Portable VHF Radio - ručka - prodej

Patří sem různé tipy a témata zatím nezařazená, nemající dosud samostatnou sekci kdekoli ve foru, v případě nahromadění určitého tématu bude sekce zřízena.
Pokud nevíte kam s novým tématem, vložte sem.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 403
Registrován: pon bře 22, 2010 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod sklenar_jakub » pon dub 24, 2023 7:15 am

Zdravím,

nabízím 2ks Portable VHF Standard Horizon HX370E. Jedná se o tento model s EXTERNÍMI BATERIEMI AA - není potřeba nabíjet (externí mikrofon není součástí):
http://www.marine4u.cz/Vysilacky-a-radia/1330-N%C3%A1mo%C5%99n%C3%AD-VHF-r%C3%A1dio-Standard-Horizon-HX370E

Obě VHF ručky jsou zcela nové = nepoužívané, u jedné chybí pouze zádní klip na opasek.
Případné foto do Whatsapp 604824965

Cena - jedna za 2900 Kč, nebo obě za 4900 Kč.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod err_ » pon dub 24, 2023 11:10 pm

ahoj, zboží si asi raději vyzvednete osobně. kupoval jsem od něj sextant za docela peníze. přišel se zlomenými nožičkami. pořád doufám, že kvůli tomu, že byl špatně zabaleny současné s tvrdou papírovou trubkou a nějakym kartonem. následně komunikace žádná a po zprávě, kterou si snad přečetl někdy po roce se nedokázal ani omluvit. nebudu hodnotit člověka z jedné události, jen nabadam k osobnímu odběru a jisté opatrnosti.
Martin
Uživatelský avatar
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 403
Registrován: pon bře 22, 2010 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod sklenar_jakub » úte dub 25, 2023 7:14 am

Při bazarovém prodeji vždy preferuji osobní převzetí.

OT:
Sextant byl odeslán zcela nepoškozený, standardně zabalen do přepravy. Odesílat někomu poškozené věci, je to poslední co bych chtěl v životě dělat.
Pokud byl sextant poškozen v průběhu přepravy, tak zde byla možnost uplatnit reklamaci přepravci.
Je pravdou, že jsem si zprávu od kupujícího přečetl až se značným časovým odstupem (nenavštěvuji JI fórum často), neměl jsem důvod.

Cituji zprávu kupujícího:
Ahoj,
včera jsem to rozvalil a teda... Sextant celý zapraseny od rezanehonpapiru, jedna nozka je téměř uhrazena. Je na ní vidět, že se s tím někde narazilo nebo to někomu spadli a tím se vyrazila i větší dira v hliníkovém těle. Opravit to lze, ale myslel jsem, že to bude serioznejsi obchod.
Docela mě to zklamalo. Holt, příště se na to vykaslu a s malým příplatkem koupím novou věc. Rozdíl je asi tři tisíce a to mi za to teda nestalo.
Martin

Konec citace

I přes to, že měl kupující na mě jiné kontakty tak je vůbec nevyužil, nekontaktoval mě. Mohl mi zaslat e-mail s fotodokumentací a věc by se řešila. Platba by byla ihned vrácena a já bych mohl začít reklamační řízení s přepravcem.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Husky » úte dub 25, 2023 12:31 pm

....o zakoupení nějaké ručky uvažuji
....samozřejmě , že koupím jen takovou kde nebude z nějakého důvodu skryt nejdůležitější technický parametr (výkon a s tím související dosah) :mad:
...i když je velice dobré, že to svítí SOS, to je přidaná hodnota, kterou bych u radiostanice snad ani nečekal, ale to umí baterka z lidl shopu za dvě sta taky :mad: že to na tužkový baterky dosvítí majli ?, to spíš uvěřím té o pěti prasátkách :mad:
...voda tomu prakticky nevadí , tvrdí. výborně, ale proč píší voděodolné, nikoli vodotěsné!...žeby alibi? :D
Uživatelský avatar
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 403
Registrován: pon bře 22, 2010 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod sklenar_jakub » stř dub 26, 2023 8:36 am

1) Dosah VHF rádia je zcela horizontální.
2) Nabízený model má TX výstupy L/M/H - watový výstup H = 5W.
3) 1 NM to nedosvítí, "range of visibility" může být až 1 NM.
4) Obvykle jsou hand-held VHF rádia vodě-odolné či zanořitelné/ponořitelné (submersible), ne vodotěsné. Nabízené rádio je vhodné a navržené pro provoz na malých plavidlech v mořském prostředí (vlhkost, déšť, sprej, krátkodobé ponoření - rádio je submersible).
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Husky » stř dub 26, 2023 9:36 am

ad1. ..."dosah je zcela horizontální", spíš by mně, jako zákazníka, zajímal dosah vyjádřený v nějaké jednotce délky

ad2....5W výkon. Relevantní informace. Hodně vytuněná záležitost, ale výkon přece jenom stále na úrovni dětské hračky viz. např. toto , ta je podle popisku o něco lepší :D
https://www.sunnysoft.cz/z/514PBG-011/b ... lacka.html

ad2,3 ...bez komentáře :)
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod lynx » stř dub 26, 2023 10:41 am

Husky, moc tomu nerozumíš, co? Dosah každé vysílačky v pásmu VHF je omezen jejím okamžitým rádiovým horizontem.

A mimochodem, ta tvoje „vytuněná hračka“ dokáže podle popisu „komunikovat ve volném prostoru až na vzdálenost 10 km“. NIC MOC! Před pár lety jsme na setkání v Hodoníně uskutečnili ručními vysílačkami spojení z kopce Babí lom u Strážovic se základnou Oáza v Hodoníně. Tedy na vzdálenost 20 km. Já jsem použil svého Icoma, co použili kolegové, si už nepamatuji. Po správném nastavení squelche bylo spojení čisté a srozumitelné. A můj Icom má vyšší výkon 6 W. Baofeng s 8 W má dosah jen poloviční? :o :P :lol:
Uživatelský avatar
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 403
Registrován: pon bře 22, 2010 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod sklenar_jakub » stř dub 26, 2023 10:44 am

Vážený zákazníku:

1) dosah se odvíjí od několika zásadních parametrů, těch 6-8 NM je to schopné zcela určitě pokrýt, např. lodivodi to používají běžně ke komunikaci ship to ship/ship to shore.
2) ruční VHF je taková hračka, řekl bych že 5W je víc než dostačujících v rámci horizontálního dosahu této hračky.

Tady je třeba jiná hračka (horší než Baofeng) https://stock4less.eu/en-cz/products/gm1600-ico?variant=43621430722796&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Google+Shopping&currency=CZK&gclid=CjwKCAjwl6OiBhA2EiwAuUwWZTByhWTLzv5BsfLf2pbzpJ2yxuzb7_777BO7PUvA0D-zDufxK_VVIxoCmXYQAvD_BwE jen 2W hračka, a dokonce schválená do profi provozu v rámci GMDSS.

Některé produkty jsou kvalitní a jiné zase méně kvalitní. :crazy:
Vše je otázkou priorit.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod err_ » stř dub 26, 2023 2:54 pm

5W je skutečně velký výkon. tím bych se netrápíil.a standard horizon je dobrá značka. mám hx870e a jsem s ní spokojený. svého času byla výhodnocena jako nejlepší ručka. někde to tady je.

I 1W se nechá dovolat pěkně daleko. bohužel, zde jsme limitován rádiovým horizontem, protože zrovna tento rozsah délek rádiových vln se příliš nedorazí. resp. alespoň ne pocifatelne. ale v dnešní době AI si to každý může načíst sám, v rodném jazyce a pro něj srozumitelne.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod err_ » stř dub 26, 2023 3:03 pm

a zapomněl jsem dodat, adaptér na 4x aa baterky vážně funguje.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Husky » stř dub 26, 2023 8:26 pm

Faktory ovlivňující dosah
• výkon vysílače
• délka použitých napáječů (anténní přívody)
• umístění a typ použitých přijímacích a vysílacích antén
• použitý kmitočet
• citlivost přijímače
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod david » stř dub 26, 2023 10:05 pm

A pokud nejsi zrovna na moři, tak hraje velkou roli konfigurace terénu. Třeba ve vltavském nebo labském kaňonu to je docela tragédie. A že se Lynx domluvil, když vylezl na kopec, je úplně normální. Tam stačí 1W.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod lynx » stř dub 26, 2023 11:25 pm

david píše:A že se Lynx domluvil, když vylezl na kopec, je úplně normální.

Ano, je. Já poukazuji na to, že prodejce (který asi cituje výrobce) uvádí, že lze „komunikovat ve volném prostoru až na vzdálenost 10 km“, tak to rozhodně není žádná hitparáda! A nepřímo poukazuji na význam radiového horizontu. Ptát se na dosah bez znalosti výšky antény nad hladinou a bez znalosti terénních překážek nemá smysl.
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » čtv dub 27, 2023 7:30 am

lynx píše:Husky, moc tomu nerozumíš, co? Dosah každé vysílačky v pásmu VHF je omezen jejím okamžitým rádiovým horizontem.


Nikdo jste se nezmínil o homologaci. A u homologovaných vysílaček v marine pásmu je výkon 1W/5W maximální.

Jirka
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod david » čtv dub 27, 2023 8:06 am

Pevné lodní stanice 25/5W.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Husky » čtv dub 27, 2023 8:55 am

Jirka_TEC_Tce píše:
lynx píše:Husky, moc tomu nerozumíš, co? Dosah každé vysílačky v pásmu VHF je omezen jejím okamžitým rádiovým horizontem.


Nikdo jste se nezmínil o homologaci. A u homologovaných vysílaček v marine pásmu je výkon 1W/5W maximální.

Jirka




https://www.eshop-yachtmeni.cz/icom-m33-ge-marine--gps/
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod lynx » čtv dub 27, 2023 6:05 pm

Někteří pletete hrušky s jablky. Pevné lodní stanice jsou jiná kategorie. Už jen proto, že mají anténu (obvykle) na vršku stěžně.

Homologace není kritickou vlastností pro dosah vyysílačky. A taky striktně neomezuje výkon na 1 a 5 W. Já mám ICOM IC-M 73 EURO, která evropskou homologaci / prohlášení o shodě má. A má výkon 1 a 6 W.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Husky » čtv dub 27, 2023 8:57 pm

david píše:A pokud nejsi zrovna na moři, tak hraje velkou roli konfigurace terénu. Třeba ve vltavském nebo labském kaňonu to je docela tragédie. .


Může tak být i na moři.

Když jedeš úžinou Novigradske ždrilo mezi Velebitským kanálem a Novigradskim morem tak je to z hlediska konfigurace terénu dtto Svatojánské proudy tam u vás. Podobně na Zrmanja, ale to už není moře.
Na Novigradském a Karinském moři je radiový horizont taky dost omezený

...takových míst je na členité obale Jadrana puno :crazy:
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Portable VHF Radio - ručka - prodej

Příspěvekod Husky » sob kvě 06, 2023 7:16 pm

Tak mi to nedalo a objednal jsem si tu čínskou hračku boafeng vč. programovacího kabelu což je k tomto čínskému výrobku nezbytnost(odkaz výše), cena směšná, takže 2 ks to kvůli gumákovému výsadku za účelem dokoupení rumu a taky jako záložní.
Má jednu nevýhodu: ručka není marinizovaná od výrobce a tak se musí na marine kanály naprogramovat, což za pomoci kabelu lze a není problém (pro ajťáka) stáhnout už marinizovaný program.
Není to vodotěsné, ale vodotěsnost nezaručí ani nejdražší marine stanice… zaručují jen „voděodolnost“ což je tak nějak k hovnu… :mad:
Výhodu to má taky jednu, ale zásadní: umí pracovat v režimu dualband, tedy UHF(podmnožina je pásmo PMR)+VHF (podmnožina je marine pásmo). Neumí CB, ale to asi žádná běžná ručka ...
Takže tato hračka je na rozdíl od profi marine radiostanic dost univerzální a cenově úplně jinde...tedy značka je noname, kvalita je jistě diskutabilní (někdy se záhy vysere i značkový výrobek,to bude asi stejnýmvýrobcem v ČLR :crazy: ),ale neníproblém koupit záložní kus
Dosah nemám na moři vyzkoušený, do Chorvatska jedu až koncemměsíce a na kopec s tím na rozdíl od někoho nepolezu :mad: , ale nepředpokládám, že to bude při výkonu 8W nějaká katastrofa.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host