Podpořte prosímpetici proti eurokvotam Rybí odpad

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Ste ochotni podpořit petici proti Rybímu odpadu?

Proč? ryby nejím NEVÍM
2
22%
ANO
7
78%

Celkem hlasů: 9
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Podpořte prosímpetici proti eurokvotam Rybí odpad

Příspěvekod prcekee » pát úno 24, 2012 8:07 pm

Nebudu Vás otravovat detaily snad se z reportáže v angličtěně dovíte podstatné, eurokvoty zakazují dovoz ryb do přístavu, ktere nebyly uloveny cíleně, jen uvízli v síti, ročně asi milion tun musí rybáři na moři vyhodit !!!
Pokud Vás toto téma a petice zaujmou prosím podpořte ji podpisem nebo i přepošlete přátelům, známým .....

zde je web i v polštině
http://www.fishfight.pl/

a video klip v polštině
http://www.youtube.com/watch?v=HHfnubf_ ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=sFQtPrVD ... re=related
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned úno 26, 2012 10:07 am

prcekee, to video je sice působivé, jenomže... Tohle opatření má zřejmě důvod zamezit tomu, aby rybáři vyjeli na lov tresek a zpátky přivezli 4 tresky a pět tun ryb, které se momentálně lovit nemůžou. Takže za mně bych podpořil snahu o jiný způsob omezení, ale ne bezhlavé zrušení kvoty. Ty ryby v moři neshnijou, ale poslouží jako článek v potravním řetězci. O to víc bude nějakých krabů, hlavonožců a .... žraloků...
Myšák
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » ned úno 26, 2012 10:32 am

Prehodnocovať zákon, či kvóty pre morský rybolov z Česka, či zo Slovenska je podľa mňa smiešné.
Veď vôbec nevieme o čo ide. Pozerať sa na rôzne videá je nezmysel. Sú nastavené, aby napomáhali jednej či druhej strane. Nechajme to na odborníkov.
Tie až dve otázky v elktronidkom hlasovaní sú detinské.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » ned úno 26, 2012 11:29 am

Nechci tady oponovat,ale tohle má dvě strany.Ty kvóty jsou dosti často nastavované komerčně.Tenhle "odpad" by totiž dosti značně zahýbal i cenami komerčně ceněných ryb.Což by vedlo k redukci rybářských flotil,nutnosti větších dotací a pod.Na druhou stranu Myšáku máš pravdu,ale jenom částečně.V moři sice nic ke zmaru nepřijde,na druhou stranu to vede k částečné deformaci chování se ryb i ptáků,jenž se stávají v místech,kde je vysoký pohyb rybářských lodí,na tomhle přísunu potravy závislý,což vede někdy k enormnímu nárůstu populace některých,komerčně nevyužitelných druhů.Čím se částečně a nebo úplně narušuje přirozená rovnováha i biotop.Jak jsem ale psal,má to dvě strany mince.Dle mně by se tohle drancování moří nemělo dotovat,čímž by sice ceny ryb stoupli,na druhou stranu člověk je určitě méně závislý na tomhle způsobu obživy,než obyvatelé moří jako i komunity a společenstva lidí a národů,kde mnohdy jediný přísun živočišných proteinů pochází z moře.A ty žádné kvóty na ryby nemají.Tyhle komunity a jejích způsob obživy je ale díky zásahům obřích trowlerů a rybářských flotil,řekněme ze strany ekonomicky vyspělejších zemí značně redukován a omezen a i tam,kde bývalo kdysi dost obživy pro místní komuny. Vymizeli populace druhů ryb i komerčně pro tyhle lodě nezajímavé a skončili jako odpad.Tohle je ale debata,jejiž rámec zahrnuje daleko více aspektů a Ozzie,ač máš pravdu a postavit hlasování takhle není zrovna ....hmmm nezavádějící,na druhou stranu něco udělat z drancováním na mořích je opravdu zapotřebí a proto vítám každou aktivitu,jenž tohle bude nějakým způsobem řešit.Má to ale opravdu mnoho aspektů ke zvážení.
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra

kvoty

Příspěvekod prcekee » ned úno 26, 2012 8:07 pm

O teto akci jsem se dověděl náhodou na satelitu na National Geographic (nevím jestli to mam dobře), program byl dost dlouhy a cele se to točilo na rybařske lodi kde se k tomu vyjadřovali rybáři ktere to živi a utvořil jsem si svuj názor (petici jsem podepsal). Dokonce šéfa te komise na trhu ryb reporter požádal o označení která z 10 ti vystavených ryb je kvotovana a poznal jednu! Tudíž je to v unii jak u nas že o věci rozhodují úplatní odborníci kteří o problému nemají potuchy.
Pokud jste se podívali tak statistiku hlasujících dělají jen pro přímořské státy ale jsem rád, že jste o tento problém díky mně zavadili a udělali si svůj názor. Jak se rozhodnete je na Vás.
Moje hlasování je dětinské ale stačí aby se okolo jdoucí zamyslel.
Jinak ryby ani moc nejim a ani nerybařím ani na rybníku.
Ono milion tun hozených zpět do vody nikomu neprospěje ale rozhodně škodí.

Všem děkuji za projevený zájem a názor
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned úno 26, 2012 8:52 pm

Omlouvám se, že odpovídám dost na rychlo, ale ...
Raději uvidím tisíce tun (???) ryb hozených do moře, než rybáře lovící všechno jenom proto, že není regulace. Milióny lidí žijících na pobřeží, kteří jsou na rybách (ne rybolovu!!!) jako zdroji obživy existenčně závislí, kteří svým potomkům vypráví, jak vypadal živočich, který žil v moři a jejím předkům dával obživu.
Kdo si pamatuje film "Vrtěti psem" ví, že ospravedlnit se dá všechno. Až někdo vymyslí lepší regulační opatření, budu pro, ale kvůli tunám ryb hozených zpět do moře nemohu souhlasit s tím, že komerční trawlery vyloví vše, co v moři ještě zbylo.
Bavme se o udržitelném způsobu rybolovu. Proč již dnes jachtař ve Španělsku nesmí chytnout tuňáka pod hrozbou pokuty. Proč denně v severním moři přerývají rybáři přerývají mělčiny pro bedýnku krevet... Jednou přece musí přijít doba, kdy již samec nebude mít v akčním rádiu žádnou samičku a pak se produkce zastaví. Nemyslím si, že tato regulace je dobrá, ale zatím nem,áme lepší...
Myšák
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » ned úno 26, 2012 9:47 pm

mysacek píše:Proč již dnes jachtař ve Španělsku nesmí chytnout tuňáka pod hrozbou pokuty. Myšák

:shock: :shock: :shock:
nechavam stranou petici, k ni se nemam jak a proc vyjadrit, ale kolem Spanelska se nesmi chytat tunaci ??? Ja tim nerikam, ze smi, jen ze vubec netusim ze by zde nekde bylo nejake omezeni. A zrovinka na podzim jsme na u pobrezi na ceste ke Gibu dva vytahli ... a nijak jsme to neskryvali ... :shock:
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » ned úno 26, 2012 10:24 pm

Je dobré, že se zde objeví občas něco, co by jeden nevěřil a chceli, může si zjistit více do hloubky. Člověk je obohacen, co vše je možné. Dnes je odborník skoro každý, kdo má razítko, ježto tím má moc. Proto Evropa tak strmě vzkvétá! Kombajny si zaplatí, úředník má zaplaceno, tak je vše OK. Naházení ohromného množství odborníků do moře jako potrava by nejspíš vedlo jen k jeho zamoření.
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon úno 27, 2012 4:12 am

¨Jo jo, je to tak, v roce 2009mjsem při plavbě z ostrova Taberca do cartageny chytnul tuňáka, nabídnul kus chlapíkovi, co mi zajistil zadarmo místo a on mi řekl, že jednak tuňáka nejí a za druhé, ať ho zkovám, než budu mít problém. A na maríně jsem pak viděl i leták. Je to smutné, ale je to důsledek masakru tuňáků.
Fotka tuňáka je v deníku, bylo to 5. září 2009.
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » pon úno 27, 2012 7:45 am

Středozemí je velmi chudé na ryby. Je to dáno nedostatkem planktonu. živiny jsou odplavovány proudy středních hloubek do Atlantiku, zatímco chladnější a chudá voda z Atlantiku se dere Gibraltarem povrchem na východ, protože má nižší salinitu. Vinen je obrovský výpar Středozemního moře/tohle moře se nikdy nenaplní/, středomořské prahy, nízké vertikální proudění. Alespoň je tak průzračné! Féničané využívali hlubinných protiproudů při plavbách na západ pomocí plachet ponořených desítky metrů pod hladinou. Znalost fénických námořníků upadlo v zapomnění na dlouhá staletí.

Zpět na