GPSMAP 276Cx PRO

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Re: GPSMAP 276Cx PRO

Příspěvekod Stanislav » úte úno 07, 2017 11:49 am

Libor píše:Ty mapy a přístroje tu byly dříve než to naroubovali na Android a Apple. Jen to nebyla appka ale karta do přístroje. A stálo to jiný peníze než dnes. Proto asi také byly více na okraji zájmu. S nástupem chytrých telefonů předběhli Garmin, který to zaspal...

Ty mapy pro spec. pristroje tam dostanes zase jen pres jejich kartu a ta porad stoji o hodne vice nez apka pro Androida.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 07, 2017 12:43 pm

To já dobře vím, sledoval jsem tyto přístroje už dávno.

Ale dotaz zněl:
existuje nějaký specializovaný navigační přístroj (tlačítkový), který umí pracovat s mapami Navionics?

Nikoliv na cenu nebo rozlišení map. Ony ty mapy resp. specializované přístroje umí více než v mobilech a tabletech. To si Navionics vytváří potencionální zákazníky do budoucna, + návyky...

Přístroje používají CF (Compact Flash) a dnes už také SD/mikro SD karty.

Navionics.jpg
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 11

Příspěvekod Darek » stř úno 22, 2017 6:02 pm

Zdravím z Jadranu od ostrůvku Krbela. Dřív by se mi mašinka i líbila, konečně něco s tlačítky...Je to trochu off topic, ale čím jsem starší, tím víc zjišťuji že žádný nadupaný GPSky nepotřebuju. Tento týden jsme si s kamarádama zakázali veškerou moderní elektroniku a jezdíme jen na terestrickou navigaci, počasí z rádia a pod. Krom toho že je to zábava, to člověku dodá i sebevědomí, že to zvládne i postaru... Doporučuji každému vyzkoušet. Nic na tom není... D.
jirka3210
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod jirka3210 » stř úno 22, 2017 8:44 pm

Ahoj. Všem, kteří spoléhají pouze na navigaci v telefonu, respektive iPadu. Koukněte na odkaz a nezapomeňte se zaregistrovat a přihlásit do všech možných i nemožných služeb. V okamžiku, kdy budete potřebovat mapové podklady vyskočí nabídka na přihlášení a nedá se zrušit. Toto zařízení nemám, ale nikdy bych se do podobné situace nechtěl dostat. Ve stresu někde vyplňovat login name, heslo a ještě stíhat koukat přes palubu ... . Ono mnohdy stačí, když sedím v autě a sleduji navigaci v mobilu, potřebuji řešit složitou křižovatku a někdo si chce po telefonu povídat.
V ten okamžik má GPSMAP obrovskou výhodu a nedivím se, že si ho chce Jirka pořídit.
http://www.latitude38.com/lectronic/lectronicday.lasso?date=2014-05-23#.WK3mFyHhCV6
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » stř úno 22, 2017 10:19 pm

Na svoji loď by jsem si koupil mapy papírové, tablet + navionics, ruční GPS jako zálohu.

Jen nevím jestli i plotter, minule nám majitel půjčovny tvrdil že se dost kazi. Za ty prachy je to docela ostuda.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » stř úno 22, 2017 10:23 pm

Darek píše:Zdravím z Jadranu od ostrůvku Krbela. Dřív by se mi mašinka i líbila, konečně něco s tlačítky...Je to trochu off topic, ale čím jsem starší, tím víc zjišťuji že žádný nadupaný GPSky nepotřebuju. Tento týden jsme si s kamarádama zakázali veškerou moderní elektroniku a jezdíme jen na terestrickou navigaci, počasí z rádia a pod. Krom toho že je to zábava, to člověku dodá i sebevědomí, že to zvládne i postaru... Doporučuji každému vyzkoušet. Nic na tom není... D.

Lepší je používat všechny prostředky navigace. Něco je v papírové mapě, jiné mělčiny jsou lépe vykresleny v plotteru a u břehu to chce pořádně prostudovat knižního průvodce po přístavech - pilot,
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 162
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » čtv úno 23, 2017 8:34 am

Ano Michale souhlasím s Tebou. Na mém starém popisu je zřejmý rozdíl mapy a ploteru. Rozdíl může být na jiném místě jiný.
viewtopic.php?f=111&t=9827#p179196
je příklad rozdílu v papírové mapě a Garmin plotteru. Fatální následky jsou zřejmé.
Mám vždy mapu a ploter vedle sebe
20150705_213743.jpg

Tady se do zálivů a na ostrovy bez knih přírodních zálivů prostě nedostaneš. Tak detailní mapy nejsou.
Nejsem přítel kombinovaných funkcí. Než se procvakáš k tomu, co potřebuješ vidět může být pozdě.
IMGP8838.jpg
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Jarda885 » čtv úno 23, 2017 11:12 am

Pavle,
poslední fotka ukazuje, že věnuješ přístrojům hodně. To se mi líbí.

Pánové, tohle vlákno o konkrétním přístroji GPSMAP 276Cx Pro.
Několik posledních příspěvků je hodně OFF TOPIC. Zde to nikdo hledat nebude. Obecných topiků je zde na JI několik. Prosím, tam směrujte obecné informace.
Nebo to přesune některý moderátor?
Díky.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát čer 02, 2017 11:57 am

Vyzkoušel jsem Garmin GPSMAP 276CX PRO v autě i na lodi. Je to skvělý přístroj. Ve srovnání s 276 a 278 má obdobné ovládání a meny, je rychlý, funguje i pod střechou a v lodi, má skvělý display, baterii a tlačítka na funkce. Mapy jsou v Micro SD. Ve srovnání s Montana má podstatně větší display. Doporučuji.
276CX.jpg
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát čer 02, 2017 1:01 pm

Jooo fotka GPS je v lodi, kerá je pod střechou na zahradě... tedy zobrazená posice je správná a má přesnost 3m.

Zpět na