DALEŠICKÁ PŘEHRADA

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

DALEŠICKÁ PŘEHRADA

Příspěvekod pik » sob srp 18, 2012 6:48 pm

Ahoj,
právě sem se vrátil z Dalešické přehrady, kde jsem chtěl "VRABČÁKA" odsolit po návratu z Baltu. Je to tam děs, zelená kaše s bílejma flekama hnijících sinic, smrad z toho jak v prasečáku. Kdo se tam chystá tak to dobře rozmyslete. Je to právě v té zátoce u hráze, kde se spouští lodě, pokud odjedete dál, tak se to postupně zlepšuje, od Třesovskýho mostu dál proti proudu už to připomíná vodu, ale na koupání to není.
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » ned srp 19, 2012 7:05 pm

Dívám se, že je to tam každý rok stejný. Chjoooo!

Cat...
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » ned srp 19, 2012 8:13 pm

Kéž by, ještě tak před 10 lety tam byla celý rok krásně čistá voda. Takže bohužel rok od roku horší bych řekl. To co sem viděl a dokonce i cítil včera v té zátoce jak se spouští lodě, to byla fakt síla, jakou sem ještě nezažil. Bylo tam dost lidí s loděma, takže třeba to tady ještě někdo potvrdí a možná i fotku dodá, mě to nenapadlo to vyfotit
pripluv
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pripluv » pon srp 20, 2012 7:16 am

My tam byli ve čtvrtek a žádný drama mi to nepřipomínalo. Projeli jsme to mezi Lavičkami a hrází.
Musím teda prohlásit, že v červenci 1992 to bylo výrazně horší (turnovským skautům to obarvilo dva psy na zeleno tak důkladně, že změna zpět byla snad nevratná :D ).
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » pon srp 20, 2012 1:48 pm

No škoda že sem to nevyfotil a že si se nekoukl do té zátoky jak se spouští lodě. Zcela jistě by sis toho všiml i kdybys byl slepej, bo tam z toho šel i slušnej smrad. Možná to tam nějak nahnal na víkend vítr a začalo to tam hnít, nevím. A když sme proplouvali kolem kempu, tak přestože byl slušně zaplněnej a hezký počasí, tak sem nezaregistroval, že by se někdo koupal, dokonce ani žádnej pes ;) (v sobotu)
pripluv
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pripluv » pon srp 20, 2012 2:01 pm

Možná to tam nahnal vítr, v ten čtvrtek jsem tam loď vytahovali, takže kontakt byl blízký...
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » pon srp 20, 2012 3:27 pm

Sinice bývají každoročně, co pamatuji když tam jezdím na sumce. Je pravda, že v tom špenátu moc nefotím. Jen to loni jsem dostal k narozeninám
poukaz na letecký výlet. Samo že mířil mj. na Dalešice.
Stačí ale několik dní zataženo a větrno, popř. trochu deště, voda se vždy pěkně pročistí.
Nevím jestli mělo na zhoršení situace se sinicemi vliv, že elektrárna Dukovany, která nám mj. povoluje plavbu s motory žádala o povolení vracet do vyrovnávací nádrže Mohelno o 4 stupně teplejší vodu něž v minulosti. Předpokládám, že povolení bylo uděleno.
Malinká část fotoreportu k nahlédnutí i se sinicemi :(

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) cechura dne pát lis 16, 2012 3:09 pm, celkem upraveno 1 x.
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » pát lis 16, 2012 11:17 am

Letos v létě začalo fungovat plovoucí molo pro pár lodí v kempu pod Wilsonkou. Vzhledem k tomu, že tady dost kolísá hladina, nebyly tam muringy. Byl sem tam asi týden a osvědčil se tenhle způsob vyvázání. Příď jsem přes fendry dotáhl na těsno k molu, a záď volněji co nejvíc zeširoka ( s ohledem na sousední lodě) také. Fungovalo to bezvadně, i při silném bočním větru jsme stáli kolmo k molu. Důležitý je ten fendr mezi přídí a molem. čím větší tím lepší, a nesmí uhnout :) Elektriku by prý natáhli, kdyby bylo třeba.

Obrázek
Obrázek
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » pát lis 16, 2012 4:16 pm

Ví někdo jak vypadá současný stav vody?V říjnu jsem měl dojem ,že se tam bude jezdit už i na kole.
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » pát lis 16, 2012 5:14 pm

Zítra podám aktuální report,

jedem zazimovat , lod i chajdu. j.c.
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » pát lis 16, 2012 8:05 pm

Ahoj Mirus,
teda nevím jestli ti tohle pomůže, ale asi takovej. Celkem normálka, na kolo to fakt není ;) . Je to z minulýho týdne.

Obrázek
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » sob lis 17, 2012 3:01 pm

To pik:
povedená fotka. to ty ??

Mirus - hladinu odhaduji na 3,5m pod plný stav. Nekterý pasti pro lodě jsou ještě bezpečně pod hladinou. :whist:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » sob lis 17, 2012 5:23 pm

Jj, to já. Dík
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » sob lis 17, 2012 7:37 pm

Chlapi,dík za zprávy,já to kolo teda zase schovám,jedině že bych na to hodil plováky,ale na druhou stranu -nemám rád studenou vodu.Pasti o kterých vím,tak vyčuhovali už v tom říjnu.Já jich znám asi šest.
pripluv
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pripluv » ned lis 18, 2012 9:13 pm

pik píše:Obrázek

Ten schovanej vykukující motoráček je legendární Solara, na která splavila Dunaj z Kelheimu do Černého moře. Ta nostalgie :)
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » pon dub 15, 2013 5:25 pm

Zdravím.Nebyl se někdo podívat na Dalešicích jak je to letos s vodou?Jestli to počasí vydrží,tak by se už dalo,co ??
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod skipper » pon dub 15, 2013 5:44 pm

mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » stř kvě 29, 2013 7:05 pm

Opět dotaz-neví někdo jestli je už volný sjížďák u hráze?Byla tam zaparkovaná výletní loď.Říkali,že do 25.5.,tak jestli už je na vodě nebo ještě ne.V kempu W.. sice položili na sjíždění panely,ale když jsem to posledně viděl,tak bych tam asi zahučel i s autem.Dík za odpověď.
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Finn » stř kvě 29, 2013 9:26 pm

Lukáš z Třebíče je tuším, mi na srazu říkal, že po dobu blokování toho sjížďáku tou lodí co opravují, je otevřenej hned vedle nějakej starej ale dobrej, pokud byl volnej ten hlavní, tak tady ten byl uzavřenej, byla tam závora, nebo tak něco, teď je přístupnej. Jinak Lukaš je na plavidlech.cz
Ten by ti dal lepší info.
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod Fum » čtv kvě 30, 2013 3:53 pm

Minulý víkend (v neděli 26. 5. 2013) tam ten parník na sjezdu ještě stál a vypadalo to, že ještě nějakou dobu stát bude. Druhý sjezd je v zatáčce doleva směrem do lesa. Kdo to nezná, tak se tam jen tak nepustí, ale je to vyzkoušené a na spuštění a vytažení to stačí, ve spodní části je trochu zpevněný. Pro lehčí lodě OK pro těžší je potřeba 4 x 4. Jinak v zátoce vyrostl betonový základ zřejmě pro molo.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » čtv kvě 30, 2013 6:07 pm

Dík za odpověď.Ten sjížďák za závorou jsem viděl naposledy tak před dvěma roky,od tý doby jsem se tam nebyl podívat,ale už tenkrát bych si tam s lodí netroufal a 4x4 bohužel nemám.Hold budu muset počkat.Ti loďaři mají pronajatý i sjezd,že to blokují všem??Větší loď jinde na vodu nedáš.
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod Fum » pát kvě 31, 2013 6:34 am

O víkendu má být stejně hnusně, zjistím jak to tam vypadá a dám vědět. On ten vedlejší sjezd není zase taková tragedie a tu čtyřkolku potřebuješ až na vršku, a to jenom pokud máš těžší loď, protože je tam hlína s trávou a začne to tam klouzat pokud nejsi dost rozjetý. Jinak gumový čluny spouštěli v campu pod Wilsonkou (minulou neděli jsem tam viděl čtyři).
Aladar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Dalešice

Příspěvekod Aladar » pát kvě 31, 2013 7:29 am

Loď už je na vodě od 25.5. a sjezd byl volný. Měli nějaké potíže při spouštění a prý s podvalem zapadli do bahna, tak to trvalo dýl.

Obrázek
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 20

Příspěvekod tkruska » čtv črc 23, 2015 12:59 pm

Docela se mi na Dalesicich libi ta priroda kolem a nizka hustota lidi na brehu (aspon dle satelitnich snimku).

Fouka tam aspon trochu? Docela rad bych se tam jel podivat. Koukam ze tam hladina behem dne klesne nebo stopune i o 2m. Da se tam nejak rozumne kotvit? Cetl jsem, ze je dost hluboka.
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » čtv črc 23, 2015 5:28 pm

ahoj,
hloubka tam je, větší než na Baltu :) u hráze až 80m. Jakž takž tam fouká, přestože je to utopený v údolí. Převládající vítr je SZ-JV, takže to tím údolím profukuje. Stát se dá přídí ke břehu a záď kotva, ale bacha, sou tam ještě pořád pod vodou pařezy, takže o tu kotvu můžeš lehce přijít. Jinak se dá stát v kempu Wilsonka http://www.wilsonka.cz/marina-wilsonka-1-12/ V kempu se dá slušně najízt, pokud stihneš obědové menu. Břehy bývají poměrně dost obsazený rybářema. Přehrada je to pěkná, ale teď o prázdninách tam bude narváno. Jo a hladina tu chodí v noci nahoru a přes den dolů. Zhruba tak ten metr až dva, jak kdy. Podle mě je to tu nejlepší tak konec května až červen. Nejlepší skluz je u hráze a teď už je i celkem použitelnej v kempu. Aktuální info nemám, bo sem se právě vrátil z moře

Zpět na