Bora

Počasí je jednou z nejvíce sledovaných témat při plavbě. Vše kolem počasí a jachtingu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod mirinekk » čtv kvě 28, 2009 9:55 pm

Asi jsme se dostali trochu jinam, ale když už jsme u toho.... I náš kapitán při kurzu nám říkal, že motor je to poslední co tě může zachránit a proto ho raději co nejméně zatěžovat. Raději malý kapesník než motor, říkal, ale i se tím také řídil. Asi i proto jsme v pondělí 27.4.2009 byli v odpoledních hodinách nejenom skoro jediná loď na moři ( já viděl ještě jednu), ale určitě jediná která celý den až do kotvení v 17.30 v Šibeniku plula na plachty. I když samozřejmě zrefofané.
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » čtv kvě 28, 2009 10:15 pm

mno, my jsme si v ten den střihli v Murterskym moři rozjížďku a bylo nás tam cca 20 lodí ;)
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » čtv kvě 28, 2009 10:20 pm

Ale já vás neviděl :lol: Tedy pokud jste nebyli ta bílo modrá regata kterou jsme potkali mezi kaprije a Murterem, vracející se na motor ;)
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv kvě 28, 2009 11:04 pm

Já se to tu zítra zítra pokusím nějak rozumě rozdělit...

JardaF píše:Já se z toho snažím vzít poučení - vždy mít na vědomí, že motor může kdykoliv zdechnout a podle toho se i chovat. Mít aspoń vzdáleně nějaký plán B.
To nelze než podepsat, vo tom žádná. :thmbup:
S tím mým motorem to je tak. Záleží, kam vůči větru a vlnám chci. Po větru - souhlas, není důvod nevytáhnout kapesník. Ale nejsem takový "skalňák", abych se zbytečně probíjel proti němu, když je pro mne v danou chvíli jednodušší nakopnout motor.
K té regatě. Mezi 12. a 13. hodinou jsme ji viděli uprašovat na motor podél severního pobřeží Šolty k JV. V řadě jako housata. Zmoklá. Housata. K jedné ztracené lodi jsme se pak v Milně vyvazovali u pumpy. Dle znaků, vyplouvala regata z posledního mola v Mandalině. Jeden prevít vyrazil od mola kousek před námi zrovna ve chvíli, když jsme pluli kanálem ven.
mirinekk: nebyli jste jediní. Když nám vysadil motor, přesně jak nabádá JardaF (plán Bé), na kapesník jsme to zvládli. Píšu o tom v jiném vlákně.
Jinak, píši své myšlenky. Nikoliv Pravdy. Na to se necítím... ;)
A i při vědomí všech pouček a pravidel, řídím se spíše intuicí a reagováním na danou situaci. Vyhodnocením, co je pro mne, posádku a loď v danou situaci nejvýhodnější.
Doufám, že mé výtvory nejsou příliš ovlivněné momentální druhotnou činností. Koštuju moravskou "meducínu" - slivovici s medem. :jupi:
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » čtv kvě 28, 2009 11:22 pm

Baharis: Vím že jsme nebyli jediný, bylo to myšleno z trochou nadsázky :mad: I když po druhé odpoledne už jsem na obzoru zahlédl opravdu jen jednu loď.Ten tvůj článek jsem četl a nezávidím. I my jsme do toho šli s vědomím co nás čeká. Jen nás naštěstí nepotkalo to co tebe. Navíc jsme nebyli ve Splitských vratech,ale jižně od Žirje to také stálo za to.
Jinak jsi to krásně vystihl s tou regatou.

Ps: Mrzí mě, že jsem tě v Šibeniku nepoznal na první pohled, došlo mi to až na WC a pak už jsem tě neviděl. Chtěl jsem tě aspoň krátce pozdravit. Snad budu mít tu čest někdy jindy.

LIGUÉÉÉRÉÉÉ
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv kvě 28, 2009 11:29 pm

Kdykoliv a kohokoliv, obzvláště z této komunity, rád na moři pozdravím. Vlajku mám stále pod sálingem. :jupi:
Meducíny bylo dostatek, jdu spát. :lol:
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » čtv kvě 28, 2009 11:37 pm

Budu se těšit. Snad bude přát štěstí a ještě někdy se někde potkáme. Meducinu ti závidím :gun: Poslední jsem dopil v Šibeniku :( Ale čekám nové zásoby :lol:
dexter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod dexter » pon srp 19, 2013 6:17 pm

dnes vecer na severe okoo zadaru a zajtra aj v strednom jadrane bura severo severo-vychod.

Zpět na