bouchačka

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1626
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 68
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: bouchačka

Příspěvekod Zdenda12345 » ned bře 05, 2017 1:22 pm

Zdenek naprosto jasně a srozumitelně napsal, že měl zbraň na svou vlastní obranu. Šel zavřít branku a modlil se, aby zbraň nemusel použít. Co je na tom špatnýho?
Jasně, podle sluníčkářský logiky měl riskovat podřezání sebe a své rodiny. Jen aby se těm šmejdům náhodou nezkřivil vlásek. :gun: :gun:
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2091
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 110
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchačka

Příspěvekod geronimo » ned bře 05, 2017 1:24 pm

Kdybych měl zastřelit každého, kdo nám vleze na molo a dělá bordel, bylo by tam každý víkend několik mrtvol.....a že by občas byla chuť... :whist:
P9190441.JPG

P9190442.JPG
Zdenek2013
bez hodnocení
Příspěvky: 137
Registrován: pon úno 20, 2017 8:56 pm
Reputace: 17

Re: bouchačka

Příspěvekod Zdenek2013 » ned bře 05, 2017 2:05 pm

ilivid píše:Helemese Zdenek2013 jede na Dunaj Párty 2017. Třeba nám tam někoho zastřelí. Budeme tam mít ozbrojeného jedince. Super.
PS: Ten jedinec bere zbraň na děti.

napsal jsi toho zde dost na to,aby jsi světu ukázal,že tobě zbraň do ruky určitě nepatří,neovládáš se,vztekáš se,píšeš příspěvky se snahou urážet a navíc ti chybí základní znalosti o tom,jak je to se zbraní na území jiného státu i kdo je schopen zbraně legálně získat,nosit a držet

to viki:
co se týče té konkrétní noci na Dalešicích,zkopnutím do vody z mol opilce či fetku s největší pravděpodobností utopíš,zvláště na hloubce 27 metrů,případný nutný výstřel do vody a jeho sonický třesk by způsobil tak maximálně nadělání do gatí,pak by snad dali pokoj

mimochodem útok na naše lodě,pokud by se daly nazvat civilními plavidly ,což nevím jestli jsou (nejsem právník),by pak spadal do stejné jurisdikce jako útok na civilní letadla,tedy se spodní sazbou pro útočníka 8-12 let a s horní sazbou 15-20 let,ale vždy se ztrátou majetku a možná si i vzpomenete na povinnost ochrany posádky a plavidla,byla to jedna z testových otázek,třeba tu někdo bude znát odpověď na to,jestli jsme či nejsme civilní plavidla
ilivid
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: stř dub 13, 2016 10:23 am
Reputace: -13
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: bouchačka

Příspěvekod ilivid » ned bře 05, 2017 2:21 pm

Ano chybí mi základní znalosti o tom,jak je to se zbraní na území jiného státu i kdo je schopen zbraně legálně získat,nosit a držet. A je to nějak důležité? Ale jít s pistolí na dvě sjeté děcka mi přijde nějak moc. Dal bych jim po tlamě a to by potom byl sonický třesk.
Zdenek2013
bez hodnocení
Příspěvky: 137
Registrován: pon úno 20, 2017 8:56 pm
Reputace: 17

Re: bouchačka

Příspěvekod Zdenek2013 » ned bře 05, 2017 2:45 pm

ilivid píše:Ano chybí mi základní znalosti o tom,jak je to se zbraní na území jiného státu i kdo je schopen zbraně legálně získat,nosit a držet. A je to nějak důležité? Ale jít s pistolí na dvě sjeté děcka mi přijde nějak moc. Dal bych jim po tlamě a to by potom byl sonický třesk.

záleží na drobnosti,jestli se tomu sjetému komukoliv (urostlí chasnící 18-22 však už dětmi dávno nejsou) neobjeví v ruce nůž,pak je lépe být připraven,než popraven
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: bouchačka

Příspěvekod Anonym » ned bře 05, 2017 3:48 pm

Zdenek2013 píše:... modlil jsem se však za ty kluky,aby je nenapadlo na mě zaútočit,dopadlo by to blbě,mě by zavřeli a je možná pochovali,pokud by to šlo a byl čas,střelil bych nejdříve do vody,ale jsem moc rád,že se to obešlo bez použití zbraně pouze s verbálním bordelem z jejich strany.
Na tomto nevidím vůbec nic špatného, naopak tento postup plně schvaluji. V podstatě se dá říci, že odpovídá právní formulaci "Nutná obrana". Vlastně ne, asi by tě nezavřeli. Pokud by se ukázala NO jako oprávněná. V úvahu se pak bere úplně všechno. Odlehlost místa, konstituce a množství útočníka/ků, jejich vybavení a schopnosti, možnost řešení situace jinou cestou, třeba i útěkem. Je to složitá věc a jenom ten kdo zná paragrafy zabývajícími se Nutnou obranou, dokáže zhodnotit kdy a jak je možné se bránit.

Dva útočníci na odlehlém místě v noci potmě pro mě nejsou žádná děcka, ale potencionální ohrožení mého života nebo zdraví.

Někdo může být zapřísáhlý pacifista a odmítat se bránit i když je přímo napaden. To je jeho volba. Někdo může vést silné řeči o obraně a nakonec stejně vyměknout. To ukáže až skutečný případ, který si většina z nás oprávněných asi nepřeje zažít.
Ale odhodlání bránit si své zdraví a život mě nikdo, ani sluníčkář (jak bylo uvedeno), nemůže mít za zlé. Protože to je mé zdraví, můj život. A na mě pak u sodu může být prokázat, že skutečně o NO šlo.

Bodů bylo uděleno více než dost, nechci v tom pokračovat. Navíc možná nějaké nedorozumění. Ale určitě ilivid :thmbdn: a lynx :thmbup: . Palec dolů především za to, že úmyslně nehorázně zkresluješ co bylo napsané. Nikdo nepsal že bude střílet za poškozený laminát, ale pouze když bude napaden. Dokáže to hlavička pacifisty pochopit, nebo to je potřeba nakreslit?
Uživatelský avatar
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte úno 19, 2013 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Brankovice

Re: bouchačka

Příspěvekod kilda » ned bře 05, 2017 4:08 pm

ilivid píše:Helemese Zdenek2013 jede na Dunaj Párty 2017. Třeba nám tam někoho zastřelí. Budeme tam mít ozbrojeného jedince. Super.
PS: Ten jedinec bere zbraň na děti.

Ty si tomu dal korunu.
Jinak buď v klidu na Dunajparty těch kdo je ozbrojených je víc a na můj pocit bezpečí to mít vliv nebude ba naopak. Snad jen kdyby jsi ten kver měl Ty...
Sorry
Uživatelský avatar
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv zář 15, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Re: bouchačka

Příspěvekod Pema » ned bře 05, 2017 11:11 pm

ilivid píše: Dal bych jim po tlamě a to by potom byl sonický třesk.


Pokud se takto "cítíš", že zvládneš bez problémů ručně vyřídit dva nalitý, případně zdrogovaný mladíky, tak jsi
a) velmi zkušený a dobře trénovaný v bojových uměních,
nebo
b) nikdy jsi to nezažil a nevíš o čem je řeč.

Podle tvých reakcí bych si osobně vsadil na možnost b).
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2138
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 30
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchačka

Příspěvekod Viky_CZ » ned bře 05, 2017 11:24 pm

Zdenek2013: Aspon by to vypadalo jako nehoda. Mimochodem, myslim si, ze po vystrelu do vody by tam celkem jiste spadli taky.

Ilivid: C) je spravne, zhuli se s nima, ze jo.... Nic ve zlym, ale když někdo prijde s tim, ze zdemoluje lod, není to jenom o penezich, ma to taky nejakou osobní hodnotu pro majitele a kdo tohle neuznava a jde se zamerem skodit, je hovado, kteryho není skoda.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: bouchačka

Příspěvekod Anonym » pon bře 06, 2017 12:28 am

Viky_CZ píše:Nic ve zlym, ale když někdo prijde s tim, ze zdemoluje lod, není to jenom o penezich, ma to taky nejakou osobní hodnotu pro majitele a kdo tohle neuznava a jde se zamerem skodit, je hovado, kteryho není skoda.
Viky toto není správná argumentace. Opravdu poškozený laminát nestojí za případné dílčí nebo fatální postižení agresora, nehledě na to že u soudu by bylo všechno špatně. U nás, podobně jako v Evropě, platí trochu jiné zákony než v USA, kde je majetek jedince nedotknutelný.

Komu bylo dáno právo nosit zbraň k osobní ochraně, byla mu i dána povinnost ctít zákony této země. Alespoň by to tak mělo být. Pokud ne, nastupuje justice. A v těch zákonech je zakotveno, že: Útok na mou osobu (nebo toho koho chráním) musí trvat!!!! I kdyby ti vykradli celý byt, pokud už bude utíkat a tedy k tobě zády, nesmíš zbraň použít.
Dále že obrana musí být přiměřená okolnostem, musím prokázat že jsem se cítil ohrožen, že jsem byl ohrožen a že se tedy jednalo o tu Nutnou obranu. Jsem na Glock fóru a jednu dobu jsem tak často docházel. Je tam samostatná rubrika o všech případech použití zbraně u nás a tam to, většinou právníci nebo policajti, rozebírají.

Mám zbraň jak pro skryté nošení (.40), tak se zúčastňuji dvou kategorií závodní střelby VPS (.32) a sportka (.22). Pravidelně chodím na tréningy našeho oddílu. Vystřílím měsíčně stovky nábojů na papírové terče nebo popry, ale v životě jsem nestřelil ani vrabce. Ale jsem přesvědčený a pudovou střelbu také trénuji, že pokud bych byl ohrožen já nebo můj blízký, že bych neváhal.
Zdenek2013
bez hodnocení
Příspěvky: 137
Registrován: pon úno 20, 2017 8:56 pm
Reputace: 17

Re: bouchačka

Příspěvekod Zdenek2013 » pon bře 06, 2017 5:54 am

Už si to znění přesně nepamatuji,ale není tam napsáno něco jako útok na zájem chráněný zákonem musí trvat?

Jsem každopádně vděčný za to,že to tehdy dopadlo moc dobře se žádnými škodami na lodích či na zdraví,majiteli mol "jen" vyvrátili betonové sloupky první branky,což bylo samozřejmě vidět až ráno,ale nechybělo mnoho a ze začínající krajní nouze ta "posilněná klukovina" mohla přerůst v nutnou obranu.

to viki:
máš pravdu

Od té doby si myslím,že kvůli verbeži je bezpečnější kotvení na bojce než na molech pevně spojených se břehem.
Rozumím kolegovi s podobnou lodí,že ji nikde nenechává, vždy ji odveze domů a má klid.
Pokusím se to dělat stejně,ale s větší lodí je už trochu víc práce,tak snad na to bude vždy dostatek energie.
Uživatelský avatar
qwer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: pon úno 10, 2014 1:00 am
Reputace: 7
Bydliště: Kdyně

Re: bouchačka

Příspěvekod qwer » pon bře 06, 2017 8:46 am

to ilivid:
Dnes mě poprvé vážně mrzí, že nemám reputaci 5 a nemohu záporně hodnotit.
Je vidět, že jsi se nikdy nedostal do situace, kdy jsi musel vážně bránit sebe nebo sobě blízké. Tyto sluníčkářské názory se pak většinou rapidně mění, a to o 180°, tedy pokud to přežiješ. Bránit se, je myslím základní lidská přirozenost, a to, že ji ztrácíme, může mít fatální následky.
Vážně si myslíš, že když ti budou ničit laminát, tebe uvnitř vynechají a nebo že se sám a beze zbraně ubráníš i pouze dvěma útočníkům ?
Uživatelský avatar
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 292
Registrován: pát zář 11, 2009 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Plzeň

Re: bouchačka

Příspěvekod Danar » pon bře 06, 2017 11:44 am

Většina byla už vyřčena. Zdenek napsal, že bouchačku měl pro případ, že by se mladíci otočili proti němu. To je přece v pořádku. A střílet do lidí kvůli laminátu a dřevu? Asi ne. Ale říkám si, kde je ta hranice nějaké spravedlnosti. Když by šli ničit můj majetek, na který jsem vydělával a šetřil mnoho let, mám jim uhnout, případně podávat "nářadí"?
V žádném případě bych do nich nestřílel, je to spíš otázka - jak byste se zachovali, co byste udělali, zavolali třeba policii, která by dorazila až k vraku, sepsala s vámi protokol, v ideálním(!) případě i s rabiáty a vy byste mohli začít vymáhat náhradu škody?
Já osobně se nikdy nechci do takové situace dostat. Sám vážím 65kg bez jakéhokoliv "bojového" tréninku. I sotva 15 letý, zákonem chráněný jedinec může mít tuhle hmotnost a odvahu z lahve. Co dělat se dvěma 70-80kg vážícíma "dětma", opravdu netuším :(. Nějaký paralyzer? Pepřák použitelný jen venku a při správném směru větru? Možná bych volil airsoftovku pro odstrašení. Tu ale lze zaměnit za skutečnou zbraň, tudíž, když ji na ně vytáhnu, kvalifikuje se to jako když vytáhnu skutečnou zbraň, protože druhá strana neví, že to je "jen" airsoftovka nebo atrapa. Právní problematika NO je dost složitá a související vnitřní dilemata každého z nás jsou ještě složitější.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2507
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 29
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchačka

Příspěvekod maxik1958 » pon bře 06, 2017 1:08 pm

S tou atrapou vidím větší problém v tom, že opravdu útočník neví že se jedná o atrapu, takže pokud on má ostrou kterou se nebude bát v sebeobraně požít, jsi mrtvej a on je ke všemu v právu.....
Uživatelský avatar
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 318
Registrován: stř črc 30, 2014 2:00 am
Reputace: 24
Bydliště: Krnov

Re: bouchačka

Příspěvekod MaM32 » pon bře 06, 2017 3:56 pm

Baharis píše:
Viky_CZ píše:Nic ve zlym, ale když někdo prijde s tim, ze zdemoluje lod, není to jenom o penezich, ma to taky nejakou osobní hodnotu pro majitele a kdo tohle neuznava a jde se zamerem skodit, je hovado, kteryho není skoda.
Viky toto není správná argumentace. Opravdu poškozený laminát nestojí za případné dílčí nebo fatální postižení agresora, nehledě na to že u soudu by bylo všechno špatně. U nás, podobně jako v Evropě, platí trochu jiné zákony než v USA, kde je majetek jedince nedotknutelný.

Komu bylo dáno právo nosit zbraň k osobní ochraně, byla mu i dána povinnost ctít zákony této země. Alespoň by to tak mělo být. Pokud ne, nastupuje justice. A v těch zákonech je zakotveno, že: Útok na mou osobu (nebo toho koho chráním) musí trvat!!!! I kdyby ti vykradli celý byt, pokud už bude utíkat a tedy k tobě zády, nesmíš zbraň použít.
Dále že obrana musí být přiměřená okolnostem, musím prokázat že jsem se cítil ohrožen, že jsem byl ohrožen a že se tedy jednalo o tu Nutnou obranu. Jsem na Glock fóru a jednu dobu jsem tak často docházel. Je tam samostatná rubrika o všech případech použití zbraně u nás a tam to, většinou právníci nebo policajti, rozebírají.

Mám zbraň jak pro skryté nošení (.40), tak se zúčastňuji dvou kategorií závodní střelby VPS (.32) a sportka (.22). Pravidelně chodím na tréningy našeho oddílu. Vystřílím měsíčně stovky nábojů na papírové terče nebo popry, ale v životě jsem nestřelil ani vrabce. Ale jsem přesvědčený a pudovou střelbu také trénuji, že pokud bych byl ohrožen já nebo můj blízký, že bych neváhal.


Takoví lidé kteří jsou trénovaní a ví co zbraň dokáže,ti ví co smí a nesmí dělat.Kdyby bylo více takových,podle mě by byla menší kriminalita.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1626
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 68
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: bouchačka

Příspěvekod Zdenda12345 » pon bře 06, 2017 7:41 pm

Syna nemam, ale kdyby se takto choval muj syn, tak mu to ručně vysvětlim tak jasně, že by to pochopil i pod parou!!! Do háje se sluníčkářema. Zdenek byl postavenej do reálný situace. Dopadlo to pro všechny dobře! Co se to tu řeší? Snad jen doufat, že já v takový situaci nikdy nebudu. Bojová umění jsem sice léta dělal, ale proti dvěma sjetým mladíkům v plný síle a možná i ozbrojených noži už to chce velký koule. Raději mám po ruce velký nůž a rozhodně bych neváhal ho použít proti komukoliv, kdo mi strčí palici do kajuty.

ilivid, i tobě přeju, aby ses do takový situace nikdy nedostal. Podle toho co tu píšeš by sis nejspíš jako první nadělal do kalhot.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: bouchačka

Příspěvekod Anonym » úte bře 07, 2017 11:23 am

MaM32 píše:Kdyby bylo více takových,podle mě by byla menší kriminalita.
Je to sice hezká myšlenka, určitě by byli všichni rádi, ale myslím že to je trochu jinde.

S legálně drženou zbraní je spácháno naprosté minimum zločinů. Většinu pak tvoří případy kdy je majitel zahnán nějakým způsobem do kouta a obrátí ji proti sobě. Problémy rodinné, psychické, pracovní, finanční. Většina zločinů je páchána se zbraní drženou nelegálně, viz poslední případ TADY.

Přesto se EU za pomocí svých komisí vehementně snaží o to, aby se slušní lidé nebyli schopni bránit. Jako naprostý extrém a zhovadilost se pak jeví návrh na registraci vzduchovek.
Toto snažení evokuje spoustu otázek. Jeden okruh zachází do historie a poukazuje na skutečnost, kdo měl v minulosti zájem na tom aby byli občané bezbranní a zbraně zakázal. Odpověď je/není překvapující. Byli to faši.sté a komunisti. Co k tomu dodat....
Podívejme se na druhou stranu na praxi ve Švýcarsku. Ať se takovému Švýcarovy zkusí někdo v noci podívat domů.

[i]Záložní armáda Švýcarsko má dosud povinnou vojenskou službu. Každý muž (ženy dobrovolně) musí být odveden. Po skončení vojny je stále členem záložní armády a jako takový může mít doma zbraň, většinou útočnou pušku SIG 550.Vyřazen je většinou ve třiceti, výjimečně ve čtyřiatřiceti letech, do té doby musí každoročně skládat střelecké zkoušky. Pokud se k nim nedostaví, hrozí mu pokuta až tisíc švýcarských franků (18 500 korun). Po vyřazení z armády si může zbraň koupit.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3131
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 313
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchačka

Příspěvekod lynx » úte bře 07, 2017 11:33 am

Mě o vhodnosti/nevhodnosti legálního držení zbraní dost přesvědčuje takováhle statistika:
https://www.google.cz/search?q=number+o ... fNBfYmd_eM:
(Sám žádnou střelnou zbraň (kromě vzduchovky) nemám.)
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2138
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 30
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchačka

Příspěvekod Viky_CZ » úte bře 07, 2017 5:16 pm

Ja mam s timhle ozbrojovanim problém: Cim vic bouchacek je mezi lidma, tim snazsi je (pro zlodeje třeba) se k nejakym dostat.

Reci o zakonnosti, opravnenosti a buhvi cem jsou pekny, ale je fakt, ze fura lidi muze mit legalni bouchačku doma pod matraci nebo v supliku (protože v trezoru ve sklepe je jim na dve věci) a tam se proste da i ukrást. Pak ten, kdo ji pouzije, ji sice nemá legalne (ha, to jsou mi klicky ve statistikách), ale zato ji urcite nekradl, aby si ji doma vystavil na policku.

Mozna mne zase někdo obvini, ze jsem slunickar (mimochodem, podle myho je to tupy skatulkovani), ale ja bych byl spokojenejsi, kdyby se kvery nepouzivaly a lidi se pekne postaru mrzacili klackama. Vydovadeji se, a je trochu casu zasáhnout (nebo nezasáhnout, podle potreby) nez se ubijou k smrti. Vim ze to nejde, ale to je asi jako s modelkama, taky s nima nechodej všichni, ktery by chteli. Tak ja chci tohleto.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2373
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 152

Re: bouchačka

Příspěvekod err_ » úte bře 07, 2017 5:37 pm

Viky_CZ píše:... ale je fakt, ze fura lidi muze mit legalni bouchačku doma pod matraci nebo v supliku (protože v trezoru ve sklepe je jim na dve věci) a tam se proste da i ukrást ...


To FAKT teda rozhodne NENI. Zbran musi byt zabezpecena, od 2 ks zamcena v trezoru. Trezor musi byt pevne prisroubovan k podlaze a umisteni zbrane (zbrani) musi byt nahlaseno na policii. Nemusis je mit nutne doma, ale musi byt zajistene.

Presne je to:

Podmínky zabezpečení
do 2 kusů
držitel zbraní je povinen zbraně vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení

do 10 kusů
uložení v uzamykatelné ocelové schránce nebo uzamykatelné ocelové skříni nebo zvláštním uzamčeném zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky (1)

do 20 kusů
uložení v uzamykatelném skříňovém trezoru nebo uzamčené místnosti nebo samostatném objektu, pokud splňují technické požadavky (2)

---
(1)

Uzamykatelná ocelová schránka nebo uzamykatelná ocelová skříň, které splňují požadavky odolnosti proti vloupání 15 odporových jednotek podle České technické normy ČSN EN 1143-1 a jsou vybaveny zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300.

Zvláštní uzamčené zařízení, které je neoddělitelně ukotveno do stěny, stropu nebo podlahy zhotovených z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu a vybaveno zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300.

(2)

Uzamykatelný skříňový trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci skříňových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1.

Uzamčená místnost nebo samostatný objekt s trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1 nebo s celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky 5. bezpečnostní třídy podle České technické normy ČSN P ENV 1627. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

---
Mam zkusenost, ze je vyzadovano vzdy uzamceni v trezoru / ocelove skrini. Nehlede na to, ze vetsinou mas zbrani vic.
---
Prosim, vyvarujte se nepresnosti, stylu "jedna pani povidala". Zakon je vcelku presny a jasny. Navic, zbrojak obnovujes kazdych 5 let a musis stale zustavat spolehlivou osobou. Napr. pokud ti seberou ridicak za rychlou jizdu, automaticky prijdes i o zbrojak.

---
Koho to zajima, vice zde: http://www.zbrojniprukazy.cz/uchovavani-zbrani-a-streliva/
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2138
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 30
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchačka

Příspěvekod Viky_CZ » úte bře 07, 2017 6:10 pm

A my pausalne předpokládáme, ze kazdej clovek, kterej to se svoji ochranou mysli opravdu vazne, ji necha uklizenou v miste, kde se k ni v pripade potřeby nedostane ani on? SKVELEEEE! :crazy:
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2373
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 152

Re: bouchačka

Příspěvekod err_ » úte bře 07, 2017 6:18 pm

Od novely zakona, kdy policie muze do domu zajistit zbran, je diskutovana a schvalena i tato moznost. Muzes mit trezor treba na chodniku :-)

Beznejsi situace je, ze mas nejaky trezurek doma. Pokud mas potrebu se branit, mas zbran u sebe. A jen nejaka pismena te opravnu k tomu nosit zbran na tele a nabitou. Jinak je napr. i pro prevoz treba zbran vybitou, oddelene od naboju.

Nemyslim si, ze zrovna tohle by nekoho melo trapit. Muj nazor je takovy, ze soucasne nastaveni je vyhovujici. Poctivy clovek nema zasadni problem se ke zbrani dostat jiz nyni a na druhou stranu, nedochazi k bezhlavemu odzbrojovani dle napadu EU.

A klackem se neubranis i uz proti dvema. A az vas prepadnou nejaci "bubaci" a budou delat na tve rodine to, co je u nich normalni, klackem nikomu nepomuzes. A nemysli si, postih za zabiti i "v pravu" je nemaly. Zadna radost. Kazdy si rozmysli uz nyni, kdy ma skutecne vystrelit. Vzdy to musis udelat uz s tim, ze je to zabiti/vrazda se vsemi nasledky.
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1288
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 145
Bydliště: Olomoucko

Re: bouchačka

Příspěvekod Omen » úte bře 07, 2017 6:34 pm

Baharisi, sebevražda není zločinem.

Viki, ten, kdo si chce nelegálně opatřit zbraň, si pro ni s rizikem odhalení nepůjde pod můj polštář, ale opatří si ji na černém trhu. Někde jsem četl, že Kalašnikov stojí 60USD.

A vzduchovku ať mi neberou :hmm:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: bouchačka

Příspěvekod Anonym » úte bře 07, 2017 6:44 pm

Je to tak Viky. Šedá je teorie a zelený strom života... :lol: :lol: :lol:

No tak bránit tomu aby někdo zneužil mou zbraň je přirozený pud. Takže co mám zbraně pro sportovní terřovou střelbu mám v trezoru. Pro ochranu mám samozřejmě v dosahu, ale tak, aby nebyla na první pohled na raně. Pokud odjíždím na více dní mimo domov a neberu něco z sebou, ukládám vše do trezoru.

Mám specifikum že bydlíme úplně mimo obec, na konci zahrádkářské kolonie. Ze dvou stran les, z jedné příjezdová cesta a z poslední soused který se kromě léta neukáže. Veřejné osvětlení končí 150m od nás, tady je úplná tma. Když vám někdo dá po tlamě, tak nevíte kdo.
Proto zajištění. Ani ne tak proti krádeži, ale z vlastní bezpečnosti. Kamerový systém, všude venkovní kovové žaluzie, diodové osvětlení chodníku a stání auta, vnější okruh a vnitřní oblast hlídání Jablotron napojený na bezpečnostní pult, přenosné nouzové tlačítko zabezpečující okamžitý výjezd bez zpětného ověřování. Důchodců kterých doma napadli a zabili kvůli pětistovce nemíním následovat.

Ještě k tomu možnému odcizení zbraně. Podívejte se prosím do statistik a nešiřme poplašné zprávy. Neznám případ kdy by někomu zbraň doma odcizili. A že by se toho Nova hned chytla. Vím o jednom případě kdy odcizili zbraň z odkládací schránky automobilu, snad to byl i nějaký policajt, ale to je prosím vše. Pokud jsem nějakou zprávu přehlédl, tak mě prosím opravte.

EDIT Omen: Nechytej mě za slovíčko... :P ;)
Uživatelský avatar
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 318
Registrován: stř črc 30, 2014 2:00 am
Reputace: 24
Bydliště: Krnov

Re: bouchačka

Příspěvekod MaM32 » úte bře 07, 2017 7:17 pm

Baharis píše:
MaM32 píše:Kdyby bylo více takových,podle mě by byla menší kriminalita.
Je to sice hezká myšlenka, určitě by byli všichni rádi, ale myslím že to je trochu jinde.

S legálně drženou zbraní je spácháno naprosté minimum zločinů. Většinu pak tvoří případy kdy je majitel zahnán nějakým způsobem do kouta a obrátí ji proti sobě. Problémy rodinné, psychické, pracovní, finanční. Většina zločinů je páchána se zbraní drženou nelegálně, viz poslední případ TADY.

Přesto se EU za pomocí svých komisí vehementně snaží o to, aby se slušní lidé nebyli schopni bránit. Jako naprostý extrém a zhovadilost se pak jeví návrh na registraci vzduchovek.
Toto snažení evokuje spoustu otázek. Jeden okruh zachází do historie a poukazuje na skutečnost, kdo měl v minulosti zájem na tom aby byli občané bezbranní a zbraně zakázal. Odpověď je/není překvapující. Byli to faši.sté a komunisti. Co k tomu dodat....
Podívejme se na druhou stranu na praxi ve Švýcarsku. Ať se takovému Švýcarovy zkusí někdo v noci podívat domů.

[i]Záložní armáda Švýcarsko má dosud povinnou vojenskou službu. Každý muž (ženy dobrovolně) musí být odveden. Po skončení vojny je stále členem záložní armády a jako takový může mít doma zbraň, většinou útočnou pušku SIG 550.Vyřazen je většinou ve třiceti, výjimečně ve čtyřiatřiceti letech, do té doby musí každoročně skládat střelecké zkoušky. Pokud se k nim nedostaví, hrozí mu pokuta až tisíc švýcarských franků (18 500 korun). Po vyřazení z armády si může zbraň koupit.


Nejde jen o myšlenku,je dokázáno a statistikou,že pokud útočník předpokládá,že oběť se bude adekvátně bránit,útok si rozmyslí.
V poslední fázi éry divokého západu kdy ještě lidé směli volně nosit zbraně,ale už byla lepší vymahatelnost práva,nebyla taková zločinnost díky tomu,že oběť se mohla účinně bránit.
Ale je to vše určitě mnohem složitější i když ve skutečnosti jednoduché.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti