anglie, Francie atd. pojali způsob lovu novými metodami po svém, a tak se neskutečné množství krásných trofejních kaprů vybilo či odvezlo na jiné vody. Ke konci už jsme si dávali pozor i na to, jak fotíme, neboť bylo zvykem koupit si časopis a hledat ta místa podle fotek. Pak se na tato místa dělala nájezdy, káceli se pomalu stromy aby se tam vešlo co nejvíc lidí a největší bordel tam vždy dělali ti, co nejvíc řvali, že jsme troufalí když bychom chtěli lovit v noci atd, nicméně lovit moderními metodami určenými pouze a jen pro chyť a pusť a následně kapitální kusy grilovat na břehu jim blbé nebylo. Člověku z toho bylo akorát smutno. Nicméně jestli doufáš, že ti někdo poradí nějaký horký flek, tak si myslím, že pokud je to dobrý rybář, tak to nikdy neudělá, stejně jako to neudělám já. Neznám tě, nevím kdo jsi, nezlob se. Nicméně na Labi od Střekova výše je snad každé místo krásné, co se týká dna, kup si i ten nejlevnější sonar nebo po staru velké brko a místo háčku olůvko. Přeju hodně štěstí.

PS: a nežli mne někdo napadne, jak je tomu obyčejně zvykem, že jsem idiot, kurvím vody, nutím někoho ryby nebrat atd. tak bych jen rád podotknul, že mi skutečně nevadí, když si rybář od vody rybu odnese, avšak v rozumné míře (myšlenou na kusy) a kusy, jež jsou na míru nejlepší pro jídlo (20kg kapr to asi není že). O prodávání kaprů vietnamcům, honba za kusy stylem když jsem si zaplatil povolenku, musí se mi to vrátit alespoň 10x atd vím své.

Petrův zdar!
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » úte bře 29, 2011 11:31 am

Ahojky, jasně, že mi nějaký cizí rybář neřekne, kde jsou nějaký horký místa, nebo místa který si našel sám. Ani já bych to neudělal, proto jsem sse neptal ne rybářských webech, ale tady.
Spíš jsem chtěl vědět jestli je nějaká plavební mapa, kde poznám alespoň trošku reliéf dna- mělčiny, hloubky, vali atd.Nějaký informace jsem už získal a jsem rád za každou radu. Nakonec stejně pojedu na víkend bez prutů a projedu si to nejdřív na kole a potom použiji člun a zmapuji si to jak to půjde.

: a nežli mne někdo napadne, jak je tomu obyčejně zvykem, že jsem idiot, kurvím vody, nutím někoho ryby nebrat atd. tak bych jen rád podotknul, že mi skutečně nevadí, když si rybář od vody rybu odnese, avšak v rozumné míře (myšlenou na kusy) a kusy, jež jsou na míru nejlepší pro jídlo (20kg kapr to asi není že). O prodávání kaprů vietnamcům, honba za kusy stylem když jsem si zaplatil povolenku, musí se mi to vrátit alespoň 10x atd vím své.--- naprosto souhlasím jezdím berounku a už si musím joo vyhlédávat místa , abych neviděl tu rybářskou verbeš.
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » úte bře 29, 2011 8:55 pm

Plavební mapy si stáhni tady:

http://mapy.spspraha.cz/lpm/maps.asp?lang=cz

jsou tam všechny hráze pod vodou a vyznačené koryto - plavební dráhu. Víc toho myslím neseženeš.

hrází pod vodou je nejvíc na dolním Labi od Mělníka po Českou bránu a na Vltavě pod Prahou - po Mělník. Na středním Labi nejsou, zato tam je fůra starých ramen¨a tůní.

jo a neházej nám vlasec doprostřed řeky ;)
benny78
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod benny78 » čtv bře 31, 2011 11:37 am

díky moc všem, především viky_CZ a davidovi.
Ještě pár otázek koryto je vyznačeno jako okraj plavební dráhy?
Osa plavební dráhy je kudy jezdí lodě-přibližně?
A ponořené konstrukce jsou ty potopené hráze?
Díky moc za odpovědi dušan
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » čtv bře 31, 2011 5:33 pm

je to jak píšeš a ty černý tečky jsou mělčiny, většinou z naplavenin

Zpět na