Mapy M23

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Mapy M23

Příspěvekod Skof_ACE » pon pro 31, 2012 12:36 pm

Neměl by někdo mapy M23 (hlavně M25 a M26) nebo něco v podobném měřítku v elektronické podobě?...klidně i starší...jen pro plánování trasy...

Dík:)
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod pik » pon pro 31, 2012 2:46 pm

Ahoj,
v podstatě máš 2 možnosti jak se k nim na netu bez problému dostat. 1) legálně koupit, 2) stáhnout z některého pirátského serveru.
radar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod radar » pon pro 31, 2012 4:13 pm

Zkus toto: http://www.charts.noaa.gov/NGAViewer/Re ... able.shtml
Vse je legalni, bezne dostupne na netu.Snad ti to trochu pomuze. adriatic pod cislem 54131
Zdar a vse nejlepsi do noveho roku.
Radar
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Skof_ACE » pon pro 31, 2012 6:10 pm

radar píše:Zkus toto: http://www.charts.noaa.gov/NGAViewer/Re ... able.shtml
Vse je legalni, bezne dostupne na netu.Snad ti to trochu pomuze. adriatic pod cislem 54131
Zdar a vse nejlepsi do noveho roku.
Radar

Super...díky moc.
A co se týče nového roku, tak samozřejmě nápodobně:)
Karlos2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karlos2 » čtv led 03, 2013 9:11 am

Zdravím Skof-Ace, sliboval jsem SZ poslat ty mapy, to Ti pošlu. Do SZ mi pošli mejlovou adresu. Uvědomil jsem si pak ten tvůj dotaz. Plánování tras dělám takto: 1) vezmu úplně obyčejnou rozkládací automapu chorvatského pobřeží. Přehledně vidím kde co je, kam mám šanci se během týdenního nebo 14denního pobytu dostat. 2) vezmu si 888, do které si přepíšu staré poznámky ze staré 808 a kouknu, kde na mě co bude čekat. Kam se uklidit v případě změny počasí. Plán si dělám nahrubo, tzn. nemám úplně přesný harmonogram kdy na které bójce nebo zátoce. Počítám s tím, že se mi (rodině) někde může líbít a zůstaneme dvě noci. Nebo naopak tam kvůli počasí nedopluju. 3) Na netu jsem si našel z cizích lodních deníků trasy, našel jsem taky například příspěvek Karla Vranovského, jmenovalo se to místa kde jsem kotvil. (Tímto se Karlovi omlouvám, že jsem si ten text stáhnul - je to opravdu dobré dílo). Během plavby se rád podívám na místa, kde se mi dříve líbilo a určitě "objevím" i nějaká nová místa. 888 a papírové poznámky mám pochopitelně s sebou. Nedoporučoval bych úplně detailní plán, situace se může změnit. Tohle před vyplutím vysvětli posádce, že máš v rukávu 2-3 varianty a jako skipper zvolíš trasu podle počasí a podmínek. A můžeš jí změnit. Karlos.
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Skof_ACE » čtv led 03, 2013 11:10 am

Karlos2 píše:Zdravím Skof-Ace, sliboval jsem SZ poslat ty mapy, to Ti pošlu. Do SZ mi pošli mejlovou adresu. Uvědomil jsem si pak ten tvůj dotaz. Plánování tras dělám takto: 1) vezmu úplně obyčejnou rozkládací automapu chorvatského pobřeží. Přehledně vidím kde co je, kam mám šanci se během týdenního nebo 14denního pobytu dostat. 2) vezmu si 888, do které si přepíšu staré poznámky ze staré 808 a kouknu, kde na mě co bude čekat. Kam se uklidit v případě změny počasí. Plán si dělám nahrubo, tzn. nemám úplně přesný harmonogram kdy na které bójce nebo zátoce. Počítám s tím, že se mi (rodině) někde může líbít a zůstaneme dvě noci. Nebo naopak tam kvůli počasí nedopluju. 3) Na netu jsem si našel z cizích lodních deníků trasy, našel jsem taky například příspěvek Karla Vranovského, jmenovalo se to místa kde jsem kotvil. (Tímto se Karlovi omlouvám, že jsem si ten text stáhnul - je to opravdu dobré dílo). Během plavby se rád podívám na místa, kde se mi dříve líbilo a určitě "objevím" i nějaká nová místa. 888 a papírové poznámky mám pochopitelně s sebou. Nedoporučoval bych úplně detailní plán, situace se může změnit. Tohle před vyplutím vysvětli posádce, že máš v rukávu 2-3 varianty a jako skipper zvolíš trasu podle počasí a podmínek. A můžeš jí změnit. Karlos.

Ta automapa mě nenapadla:)...to může pomoct, ale nevim jestli to bude vhodné pro všechny případy. Jde mi hlavně oto, vidět celou trasu na jedné mapě. Porovnat vzdálenosti, najít si ekvivalentní trasy pro různé počasí atd.
Jetě mě napadlo poskládat Male Karte ve photoshopu nebo gimpu...ale tím že nemají úplně dokonalé překrytí, tak to můj problém opět řeší jenom částečně:)

Možná to přeháním:), ale zimní večery jsou dlouhé a zatím mě to baví:)
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Skof_ACE » čtv led 03, 2013 3:02 pm

Tak už to mám asi vyřešený. Našel jsem mapu celého "jugoslávského" pobřeží a itálie. Zkrátka celý Jadran. 1:800 000. Je sice trochu starší, ale na plánování trasy + Male Karte + Pilot by to mělo stačit. Pokud by ji někdo chtěl, pošlete mi do soukromých zpráv svůj email. Má to asi 5,5 MB.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 73

Příspěvekod Jarda885 » čtv led 03, 2013 3:18 pm

Skof_ACE píše:Tak už to mám asi vyřešený. Našel jsem mapu celého "jugoslávského" pobřeží a itálie. Zkrátka celý Jadran. 1:800 000. Je sice trochu starší, ale na plánování trasy + Male Karte + Pilot by to mělo stačit. Pokud by ji někdo chtěl, pošlete mi do soukromých zpráv svůj email. Má to asi 5,5 MB.

Patřím asi do starého železa.

Na plánování trasy potřebuji vždy papírovou mapu, kterou roztáhnu přes celý stůl. Na obrazovce notebooku toho moc nevidím.

Skof_ACE, držím Ti palce. Šetříš peníze. Mne ty papírové globálky stojí fůru peněz. Zase si do nich mohu malovat trasy a po letech se zasnít .....

Doufám, že to není poznámka OT.
.
Pepa
moderátor
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » pát led 04, 2013 1:29 pm

Skof_ACE píše:Tak už to mám asi vyřešený. Našel jsem mapu celého "jugoslávského" pobřeží a itálie. Zkrátka celý Jadran. 1:800 000. Je sice trochu starší, ale na plánování trasy + Male Karte + Pilot by to mělo stačit. Pokud by ji někdo chtěl, pošlete mi do soukromých zpráv svůj email. Má to asi 5,5 MB.

Ahoj Skof_ace, máme tady na fóru vlastní úložiště pro elektkronické produkty. Mapy mezi ně patří především.
Pokud by se ti chtělo, můžeš je zde nahrát.
V levém horním menu klikneš na
KE STAŽENÍ
Přehodí tě to do modulů, kde se musíš znovu přilásit a znovu zvolíš modul
ke stažení
a potom zvolíš
přidat soubor
Vyplníš kartu, která tě povde.

Díky předem, Pepa
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy M23

Příspěvekod vojtaharok » pát říj 05, 2018 10:50 am

Upozornění na dlouhé dodací termíny od Imraye.

V polovině srpna jsem si objednal mapu M23 (Severní a středí Jadran) od Imraye... a o víkendu budu bohužel muset vyplout bez této mapy. Podle českého zprostředkovatele jsou teď termíny od Imraye až 3 měsíce. Tak pozor!

Předpokládám, že papírové mapy už používá stále méně jachtařů, takže se jim zmenšily objemy a tak musejí déle čekat mnoho týdnů, než shromáždí dostatečnou objedávku pro tiskárnu... aby to bylo stále cenově přijatelné. Bohužel i to znamená pokrok.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 05, 2018 11:23 am

Mám na skladě Male Karte, pokud potřebuješ papírové Jadranu
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1476
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » pát říj 05, 2018 12:13 pm

Dekuji, Libore, vezu sve Male Karte folio I i II a na lodi by měly být taky., a 888 Ale chtěl jsem jednu přehlednou mapu pro plánování a zákres trasy. Na přehledné mapě jsou taky krásně vidět potřebné kurzy a velké navigační majáky.

Zpět na