Navigace - tablet

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: windward, vilma, Pepa

Michal123
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Navigace - tablet

Příspěvekod Michal123 » pon lis 28, 2016 10:38 pm

Zdravím,
když jsou ty slevy 80%. :) :-)
Narazili jste na nějaký zajímavý tablet? Na mapy by to chtělo displej 10", RAM 1,5GB (nebo stačí 1GB?), 16GB vnitřní paměti.
Konektor USB + nabíjecí konektor. Ať se dá připojit myš nebo klávesnice a zároveň nabíjet.
Cena tak do 3 tisíc.
Michal123
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Re: Navigace - tablet

Příspěvekod Michal123 » pon lis 28, 2016 10:41 pm

A taky to chce citlivou GPSku.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte lis 29, 2016 6:49 am

Řekl bych že se to bude odvíjet podle toho jaký software na tom chceš provozovat...

Já používám už pár let Asus Transformers Pad TF700T.
A na něm provozují Navionics.

Když jsem ho kupoval tak na první místo jsem kladl zejména výdrž na baterie.Přeci jen na lodi El.energie není nikdy dost.
Lemon
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 23

Příspěvekod Lemon » úte lis 29, 2016 9:48 am

Určitě by mělt mít tablet chipset s podporou Glonass, ty novější už to mají snad bez vyjímek, případně i Galileo. Vše se rozjíždí a kromě vysoké přesnosti je mnohem rychlejší start takové GPS-ky.
host60
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod host60 » úte lis 29, 2016 10:10 am

Já používám už dlouho Asus TF300T a Navionics. Pokud budu pořizovat nový, tak včetně GSM modulu na 4G síť, aby sloužil na lodi i jako modem na internet.
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod mozeg » úte lis 29, 2016 12:05 pm

Ja pouzivam okrem vstavanej avigacky na lodi aj vlastnu na ipad2 - Navionics. Ale ked je naozaj pocasie nahovno urcite by som sa nespoliehal len na tu v tablete, ktora nema externu antenu.
LadaM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod LadaM » čtv pro 01, 2016 5:20 pm

Dalším aspektem, který tady nepadl je výkon. Chápu, že původní zadání ceny toto vpodstatě vylučuje, ale když tady to vlákno je - používám navionics na iPad Air 2 a měl jsem možnost porovnat plynulost ovládání stejného SW na ne úplně low end Lenovu s androidem - je to velký rozdíl. Posun mapy a rychlé přezoomování do max. detailu je na iPadu otázka chvilky, jako když potáhnete nebo skloníte hlavu nad papírovou mapou. Na tom Lenovu to bylo samé zadrhávání a postupné vykreslování po změně zoomu. I starší iPad 2 s navionicsem byl v tomhle lepší.
Rozumím samozřejmě, že 3 tis a 17 tis za tablet je rozdíl, ale je to vidět i při používání. Na plánování je to asi jedno, ale při zavolání z kokpitu "podej mi tu placku", je fajn mít detailní přehled po kliknutí a dvou třech gestech.
Michal123
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Michal123 » čtv pro 01, 2016 8:31 pm

LadaM píše:Dalším aspektem, který tady nepadl je výkon. Chápu, že původní zadání ceny toto vpodstatě vylučuje, ale když tady to vlákno je - používám navionics na iPad Air 2 a měl jsem možnost porovnat plynulost ovládání stejného SW na ne úplně low end Lenovu s androidem - je to velký rozdíl. Posun mapy a rychlé přezoomování do max. detailu je na iPadu otázka chvilky, jako když potáhnete nebo skloníte hlavu nad papírovou mapou. Na tom Lenovu to bylo samé zadrhávání a postupné vykreslování po změně zoomu. I starší iPad 2 s navionicsem byl v tomhle lepší.
Rozumím samozřejmě, že 3 tis a 17 tis za tablet je rozdíl, ale je to vidět i při používání. Na plánování je to asi jedno, ale při zavolání z kokpitu "podej mi tu placku", je fajn mít detailní přehled po kliknutí a dvou třech gestech.

To musela být nějaká mega vykopávka. Mám starší levný mobil a jede to rychle. Kousat se to začne až když otevřu více map najednou, například Sygic, Mapy.cz a mapy od Googlu.
Dnešní procesory přesahují reálné možnosti uživatelů...
LadaM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod LadaM » pát pro 02, 2016 8:06 am

Michal123 píše:
LadaM píše:Dalším aspektem, který tady nepadl je výkon. Chápu, že původní zadání ceny toto vpodstatě vylučuje, ale když tady to vlákno je - používám navionics na iPad Air 2 a měl jsem možnost porovnat plynulost ovládání stejného SW na ne úplně low end Lenovu s androidem - je to velký rozdíl. Posun mapy a rychlé přezoomování do max. detailu je na iPadu otázka chvilky, jako když potáhnete nebo skloníte hlavu nad papírovou mapou. Na tom Lenovu to bylo samé zadrhávání a postupné vykreslování po změně zoomu. I starší iPad 2 s navionicsem byl v tomhle lepší.

To musela být nějaká mega vykopávka. Mám starší levný mobil a jede to rychle. Kousat se to začne až když otevřu více map najednou, například Sygic, Mapy.cz a mapy od Googlu.
Dnešní procesory přesahují reálné možnosti uživatelů...

Mega vykopávka to nebyla. Ono je otázka, co je v oblasti IT starší - náročnost OS a aplikací také roste. Dnešní procesory možná přesahují možnosti uživatelů, ale jejich požadavky ne. Navíc vnímání pohodlnosti používání, dnes tak často skloňované "user experience" je z velké části subjektivní a záleží, s čím má daný uživatel zkušenos a srovnání.
Já jsem chtěl jenom poukázat na to, že na tabletu za 3 tis. to nemusí být s plynulostí úplně bez problémů a výše uvedené reference uživatelů také nespadaly do této kategorie. Ještě doplním, že z hlediska výkonu může hrát roli, jestli je to zařízení určené pouze pro prohlížení map (1 aplikace a její ovládání), nebo je to univerzální zařízení, kde to více ovlivňuje i chování a odezvy OS.
Jardasu
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 35

Příspěvekod Jardasu » úte pro 06, 2016 4:41 pm

Ahoj, máte někdo, prosím, zkušenosti s programem NAVIONICS Boating Europe, provozovaném na tabletu? Jdu si teď pro tablet a přemýšlím o tomto programu. Zajímá mne Švédsko. Chorvatsko, finská jezera a další příbřežní oblasti Evropy. Podle obrázku by to tento program měl umět obsloužit.
Víte někdo, prosím, jaký je rozdíl mezi programem NAVIONICS Boating Europe a NAVIONICS Boating Europe HD ?
Pepa Š
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pepa Š » úte pro 06, 2016 6:36 pm

Jardasu píše:Ahoj, máte někdo, prosím, zkušenosti s programem NAVIONICS Boating Europe, provozovaném na tabletu? Jdu si teď pro tablet a přemýšlím o tomto programu. Zajímá mne Švédsko. Chorvatsko, finská jezera a další příbřežní oblasti Evropy. Podle obrázku by to tento program měl umět obsloužit.
Víte někdo, prosím, jaký je rozdíl mezi programem NAVIONICS Boating Europe a NAVIONICS Boating Europe HD ?

Ahoj, aplikace je výborná, GPS na charterových lodí bývají dost staré, tohle je funkční, relativně dobře ovladatelné a dostupné v ruce na mobilu nebo tabletu i za kormidlem. Mapy aktuální a stáhnutelné přes internet, samotná aplikace pak funguje jen pomocí gps (bez dat). A u HD jsou nějaké funkce navíc, bude to vypsané na obchodu, ale základní verze podle mě úplně stačí. Tak si před plavbou akorát někde na WiFi vybereš oblast, tu stáhneš, a pak máš navigaci v kapse.
Jardasu
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jardasu » úte pro 06, 2016 8:14 pm

Ahoj Pepo,
díky, už si s tím hraju.
Jardasu
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jardasu » úte pro 06, 2016 9:11 pm

ještě prosím dotaz, jak je to s expirací map? Je to roční předplatné? Někde píší one year subscription, jinde o tom nemluví. Staré mapy přestanou po roce fungovat, nebo se pouze neaktualizují?
Pepa Š
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pepa Š » úte pro 06, 2016 9:23 pm

Je to tak, že můžeš rok stahovat a stáhnuté mapy používat pořád. Pro prodloužení licence po roce mají akci, že stačí zaplatit 50% ceny nové licence. Takže teoreticky stačí jednou stáhnout všechno, ale budeš to mít bez aktualizací.
LadaM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod LadaM » úte pro 06, 2016 11:10 pm

Ahoj,
Rozdíl je v tom, že HD je verze přímo pro tablety s rozhraním upraveným pro plné rozlišení tabletu. Kdežto ta druhá je pro telefony a na tabletu se zobrazí pouze roztažená, tedy s cca polovičním rozlišením vč. (ne)zobrazení detailů mapy.
Mám koupené obě - non-HD jsem si pořídil dříve pouze pro telefon, ale pokud to chceš na tablet, tak určitě HD. Mapové podklady se neliší.
LadaM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod LadaM » úte pro 06, 2016 11:19 pm

Takhle to vypadá na iPadu.
Obyč
image.png
NonHD

A HD
image.png
HD
Jardasu
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jardasu » stř pro 07, 2016 9:17 am

LadaM píše:Takhle to vypadá na iPadu.
Obyč
image.png
A HD
image.png

Chlapi, díky moc za info, to je sakra rozdíl....
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 124
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » stř pro 07, 2016 11:49 am

Ahoj, můžete mi napsat, kde hledáte mapy Navionics pro tablety? Na jejich stránkách takové nenajdu (vidím tam Chartplotter, Mobile a WebApp) a ani sortiment map – pokrytí oblastí mi připadá nepřehledné.
Na Google Play jsem Navionics Boating Europe HD našel za velmi dobrou cenu. Problém je, že neobsahuje Dánsko, Velkou Británii, Madeiru, Kanárské ostrovy a asi i další oblasti. Dokoupení těchto oblastí by cenu nejméně ztrojnásobilo. :-(
Taky jsem nenašel, zda se dají koupit mapy celého světa, případně kolik stojí.

Jinak mi mapy připadají dobré, a protože mě čeká aktualizace dosud používaných map, uvažuji o nich. Tablet taky není špatná volba...

Nasměrujete mě někdo?
Dík.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř pro 07, 2016 1:24 pm

Jardo poslední roky nepoužívám nic jiného. Mám starší verzi Europe a i na tabletu jede obyč. v rozlišení jako psal LadaM pro verzi HD.
Nevím zda se to rozlišení změnilo. Každopadně mi HD pořád padalo, tak jsem nechal obyčejné Europe.Stejné v mobilu i tabletu.

Petře mapy se stahují přímo v aplikaci, vybereš oblast a dáš stáhnout. Europe můžeš postahovat celé mimo Dk a UK. To už myslím řadí do jiné oblasti , netuším proč je to zvlášť.

Europe je tato oblast:
Obrázek

UK aplikaci máš zde
https://play.google.com/store/apps/deta ... pUKHolland

DK zde
https://play.google.com/store/apps/deta ... kGreenland

A přehled všch dostupných
https://play.google.com/store/apps/deve ... =Navionics

Až se potkáme v ČYKu můžu předvést.
LadaM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod LadaM » stř pro 07, 2016 1:48 pm

Jenom doplním, že moje zkušenosti jsou s verzemi pro iOS - jak tel, tak tablet. Možná to mají verze pro Android jinak.
Ale jestli existuje verze HD i pro Android, tak tam rozdíl určitě bude. Podle mě záleží na rozlišení tabletu.
Možná, že na tabletu s nízkým rozlišením se i non-HD verze vykresluje pěkně, stejně jako na telefonu. HD (ostatně už podle názvu) je určená pro tablety s vysokým rozlišením a tomu jsou uzpůsobeny ovládací prvky i vykreslování mapy.
Nevím ale, co se bere u Androidu jako hi-res. U iOs je to jednoduché - buďto je to retina, nebo ne.
Mapy jako takové vč. míry detailu na max. zoomu jsou stejné.
Hlavně existuje dvoutýdenní lhůta na vyzkoušení aplikace, takže je možnost si to chování ověřit na svém zařízení.
Láďa
jerryx
Site Admin
Reputace: 58

Příspěvekod jerryx » stř pro 07, 2016 2:37 pm

u androidu umi i ne-HD verze velke rozliseni ... rozdil je jen v tom, ze ne-HD verze neni podporovana na HD zarizeni,
nejde nainstalit z gplay, rucne ovsem jde :-P
dalsi rozdil je v tom, ze ne-HD verze neotaci dialogy v landscape modu.

ale kazdopadne urcite je lepsi kupovat HD verzi, protoze tu ne-HD verzi se bude navionics snazit zcela stahnout (neni to poprve :-P),
jedina vyjimka by byla, kdyby to chtel nekdo nacpat na stary telefon s malym rozlisenim ...

ad stahnuti vseho: u pomalejsiho zarizeni, resp. s malo pameti to rozhodne nedoporucuji, povede se to stahnout a pak to zacne padat,
pripadne to uplne znefunkcni aplikaci :-(
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod Lachtan » stř pro 07, 2016 3:03 pm

Pokud nemáte HD kvalitu placky, tak snad ani nemá cenu si pořizovat HD. Rozdíl ve srovnání map HD a nonHD výše publikovaný je nevhodný.
Jde totiž o dva různé mapové podklady, které si můžete kdykoli změnit / mapa Navionics v mapa Sonar/. V jaké aktivní mapě se nacházíte, vám ukáže
znak vlevo dole nad tou modrou šipkou. Sonar je vhodný spíše pro rybáře. Mám HD verzi a můj spolunámořník ne, na stejném tabletu. Rozdíl nulový.
Kdo chcete plout mimo Evropu fungují na tabletu i OpenCPN . Svět se vejde na malou SD kartu, je to zdarma. U navioniksů to na kartu nejde, proto pozor na paměť! Zase máte celkem aktuální mapy a asi i rychlejší odezvu. -------Koukám, že zde jsou rychlejší. Soudruzi, takhle tu ekonomiku nerozpumpujeme, když si budete pořizovat stejné levněji! :crazy:
LadaM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod LadaM » stř pro 07, 2016 6:39 pm

Lachtan má pravdu v tom, že pro tablet s nízkým / normálním rozlišením tam ten rozdíl není. Ale normální verze na zařízení s vysokým rozlišením vypadá nevypadá nic moc a hlavně je při stejném zoomu HD mapa přehlednější. Druhý pohled na věc je, že aplikace ti zůstane, i když Ježíšek donese lepší placku. Takže úplně vyhozené peníze za HD to být nemusí. Resp. určitě je levnější koupit rovnou HD verzi, než normální a potom za dva roky znovu HD, jako jsem to udělal já. :?
Ještě přikládám snímek s přepnutou mapou.
image.png
Navionics mapa non HD
fujak
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod fujak » čtv pro 08, 2016 5:40 pm

Ahojte
som zatiaľ nováčik a tak sa pýtam,aká navigacia by bola najlepšia na Dunaj ?

Peter
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod ballo » čtv pro 08, 2016 6:26 pm

Cez den asi nebudes potrebovat ziadnu. Popripade na zistenie aktualnej pozicie ak dunaj este nepoznas ti uplne staci google maps a mobil.
Na nocnu plavbu som zacal pouzivat IPAD+InavX+Navionics maps+AIS reciever vo vysielacke.
Vyhoda pouzitia navigacie v spojeni s AIS je, ze vo velkom predstihu mas info o priblizujucej sa pasazierskej lodi a vies sa vcas vyhnut.

Od kedy mam AIS su moje nocne plavby pohodovejsie. Nemusim sa obzerat, sledovat a tipovat. Vidim to krasne na mape.

Nie je to vsak povinne ani nutne. Je to iba o pohodli...

Takisto som pred par rokmi chcel navigaciu na Dunaj. Tak som si ju dal do IPAD, ale realne vyuzitie zacala navigacia u mna mat az po prepojeni s AIS.

Zpět na