Labe

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

bogi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

labe

Příspěvekod bogi » pát bře 13, 2009 1:15 pm

Fulda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » pát bře 13, 2009 4:26 pm

Ahoj kolegové
Chci jen upozornit, že na www.marinenet.cz jsou Google mapy , které provozuje 0livero z našeho JI, tak ho oslovte a on tam ty informace vloží. Udělal bych to sám , ale nemám ty informace a také to neumím sám vložit.
Fulda
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod sedivak » pát bře 13, 2009 4:35 pm

Je pravda, že rybáři jsou v léťe skoro všude ( s nějakým zákazem stanování se nikdo netrápí) :( a člověk pak aby se jim vyhnul kličkuje i na tak široký řece jako je Labe od jednoho břehu ke druhýmu-nejhorší jsou sumcaři se svejma bojkama nataženýma doprostřed řeky a pletenejma šňůrama s nosností 50kg.
david
moderátor
Reputace: 114

Re: labe

Příspěvekod david » pát bře 13, 2009 7:09 pm

bogi píše:Sandberk : www.sandberk.wz.cz

dik za sandberk, ale jak koukám je to furt stejná pakárna. na jezero nesmíš a u nich přistát taky ne, leda bys chtěl být členem.
asi si na svý louce udělám taky Yacht Club Marine pro V.I.P. a budu chtít členství za přistání na pivo.
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » pát bře 13, 2009 7:18 pm

Fulda píše:Ahoj kolegové
Chci jen upozornit, že na www.marinanet.cz jsou Google mapy , které provozuje 0livero z našeho JI, tak ho oslovte a on tam ty informace vloží. Udělal bych to sám , ale nemám ty informace a také to neumím sám vložit.
Fulda

Kluci este chvilku vydrzte, poponahlam sa stym a po tomto vikende budu stranky plne kvasim sluzbam :) ;) :)
Potom vysvetlim co a jako, bude ktomu zalozeny novy topik.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát bře 13, 2009 10:07 pm

Olivero jsem ti plně k dispozici s info o Labi u Brandýsa n.L. ;)
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 147
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pát bře 13, 2009 10:13 pm

david píše:je to furt stejná pakárna. na jezero nesmíš a u nich přistát taky ne, leda bys chtěl být členem

Nepřišlo mi to jako tak velká pakárna, pokud jsem správně pochopil, staneš se za symbolickou dvacku "sezónním členem" a v tu chvíli můžeš za poplatek užívat členský servis, na jehož poskytování by klub v případě, že bys nebyl členem, potřeboval živnostenské oprávnění, souhlas hygienika, schválení hasičů, povolení vodosprávního úřadu, vyjádření starý Dymákový a dalších 157 razítek...
david
moderátor

Příspěvekod david » pát bře 13, 2009 10:24 pm

Felix píše:
david píše:je to furt stejná pakárna. na jezero nesmíš a u nich přistát taky ne, leda bys chtěl být členem

Nepřišlo mi to jako tak velká pakárna, pokud jsem správně pochopil, staneš se za symbolickou dvacku "sezónním členem" a v tu chvíli můžeš za poplatek užívat členský servis, na jehož poskytování by klub v případě, že bys nebyl členem, potřeboval živnostenské oprávnění, souhlas hygienika, schválení hasičů, povolení vodosprávního úřadu, vyjádření starý Dymákový a dalších 157 razítek...

z tohodle pohledu máš jistě ( a i oni ) pravdu, akorát mě se nechce stát v nějakým klubu, poslouchat stejný kecy jako ve všech klubech, ale chci se cachtat se na jezeře bez dozoru okolí, eventuelně ogrilovat ptáka a přespat na kotvě. takovej sem já
bogi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

labe

Příspěvekod bogi » pát bře 13, 2009 10:25 pm

David to presne vystihol,čiže trafil klinec/hřebík/ rovno na hlavičku. Ináč prostredie ok,
kúpanie super, lenže prebieha ťažba,len nedela je volno. A za 20,- si člen , platí to na sezonu,konzumuješ,pobyt platíš len keď si cez noc, máš vodu ,WC,sprchu. A nájdu sa aj čo nepatria do pakárne.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát bře 13, 2009 10:47 pm

No tak to těch 20kč ještě jde, to členství v klubu Kotva Brandýs n.L ( aby jsi mohl beztrestně vplouvat na Probošťák a Borecká jezera) stojí nemíň 600 kč na rok a to ještě není jisté zda tě vezmou. :(
david
moderátor

Příspěvekod david » pát bře 13, 2009 11:08 pm

sedivak píše:No tak to těch 20kč ještě jde, to členství v klubu Kotva Brandýs n.L ( aby jsi mohl beztrestně vplouvat na Probošťák a Borecká jezera) stojí nemíň 600 kč na rok a to ještě není jisté zda tě vezmou. :(

omyl, nestojí. stojí výrazně míň než pokuta za porušení zákazu a míň než povinné přenocování na sandberku v klubu. můžeš hádat. pravda je, že to nedaj každýmu - asi ví proč :hmm:
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kzeman » sob bře 14, 2009 6:10 am

Na Sandberk není zákaz vplutí, pouze je omezena rychlost na 5 km.
Co je povinné přenocování a kolik stojí nevím, ale předloni jsem tam za přenocování platil do stovky-asi 80 (stan,já a dvě děti 14let)
Vloni jsem byl upozorněn, že kupující u občerstvení musí být členem klubu (20Kč na rok), prý je kontroluje obec, což raději zaplatím, než bych obtěžoval nějakého člena, zejména když nás je víc a budeme se stavovat za pár dní na zpáteční cestě. (Byla snaha mi to vysvětlit, ale nesnažil jsem se to chápat)
ToDavid: Dík za upozornění na Veletov, projížděl jsem 8x a ani jednou nezaregistroval možné odbočení. Příště budu pozornější.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » sob bře 14, 2009 7:14 am

david píše:
sedivak píše:No tak to těch 20kč ještě jde, to členství v klubu Kotva Brandýs n.L ( aby jsi mohl beztrestně vplouvat na Probošťák a Borecká jezera) stojí nemíň 600 kč na rok a to ještě není jisté zda tě vezmou. :(

omyl, nestojí. stojí výrazně míň než pokuta za porušení zákazu a míň než povinné přenocování na sandberku v klubu. můžeš hádat. pravda je, že to nedaj každýmu - asi ví proč :hmm:

Já jsem kdysi byl členem, ale jen krátce. No a platil jsem asi kolem 500 kč - to jsem tam, ale měl u nich zakotvenou loď.
Asi si jde u nich koupit hostovačku (bez kotvení) a ta bude jak říkáš levnější???
bogi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod bogi » sob bře 14, 2009 10:41 am

Vlaňajšie ceny: spustenie lode -100,-, ubyt. mimo budovu: osoba nad 10 r -30,-/noc,
stan ,auto ,príves: 30,-/noc, chatička: 200,-, ubyt. v budove:1-2 noci: 100,- viac nocí:80,- , povlečenie: 40,-, kuchynka s chladničkou: 20,-/den
kotvenie: den 80,- + 30,- osoba/noc
týždeň 400,-+ 20,- osoba/noc
mesiac 1300,-
sezona 5000,-
lyžovanie ceny neviem, ale dá sa zistiť ak bude záujem,inak ak si zaplatil 20,- dostal si kartičku a mal si to pre celu osádku lode napr.4 osoby .
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pon bře 16, 2009 9:11 am

Včera jsem se byl projít podél Labe mezi Křenkem a Borkem a musím říct, že se mi chtělo brečet nad tím co všechno se dá na břehu najít naplavené-na cca 100 metrech břehu bylo nejmíň 20 pet lahví a hromada polystyrenu a plastů - no hrůza. A to bylo podél celého břehu cca 3km co jsem procházel. :(
No a na březích zase hromady odpadků po tábořících rybářích.......
Je to moc smutný, když tohle člověk vidí, v tomhle se určitě řadíme mezi rozvojové země...
lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lubo52 » úte bře 24, 2009 10:33 am

Ahoj podle předpovědi má být v neděli až 17 stupňú a jasno, já asi vyrazím na Labe, nepojede ještě někdo?
kkruska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkruska » úte bře 24, 2009 2:11 pm

Jee... ty se mas, ze uz chces vyrazit, ta moje krasotinka jeste spi na brehu :? a pak, jeste nejak ta mala opravicka a uz se taky moc tesim ..... kam budes mit namireno ?
kkruska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkruska » úte bře 24, 2009 2:15 pm

A co se tyka kotveni na lodenici v Brandyse , vas zklamu, nejsou uz volna zadna mista na delsi kotveni :hmm: je to uplne plny, nehlede na to,ze s rekonstrukci mostu pres Labe se bude lodenice jeste zdrcavat :gun: aby se vsechny lode vesli... a pracanti mohli opravovat mosty...
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » úte bře 24, 2009 5:12 pm

Když by bylo opravdu těch 17 st., tak To by stálo za uvážení vyrazit na vodu. :good:
Zatím bych asi jel jen na pramičce s motorem, protože na Quickovi musím ještě opravit nějaké škrábance pod čarou ponoru- chci je zalít epoxidem-dokud je loď po zimě krásně suchá.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » úte bře 24, 2009 5:16 pm

to kkruska:
A dá se u vás nějak řešit členství bez kotvení loďě kvůli povolení vjezdu na Probošťák?
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte bře 24, 2009 6:39 pm

Já myslel že v sobotu pořádá David plavbu do Davle: http://jachting.info/modules.php?name=F ... ac73#42842
Měl jsem takovej nápad, že když tam nemám čím jet po vodě, pojedu tam fotit ze břehu, když nebude zrovna vánice jako je v Praze teď :?
david
moderátor

Příspěvekod david » úte bře 24, 2009 8:16 pm

přijeď i kdyby byla vánice, někam už se schováme. počítám že dorazí kolem 11 - 11,3O, pokud se nazadrhnou ve skochovicích u gambáče
jo a nejezdi autem, z vlaku je to 100m
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte bře 24, 2009 9:42 pm

Jasně, té schovávačce na nádraží se za mých mladých let říkalo "U náhradního volna".
Já myslel že tak v 10 zkusím pár fotek u zdymadla, tam dojedu tramvají, pak v 10:27 z Modřan vlakem do Skochovic, tam budu 10:52, tak na ně počkat, nafotit a dojet tu stanici vlakem v 11:43 do Davle. Pokud s těma loděma pojedou na čas...
Ale nějak mi připadá, že se ti tu ozvalo dost málo účastníků.
Hrome, nejsme ve špatným vlákně :o :sorry: :offtopic:
david
moderátor

Příspěvekod david » úte bře 24, 2009 11:41 pm

jezdí stálej kádr co se tu ale nepromítá. ostatní jsou, a ještě dlouho budou, :hmm: na suchu. ofic zahájení sezony je až 2.5. taktéž do Davle + soutěž. pak už je každý týden něco.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » stř bře 25, 2009 10:35 am

Jakým způsobem se na Labi proplouvá komorami?Jak se hlásit obsluze a vůbec vše co můžete napsat o proplouvání.

Zpět na