Bydlení na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pát črc 13, 2012 10:20 am

mysacek píše:Abych já něco vymýšlel, na to se cítím málo fundovaný.

??. tohle je pouhy jednoduchy alibismus :-P. to fakt neberu ... prejedes sam atlantik a necitis se byt fundovany vymyslet
nejakou volovinu ?

mysacek píše:Ale něco přece, založme na to téma topic, posbírejme názory a pak z toho nějaký model, který bude přijatelný pro Libora, přínosem pro fórum a snesitelný pro provozovatele špatné komerce ;) poskládejme.

a opet, jak zalozme ? samo se nikdy nic :-( ... ted te to trapi, tak sam zaloz topic a rozved to tam a sbirej info ... k tomu
mas vse potrebne ... a jak jsem psal, kdyz z toho vznikne neco, tak se tim da zabyvat ... napadum se nebranime ;-)
nakonec nic horsiho se nemuze stat nez to, ze si tomu venoval svuj cas :-P

na napady typu udelejme nebo melo by se neslysi vubec nikdo ! a neni to vubec o tomto portalu, plati to obecne.
vzdycky musi byt nejaky iniciator (rozumej nekdo kdo to odse..) a teprve potom se k nemu nekdo mozna prida ;-)
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pát črc 13, 2012 5:24 pm

jerryx píše:??. tohle je pouhy jednoduchy alibismus :-P. to fakt neberu ...

chlape, ty jseš otravnej jak malajskej šíp...
ale funguje to, topic je tady...

jerryx píše:prejedes sam atlantik a necitis se byt fundovany vymyslet
nejakou volovinu ?

tak zatím jsem to jel nejmíň ve dvou, pokud teda nepočítáš to, co mně čeká teď a to v tom případě nemáš valné mínění o úspěchu komerce na JI :P
Myšák

...jo a asi by to chtělo tady trošku poklidit, nemáte někdo číslo na Viktora Čističe?
Uživatelský avatar
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: čtv bře 15, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod brin » ned zář 16, 2012 5:14 pm

Teď jsem to tu dočetl, a podle logiky site adminů se zde nesmí psát nic. Protože pokud se na něco zeptám, někdo mi odpoví a já z toho budu mít prospěch, je to komerce (ušetřil jsem, tedy jsem vydělal). Stejně tak zde nesmíte psát ani odkazy na různé stránky, protože by z toho někdo mohl mít prospěch, tedy je to vlastně komerční inzerát. Ehm, no, a já vlastně teď píšu taky komerční text, protože z toho třeba bude mít prospěch někdo jiný, když přesvědčím adminy, že tohle je totální pitomost. Koukněte na cruisersforum.com. Tam se tyhle příspěvky běžně dávají a nikomu to nevadí. Jej, já teď určitě porušil nějaký pravidlo 6987/3254/§38 článek xy. To se teda omlouvám...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned zář 16, 2012 6:14 pm

Keby si netrepal hluposti
Uživatelský avatar
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: čtv bře 15, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod brin » ned zář 16, 2012 6:30 pm

Netrepu. Však to tam máte napsané. Komerce je to, z čeho má někdo nějaký zisk. A to je prakticky všechno. I dýchání. Už chápeš? Dle mého osobního názoru, pokud někdo nepodniká na IČO, nemůže být zařazen do komerce. Sachmet stoprocentně ty lodě na IČO nemá. A nejen ona.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » ned zář 16, 2012 7:26 pm

brine, 99% uživatelů těchto stránek by ti odpovědělo, že jsi naprosto nepochopil zdejší realitu a informační hodnota tvého sdělení je žalostná, lépe řečeno, méně než nulová. Zdáse ale, že tvůj příspěvek nestojí ani za toto konstatování. Já si to myslím rovněž. Co ovšem čiší z tvého příspěku naprosto očividně, je pokus rozpoutat zde flame, tedy poštavat zde kohokoli proti komukoli. To jsi ale zase velmi podcenil vyspělost a vědomí uživatelů těchto stránek. Více slov ani pozornosti si tvůj příspěvek nezaslouží (ani další v tomto duchu)a jako naprosto OT v tomto vlákně skončí.
Uživatelský avatar
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » stř říj 23, 2013 9:21 am

Ufff, tak jsem si zas po čase sedla k netu a přečetla co se tu píše...
Díky za podporu všem, kteří pochopili, že píšu co mi slina na jazyk přinese a příliš se nezabývám pravidly, anobrž jsem taková ostuda, že jsem si je ještě nepřečetla.
Ale už jsem i já pochopila, že dost vadí, když hledám kapitány nebo napíšu, že někoho svezu, protože ač v mínusu zavání to komercí. Takže o lodích psát nebudu, jenom o zážitcích. Například teď po delší době jsem se vrátila do přílivových vod a tak jsem o tom napsala reportáž - je to ja JI, takže odkaz snad neva: modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8183 . Je to konečně OK?
Jenom mi to nedá a musím říct, že mě intenzita vzniklého sporu i jeho samotná existence vůbec poněkud překvapily, prostě asi na té lodi žiju dost mimo realitu... Nebaví mě se ptát, jestli sem něco napsat můžu nebo nemůžu...nebo sem do článků složitě vkládat věci, které tu prostě nefungují... a ještě pravidelně dostávat vynadáno za to, že nepíšu nebo píšu moc, nebo blbě... To není pro mě... Většinou jste sympaťáci a hodně jste mi pomohli, nevykašlala jsem se na vás, a pokud bude něco zajímavého, tak napíšu reportáž, nebo vám to povím u píva, ale z výše zmíněných důvodů jsem začala psát přednostně pro Krásu jachtingu, anobrž tam mi nesmažou cokoliv, co napíšu.
Někteří z vás se asi nevžijí do toho, že člověk provozuje lodě, i když na nich prodělává, protože prostě potřebuje žít na moři a že si nevezme nic krom proplacení nákladů za to, že odveze partu kamarádů do Chorvatska pro papíry - prostě chci, aby nás praštěných Čechů bylo na moři víc a umím to zařídit, pořád trochu žasnu, že se někteří lidi dvakrát svezou na Sachmet a propadnou jachtingu a děsně tomu fandím... Jasně, jsem cvok a do téhle pitomé doby nepatřím...přiznávám se...
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř říj 23, 2013 9:29 am

Vítej Sachmet. Rád tě vidím. :)
Mark81
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 30, 2023 12:38 am
Reputace: 0

Re: Bydlení na lodi

Příspěvekod Mark81 » čtv bře 30, 2023 1:03 am

Ahoj,
Pozerám že dlho nik nepridal komentár.
Chcem spraviť nieco podobne presťahovať sa na lod.
Poprosil by som niekoho kto strávil viacej ako rok na lodi aby napísal + /- .
Chcem lod tak 36-38.
V lete Španielsko, Francúzsko, Talianko, zima Tenerife. (Áno stále španielsko).
Prečítal som asi všetky komenty ale nik nepisal že stále zije na lodi.

Ďakujem za odpoveď.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Bydlení na lodi

Příspěvekod Husky » sob dub 01, 2023 9:40 pm

Výraz "Bydlení na lodi" má více dimenzí.
Na lodi můžeš bydlet třeba v Gentu nebo třeba v Holešovicích jako v běžném městském bytě nebo garsonce, ale taky můžeš bydlet trochu jinak, tak jak si to přibližně maluješ ty...každého volba...
podívej se na toto https://www.youtube.com/watch?v=Gh48B5mX29A
zhlédni to pečlivě, aby jsi věděl do čeho jdeš...
Uživatelský avatar
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř pro 03, 2014 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: v létě NL

Re: Bydlení na lodi

Příspěvekod vili69 » pon dub 03, 2023 6:08 pm

Ahoj,
přidám pár vlastních a pár zprostředkovaných zkušeností. Jde o bydlení na lodi v NL, takže trochu chladněji než ve Španělsku, ale podobnost tu bude. Musím ale říct, že nejsem punker co bydlí pod plachtou a je happy, protože je u vody. Občas potřebuji taky pracovat, takže nějaké zázemí je u mě nutnost a tedy moje názory se ti mohou zdát moc měkké. Všeobecná rada je zvolit loď co nejmenší, ale aby ještě stačila. Větší kousek se dlouhodobě prodraží na provozu, údržbě, pojistce, znáš to... Takže nejdřív zprostředkovaná zkušenost z celoročního bydlení na lodi velikosti 42, otec s dcerou. Otec cca 40, dcera cca 14. Velikost lodi - no tak tak. Přežili, ale nic moc. Během sezóny všechno fajn, po sezóně problém. Hodně řešili zimu na lodi a odpovídající spotřebu nafty na topení. O čem se moc nemluví, je omezená dostupnost služeb v maríně mimo sezónu. Mysli na to. Ty budeš asi zase řešit horko. Takže el. přípojku a případně klimu nebo jiné větrátko? Nebo jsi více punk týpek a nic nepotřebuješ? Dovolenou vydrží každý i v extrémních podmínkách (hic, zima, vlhko...), ale jak se to protahuje, je to stále menší sranda. Takže vydrželi rok a stačilo jim to. Teď moje zkušenost: bývám na vodě 2-3 měsíce v roce. Takže do celoročního pobytu daleko. Jsme tam ve dvou - manželce se to zatím líbí. Měli jsme loď 35 a můžu říct, že se ti tam za nějakou dobu nahromadí spousta haraburdí. Náhradní díly, kola, člun a asi tisíc dalších věcí. Udržet to uklizené je téměř nadlidský úkol. Zase - velký rozdíl oproti dovolenkovému pobytu, kdy si hodíš na zem tašku, na postel spacák a týden to vydržíš. Teď jsme na 39. Mnohem lepší. Více vnitřního prostoru, nerosí se to v zimě, dá se tam lépe udržet pořádek. Vejde se tam generátor. Je to tak na hraně pro dlouhodobé bydlení. Místní říkají, že pro trvalý pobyt velikost 42 a více. Určitě platí jiný kraj - jiný mrav, třeba je to ve Španělsku velikostně posunuté. I tady jsem ale viděl rodinu se dvěma malými dětmi, kteří bydleli na lodi délky tak 8m. Tedy bydleli - bydleli na břehu a dovnitř chodili jen spát. Nevím, já osobně bych to nedal a taky nevím, jak dlouho to tak provozovali. Takže dobře zvaž velikost, model a výbavu a počet lidí na palubě. Mnoho štěstí.
Uživatelský avatar
Stanislav
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 576
Registrován: pát dub 25, 2008 2:00 am
Reputace: 48
Bydliště: moře

Re: Bydlení na lodi

Příspěvekod Stanislav » stř dub 12, 2023 3:02 am

Ahoj, žiju na lodi 9 let, jenom v období covid jsem měl loď v marině a byl jsem v ČR. Mám lod 40 stop. Hodně jsem pracoval na nezávislosti na službách, marinach. ( generátor 220V, odsolovač, pračka, atd). Pokud jsi závislý, platíš a v destinacich které jsi zmínil platiš hodně. Naposledy jsem byl v marině na podzim 2021, vyndaval jsem loď a dělal drobné opravy a antifouling. Pět dní se zdvihem a zapůjčením WAP 500 euro. Bylo to na Gran Canaria. Pevninská Evropa je dnes už nesmyslně dráha, ještě to jde v Portugalsku, ale oceán je tam trochu drsnější. Teď jsem byl rok a půl v Karibiku, ostrovy co patří pod EU. Max. pohoda.
Mark81
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 30, 2023 12:38 am
Reputace: 0

Re: Bydlení na lodi

Příspěvekod Mark81 » úte kvě 23, 2023 12:03 pm

Ahoj,
Dakujem za nazor kazdeho z Vas,
Video bolo skvele (pozeral som ho 2 krat) ale pravda je ako ludia pisu v komentoch o filme >> Borca dobehol chlast a osamelost.
Skveli koment bol ohladne sluzieb mimo sezonu (preto tie kanare/Madeira mi pridu ako nie zly napad)

Pre negativne veci ktore boli ukazane vo filme by som si chcel nechat moj byt a aj pracu (verim ze kamosi zostanu uz preto ze 1 za rok sa budu chcet previest na plachetinici),
Marinu budem potrebovat urcite koli internetu a .... , Ano pocitac vela nezere a dalo by sa to riesit panelmi a .....

Kazdopadne dakujem za komenty, teraz uz iba najst lod ktora mi bude vyhovovat a bude aj v budgete ktory som si na to dal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host