Pyrotechnický průkaz

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Surcouf » úte úno 19, 2013 5:27 pm

Maxíku, co za zvláštní zkoušky musí být na tu signálku? Já jsem uvažoval, že bych si ji právě kvůli lodi pořídil.

JJ
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 19

Příspěvekod Lachtan » úte úno 19, 2013 5:52 pm

No, na vystřílení prošlé pyrotechniky do 60 min. bych se i já zúčasnil, pokud by tam bylo něco, co by mě obohatilo. Mohlo by to být i u nás do 500 Kč. Jinak prošlou skladuji na lodi ještě 3,4 roky, to se může hodit. potom tedy budu zvát zájemce jachtingu na Silvestra zdarma. Návody k pyrotechnice jsou vždy přiloženy. Za nevznícení vypůjčené lodi ručí vypůjčovatel, popř. kapitán, za zdraví rovněž, nevím v čem je problém, snad jen v těch 49 Euro... je to něco jako platit za čůrání 25 Kč/jedno točené/, dýchání je doufám zatím zdarma a bez DPH!
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod packa » úte úno 19, 2013 6:18 pm

o signalni pistoli raze 26.5 mam tak celkem jasno-nakup,drzeni a pouzití
o tom co se pouziva na lodi ale nevim nic-vzdy jsem si myslel ze ty plastove pistolky a ROS-ky jak to je videt např.ve filmech jsou tak nejak volne prodejne
jsou tyhle prostredky nejak dane napr. min.vyskou doletu,delkou svitu.raží a pod?
s morem nemam zkusenost tak se ptam
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 133

Příspěvekod Omen » úte úno 19, 2013 6:52 pm

Myslím, že v českých poměrech je to toto http://portal.gov.cz/portal/obcan/situa ... html#obsah , tak jak jsem psal výše. A je to podstatně náročnější, než hodinový kurz na mole (v libovolném jazyce).
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte úno 19, 2013 7:11 pm

Surcouf píše:co za zvláštní zkoušky musí být na tu signálku?

Co jsem viděl v e-shopu, požadují zbrojní průkaz skupiny "B" - Pro sportovní účely.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » úte úno 19, 2013 7:27 pm

no tu signalku i naboje muzes koupit i ,,pro sberatelske ucely,,-skup.A-+ nakupni povoleni od PCR horsi je ze mimo strelnici bys to nemel pouzit at mas skupinu jakou chces-pokud to pouzijes napr. pro start zavodu mel bys mit extra povoleni
doufam ze jsem to popsal spravne-ty predpisy mam mimo domov
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte úno 19, 2013 7:52 pm

"A"
- držitel je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet pro sběratelské účely zbraň kategorie A na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo uděleno povolení nebo zbraň kategorie C
- nabývat do vlastnictví a držet pro sběratelské účely střelivo do zbraní kategorie B nebo C. Nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže značky a výrobního provedení anebo jedno nejmenší spotřebitelské balení

Neznám nikoho, kdo by měl samostatně A, bez toho aby měl B nebo C, ale nevadí.
Nevím ani co je míněno tím "povolením", nikdy jsem se o signálky nezajímal. Před (těžké počty) čtyřiceti lety jsem si ji potajmu v učení vyrobil.
A nakonec, i pokud by tvá varianta nějakým způsobem platila, jsi silně omezený na množství munice.
Silvestrovský ohňostroj se třemi světlicemi neuděláš a neuděláš... :lol:
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte úno 19, 2013 8:01 pm

To musíš brát jinak 3x od každé barvy, typu,(s padáčkem, bez, jednoduchá, trojitá) A hned je veseleji,že :lol: i když kulová puma, je kulová puma :P
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » úte úno 19, 2013 8:10 pm

www.rucevzhuru.cz/index,php/zbrojni-pra ... tl-jsem-pi oslavach-msta-vystelit-nekolik-s
tak jsem si pozadal ,,strejdu G a vypadlo jako prvni tohle
Naposledy upravil(a) packa dne úte úno 19, 2013 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte úno 19, 2013 8:14 pm

Zlepši odkaz, tenhle nefunguje :(
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » úte úno 19, 2013 8:16 pm

pomoc-nejde mi to-
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte úno 19, 2013 8:21 pm

http://www.rucevzhuru.cz/index.php/zbro ... vtlic.html

I toto bude dobré, ale není to to co by mě zajímalo, študovat to nebudu. Co potřebuji to mám...

http://www.rucevzhuru.cz/index.php/zbro ... rie-a.html
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » úte úno 19, 2013 8:23 pm

děkuju
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Stanislav » stř úno 20, 2013 12:36 pm

Trochu se nám to tady zamotává, tak že bych se vrátil k prvotnímu problému. Řešit signální pistoli ráže nad 19mm nemá smysl, je to považováno za zbraň, musí být zbroják a jestli jste někdy zkoušeli legálně převézt zbraň přes hranice tak víte o čem mluvím.
Na trhu se ale běžně vyskytují světlice odpalované z ruky (teď nemluvím o NICO Signál, to je hračka i když taky dost nebezpečná).
Jsou dva druhy podle gramáže použité slože. Na ty silnější zavedli Němci povinnost mít průkaz. Podmínky získání prukazu popsal Libor.
Je důležité zmínit že bez toho průkazu vám ty rachejtle neprodají. Tento problém se týka majitelských lodí které se třeba účastní regat. Tam se expirace pyro prostředků (a spousty dalších věcí) dost pečlivě kontroluje. V současné době jedná ČANY se školícím střediskem pro pyrotechniky jestli by něco jako ti Němci nevydali i v ČR. Až to někam dospěje dám vědět.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř úno 20, 2013 12:58 pm

Signální pistole se zbraň považuje jenom u nás, za hranicemi (Německo, Rakousko,,,,) se dá běžně koupit (včetně munice),stačí když je Ti víc než 18, více netřeba :whist:
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Stanislav » stř úno 20, 2013 1:37 pm

Tak jsem v letu prohlédl německé jachtařské katapogy a v letošních jsem nic volně prodejného nenašel. Ve starém katalogu AWN tu signálku ráže 26 sice mají ale s dodatkem že musíš mít oprávnění. Pokud máš někde odkaz na volný prodej tak sem s ním, potřebuji dovybavit loď a to bych bral.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř úno 20, 2013 1:44 pm

Hm, tak třeba je to nově, já jsem prostě zašel do puškařství (3 roky zpátky, Rakousko)Ukázal jsem na ní prstem, on si řekl o občanku, já zaplatil ,a bylo :) Pěkná, z anglická, z 1 světový :oops:
Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř úno 20, 2013 5:03 pm

Právě se mi podařilo stáhnout testové otázky pro průkaz.
Opravdu to není náročné. V testu jich bude 18 a pro úspěšné složení zkoušky musí být 13 správně zodpovězeno.
Soubor s otázkami (v němčině) zde http://web.jachting.info/downloads/detail?id=1533
fusakel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod fusakel » sob čer 07, 2014 9:46 pm

Ahoj,

Libore, nedocital som sa tu, ci si pyroschein minuly rok uspesne zvladol... ak hej, tak gratulujem.

ja zijem dlhodobo v Nemecku a pred mesiacom som sa prihlasil na skusku na pyroschein. dvojhodinovy kurz som absolvoval u nas v yachtklube...

asi 3dni po odoslani prihlasky, mi nejaka mila pani zavolala, ze ma nemozu pripustit ku skuske, pretoze nie sim drzitelom nemevkeho SBF (Sport Boot Fuhreschein) a tak si moju prihlasku odlozia a ked sa preukazem SBFkom, tak sa mam ozvat...

Ja som im tam poslal kopiu mojho slovenskeho preukazu VMP, a chorvatskeho Bck a to vobec neakceptovali.

podla toho co znami vravia, nemecka vodna policia ma v kontrolovani pyroscheinu novy zdroj pokut. doteraz to bolo hlavne kontrola funkscheinov, no kedze vacsina ludi to uz ma, tak si vymysleli pyroscheiny.

uz aj take hlasy sa tu šíria, ze cely ten pyroschein je "nelegalny" a je to len fabrika na peniaze do statnej kasy, pretoze kazde signalne zariadenie, musi mat podla smernic EU, jasny navod na pouzitie a tsk by to mal vediet použiť kazdy. Kazdopadne kapitam by mal posadku pred plavbou o použití stručne ale výstižne informovať.
fusakel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod fusakel » sob čer 07, 2014 10:17 pm

Ahoj,

Libore, nedocital som sa tu, ci si pyroschein minuly rok uspesne zvladol... ak hej, tak gratulujem.

ja zijem dlhodobo v Nemecku a pred mesiacom som sa prihlasil na skusku na pyroschein. dvojhodinovy kurz som absolvoval u nas v yachtklube...

asi 3dni po odoslani prihlasky, mi nejaka mila pani zavolala, ze ma nemozu pripustit ku skuske, pretoze nie sim drzitelom nemevkeho SBF (Sport Boot Fuhreschein) a tak si moju prihlasku odlozia a ked sa preukazem SBFkom, tak sa mam ozvat...

Ja som im tam poslal kopiu mojho slovenskeho preukazu VMP, a chorvatskeho Bck a to vobec neakceptovali.

podla toho co znami vravia, nemecka vodna policia ma v kontrolovani pyroscheinu novy zdroj pokut. doteraz to bolo hlavne kontrola funkscheinov, no kedze vacsina ludi to uz ma, tak si vymysleli pyroscheiny.

uz aj take hlasy sa tu šíria, ze cely ten pyroschein je "nelegalny" a je to len fabrika na peniaze do statnej kasy, pretoze kazde signalne zariadenie, musi mat podla smernic EU, jasny navod na pouzitie a tsk by to mal vediet použiť kazdy. Kazdopadne kapitam by mal posadku pred plavbou o použití stručne ale výstižne informovať.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pát kvě 01, 2015 7:50 pm

Ještě pořád němci požadují pyrotechnický průkaz? Německy neumím, jen trochu Anglicky. Nejlepší by byla zkouška v češtině.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát kvě 01, 2015 8:09 pm

To fusakel
Tehdy to uspesne udelali vsichni ucastnici kurzu a prujaz nam take vystavila spolecnost u ktere jsme to delali.
Maji na to akreditovane skolici stredisko.nebo skolitel ma opravneni to vystavit.
Uz si to presne nepamatuji.

To michal123
Pry porad vyzaduji.
Setkal jsem se s novinkou letos.Za poplatek ti pyrotechniku vyzadujici prukaz vyndaji (nebo nahradi zakladni asi...)
Cena poplatku se rovna cene prukazu.. .
A to se vyplati.... :lol:
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pát kvě 01, 2015 10:14 pm

Tady je nějaký online kurz za 12 €.
http://www.pyroschein.de/ ale pře překladač tomu houby rozumím.

Zpět na