Labe

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 56

Re: Labe

Příspěvekod Zdenda12345 » ned črc 23, 2017 5:54 pm

Škoda. Před pár týdny jsem do kempu dojel na kole a nocoval tam. S potěšením jsem pak z map zjistil, že je to spojené s řekou a těšil se na nový výlet. Škoda no.... mohlo to bejt pěkné koupací odpoledne pro rodinku a pro mě příjemná projížďka.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod sedivak » ned črc 23, 2017 7:08 pm

Jj koupani je tam paradni, voda napul Labska a bez sinic, ale oproti Labi teplejsi. O to vic nas mrzi ten zakaz.
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod Clouseau » pon črc 24, 2017 4:08 pm

Už několik let se na Probík jezdíme koupat po Labi z Brandýsa často celá rodinka gumákem s 2,5 motorem.
Kanálem od Labe plujeme pomalu a vždy co nejvíce na druhé straně od rybářů.
U pláže to píchneme k molu, které je tam na to připravené a jdeme se koupat.
Pobydeme, pohrajeme si, dáme si pivko a něco k snědku a pak zase jedeme zpět.
Nikdy jsme tam neměli s nikým problémy. Nikdy na nás nikdo neřval, nehrozil, nestěžoval si.
Nic špatného nikomu neděláme, nikoho neohrožujeme ani neomezujeme.
Budeme tam jezdit dál, ať si tam dá jakoukoli ceduli kdo chce.

BTW. Nedávno naproti molu u ostrova kotvil nějaký větší motorák.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pon črc 24, 2017 7:42 pm

Ahoj Clouseau,
to vyplouváš z loděnice klubu Kotva? Ten měl před několika lety výjimku pro vplutí na jezera a myslím, že to bylo uvedeno i na dodatkové tabulce pod zákazem.
No tak jsem asi měl smůlu, že jsem narazil na někoho uvědomělého, který na mě chtěl volat policii.
Tak teď nevím, zda to taky risknout???
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 56

Příspěvekod Zdenda12345 » pon črc 24, 2017 9:28 pm

Na gumák už asi doma nikoho neukecám. I když všichni rádi vzpomínáme na časy, kdy se hodil gumák do kufru a dojelo se kamkoliv, tak teď už jsou zmlsaní. Nepotřebuju tam vlítnout v kluzu plnou rychlostí, ale ani výtlak asi závistivce neukojí co? Přitom vestavěnej motor na volnoběh nadělá míň hluku, než pětikoňka, kterou jsem na gumáku míval.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pon črc 24, 2017 10:10 pm

Naprostý souhlas, taky mi nejde o nic jiného, než pomalu a v klidu zajet na jezera, pokoupat a pokochat se a nevyvolávat žádné konflikty. Je to prostě peklo, mít u nosu takovou parádní vodu a jen se smutně koukat ze břehu :(
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Clouseau » úte črc 25, 2017 10:21 am

Ahoj,

ne, z loděnice ne. Ze zahrádky u Labe. Vezmu gumák, hodím ho na vodu a jedem.
Možná je to špatně, ale absurdní a nesmyslné zákazy ignoruji, pokud tím nikomu neublížím, neohrozím ,nezpůsobím újmu, neobtěžuji...atp.
Když jedu z dlouhého táhlého kopce za nějakým loudou a vidím kilometry daleko že nikdo nejede, tak taky přejedu nesmyslnou dvojitou plnou čáru.
Kdyby mne tam náhodou někdo z "orgánů" chytil, tak bych zkusil argument, že jsem tu ceduli , která je na rohu ( na pravé straně Labe a levé straně vjezdu z Labe do kanálu ) chápal tak, že se od této cedule dolu po proudu nesmí na Labi jezdit rychle, nebo na skůtrech :-)
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » úte črc 25, 2017 10:41 am

Jo,ale někde tady nahoře se píše o dvou blbcích, dokonce zdejších členech,že tam blbli ve skluzu.
A potom se divme, že se někdo nasere, a zakáže vjezd všem.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » úte črc 25, 2017 10:58 am

Je to ale dost smutné, vyresit to zakazem pro vsechny. Tak to prece bylo za min. rezimu na vltavskych prehradach. Clovek by myslel, ze dnes v dobe rozvoje rekreacni plavby bude jina situace. :(
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » úte črc 25, 2017 12:14 pm

Clouseau: tak to se na Labi možná potkáme, jezdím tam s dcerou. :)
No nevím jak moc by měl být poučen vůdce m. plavidla bez registrace a bez VMP - možná ti to s tím špatným pochopením významu cedule projde :?
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » ned črc 30, 2017 7:35 pm

Tak jsme přece jen dnes vyrazili s dcerkou na Proboštská jezera.
Máme malou hliníkovou pramičku (Maďarku) cca 3,5 m, je hodně lehká, tak jí zvládnu dát na střechu auta sám. K tomu motor 3,3 hp dvoutakt a prodloužení rukojeti. Sedíme oba vepředu a loďka upaluje 15 km/h.
Spouštěli jsme v Brandýse pod komorou. Na Proboštáku jsme jeli pomalu a vyhýbali se rybářům. Potkali jsme tam jednu pramici s 5 hp motorem a 5 šlapadel rozjetých po celém jezeře. Okolo hlavní pláže jsem vypnul motor a radši vesloval, neměl jsem moc dobrý pocit, že jsem v zákazu.
Pak jsme dali koupání na opuštěné plážičce- dcerka byla nadšená.
Asi kolem 13 hod, když bylo ve vodě nejvíc lidí si to přiletěl borec na vodním skútru s babou za sebou. Tam, kde já vesloval, proletěl na plný plyn a kličkoval mezi koupajícími se. Proletěl kolem jezera 3x dokola a zmizel.
Tak to už se tomu zákazu ani nedivím, jen je škoda, že ho takový "censored" stejně nedodržují a jen proti nám všem lodičkářům poštvou širokou veřejnost. Je to přinejmenším smutné :hmm:
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Clouseau » ned črc 30, 2017 8:00 pm

Tak aspon vidis sam, ze je to nesmysl si tam nezajet. Ten blbecek na skutru frajeril i v Brandyse a vcera zase nekdo na lodi s ruskou vlajkou jezdil jak blazen po Labi sem a tam...
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » ned črc 30, 2017 8:12 pm

Jj tu loď s ruskou vlajkou jsme taky včera viděli, naštěstí jen ze břehu. Lítal po Labi v polokluzu se zvednutou přídí a dělal takový vlny, že cákala voda až na cyklostezku, po které jsme jeli.
U Křenku zase zajetý dva vleky se skůtrama, takže zabraný celý sjezd do vody a celé odpoledne tam prováděli dva machři akrobacii na vodních skútrech.
No je to paráda, jaký lidi potkává člověk na vodě......
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » stř srp 02, 2017 9:22 am

Dnes mi rikal kamarad, ze jeho znamy mistni rybar vcera dostal na Probostaku pokutu od poricni policie za plavbu s nafukovacim clunem s 2,5 hp benz. Tak zadna vyjimka pro rybare asi neni.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » sob srp 05, 2017 9:09 pm

Poříčáci, kteří pokutovali toho rybáře, mu prý říkali, že se vede jednání o zrušení zákazu plavby na Probošťák. Prý by se měla jen omezit rychlost na 4 km/h. Tak jsem napsal dotaz na SPS, jak je to vlastně s tou půjčovnou šlapadel, zda mají výjimku ze zákazu plavby a že zákaz stejně porušuje i spousta veslic a kanoí.
Myslím, že když se do toho bude šťourat, že by se to mohlo pohnout pro nás k lepšímu :) V nejhorším by se dala použít strategie, co radil Felix - posílat na poříčáky hlášení na porušování zákazu plavby, třeba i s fotkou, aby museli konat a to by se pak začalo proti zákazu bouřit mnohem víc lidí. . K tomu bych ale sahal až jako k poslednímu řešení.
Musíme doufat, že to klapne a třeba uděláme i nějaký minisrázek na Probošťáku. :)
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Clouseau » sob srp 12, 2017 11:42 am

Předevčírem jsme se opět byli koupat gumákem na Probíku. Cestou zpět jsem nafotil odbočku z Labe a udělal z toho gif.
http://www.strihanividea.cz/probik.gif
Při plavbě od Brandýsa ta cedule sport není skoro vidět a navíc je opravdu umístěna tak, že se nedá jednoznačně říct, na co se vztahuje...
http://www.strihanividea.cz/DSC_6956.jpg

Zpět na