Poplatky na Dunaji

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Aleš Ali Podivínský
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Poplatky na Dunaji

Příspěvekod Aleš Ali Podivínský » pon zář 19, 2016 10:06 pm

Ahoj, máte, prosím, někdo info jaké poplatky je třeba poplatit při splutí Dunaje? Myslím tím nutné poplatky, ne za přístavy, ale vyloženě za to, aby se loď dostala dál. Kde a kolik (komory, celnice, atd.). Vyrážíme příští týden s plachetnicí z Pasova do Černého moře. Původní plán bylo Labe a francouzské kanály do Středozemního moře, ale v Labi není dost vody. Takže volíme převoz na Dunaj a to nám spolkne velkou část naspořených peněz a potřebujeme trochu přepočítat následující výdaje. Díky za info.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Re: Poplatky na Dunaji

Příspěvekod Denis » pon zář 19, 2016 10:40 pm

Asi 55 eur sa platí v Srbsku, v Bulharsku sme platili malý administratívny poplatok, Rumunsko nič, ak chceš plávať do Constance skratkou cez kanal Cerna Voda tak ten je spoplatnený. Turecko sa dá preplávať bez poplatkov, ale nesmieš vystúpiť na breh.
Ešte doplním, komory sú zadarmo, na Slovensku aj v Srbsku.
Aleš Ali Podivínský
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aleš Ali Podivínský » pon zář 19, 2016 10:52 pm

Denis, díky. Tak to není až tak hrozné :)
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jozef. » úte zář 20, 2016 8:51 am

Podrobnejšie z mojich skúseností:
http://www.mijos.sk/srbsko-km-1440-km-858/
Brubbel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Brubbel » úte zář 20, 2016 9:47 am

Denis píše:Asi 55 eur sa platí v Srbsku, v Bulharsku sme platili malý administratívny poplatok, Rumunsko nič, ak chceš plávať do Constance skratkou cez kanal Cerna Voda tak ten je spoplatnený. Turecko sa dá preplávať bez poplatkov, ale nesmieš vystúpiť na breh.
Ešte doplním, komory sú zadarmo, na Slovensku aj v Srbsku.

turky sme snad vyhnali, nebo se jeste nekde drzej?.))
Aleš Ali Podivínský
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aleš Ali Podivínský » úte zář 20, 2016 2:04 pm

Jozef. píše:Podrobnejšie z mojich skúseností:
http://www.mijos.sk/srbsko-km-1440-km-858/

Díky moc.
Koukal jsem na mapě, že se tam na řece motá i Chorvatská hranice. Je potřeba vyřizovat i nějaké formality s Chorvatskem?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte zář 20, 2016 9:24 pm

Turkov sme vyhnali a teraz musíme dať bacha aby nevyhnali oni nás, alebo ich súverci ;) . Keď chce ísť do Stredozemného mora, tak sa Turecku nevyhne a pretože tam pred pár rokmi plával Greenhorn, ktorý sa v Turecku nevyclil, tak myslím že je to dobrá správa, lebo vstup do Turecka stojí pár sto eur a človíčka nenapadne, že sa môže plaviť cez Turecko a neplatiť. Ide to.

O Chorvatsku hranicu sa nestaraj, nie je to potrebné. V Bezdane sa preclíš, v Apatine dotankuj naftu, je tam marína a hadica z benzínky až k vode.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř zář 21, 2016 7:35 am

Nezabudni na vlajky, všetci si na ne potrpia. Zo Srbska sa precli rovno do Rumunska, ušetríš čas.
Aleš Ali Podivínský
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aleš Ali Podivínský » stř zář 21, 2016 10:13 am

Denis píše:Nezabudni na vlajky, všetci si na ne potrpia. Zo Srbska sa precli rovno do Rumunska, ušetríš čas.

No jo, díky za upozornění. V tom shonu bychom na to asi zapomněli. Navíc jako úplný zelenáči moc nevíme jak to chodí. Takže jsem moc vděčný za všechny vaše rady. Snad je ještě narychlo seženu. A když se pluje po hraniční řece, kdy na jedné straně je jeden stát a na druhé jiný, jakou máme mít vlajku (obě). A když se proclím ze Srbska rovnou do Rumunska, musím pak kotvit jen u Rumunského břehu nebo můžu i k Bulharskému. Na moři pak podél pobřeží budeme stejně potřebovat i Bulharské proclení. Když to ale udělám na řece, tak nevím jestli to bude platit i na moři.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř zář 21, 2016 6:04 pm

Vzadu máš vyvesenú domovskú vlajku, niekde vpredu vlajku krajiny do ktorej si preclený, alebo sám deklaruješ že plávaš v jej výsostných vodách. Teda v Rakúsku budeš mať Ich vlajku, prepláveš pri hrade Devín do Slovenských vôd a dáš dole Rakúsku a vyvesíš Slovenskú vlajku, pod priehradou v Gabčíkove máš na lavo Slovensko a napravo Maďarsko a sám sa rozhodneš čo vyvesíš, ale ak budeš mať Slovenskú vlajku, tak Maďarský policajti neznášajú ak pristaneš na ich brehu. Takže ak chceš pristáť v Maďarsku, napríklad v Ostrihome, tak musí Slovenská vlajka dolu a Maďarskú vyvesíš. Pri výstupe z Rakúska, vstupe na Slovensko, alebo do Maďarska nie sú colnice, si v Šengene.
Z Maďarska a z EU sa vyclievaš v meste Moháč, colnica je na pravej strane, všetko je tam pokope, ideš do 4 kancelárií, vyplníš nejaké tlačivá a zdržíš sa približne 2 hodiny, colníci ti skontrolujú loď a môžeš ísť. Vypláveš z Maďarska, dáš dole ich vlajku a zároveň vplávaš do Srbska a vyvesíš Srbskú vlajku. Preclieva sa v Bezdane na lavej strane, pristáva sa medzi kopu hrdzavých lodí /ak to náhodou nezmenili/. Tam sa zdržíš asi 4 hodiny, tlačivá vypĺňaš na plavebnej správe a kontroluje ťa hraničná polícia. Tam sa spýtaj kde sa môžeš zo Srbska odcliť a kde prihlásiť v Rumunsku, bacha na to, je to dôležité. Ak budeš vyclený do Rumunska, nemal by si pristáť na Bulharskom brehu.
Keď sa doplavíš do Čierneho mora, tak sa môžeš odcliť v Constanci a či pristaneš potom v Bulharsku je len na tebe. Nemusíš tam pristať, môžeš sa plaviť nonstop v medzinárodných vodách, akurát vjazd do Bosporu a Istanbulu si naplánuj na ráno, v žiadnom prípade tam nechoď na noc, lebo je to tam sakra husté. Keď vypláveš s Turecka, tak vyvesíš Grécku vlajku a ideš do prvého Port off Entry, pozor, vstupuješ do EU a nepláveš už v medzinárodných vodách.
Prajem vela šťastia.
Aleš Ali Podivínský
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aleš Ali Podivínský » pát zář 23, 2016 10:30 am

Denis, moc děkuji za info i přání. Už se neskutečně těšíme. Momentálně čekáme na Labi, až nás vytáhnou z vody. Z jestřábu ale někdo ukradl měděné kabely, takže to opravují a my sedíme na břehu a koukáme do vody. Pak ještě natřít loď pod čarou ponoru, když už bude venku a příští týden snad hurá na Dunaj.
jardall
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod jardall » pon zář 10, 2018 6:54 am

Denis píše:Turkov sme vyhnali a teraz musíme dať bacha aby nevyhnali oni nás, alebo ich súverci ;) . Keď chce ísť do Stredozemného mora, tak sa Turecku nevyhne a pretože tam pred pár rokmi plával Greenhorn, ktorý sa v Turecku nevyclil, tak myslím že je to dobrá správa, lebo vstup do Turecka stojí pár sto eur a človíčka nenapadne, že sa môže plaviť cez Turecko a neplatiť. Ide to.

O Chorvatsku hranicu sa nestaraj, nie je to potrebné. V Bezdane sa preclíš, v Apatine dotankuj naftu, je tam marína a hadica z benzínky až k vode.

Ahoj, to je otázka tedy asi hlavně na Denise. Píšeš tu, že není třeba se o Chorvatskou stranu starat - pokud tedy pokračuješ.
Já bych tam chtěl ale právě dojet a skončit. Někde ve Vukovaru by mě měl vyzvednout kamarád. Tak jsem se chtěl zeptat, jak to je, když z Maďarska chci právě jen do Chorvatska. Zatím v Šengenu není, tak předpokládám, že celní kalvárii budu muset absolvovat. Díky moc za případné rady a zkušenosti..
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon zář 10, 2018 3:50 pm

Spýtam sa čisto prakticky, nie je skrz logistiku lepšie skončiť plavbu v Moháči? Vukovar je už len kúsok.
Ak by si trval na Chorvatsku, tak precliť by si sa k nim mal . V skutočnosti vo Vukovare po tebe neštekne ani pes , ale jeden nikdy nevie, že? Treba zistiť, či je vo Vukovare, alebo inde možnosť sa vycliť, odporúčal by som Chorvátsku ambasádu v Prahe.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » úte zář 11, 2018 7:06 am

Podle mne by "procleni" do země EU mělo spočívat jenom v kontrole dokladu, není to opusteni spolecny celni unie. Cili teoreticky je to jenom rychla formalita s obcankou. Pletu se?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte zář 11, 2018 6:27 pm

Mala by to byť "rýchla" formalita, ale tá môže byť zdĺhavá. Pretože nie sú v Šengene, tak by si mal vstupovať do krajiny na určenom mieste, teda na nejakom hraničnom prechode a vstup loďou býva často spojený s formalitami ktoré sa ťažko chápu.
jardall
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod jardall » pát lis 02, 2018 8:56 am

Do Vukovaru jsem nakonec dojel. V Moháči jsem se normálně přihlásil na tom jejich checkpointu. Bylo to přesně, jak psal kolega v jiném vlákně. Na recepci mi paní napsala nějaký papír a odvedla do první kanceláře. Pak jsem byl navigován ještě do dvou dalších. Ke člunu se nikdo neobtěžoval. Ve Vukovaru je přímo v centru slip, kde jsem gumák vytáhl a počkal na kamaráda, který mě vyzvedával. Hledáním celnice už jsem se nezaobíral, takže jak by to probíhalo nepovím.

Trochu rozpačitý jsem z neomalenosti maďarských policajtů na vodě. Kontroly jsem měl v okolí Moháče tři a pokaždé by mě převrátili, jak ke mě přirazili. To samé s odjezdem. Mají dost silné motory a když za něj vzali, zmizel mi vedle člunu na okamžik pomalu kubík vody. Jestli si tím vytváří nějaký pocit ještě větší nadvlády nevím...
Hranice jsem přejížděl až druhý den - přespal jsem ještě v Maďarsku kousek nad městem - a poslední kontrola před hranicemi byla právě druhý den, kdy jsem byl upozorněný, že Maďarsko musím opustit nejpozději tři hoďky po kontrole na checkpointu. Teď už jeďte, ale příště na to pozor, říkali.
Přílohy
20180917_130812.jpg

Zpět na