průkaz radiotelefonisty

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

boso
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Re: průkaz radiotelefonisty

Příspěvekod boso » čtv kvě 18, 2017 3:58 pm

Pred rokom som si robil na Slovensku všeobecné osvedčenie rádiotelefonistu (o stupeň viac ako obmedzené) a žiadna morseovka ani Q-kódy na skúške neboli. Najväčší problém bol s rádiokomunikačnými predpismi :crazy: . Tam ma pani chytala na slovíčkach.
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: průkaz radiotelefonisty

Příspěvekod pavelmicek » pát zář 01, 2017 12:50 pm

Na jaře jsem byl na zkoušce Obmedzené osvedčenie rádiotelefonistu plavebnej pohyblivej služby v Bratislavě (dříve STÚ nyní Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb). Zašlete přihlášku poštou a za dva měsíce dorazí oznámení o termínu. Zkouška je společná i pro piloty i pro všeobecné průkazy.

Výhod oproti ČTÚ - časově neomezená platnost průkazu
Nevýhody - podstatně náročnější než české testy

Ústní otázky, jejich znění je přesně jako v odkazu, dostanete jich pět z každého tématu. Průběh jako u maturity. Půlhodinová příprava na papír, pak to můžete prakticky zkoušejícímu přečíst. Pro mě děsný stres. Je potřeba to umět poměrně přesně, nicméně zkoušející vám případné mezery rádi doplní. Když si prolezete jejich web pečlivě narazíte na informaci, že zkoušejí angličtinu, Q-kódy a morzeovku, naštěstí to neplatí.
Učit se to dá z tohoto zdroje, jen neplatí číslá zákonů, pokuty (ty jsou zde ještě v SK), pár drobností a prohodíte leteckej za plavebnej. Jednu nebo dvě otázky jsem tam nenašel vůbec. Jak na potvoru jsem ji dostal.

V praxi nejdůležitější okruh : Rádiokomunikačná prevádzka, bylo dle mého zkoušeno nejbenevolentněji

Zpět na