Výběr hausbótu

Patří sem různé tipy a témata zatím nezařazená, nemající dosud samostatnou sekci kdekoli ve foru, v případě nahromadění určitého tématu bude sekce zřízena.
Pokud nevíte kam s novým tématem, vložte sem.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

honzaj.
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Výběr hausbótu

Příspěvekod honzaj. » ned kvě 20, 2018 6:58 pm

Ahoj všichni. :) Vždycky mě lákaly hausbóty a konečně jsme se po letech dokopali k tomu jeden si na zkoušku pronajmout a případně v budoucnu koupit. Nikdy jsem ale na žádném nebyl, nejsem ani moc zkušený v řízení lodí. Koukal jsem na různé stránky a pokoušel se něco vybrat, ale jsem trochu bezradný. Zaujaly mě lodě tady. Myslíte že mají dobré ceny? Nemáte zkušenost jak to s takovými výlety chodí, jestli vás nějak zaškolí, případně podle čeho hausbót vybírat. Díky předem.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 96
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr hausbótu

Příspěvekod geronimo » ned kvě 20, 2018 7:45 pm

Určitě doporučuji vyzkoušet, je to super dovolená...byl jsem už několikrát... zavolej tam nebo napiš, určitě ti poradí s výběrem lodi i destinace ... :D
Libor
bez hodnocení
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned kvě 20, 2018 9:00 pm

Hausbot neni moc prakticky na plavbu.
Zkus to radeji tady na obytne ricni lodi
https://www.yachtnet.cz/pronajem-ricnich-lodi
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » ned kvě 20, 2018 10:15 pm

Honza má pod slovom hausbot na mysli obytnú riečnu loď. :) Trochu ťa zaškolia, báť sa musia majitelia lodí. Doporučujem preštudovať plavebné predpisy a dopravné značenie, požičať si riečnu loď niekde doma v ČR na jeden deň, stráviť to a potom zasa skúsiť jeden deň, alebo výkend. Aj keď je to flákarina, posádka / manželka/ musí niečo vedieť a niečo robiť, vodca plavidla , teda akože kapitán sa musí správať dôstojne a s rozvahou a nie revať hystericky po manželke a nadávať na tých blbcov okolo. Ak nemáš žiadne skúsenosti, prenajmi si malú loďku s 5 koňovým motorom, trebars plachetničku bez plachiet a na začiatok skús ísť rovno, spraviť otočku, pristáť, odraziť od brehu a podobne. Ak s tým budeš mať problém, tak sa prihlás do kurzu a priplať si hodiny praktickej jazdy.
Hausboot treba vyberať podla počtu ludí ktorí budú na ňom tráviť čas a podla pohodlia a luxusu na aký ste zvyknutí. Ceny majú všetci približne rovnaké. V Holandsku sú však miestne spoločnosti, ktoré prenajímajú staršie zrepasované lode za podstatne lepší peniaz ako čártrovky.
honzaj.
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod honzaj. » sob čer 09, 2018 9:31 pm

Díky moc za tipy! Asi do toho půjdeme. :) Vybrali jsme tuhle destinaci http://www.hausboty4u.cz/destinace/holandsko/amsterodam-stredni-a-jizni-holandsko/loosdrecht-amsterdam-lisse-kager-plassen-a tak snad to zvládneme. Máme domluvenou jednu lodičku na jednu noc tady v česku na jezeře tak to bude snad dostatečná průprava.

Zpět na