Kdyby jste zacinaly jake "papiry" by jste si udelali?

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 85

Re: Kdyby jste zacinaly jake "papiry" by jste si udelali?

Příspěvekod LadaM » úte dub 06, 2021 8:58 am

Jirko, já tomu tomu rozumím. Leč stále to považuji za přebujelou byrokracii. V zemích s bohatou lodní historií je to přesně obráceně - čím víc lidí se tomu věnuje, tím menší je administrativní zátěž pro občany. Snaha úředníků suplovat osobní zodpovědnost lidí mi vadí z principu. Všichni víme, o čem takové zkoušky jsou a jakou mají šanci odhalit nekompetentní osoby. Soudný člověk se připraví (třeba kurzem) ve vlastním zájmu a k novému přistupuje s pokorou. A nesoudní budou existovat vždycky. Kolik kajutových plachetnic museli poslední dobou zachraňovat, protože kapitán neuměl udělat obrat? A proti tomu - kolik nehod se stalo kvůli podcenění počasí, machrování, případně alkoholu, tedy faktorům, na něž nemá razítko žádný vliv?
Sakra, už zase filozofuju... :roll: :sorry:

PS: s tou M20 jsem to myslel tak, že jako plachtař si s těmi 20 kW vystačím až na půdu. I kdybych shodil klacek a vydal se třeba do Budějek.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdyby jste zacinaly jake "papiry" by jste si udelali?

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » úte dub 06, 2021 9:31 am

Láďo, teď tomu rozumím. :)
Snažil jsem se vysvětlit princip, který je daný, v žádném případě to nebylo schvalování současných postupů . Jsem taky výhradně hadrář a za kolo motoráku usedám jen při našich jachtařských závodech, jako člen Hladinové záchranné služby.
Tímto považuji naší diskuzi za vyjasněnou a ukončenou.
Ať se daří ne jen Tobě a ať jsme všichni co nejdříve na vodě, bez omezování a v plném zdraví.
Jirka

Zpět na