VMP

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
maximilian
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: ned led 03, 2010 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Bratislava

Re: VMP

Příspěvekod maximilian » sob dub 08, 2023 2:33 pm

Andrejjeep píše:
maximilian píše:Len upresnenie. Na pobrežnú plavbu po mori v Chorvátsku (max. 500 m od pevniny alebo ostrova, dĺžka člna < 3 m) na člne s motorom do 4 kW je pre našinca potrebný len preukaz VMP s rozšírením na oblasť C


Toto mi nejako nesedí, nakoľko na preukaze VMP mám implicitne kategorizované, že platí len pre vnútrozemské vodné cesty a to môžem viesť plavidlá do 20m dĺžky nad 20kW výkonu a nad 12m2 (výkonovo teda ja remorkér, a plachty aj škuner ak by bol do 20m dlžky .o)), teda kategórie A, B, C. D plte som akosi neuvažoval, že budem prevádzkovať.

O nejako rozšírení na oblasť C som zatiaľ nikde nepočul.
A na more z 4kW tak to akurát tak ako bay boat v prístave alebo pri kotvení.

A.

Musím svoj príspevok tiež upresniť. To rozšírenie preukazu VMP na oblasť C, t. j. pobrežnú morskú plavbu sa dá realizovať v ČR, ale momentálne len pre občanov ČR (obmedzene aj pre cudzincov s trvalým pobytom). Pred časom som takýto preukaz vlastnil.
Čo sa týka toho "podceňovania" plavidiel so 4kW motormi. Už 13 rokov dovolenkujem s 5HP 2,5m Honwave v Chorvátsku. Plavby bez problémov popri pobreží a ostrovmi, aj keď tým porušujem ten limit 500 m. Treba akurát sledovať predpoveď a vývoj počasia. Nakoniec, pri ostrovoch vzdialených niekoľko km od pevniny celkom bežne stretávam kajaky, ba dokonca ma minule prekvapil aj mladík, ktorý od Brodarice dopádloval k ostrovu Drvenik na paddleboarde, čo je vzdušnou čiarou 3 km.
maaca
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 07, 2023 8:51 am
Reputace: 0

Re: VMP

Příspěvekod maaca » stř pro 20, 2023 11:46 pm

Potřebuju VMP na Létajícího Holanďana? Má to plachty trochu přes 12 metrů, ale v žádném inzerátu jsem nenašel zmínku o tom že by byla loď někde registrovaná...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host