Noční kotvení na Orlíku

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Re: Noční kotvení na Orlíku

Příspěvekod shooter » úte srp 07, 2018 9:25 pm

V sobotu v Pukňovský zátoce zakotvený Boncoeur cca 10m loď od Hacmace.Teda abych to uvedl na pravou míru jen zakolíkovaný a narvaný kýlem do břehu.Kotva nic a posádka nevím kde.Docela i foukalo a takový tele jen na kolíku??? Radši nedomejšlet kdyby se do toho vítr opřel a vytáhl to. Kolik to může vážit možná 6t a myslím že škody na jinejch lodích nedejbože zranění by tomu asi odpovídali.Pak nikdo nebude přemejšlet jestli jste neohrozili kotvu za podělaný 3000 korun.
LIDI PŘEMEJŠLETE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Šutrák
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » stř srp 08, 2018 6:05 am

Pronajímatel nemůže za to, když je někdo z jeho klientů začátečník nebo blbec. Ale posádka mohla být uvnitř. S takovou lodí a odpovídající kotvou (30 kg) je pro začátečníka jednodušší prostě najet na břeh. Vidím jako mnohem nebezpečnější noční činnost "expertů", kteří nedodržují zákaz noční plavby a nejen že mohou do někoho narazit, ale hlavně posílají ke břehu (k zakotveným lodím) vlnění - obzvláště nepříjemné nad Orlíkem, kde se údolí zužuje. Za noc třeba 20 lodí, hrůza.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř srp 08, 2018 8:39 am

Zákaz noční plavby? To slyším prvně. O od kolika do kolika že to nesmím plout?

Když budeš stát kotva - břeh a né nasedlej na břehu, tak se v noci jen pohoupeš a je klid.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Voda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13

Příspěvekod Voda » stř srp 08, 2018 9:11 am

A já bych po večerce zakázal i vítr. Ten neřád jeden posílá k lodím vlnění a vlnění. Co to je za pořádek? Kdo to má pořád trpět. :lol:
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod shooter » stř srp 08, 2018 2:13 pm

vojtaharok píše:Pronajímatel nemůže za to, když je někdo z jeho klientů začátečník nebo blbec. Ale posádka mohla být uvnitř. S takovou lodí a odpovídající kotvou (30 kg) je pro začátečníka jednodušší prostě najet na břeh. Vidím jako mnohem nebezpečnější noční činnost "expertů", kteří nedodržují zákaz noční plavby a nejen že mohou do někoho narazit, ale hlavně posílají ke břehu (k zakotveným lodím) vlnění - obzvláště nepříjemné nad Orlíkem, kde se údolí zužuje. Za noc třeba 20 lodí, hrůza.

Nene posádka přišla až pozdě večer. Ale kdysi mi taky v pujčovně řekli že to mám narvat na břeh a pojistit jen kolíkem že kotva je drahá a jestli jí ztratím nebo zaseknu za pařez tak mi jí naúčtujou. No stejně jsem kotvil.Jen bych to nečekal u takhle velké lodě.

ad Voda:
A já bych po večerce zakázal i vítr. Ten neřád jeden posílá k lodím vlnění a vlnění. Co to je za pořádek? Kdo to má pořád trpět. :lol:

Myslím že tvoje hodnotné a technicky vypovídající příspěvky by se měli vydat knižně a povinně dávat v každé pujčovně.
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » pát srp 10, 2018 11:11 am

No takových umělců z půjčoven je na Orlíku víc ...

Zpět na