hraniční kontrola v Chorvatsku

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

hraniční kontrola v Chorvatsku

Příspěvekod sedivak » čtv čer 25, 2009 7:41 pm

Ahoj,
mám jeden dotaz na zasvěcené a zkušené cestovatele do Chorvatska.
Loni jsem to nijak neřešil a již doma si namíchal 15 lt benzínu s olejem do mého johnsona 3,3 hp.
Teď jsem ale zaslechl neověřenou zprávu, že se do Chorv. nesmí žádný benzín dovážet? - já bych si, ale chtěl zase benzín namíchat v klidu doma - máte někdo nějakou zkušenost?
dík všem za reakce :)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv čer 25, 2009 8:24 pm

Někdy vezu, někdy nevezu. Zvaž zda to stojí za to, 15l.....proč se s tím vláčet. :?
Když jsem vezl, bral jsem všechno ve Slovinsku kvůli ceně. Když už jsem bral do auta, vzal jsem i do 2 kanystrů pro přívěšák.

Nikdy na hranicích loď neprohlíželi, tam se toho vejde....
Vždy slušně odpovědět na pozdrav....předám pasy a tím to končí....
Nevím, možná jsem měl pokaždé štěstí...
smike
moderátor
Reputace: 18

Příspěvekod smike » čtv čer 25, 2009 8:37 pm

Do Chorvatska a Slovinska se nesmějí dovážet pohonné hmoty v kanystrech.
Přídavná nádrž k motoru by snad prošla, ale jestli to stojí za to...
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » čtv čer 25, 2009 8:54 pm

Libor píše:Někdy vezu, někdy nevezu. Zvaž zda to stojí za to, 15l.....proč se s tím vláčet. :?

No když už ty kanystry stejně vezu, tak je pro mě i pohodlnější si je naplnit a namíchat olej v klidu doma.......
riskovat ale že mi to na hranicích zabaví za to asi nestojí...... :(
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv čer 25, 2009 9:03 pm

A to míchání na místě je takový problém.... :?
Co máš porád s tím mícháním v klidu doma? Odměřím, naliju, zatřepu a je fertig. Namíchej, když už, litr či kolik na prvních pár mil a zbytek na místě, na vlnách se ti to tak protřepe- zamíchá, jak to doma nikdy neuděláš.... :lol:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » čtv čer 25, 2009 9:06 pm

sediváku, uz jsme ty kanystříky probírali. Ty jsi na ně nějak fixovanej?Myslím tím to mixování v klidu domova.To je nějakej rituál?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 125

Příspěvekod Denis » čtv čer 25, 2009 9:10 pm

Ten zákaz je o tvojej bezpečnosti pri havárii. Kupujem benzín vždy na mieste a ak mi pri odjazde niečo zostane, tak ho niekomu darujem. Ak máš auto na benzín, tak ho nalej do nádrže.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » čtv čer 25, 2009 9:47 pm

Denis píše:Ten zákaz je o tvojej bezpečnosti pri havárii. Kupujem benzín vždy na mieste a ak mi pri odjazde niečo zostane, tak ho niekomu darujem. Ak máš auto na benzín, tak ho nalej do nádrže.

- no tak konečně odpověď, na kterou jsem čekal," je to zakázaný kvůli bezpečnosti"
rituál to míchání zas až takový není, jen mám rád vše na 100% připravené a na dovolené se už s ničím nezdržovat.
- to zamíchání vlnama je Libore taky fajn postřeh :D
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv čer 25, 2009 10:04 pm

Jo je to kvůli bezpečnosti, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by to kontrolovali někde, každý stát má nějaké omezení na dovoz pohoných hmot, já vozím rezervu v kanystru vždy.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát čer 26, 2009 12:27 pm

Charlie píše:Jo je to kvůli bezpečnosti, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by to kontrolovali někde, každý stát má nějaké omezení na dovoz pohoných hmot, já vozím rezervu v kanystru vždy.

- no tak to jsem moc rád, že existuje alespoň jeden člověk , který mě nepeskuje za ty moje kanystříky a dokonce ho i vozí. :good:

a stejně si myslím, že se to na bezpečnost jen svádí a hlavní důvod je ten, aby si turisti tankovali hezky chorvatskej benzín za jejich cenu..... :?
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Martin88 » pát čer 26, 2009 12:40 pm

sedivak píše:
Charlie píše:Jo je to kvůli bezpečnosti, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by to kontrolovali někde, každý stát má nějaké omezení na dovoz pohoných hmot, já vozím rezervu v kanystru vždy.

- no tak to jsem moc rád, že existuje alespoň jeden člověk , který mě nepeskuje za ty moje kanystříky a dokonce ho i vozí. :good:

a stejně si myslím, že se to na bezpečnost jen svádí a hlavní důvod je ten, aby si turisti tankovali hezky chorvatskej benzín za jejich cenu..... :?

cena za chorvatský benzin je, když ne nížší, tak alespoň stejná jako u nás /vyjímky se za posledních 15 let mohly vyskytnout/, takže kdyby byl benzín o 2 koruny dražší než u nás, tak 10 l nebo 20 l kanystr by ušetřil
ohromných 20 popř. 40 Kč
jestli to stojí za případnou komplikaci, kdy v Čechách a 10ti stupních Celsia natankuješ plný kanystr
/ale fakt po okraj, protože ti Chorvati nevědí, co by za to chtěli :lol: / a na Makarské ho v 35ti stupních budeš
otevírat, nedejbože v blízkosti rozpáleného motoru nebo borce s cigárem
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » pát čer 26, 2009 12:42 pm

No já si ten jejich benzín/naftu za jejich peníze budu tankovat celkem rád :) . Ona celá ta příprava "v klidu domova" je celkem zavádějící.. V devadesátých letech jsme opravdu vozili všechno, kromě konzerv i těstoviny, rýži, vody atd. Takže dvě třetiny bagáže tvořily věci, které se daly v pohodě koupit na místě ve srovnatelné kvalitě. Dneska už opravdu beru jenom léky peníze pas a oblečení a semtam nějakou tu konzervu. Auto je o padesát kilo lehčí a neřeším, když by se mi náhodou celník koukl do kufru jestli jsem nebo nejsem v limitu na hmotnost řízků. A když jedu sám, mám s sebou opravdu jenom ty léky a pas - je ale fakt, že oblečení a hygienu mám trvale na lodi :)
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát čer 26, 2009 1:00 pm

Když je řeč o cenách benzínu, tak jsem v HR od včerejška a cena Eurosupru je vA a Sl u pump na dálnici prokticky stejná 1,1001EUR. V HR
stojí 7,95Kn. Takže o málo méně. Jeli jsme v noci a celníci na hranici HR otevřel trochu jedno oko a prstem ukázal dál. Vozím sebou 2x5l
kanistry s benzínem jako reservu a 4 á5l kanistry prázdné, které plním až v HR za hranicí.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát čer 26, 2009 1:16 pm

tataS píše:Když je řeč o cenách benzínu, tak jsem v HR od včerejška a cena Eurosupru je vA a Sl u pump na dálnici prokticky stejná 1,1001EUR. V HR
stojí 7,95Kn. Takže o málo méně. Jeli jsme v noci a celníci na hranici HR otevřel trochu jedno oko a prstem ukázal dál. Vozím sebou 2x5l
kanistry s benzínem jako reservu a 4 á5l kanistry prázdné, které plním až v HR za hranicí.

- no tak to vozíš ještě o něco víc kanystříků než já :D
- letos je ale zcela určitě povezu prázdné a tankovat a míchat budu až na místě.
samozřejmě mi nikdy nešlo o to ušetřit ohromných 40 kč za rozdíl v cenách benzínu, ale spíš, že jsem to loni vůbec neřešil a vezl jsem benzín z Čech - takže jsem chtěl vědět zda se to smí či ne. ;)
OT -tatas - jaké máte počasí, už se trochu umoudřilo? já jedu 5.7. tak snad už bude teplo a slunečno?
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát čer 26, 2009 1:53 pm

Přijeli jsme včera ráno, celou cestu lilo. Jsem Selcích u Crikvenice. Moře má 19C. Je pod mrakem ale jen lechce a občas chvíli svítí puňťa.
Teď poprve cca 10 min poprchávalo. Od pondělí má být ěž-ěáC, tak se snad voda ohřeje.
Těch 5l kanistrů vozím více, protože se mě nechce denně nosit k vodě velký kanistr, jelikož mě většinou stačí (když zrovna mocneblbnu, cca 3litry
benzínu na cestu tam a zpět do míst bez lidí Benzínky mám cca 10km ale větší problém je najít dobré místo pod stromem a nepřijít o něj..
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát čer 26, 2009 2:11 pm

Tak to ti přeju ať je hezky :) Už se taky nemůžeme dočkat, až vyrazíme...... :D
I já uznávám mít benzínu radši rezervu, než pak lítat každý den k pumpě. ;)
A co cesta vše v poho? Nějaké změny oproti loňsku?
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát čer 26, 2009 3:26 pm

No já vozím v autě většinou 20l benzínu, ale né pro motor a podobně, ale jako rezervu sebou do auta, kdyby náhodou, například v německu, ale i rakousku je benzínek u dálnic pomálu a je to taková jistota, kdyby bylo ouvej, nebo měli někde v noci zavřeno, atd. Je pravda že se před cestou do zahraničí dívám, kolik toho smím vést, ale nikdy mi nekontrolovali co mám v kufru, jen pas, někdy ani to ne.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát čer 26, 2009 6:36 pm

Jeli jsme přes noc a celou cestu lilo. Myslím, že pump po cestě na dálnicích v A, SI i HR je dosti asi tak po 50km a mají otevřeno. V HR pivo
o 1Kn dražší (13) a zmrzlina taky o 1Kn. Benzín 7,95 (95). V obchodě jsem ještě nebyl. Turistů spousty. Moc pokojů volných není. Hodně
poláků, slováků, italů a maďarů. Čechů se mi zdá trochu míň. Chorvatů podle počtu člunů v přístavišti se mě zdá méně. Bývalo jich v tuto
dobu tady více. Asi počasím. Žádné šetření v hotelu ani na stravě jsem nepozoroval. (Máme polopenzi)
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon srp 17, 2009 5:55 pm

Poznámka k tématu vlákna.
Po cestě do HR jen kontrola pasů, to bylo vše. Jak Slovinci, tak Chorvaté.
Za 3 týdny zpět mě nejprve zaskočili na hranicích Chorvaté .."papíry od broda...". Musel jsem chvíli hledat, tal jsem popjel do odstavného pruhu. Nevšiml jsem si zda to někam značili. No budiž, možá se i kradou lodě a vozí přes hranici, kontola musí být.

Na Slovinské hranici (vstup do EU) , to ještě vylepšili. Papíry od lodě a "Fuhreschein" navíc k tomu chtěli. Napsali číslo lodě a na řidičáku šel po "Béčku". Vše OK a cesta byla volná.
Bylo to poprvé za 6 let co něco takového po mě chtěli, příště si to budu muset nachystat k pasům.

Kontrolovali ještě někomu papíry od lodě a řidičák na auto?
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » pon srp 17, 2009 8:06 pm

Červen 09 při cestě do GR,při vstupu do Srbska,chtěli vidět papíry od člunu.Měl jsem ale dojem ,že to bylo spíš jen pro to,že neviděl označení výkonu motoru.Já měl zakrytý motor,on se zeptal na výkon a potom si řekl o papíry.Jinde to nikoho nezajímalo,kromě zelené karty od vozíku.
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 1

Příspěvekod bokal » pon srp 17, 2009 8:43 pm

Jeli jsme přechodem z Maďarska do chorvatska u Letenye starou silnicí, zpátky dálnicí a pokaždé chtěli vidět papíry od lodi jak maďaři, tak chorvati. Zeptali se ještě, kde mám motor, odpověď že v kufru auta je uspokojila. Vše ve slušnosti.

Stav silnice přes maďarsko mě vedl k rozhodnutí jet po dálnici kolem Budapešti na Bratislavu. Je to delší, ale v praxi rychlejší.
Ten slalom mezi dírami a v každé vesnici omezení na 30 + časté radary na trase Redics-Szombately-Czorna mě už přestal bavit. Dálnice perfektní, dalo se jet celou trasu 90-100 (s přívěsem 2,5T)
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Standa* » ned srp 23, 2009 8:53 pm

Ahoj už loni když jsem vezl loď zpět do ČR tak chtěl vidět HR celník dolkady od lodě,ale jen při cestě zpět k nim ještě nikdy.

Zpět na