GPSmap 620 a vše kolem ní

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 3
Bydliště: Uherský Brod

Garmin umí hledat optimální trasu i na vodě

Příspěvekod Bilardos » ned srp 05, 2007 3:12 pm

Garmin umí hledat optimální trasu i na vodě

http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=113413
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8849
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned srp 05, 2007 4:14 pm

To jsi sem mohl šupnout celé...ať se nezdržujeme.. :D

Tisková zpráva
Garmin International Inc., vedoucí světový výrobce navigačních zařízení GPS, představuje jako první na světě novou generaci námořních map, které na moři nabízí stejné funkce jako automobilové navigace v silničním provozu. „Pokud například pojedete lodí ze Splitu do Dubrovníku, vyhledáte si pouze cíl trasy a přístroj zvolí optimální trasu, která se vyhýbá nebezpečným místům, nízkým mostům, mělčinám či skaliskům. Uživatel musí do navigace jen zadat ponor a výšku lodi,“ uvedl Ivo Steiner obchodní a marketingový manažer společnosti Picodas Praha s.r.o..

Připomněl, že na rozdíl od severoamerického kontinentu bohužel v evropských vodách nejsou zatím dostupné celoplošné informace o počasí. Jde o výšku vln, směr větru nebo například teplotu moře. Během několika minut po zapnutí navigace může uživatel vidět předpověď počasí, včetně postupu oblačnosti, směru a síly větru. Na území Severní Ameriky je možné stejné technologie využívat nejen na moři, ale i v automobilech, kdy navigace dokáže řidiče varovat například před blížícím se hurikánem.

Nová námořní mapa BlueChart Vision ukazuje trojrozměrný pohled jak na mořskou hladinu okem kapitána, tak i na mořské dno z pohledu ryby. Námořní navigační systémy jsou využívány nejen pro plavbu, ale i při sportovním lovu ryb, kde jsou schopny nahradit i rybářské sonary. V tomto případě navigace rybáři poskytne komplexní informace o profilu dna a pomůže zvolit pro lov správné místo.


Zdroj: http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=113413
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned srp 05, 2007 10:57 pm

Už se na to těším. Ty 3D pohledy jsem viděl už někdy před rokem v Jachtingu a vypadaly móóóc dobře. Zrovna nedávno jsem si na ně vzpoměl, když jsem se proplétal mezi mělčinami a podvodními skálami mezi ostrovy Cavallo a Lavezzi...
Uživatelský avatar
Dejva
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 04, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dejva » úte srp 04, 2009 1:33 pm

Ahoj
Zajímaly by mně praktické zkušenosti s BlueChart G2 Vision nebo BlueChart G2.
Pořídil si to někdo?
Zatím znám jen obrázky z netu a časopisů, kde to vypadá úžasně. Ale praxe....
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » úte srp 04, 2009 2:09 pm

Dostal jsem dárek Garmin GPSMAP 620. Tato GPS používá pouze mapy BlueChart G2 Vision (pouze na SD kartách, tudíž nelze použít již zakoupené mapy BlueChart G2 a stojí pěknej balík) a uvedené plánování tras jsem zkoušel v předváděcím režimu. Praktické zkušenosti budou v žáří z Turecka a v říjnu z Itálie tak dám vědět.
Uživatelský avatar
Skyla
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 28, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skyla » úte srp 04, 2009 10:46 pm

Zdravím
našel jsem velmi zajímavý článek ohledně přesnosti map Garmin G2 a G2 Vision edice 2009 tady . I mistr tesař se někdy utne. :(
Uživatelský avatar
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 239
Registrován: pon zář 24, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

re :

Příspěvekod karaya2 » stř srp 05, 2009 7:55 pm

Ahoj námořníci , měli jsme pár měsíců Garmin 525s s G2 Vision . 3D pohled nebyl nic moc , na moři k ničemu , plánování trasy podle hloubky fungovalo až do chvíle kdy jsme jeli z Benátek do Puly . Před Pulou je vlnolam který je při přílivu pod vodou a při odlivu nad hladinou !!! G2 Vision suše naplánovala trasu středem vlnolamu :mad: Po příjezdu domů šla do šmelcu a byla nahrazena Garminem 3005 ke vší spokojenosti . Tato zkušenost je víc jak rok stará , takže může být všechno jinak :?
Jinak samotná Garmin 525s taky nic moc . Displey není na slunci příliš dobře čitelný . Pro lidi zvyklé na ovládání typu Garmin 276 nebo 296 je zoufalá . Ovládání 4 tlačítky a nepřehledné přepínání v MENU nikoho nenadchne ( Takže nic pro tebe Baharisi :whist: ) Jednu výhodu má - integrovanou anténu . Nic jiného mě prozatím nenapadá . Ahoj Zdenek.
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » úte říj 06, 2009 5:15 pm

Jak jsem slíbil, tak nyní činím. Mohu prezentovat své prvné poznatky s GPSMAP 620, kterou jsem poprvé vyzkoušel na své plavbě v Turecku.
GPS vozím vždy svoji a pomocí upínače si ji připevňuji většinou k ochrané trubce kompasu tak, abych na GPS viděl při vedení lodi. Věc jako hmotnost samotné GPS (0,5kg, poměrně robustního držáku a prodloužení) neřeším, protože jsem dopředu věděl, že GPSMAP 620 není žádnej drobek.
Přístroj samotný nemá smysl popisovat, takže heslovitě. Ovladatelnost je výborná, viditelnost mapy na displeji i v přímém slůnci výborná i když používám ochranou fólii displeje. Co vnímám jako absolutní průšvih, je absence integrovaného hlasového výstupu a byť je možně připojit externí reproduktor pomocí 3,5mm konektoru rozhodně to vidím jako zásadní nedostatek. Je výborné, že mě GPS napíše "POZOR KOTEVNÍ ALARM" ale když zrovna nekoukám na display, tak je to na figu.
Vlastní mapy(blue chart vision2) umožňují 4 možné pohledy ale jasně preferovaná byla klasická navigační mapa. 3D režim byl spíš pro zajímavost než pro praktické použití.
Letecké snímky marím, no, pokud jsou umožní lepší orientaci,ale Turecko je asi málo preferovaná destinace, tak jich moc k dispozici není.
Vlastní navigace připomíná spíše automobilovou (jen chybí ten ženský hlas "za 100 metrů odbočte doprava) ale je to zpestření a nemate Vás čára půlící ostrovy v kurzu plavby.
Absolutně jsem nedokázal rozchodit dle mého zásadní parametr GPS a to je odchylka od kurzu. I když ji GPS má na display nedokázal jsem ji i přes komunikaci s prodejcem spustit a to beru jako absolutní nedostatek. Těch ukazatelů 620 nabízí mnoho, ale jen málo fungovalo (momentálně je přístroj zpět u prodejce a řešíme proč to tak je, že dané ukazatele nefungují)
Ještě se zmíním o ukládání tras. Jelikož jednotlivé useky plavby standardně ukládám pro další zpracování, zůstal jsem u svého zvyku a kapacita paměti byla dostatečně velká pro všechny boby a poznámky, které jsem si poznačil.
Jaké bylo moje překvapení, když jsem si data chtěl klasicky stáhnou do MapSource a ono nic. Tak se s tím teď trápí specialisté od GARMIN a jsem zvědav co z nich vypadne.
Celkový dojem, alespoň tedy můj. Asi se vyplatí počkat až se GPSMAP 620 odladí, protože cena za přístroj a mapy je dost vysoká a nedostatky, tak jak je vidím já jsou stěží akceptovatelné.
Toť můj příspěvek
Uživatelský avatar
nohal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 84
Registrován: stř zář 30, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod nohal » úte říj 06, 2009 6:06 pm

Měli jsme fungl novou GPSMAP 620 v červnu ve Švédsku, což je vzhledem k počtu ostrovů a kanálů o minimální hloubce destinace pro otestování autoroutingu víc než vyhovující. Závěr: Vždycky to nějakou bezpečnou trasu vymyslelo, ale dost často byla až příliš bezpečná a dala se najít kratší, kde ale samozřejmě "koeficient bezpečí" trochu klesnul. Na vyloženě nebezpečné místo nás to nezkoušelo nahnat nikdy.
3D pohled je IMHO naprosto k ničemu, jednak jeho "ohromující rychlost" člověka spolehlivě odradí a druhak se o jeho praktickém využití dá skutečně s úspěchem pochybovat, i kdyby fungoval svižně.
Fotky marín, alespoň těch, které jsme využili v oblasti mezi Stockholmem a Alandem se mi naopak líbily moc (a byly tam i ty sebemenší) a považuju je za zcela zásadní přínos oproti původnímu BlueChartu, i když otázka je, jestli stojí za ten balík cenového rozdílu, o variantě vyhodit původní a koupit všechno znova ani nemluvě.
Ovládání mě osobně vůbec neuchvátilo a ne zcela si dovedu představit, jak ho budu používat při delší plavbě v totálním mokru a teplotě kolem nuly, kdy aspoň moje prsty jsou s obtížemi schopny zasáhnout standardní čudlíky mojí 276C, ale zvyknout se na to asi dá.
Že by něco vysloveně nefungovalo jsem nezaregistroval.
Postřeh na závěr - u některých jedinců vyvolává autorouting neodbytnou potřebu místo kolem sebe neustále civět na display, jestli šipečka jede po to zkroucenci, co to navrhlo a to nepovažuju za úplně to pravé ořechové a bezpečné.
Uživatelský avatar
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: úte kvě 19, 2009 2:00 am
Reputace: 1

GARMIN GPSMAP 620 bundle

Příspěvekod Laguna » pát kvě 21, 2010 4:39 am

Dobrý den pánové,
máte někdo zkušenost s přístrojem Garmin 620 bundle? Je to univerzální navigace pro silnici i moře včetně 3D zobrazení pod hladinou. Umí vyhledávat trasy na souši i na vodě. V soupravě bundle je včetně držáku do auta i na loď, hlasového výstupu a silničních i námořních map. Je dost drahý (kolem 25.000 Kč) a obtížně se shání. Otázka zní, stojí-li za to ho shánět.
Děkuji za názory.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pát kvě 21, 2010 8:42 am

Hledat hledat a ZASE HLEDAT
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8849
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát kvě 21, 2010 9:49 am

Zkušenosti tu již někteří popsali...
Shání se docela dobře, kolik jich chceš? Napiš mi.
V současnosti vychází nejlépe z USA (rychlost a cena). Drží se tam na 700-800USD.
Předejdu tvůj další dotaz, jak se nakupuje v USA na eBay tu máme taky topic, počti tam.

Ono spíš prodej asi není takový jak si Garmin od něj sliboval. Stará dobrá 276, předchůdce, se jeví zatím o něco lepší (i když bez 2G map).
Uživatelský avatar
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: úte kvě 19, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Laguna » pát kvě 21, 2010 2:18 pm

Díky za odpovědi. Hledal jsem na fóru poctivě, ale Garmin 620 bundle jsem nenašel. Pouze 620, ale to není ono, nemá např. hlasový výstup. Úplně mi stačí 1 ks, ale sháním ho už od března bez úspěchu. Z USA ho nechci, u nás je v tom mapa ČR, Evropa včetně Chorvatska a námořní mapy Jadranu. Dnes jsem prošel víc než 10 internetových obchodů, ale nikde není a neví, kdy bude. Prosím proto o adresu obchodu v ČR, kde se dá koupit. Děkuji.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8849
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát kvě 21, 2010 2:30 pm

Asi neumím číst nebo tomu nerozumím.
České zastoupení garminu pro bundle uvádí ty přiložené mapy a stojánek.
O hlasovém vystupu ani čárka a pochybuji že se dělají 2 verze, s výstupem a bez.
No pokud za to chceš dát ty peníze, tvoje věc.
Záleží o které mapy ti jde. Stojánek koupíš kdekoliv.
Něco levnějšího je tu http://www.gps4all.cz/gps-pristroje/gpsma-620-adria/
Bez námořní mapy, ale skladem: http://www.x-store.cz/garmin-gpsmap-620-namorni
Tady zase s držákem, mapu bych řešil zvlášť: http://www.azobchod.cz/zbozi/garmin-gpsmap-620-82193
Uživatelský avatar
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: úte kvě 19, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Laguna » pát kvě 21, 2010 3:06 pm

Cituji z www.garmin.cz
Model GPSMAP 620 Bundle obsahuje v ceně: navigační přístroj GPSMAP 620, uliční mapa Evropy CityNavigator Europe NT 42 zemí Evropy, podrobné 3D námořní mapy Jaderského moře (VEU452S) s podporou automatické navigace po vodní hladině, automobilový zátěžový stojánek s napájením do automobilu a integrovaným reproduktorem, námořní stojánek s napájením na loď, Topo Czech na datové kartě microSD a s mapami Atlas Czech a Topo Czech na CD.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8849
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát kvě 21, 2010 3:24 pm

Ale to je něco jiného :D Stojánek s reprákem= >příslušenství...
Takže přístroj je to pořád jeden a ten samej ;) Ne?
Na moři nepoužitelné, max. do první vlny/ spršky. V autě zbytečné, navigace před každým ...pípne. Jezdím s Coloradem a hlas mi tedy nechybí.
Dělej jak se ti líbí, když to není k mání, stejně nic nenaděláš.
Uživatelský avatar
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: úte kvě 19, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Laguna » pát kvě 21, 2010 4:08 pm

Libore, díky. Jestli ji seženu, podělím se o zkušenosti.
Uživatelský avatar
FordPerfect
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 130
Registrován: stř zář 24, 2008 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod FordPerfect » pát kvě 21, 2010 6:18 pm

GPSMAP 620 mam viac ako rok. Predava sa s namornym drziakom (musi sa prisrobovat), su z neho vyvedene draty na napajanie a 2x NMEA 0183. Drziak do auta sa predava osobitne, ale predajca to samozrejme moze predavat ako bundle. Z tohoto drziaku vedie jeden kabel pre pripojenie do 12V zasuvky (zapalovac). Reproduktor pre hlasove pokyny je umiestneny v tele konektoru do zapalovaca.
Uživatelský avatar
martinp
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 79
Registrován: sob čer 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martinp » pát kvě 21, 2010 6:37 pm

Jen poznámečka, 620ka nepípá !!! nemá žádný repráček ani pípák.
Vždy musí byt externí reproduktory. Tyto lze připojit jen pomocí stojánku.
Bez externích repro není ani kotevní alarm !!!
Zlatá 276ka :cry:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8849
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát kvě 21, 2010 7:53 pm

Laguno poděl se..to bude fajn.
Dík Martine, to jsem netušil, že ani jednoduchý bzučák není.
Zlaté Colorado 300 :whist:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř srp 18, 2010 8:17 pm

Takže pánové, hlásím se do klubu! :lol:

Má 276tka ztratila PX7 a já musel dělat upgrade HW. No a co v suoučasné době jiného, než GPSMap 620. Týden s ní bojuji, se střídavými úspěchy, prakticky budu moci až v září v Řecku.
Rád bych využil tohoto vlákna, podělil se o své poznatky a hlavně se i něco dozvěděl, případně se ujistil o správných postupech.

Začnu tím co už bylo napsáno:
Není úplně přesná informace, že umí jen mapy G2, případně Vision. Umí i starší mapy, ale musí to být ty, co se prodávají na SD.
Plánování (Automatická navigace) opravdu není úplně dokonalé. Hodně záleží na nastavených parametrech. Nastavení ponoru lodě, výšce stěžně a jednu z pěti úrovní vzdálenosti pobřežní línie. Trasu je potřeba si "nasucho" projít, přesto to je obrovský skok kupředu.
Váha opravdu značná, doufám že ji můj vakuový držák udrží stejně jako 276. Čitelnost displeje vynikající, na ovládání je potřeba si zvyknout, ale jde to.
Příčná odchylka mě funguje.
Absenci zvukového výstupu řeším. Jednak jsem dokoupil automobilový držák, který ji má - ten budu využívat v noci na kotevní alarm, GPS na stolku. A teď zrovna bastím ten méně důležitý výstup na 3,5 jack, během plavby. Koupil jsem repráček o průměru 30mm, 8 Ohm, 0,15W (původní je 2W) a uvidím, co to bude dělat. Nalepím jej oboustrankou zespodu držáku.
3D režimy jsou asi fakt jen reklamním tahákem, podle toho snad žádný skipper nepopluje. Co se mě ale zdá dobré, je rybářská mapa s daleko hustější sítí isobád.
Letecké náhledy mám pouze na mapě Jadranu. Řecko a Tyrrhénské moře, přesto že se jedná taktéž o mapy Vision je jaksi nemají. Je to hezké, připomíná mě to letecké snímky z řeckého pilota.
Ukládání tras jsem zatím vypozoroval tak, že se musí uložit na kartu, pak je MS vezme. To mě trochu dostalo, protože když se stahovaly do PC uložené trasy z 276, byly očesané. Zde to vypadá že jsou kompletní.

A teď, co bych potřeboval vědět já.
Měl jsem představu, že v prg. HomePort, po zasutí SD s mapou G2 Vision, budu moci naplánovat (automatickou) trasu, odkontrolovat a pak ji přenést do přístroje. V programu ale není nastavování ponoru ani výšky, pouze spotřeba PHM. A trasu to plánuje pouze v přímé lince. Jenom prosím ujištění, že něco nedělám špatnně.

V 620tce, pokud naplánuji automatickou trasu, nelze ji editovat. Přidat průjezdní bod, když chci oproti tomu železu, obeplout ostrov z druhé strany. Lze to provést pouze v režimu přímých linek, nebo když se mě to jaksi podaří, změní se klikatá trasa napřímou - přes pevninu. Má někdo jiné zkušenosti?

V nastavení Systém - Signalizační zařízení je funkce Zachycení obrazovky. Nikde v manuálu to nemohu najít. Buď to je funkce uložení screenu kterou nemohu najít, nebo to že lodička je stále uprostřed?

Také v nastavení - Vysoký/Nízký-Z. Co to prosím je?

V Automatické navigaci se nastavuje hodnota Bezpečná hloubka.Jinak asi náš ponor. Nemohu nastavit vyšší jak 5,5m. Chtěl bych mít 10m, Opravdu to nejde?


Měl jsem dojem že toho mám víc, ale už mě nic nenapadá. Budu rád, když si zde budeme moci vyměnit zkušenosti.
Skeptici vůči GPS si myslí, jak to je jednoduché plout podle ní. Ale než se s tím člověk naučí pořádně dělat.... :x :smash:
Uživatelský avatar
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 263
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: chebsko

Příspěvekod Papito » stř srp 18, 2010 8:58 pm

Jako absolutní průšvih vnímám skutečnost, že vás vaše GPSky přivázané u kormidla ještě neumějí kopat do zadku, když se odchýlíte od "bezpečné trasy" o 1 metr.Neztrácejte naději, další generace přístrojů to určitě dokáže.
Uživatelský avatar
martinp
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 79
Registrován: sob čer 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martinp » stř srp 18, 2010 11:30 pm

Baharis píše:Absenci zvukového výstupu řeším. Jednak jsem dokoupil automobilový držák, který ji má - ten budu využívat v noci na kotevní alarm, GPS na stolku. A teď zrovna bastím ten méně důležitý výstup na 3,5 jack, během plavby. Koupil jsem repráček o průměru 30mm, 8 Ohm, 0,15W (původní je 2W) a uvidím, co to bude dělat. Nalepím jej oboustrankou zespodu držáku.
Já jsem na kabel od držáku přidělal konektor, dále mám vyrobený 10m kabel který nějak přivedu k navigačnímu stolu. Na navigačním stůl lepím krabičku s reproduktory. Napájím to z autozásuvky a zároveň napájím i navigaci. Dodávaný akumulátor je tak na 4-6 hodin. Navigaci nechávám celou plavbu na palubě.

Trasy do GPS neplánuji, tady nepomůžu.

Baharis píše:V nastavení Systém - Signalizační zařízení je funkce Zachycení obrazovky. Nikde v manuálu to nemohu najít. Buď to je funkce uložení screenu kterou nemohu najít, nebo to že lodička je stále uprostřed?

Domníval jsem se že se jedná o zachycení obrazovka během alarmu, ale když jsem to zkoušel žádné fotky jsem nenašel.

Baharis píše:Také v nastavení - Vysoký/Nízký-Z. Co to prosím je?

Nastavení vysoký/nízký tón zvuku, při alarmu atd…

Baharis píše:V Automatické navigaci se nastavuje hodnota Bezpečná hloubka.Jinak asi náš ponor. Nemohu nastavit vyšší jak 5,5m. Chtěl bych mít 10m, Opravdu to nejde?

Tady nastavím také max 5,5m. Ponor ale nastavuji tady : konfigurovat – moje loď – vyrovnání kýlu.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv srp 19, 2010 9:38 am

Díky za reakci. (konstruktivní) :)

Také používám napájení od navigačního stolku. U 276 jsem měl prodloužený (spoj ochráněný smršťovačkou) orig. kabel až ke stolku. U 620 to teprve vychytávám, zatím mám pouze udělanou prodlužku a na konci orig. káblu 12V samce.
Jestli jsem to pochopil, vedeš do salonu čtyřpramenný kabel, červený/černý jako napájení, růžový/hnědý jako výstup na reprák. A ten máš aktivní - napájený 12V ze stejného zdroje.
No, uvidím ještě, co vymyslím. V každém případě pro mě je důležitý alarm kotvy v salonu (Z kokpitu není slyšet), méně důležité, spíše příjemné nějaké zvuky během plavby přímo u přístroje.

Jak uvádíš to vyrovnání kýlu, tady jsem přesvědčený, že to je jinak. Cituji z manuálu str. 36:"Keel Offset (Odsazení kýlu) - slouží pro nastavení hloubkového odsazení sondy, které je odlišné od její skutečné polohy. ......." Tudíž to má význam pouze tehdy, pokud člověk k GPS připojí i sonar. Na automatickou navigaci by to nemělo mít žádný vliv. Si myslím.

martinp píše:Trasy do GPS neplánuji, tady nepomůžu.

To myslíš v PC, nebo v GPS? Jde mě hlavně o to, jestli lze nějakým postupem korigovat automatickou trasu, kterou udělá GPS.
Uživatelský avatar
martinp
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 79
Registrován: sob čer 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martinp » čtv srp 19, 2010 11:36 pm

Moc hezky jsi popsal moje zapojení, jako bys ho viděl, pochopil jsi to naprosto správně. Já jsem chtěl pouze kotevní alarm, takže zvuk u kormidla jsem neřešil.
Během provoz se objevil zajímavý problém, občas se z reproduktoru ozývá pískání s různou hlasitostí. Původně jsem myslel že se jedná o rušení které se indukuje do dlouhého kabelu, ale postupně jsem dospěl k přesvědčení že zdrojem je sám garmin . Nakonec to nevadilo, přes den jsem měl repro vypnuté a na noc jsem nastavoval minimální jas obrazovky a při tomto nastavení bzučení vždy utichlo. Ale raději použij stíněný kabel.

Baharis píše:Jak uvádíš to vyrovnání kýlu, tady jsem přesvědčený, že to je jinak. Cituji z manuálu str. 36:"Keel Offset (Odsazení kýlu) - slouží pro nastavení hloubkového odsazení sondy, které je odlišné od její skutečné polohy. ......." Tudíž to má význam pouze tehdy, pokud člověk k GPS připojí i sonar. Na automatickou navigaci by to nemělo mít žádný vliv. Si myslím.

Hmm, máš pravdu, já jsem nastavil odsazení kýlu 2m a všiml jsem si, že veškeré údaje o hloubce do 2m jsou červené, takže jsem si to špatně vyložil, že tímto nastavuji ponor lodi. Teď jsem zkoušel měnit odsazení kýlu i bezpečnou hloubku, ale červeně zvýrazněné hloubky jsou stále pouze 0-2m. Netušíš jak toto zvýraznění změnit ?

Baharis píše:To myslíš v PC, nebo v GPS? Jde mě hlavně o to, jestli lze nějakým postupem korigovat automatickou trasu, kterou udělá GPS.

Ani jedno ani druhé, na plánování požívám mapu tužku a papír. Automatickou trasu se mi změnit nepovedlo a obávám se že to ani nepůjde. Něco je popsáno tady http://www8.garmin.com/manuals/GPSMAP62 ... dendum.pdf.

Ještě nepříjemný zážitek, když jsem navigaci koupil tak si po dvou hodinách kdy přijímala signál se na displeji objevilo „upgrade GPS firmware“ a následovaly neustálé restarty. Vyřešilo to upgrade firmware přes USB. Doporučuji jako první zaktualizovat firmware pomocí webupdateru. Changelog je tady http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4433

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti