KDO JE TROLL

FAQ (zkratka anglického výrazu Frequently Asked Questions, v překladu často kladené dotazy; občas se (s mírně humorným nádechem) používá česká zkratka ČKD, je dokument obsahující seznam otázek a odpovědí, které se ohledně nějaké problematiky často vyskytují a jsou pro ni typické.

Ptejte se tedy na všechno co Vás zajímá a administrátoři či moderátoři webu se pokusí Vám na otázky odpovědět.

Moderátoři: Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

KDO JE TROLL

Příspěvekod Pepa » úte pro 04, 2007 9:53 am

KDO JE TROLL

Účastníci flamewar

Na základě dlouhodobých studií, se pro charakterictické způsoby v chování na online fórech vžila zvláštní označení některých jeho účastníků.

Flamer
Častý účastník flamewars,(plamenné, válečné diskuse), případě účastník jehož příspěvky flamewar často začínají, bývá označován jako flamer. Na rozdíl od trolla, který především vyhledává konflikt, flameři úporně hájí své názory v tzv. svatých válkách, někdy i přes generace.

Troll
Dalším podobným pojmem je troll, pro kterého je typická poťouchlost při zasílání příspěvků. Zatímco flamer může prostě jen agresivně hájit kontroverzní názory, účelem příspěvků trolla je vyvolat reakce online komunity, nebo diskusi nějak rozvrátit. Troll se přitom obvykle s názory ve svém příspěvku vůbec neidentifikuje. Obvyklou formou trollingu je zasílání příspěvků zcela nesouvisejících s tématem diskuse (off-topic), vulgarit, politických sdělení, argumentů s očividnou faktickou chybou, překroucení smyslu jiného sdělení a podobně. Tyto projevy mohou být ojedinělé nebo i systematické. Jejich základním cílem je jakkoli vyprovokovat cílovou osobu či skupinu osob k nepřiměřené rekci a z ní nadále těžit.

Trollhunter
Na provokaci trolla obvykle reaguje některý účastník diskuse, který se domnívá, že „toto není možné nechat bez odezvy“. V anglickém prostředí i pro tuto funkci v debatě existuje specifické označení trollhunter – lovec trollů. V horším případě má jeho příspěvek sám podobu flamu a konflikt se může dále rozrůstat.


Jak se bránit projevům trollů.

V angličtině pro vyjádření tohoto postoje existuje několik ustálených rčení, například
Don't feed the trolls!
Doslova „nekrmte trolly“ – význam je nedělejte to, co troll chce, t.j. rozhořčené reakce.
Jediným správným a účinným typem reakce je „toto je nejlepší ignorovat“ Podle tohoto názoru, pokud bude komunita trolla ignorovat, přestane jej jeho činnost bavit.

Pokud prohrajete, můžete se vyjímečně také dočkat odpovědi
YHBT. YHL. HAND. – You have been trolled. You have lost. Have a nice day. – Doslova Byl jste trollován. Prohrál jste. Užijte si to.. Používá se jako odpověď na příspěvek lovce trollů, který se nechal vyprovokovat k jakékoli reakci na projev Trolla

Jakmile identifikujete projev Trolla, jedinou účinnou rekcí je naprostá ignorace tohoto projevu. Troll prohrává, což jej pravděpodobně povede k ještě provokativnějším projevům. Kdo to nevydrží, a zaujme pozici lovce trollů prohrál, a Troll vítězí.

Jsme tu komunita lidí, jež si mají co říct, jež jsou ochotni si navzájem pomoci radou i skutkem. Nenechme se otrávit navzájem a nenechme znesvářit toto prostředí projevem Trollů.

Pepa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host