Přenocování v Praze

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Přenocování v Praze

Příspěvekod ondra » pon zář 07, 2009 11:13 pm

Ahoj, nevíte jestli se dá někde na noc zakotvit v Praze mezi Štvanicí a Smíchovem? a co Čertovka je průplavná? díka Ondra
david
moderátor
Reputace: 137

Re: Přenocování v Praze

Příspěvekod david » úte zář 08, 2009 8:35 am

ondra píše:Ahoj, nevíte jestli se dá někde na noc zakotvit v Praze mezi Štvanicí a Smíchovem? a co Čertovka je průplavná? díka Ondra

čertovka není průplavná co je vltava kanalizovaná a před tím nebyla čertovka. začíná podzemním kanálem od šítkovského jezu, přesněji z bazénu před smíchovskou komorou.
jezdit se po ní může jen na extra povolení.

mezi štvanicí a smíchovem se dá stát v podstatě jen někde mezi parníkářema, protože obsadili celé pravé a částečně levé nábřeží. možná by to šlo na nových dalbách pod letnou - nezkoušel jsem, případně by to asi šlo u občanské plovárny, mají tam můstek - domluvit se.
pokud nemusíš zrovna tam, lepší by bylo podolí - tatran nebo čyk, je to tam hlídaný.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte zář 08, 2009 7:42 pm

A to jsem si myslel, že se s lodičkou na čertovku podívám ... :( Opravdu se tam nesmí?
A možnost stání třeba u Císařské louky není? A ještě jsem si všiml nějakých jachtklubů pod Vyšehradem ...
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte zář 08, 2009 8:05 pm

pod Vyšehradem je právě ten Tatran a ČYK
ještě z druhé strany podolslého háfnu je molopřed klubovnou (a hospodou) CERE
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod mkovi » úte zář 08, 2009 9:09 pm

Přespali jsme letos u Čechova mostu (nábř. Edvarda Beneše) je tam 500m dlouhé, nové a zatím nepoužívané molo. Hezká noční projížďka pod Karlovo mostem. Zavolal jsem na tel. číslo, které je tam uvedené na ceduli a kotvení si domluvil. Pán byl vstřícný (doufám, že ho to nepřejde). Špatný pocit jsem měl z bezdomovců, kteří se mě za kotvení snažili skásnout. Když jsem tam loď nechával, měl jsem trochu špatný pocit.

Noc předtím jsem kotvil u krámu Imramovský v Holešovickém přístavu. Kotvení jsem si domluvil s pánem co tam na mole u lodního obchodu půjčoval obytné motoráky. K jeho motoráku jsme se i vyvázali a s ním jsem se i vyrovnal (Byla neděle krám zavřený). Ráno když jsme odplouvali na mě začal řvát majitel obchodu, že jsme mu nezaplatili. Nešlo ani o těch 80 Kč co chtěl, ale o jeho arogantní vystupování (Když jsem připlul zpět k molu, řekl ať mu peníze koukám přinest do krámu a odešel). U něj v obchodě si již nikdy nic nekoupím.

Do Čertovky jsem kousek vjel (žádný zákaz jsem neviděl), ale pro plachetnici je tam málo místa a malá hloubka a tak radši zase rychle ven.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » stř zář 09, 2009 6:35 am

Já mám ponor i s motorem cca 50 cm, takže a délku 5,75, takže bych se asi do Čertovky vešel, ale zmátlo mě to, že se tam nesmí ... Ví někdo oficiální informace? Nebo to jde jenom na pramičce s vesly nebo výletním parníčku?
A kotvení i Cindy není možné? Z druhé strany by snad taky měl být nějaký YC? Asi se ptám blbě, ale Prahu moc neznám a příští rok bych rád měl loď na Vltavě (Nelahozeves) a při cestě na Slapy nebo Orlík někde možnost zakotvit a přespat.
david
moderátor

Příspěvekod david » stř zář 09, 2009 7:37 am

na cindě se dá stát v klubech, u plovoucího mola mezi dalbama, případně z venku z řeky třeba proti dřevěný hospodě. jde o to, jak daleko a na jak dlouho chceš od lodě neb se krade všude. pokud na dýl, doporučuju na cindě v zadní půlce klub KVM ( zhruba proti konci obchodního přístavu , spíš kousek před koncem)- na vodě je obytná loď, v ní bydlí Jirka Pěknice a to pořád. nebo naproti v podolí.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » stř zář 09, 2009 2:08 pm

Davide, a další tipy na přenocování v Praze a po cestě na Slapy nebo Orlík bys neměl? Mám sice mapu Vltavy, ale zjistil jsem, že ne vždy, když se tam píše, že se dá stát to taky jde apod. Spíš mi půjde o zaručené tipy, protože to popluji s přítelkyní a malým mrnětem v té době cca 1,5 ročním, takže moc improvizovat nemůžu. Bral bych i tipy, kde třeba přespat, aby tam byly sociálky atd.
Moc díky.
ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ondra » stř zář 09, 2009 2:52 pm

Ještě mě napadá, že bych to zkusil na staré plavběII, Libni, nebo někde víc v přírodě, kde se dá postavit stan pro zbylou posádku a taky rozdělat oheň.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř zář 09, 2009 9:30 pm

Já jsem se před časem taky pídil po informacích, jestli se do čertovky smí, nebo ne. Na mapách jsem žádný zákaz nenašel a u vjezdu taky ne. Psal jsem na SPS dotaz a odpověděli mi, že se tam může při doržení pravidel bezpečnosti plavby vplout.
Před 3-mi týdny jsme jeli okolo, tak jsme tam opatrně zajeli. Jezdí tam nějaká vyhlídková plavba a pendl z protějšího břehu. Kormidlovala to otrávená holka, vytlačila mně ke kraji a na dotaz kolik je tam hlubky nereagovala. Pak jsem si škrtnul nohou, bylo to tam špinavé, smradlavé, plavali tam mrví hlubi a pobíhali černoši v plavčických uniformách a naháneli turisty do lodiček. Vyfotili jsme si kolo a se staženým zadkem z obavy o motor zase vyjeli ven. Nemám potřebu tam ještě někdy vplout.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod mkovi » stř zář 09, 2009 9:55 pm

Já jsem tu Čertovku pochopil taky tak. Na mapě zákaz není, u vjezdu taky ne. Vjel jsem dovnitr a dojel k 1. mostu, ale cestou jsem musel sklopit kormidlo, škrtal jsem o dno. Řídit plachetnici motorem v tak malém prostoru bez kýlu a kormidla nebylo nic moc a tak jsem se před mostem otočil. Bylo to teda s chlupem. Taky jsem slyšel, že ta společnost co tam jezdí s turisty se tváří, že tam smí jen oni a jsou nepříjemní na ostatní, ale asi se tam může.
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv zář 10, 2009 9:36 am

Z hlediska WC, sprchy, elektriky, pit. vody, klubovny neboli šantánu, přítomnosti kustoda, stání v ježku, vzdálenosti na nákup a ceny vychází jednoznačně nejlíp Tatran v Podolí.
Vedle v Čyku je to podobné, jen nevím, jak je tam nyní kustod dopoledne a v noci. Nebýval a bylo proto ( WC , sprcha ) všude zamčeno. Oba kluby bez stanování.
Třetí by byl Yacht Club Císařská louka, hned na začátku Cindy u lodního jeřábu. Cena vyšší, ale i možnost stanování. Zbytek loděnic to má se sociálkami slabší, případně nejsou běžně otevřené.
Dál z Prahy proti vodě není nic vodáckomotoristického až po přehradu Vrané.
Kotvit na přespání se dá v přírodě volně u břehu v Radotínským přístavu na Berounce, v oblouku na Strnadech ( cca 1 km pod Vraným, l.b. ), přímo cca 150m pod Vranskou přehradou na p.b. nebo u dalb pod komorou. Ovšem nikde ani hospoda.

Co je dál, to jsem už tady někde popisoval.

ohňovat a stanovat se dá u mě.
Peekr
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: Přenocování v Praze

Příspěvekod Peekr » čtv zář 10, 2009 10:59 am

ondra píše:Ahoj, nevíte jestli se dá někde na noc zakotvit v Praze mezi Štvanicí a Smíchovem? a co Čertovka je průplavná? díka Ondra

Ahoj, no pokud Ti jde opravdu o nocování mezi Smíchovem a Štvanicí, tak tady bych ještě mohl poradit u plovoucího baru Bukanýr pod Švermovým mostem. majitel se jmenuje Jindra Polák, je to normální kluk co proti lodičkám nic nemá, myslím že tady by se taky dalo dohodnout. Jinak nad Smíchovem máš možností nepřeberně, už někdo radil tak to nebudu znovu psát
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv zář 10, 2009 2:58 pm

designer píše:ještě z druhé strany podolslého háfnu je molo před klubovnou (a hospodou) CERE

...kde ovšem neví co by si za to řekli. i za stání u nich na oběd nebo večeři. českej kapitalista
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » čtv zář 10, 2009 3:07 pm

Hmm, tak to jsem nevěděl. Jen si tam občas dávám pivo nebo rum :?
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv zář 10, 2009 3:14 pm

designer píše:Hmm, tak to jsem nevěděl. Jen si tam občas dávám pivo nebo rum :?

to sem si tam dával taky do té doby, než mi servírka na partnerku vylila sklenici vína a při účtování ji chtěla zaplatit. že nevíš co jsem jí řekl? :gun:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » čtv zář 10, 2009 3:40 pm

tipnul bych si: " jejda, vy jedna popleto!"
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte úno 12, 2013 9:42 pm

Jak je to se stáním lodě v Praze na nábřeží kolem železničního mostu u Výtoně? Dá se tam postát s lodí, nebo se tam nesmí? Jasně že ne na noc, jen párhodinové zastavení přes den - loď stále pod dohledem.

A při kotvení na noc v Podolí - Tatran, nebo ČYK jak to funguje? Kde se tam nahlásit a kde se tam nechá kotvit?
david
moderátor

Příspěvekod david » stř úno 13, 2013 12:01 pm

Jak je to se stáním lodě v Praze na nábřeží kolem železničního mostu u Výtoně? Dá se tam postát s lodí, nebo se tam nesmí? Jasně že ne na noc, jen párhodinové zastavení přes den - loď stále pod dohledem.

Tam tě nejspíš vyhoděj, je to celý hlídaný a zpoplatněný. Případně bys pro sichr měl zavolat na tel.č. co tam visí, a nebo se domluvit s nějakou vyvázanou lodí PPS a dát se na ní.

A při kotvení na noc v Podolí - Tatran, nebo ČYK jak to funguje? Kde se tam nahlásit a kde se tam nechá kotvit?

Bez problému a jako obvykle. Někam to přivážeš a dojdeš za kustodem se nameldovat. O něco tě nejspíš skásnou, doby kdy to bylo zadara už minuly.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 59

Příspěvekod Zdenda12345 » stř úno 13, 2013 12:13 pm

Na nábřeží na pravym břehu nějaký cedule jsou. Bohužel jsou focený z nábřeží, takže nevím co je na nich. Podle tvaru předpokládám, že zákaz kotvení (asi s výjimkou povolení .... někoho). Na levobřežní jsm ale žádný cedule nenašel (to neznamená, že tam nejsou). Chce to někoho, kdo to tam zná. Obecně snad platí.... kde není kotvení zakázáno, tam je povoleno.

Zpět na