Dunaj - Tisza 2017

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 18

Re: Dunaj - Tisza 2017

Příspěvekod Zdenek2013 » pon úno 27, 2017 3:08 pm

za tvůj odhad moc děkuji a pokud by se potvrdil,bylo by to úplně v pohodě,rychlost plavby 6-7km/hod by byla proti proudu s naší (velmi komfortní) loudou loudavou zcela optimální, podle mě je však až moc optimistický,napíši sem výsledek jak jsem slíbil a jestli práce na lodi půjde tak pěkně jako dosud,měli bychom být i podle počasí na vodě už někdy ve druhé polovině března...

lidičky na pramici co spluli Dunaj jsou úžasní,zvládli to a stydím se před jejich skromností
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » pon úno 27, 2017 7:06 pm

Prečo sa hanbiť? Plávali na tom čo mali. Tak jednoduché. Moje uznanie má Pani čo vydržala tie katastrofálne podmienky.
A Tebe prajem hodne zážitkov na Dunaji. Bude to sranda keď Ty pôjdeš proti prúdu 5,5 kmh a bude Vás 2 hodiny predbiahať Rumunské nákladné monštrum čo pôjde 5,9 kmh. Vidím, že si už aj Reputáciu zaslúžil za žvanenie o tom čo si ešte ani nevidel. Ale neber to v zlom. :lol:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 87

Příspěvekod Denis » pon úno 27, 2017 9:54 pm

Ozzie píše:Prečo sa hanbiť? Plávali na tom čo mali. Tak jednoduché. Moje uznanie má Pani čo vydržala tie katastrofálne podmienky.

Ozzie, si si istý, že si správne pochopil Zdenkovu vetu : stydím se před jejich skromností. ??? :hmm: Zdenek sa nestydí, teda nehanbí za ICH skromnosť, ale hanbí SA SÁM ZA SEBA pred ich skromnosťou. 8) Malý, takmer nebadaný, ale podstatný rozdiel.
:D Ešte mi nedá, aby som sa nepristavil pri katastrofických podmienkach, čo vydržala tá pani. Aké katastrofické podmienky? Nemusela pádlovať, motor ich statočne tlačil vpred, pred búrkou boli schovaný pod super strieškou, jedávali v reštauráciách, teplá voda v Dunaji na kúpačku a spoločná dovolenka s manželom.
Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek2013 » pon úno 27, 2017 10:26 pm

přesně tak,stydím se sám za sebe ,ty lidičky jsou úžasní ,naprosto nekonfliktní, dokázali si splnit sen za minimum a ještě spolu strávili krásný měsíc života,byť tam dole u moře museli mít z toho sezení u zadnic vlky ,že si je museli asi navzájem postřílet...
Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek2013 » stř dub 05, 2017 3:37 pm

Před hodinou jsme se vrátili z vody,od soboty do včerejšího odpoledne jsme zajížděli motor a tak plním slib sdělení reálných výkonů,maximální rychlost lodě s oběma motory (se zdviženou přídí) je 15km/hod,maximálka pouze FT25 je 13km/hod,cestovka od 8 do 12km/hod ,nejekonomičtější provoz s FT25 je však od 2.500 do 3.000 otáček/min,kdy loď pluje 8,5-9,5km/hod. Dunaj by měl být zvládnutelný.
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod juro » stř dub 05, 2017 6:59 pm

Zdenek Gratulujem!!
Po prúde to pojde výborne.Po Hrušovskej zdrži sa povozíš,skúška bude Hruš.zdrž -Jarovecká zátoka.
Na Dunaj párty bude dosť času otestovať rýchlosť proti prúdu.
Potom uvidíš a rozhodneš sa,ako plávať po Dunaji.Ja si myslím,že zvládneš protiprúdnu plavbu,z Maďarska v pohode.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř dub 05, 2017 9:08 pm

Neskromne sa pripomeniem s mojim odhadom :D, Už len aby ti vyšlo počasie a nebol moc vysoký stav vody. Nezabudni na mapu, aby si sa mohol plaviť mimo prúdnice . Ideálne je robiť si pri plavbe dolu prúdom poznámky rovno do mapy.
Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek2013 » stř dub 05, 2017 9:29 pm

Ano,máš pravdu Denis, byl jsi ve svém odhadu nejblíž a vzpomněl jsem si na tebe hned,jak se na GPS měření objevila číslice 15 a přiznám se,že mě tvůj skoro přesný odhad mile překvapil...

lodní mapu mám z Kelheimu do Bratislavy,zbytek toku z Bratislavy budu muset vytisknout, mám ještě tu doporučenou knihu,kde jsou také zákresy překážek,ale mapa bude asi přesnější a děkuji za radu
Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek2013 » stř dub 05, 2017 9:45 pm

juro píše:Zdenek Gratulujem!!
Po prúde to pojde výborne.Po Hrušovskej zdrži sa povozíš,skúška bude Hruš.zdrž -Jarovecká zátoka.
Na Dunaj párty bude dosť času otestovať rýchlosť proti prúdu.
Potom uvidíš a rozhodneš sa,ako plávať po Dunaji.Ja si myslím,že zvládneš protiprúdnu plavbu,z Maďarska v pohode.

Juro děkuji,už se za vámi na Dunaj moc těším,momentálně jsem utahaný jako kotě,pluli jsme jako truhlíci pořád tam a zpět a přiznám se,že zajíždění 20mth na uzavřené vodě během 3,5 dne bylo celkem nezáživné,kromě neděle stálý vítr 2-3 Bf,chladno,včera bouřka,déšť a celá noc na bojce ve vlnách,cestování bude lepší...
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » čtv dub 13, 2017 3:40 pm

laAhoj,colaho píše:Milí priatelia, potreboval by som radu - mám skladací katamaran (6m dĺžka, 4 m šírka, motor mám závesný 3 HP, v každom plaváku je kajutka)) Chcem ho dopraviť k moru po Dunaji. Asi z Komárna - motor/plachty. Potom ďalej do Bosporu atď , okolo Peloponézu do Jadranu. Na mori mám skúseností dosť. Ale po Dunaji som išiel posledne v 1992 -. aj to sme viezli kajutovku na veľkom šlepe a na vodu sme ju dali až v Constance a pokračovali po mori.
Takže ak by ste mi mohli poradiť, či je vôbec možné sa na takejto lodi dostať až k moru - zaujíma ma najmä prechod cez šlajzy pri Železných vrátach- bol by som vďačný za akúkoľvek informáciu.
Vopred ďakujem
Laco Laho
lacolaho@gmail.com

Ahoj Laco!
Ked´ ti poviem, že úsek zdolali s palchetnicou 42O, stačí?
Som Jožo, tiež ideme na more, z Bratislavy, so 7,5 m plachetnicou, Tohatsu 25, náhr. m. Yamaha 5. Len že aj s nízkym kýlom máme 100 cm. Máme mapu Dunaja s plotter garmin... Denná plánovaná trasa: 100 km, večer vždy pri určitom mieste (prístav). harmonogram ti môžem poslať. Po Giron Gate II. môžeš pužívat stožiar, ked vyška st. bez trupu l. nie je väčšia. ako 10,5 m. S tým prejdeš aj u Ciernej Vode na kanaál Constanca. Oplatí sa plávať s partiou lode, aby vam miestný lapači dali pokoj... Z lode ukradnú všetko, čo je len možné... Na večer sa priviazať s možnostou ku kapit. mólu... To sú skúsenosti mojich známích. Náš termín odplutia nie je určené. Nie sme zamestnancami, ale v každom štáte sa bude striadať určitá čiastka posádky -skauti... Všade berú veľmi vážne crew list...
Železné vráta 1, - Ž.v. 2, musíš mať VHF pre zladenie dopr. režimu, pre morskú plachetnicu samozrejmosť
Ked´ máš otázku, kontakt pjozsef1@freemail.hu
Jožo
ps. o tomto fore som doposiaľ nevedel
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » pát dub 14, 2017 1:21 pm

Jožo píše:
laAhoj,colaho píše:Milí priatelia, potreboval by som radu - mám skladací katamaran (6m dĺžka, 4 m šírka, motor mám závesný 3 HP, v každom plaváku je kajutka)) Chcem ho dopraviť k moru po Dunaji. Asi z Komárna - motor/plachty. Potom ďalej do Bosporu atď , okolo Peloponézu do Jadranu. Na mori mám skúseností dosť. Ale po Dunaji som išiel posledne v 1992 -. aj to sme viezli kajutovku na veľkom šlepe a na vodu sme ju dali až v Constance a pokračovali po mori.
Takže ak by ste mi mohli poradiť, či je vôbec možné sa na takejto lodi dostať až k moru - zaujíma ma najmä prechod cez šlajzy pri Železných vrátach- bol by som vďačný za akúkoľvek informáciu.
Vopred ďakujem
Laco Laho
lacolaho@gmail.com

Ahoj Laco!
Ked´ ti poviem, že úsek zdolali s palchetnicou 42O, stačí?
Som Jožo, tiež ideme na more, z Bratislavy, so 7,5 m plachetnicou, Tohatsu 25, náhr. m. Yamaha 5. Len že aj s nízkym kýlom máme 100 cm. Máme mapu Dunaja s plotter garmin... Denná plánovaná trasa: 100 km, večer vždy pri určitom mieste (prístav). harmonogram ti môžem poslať. Po Giron Gate II. môžeš pužívat stožiar, ked vyška st. bez trupu l. nie je väčšia. ako 10,5 m. S tým prejdeš aj u Ciernej Vode na kanaál Constanca. Oplatí sa plávať s partiou lode, aby vam miestný lapači dali pokoj... Z lode ukradnú všetko, čo je len možné... Na večer sa priviazať s možnostou ku kapit. mólu... To sú skúsenosti mojich známích. Náš termín odplutia nie je určené. Nie sme zamestnancami, ale v každom štáte sa bude striadať určitá čiastka posádky -skauti... Všade berú veľmi vážne crew list...
Železné vráta 1, - Ž.v. 2, musíš mať VHF pre zladenie dopr. režimu, pre morskú plachetnicu samozrejmosť
Ked´ máš otázku, kontakt pjozsef1@freemail.hu
Jožo
ps. o tomto fore som doposiaľ nevedel

Ahoj Jozef,
ďakujem za info. Ja tiež ešte neviem kedy vyplávame, ale asi niekedy v máji. Radi by sme plávali viac na plachty. Motor máme iba 5 hp. Ale loď (katamaran) je veľmi ľahká, tak to s tým motorom celkom šlape (7 kn). Mám to chápať tak, že plavba na plachty je po Iron gate 2 zakázaná?- myslím, že mimo plavebnú dráhu by to nemal byť problém. Loď má ponor 40 cm. Preto chceme ísť cez Sfantu Gheorge a nie po Constnca kanáli. Užiť si trocha delty.
Peknú plavbu
Laco laho

Ahoj Laco,
plachtenie je zakázané len miestami, kde je to vyznačené so zakázoným znakom. - v CR a SK štvorhranná tabuľa, okrajom červená, pretiahnuté tiež pásom červeným pod tým pásom je čierna silueta plachetníc... To v kanáloch aj bez toho znaku je zákaz plachtenie... Kvôli tomu stavajú strožiare plachetníce po Giron Gate II,, lebo potom nemusia sklápať az k moru ( pri tej výške, ako som značil)..
Mimo plavebnej dráhe je dosť nebezpečné, napr. aj v našom, a mad´arskom úseku, dalej konkretne neviem, mal by som overit na plottery, sú stavané výhony, pri Dunaujváros aj vše 10, ktoré niekedy kolmo na reičnú dráhu behnú do rieky aj 100 metrov, a ked je troška vyšší stav vodi, sú niekedy pár decimetrov pod vodou... Výhony upravuju prúdenie vody, aby v plavebnej dráhe bola dostatočný plavebný minimal - to aj v letnych meseiacov - 2.5 m. V máji Dunaj býva drsná, lebo v Alpach začína oteplenie, a stým aj veľká voda v Dunaji... Pre lode s balastom je to OK, ale tvoja plachetnica má iné vlasnosti.... A je aj zima...
Skús si objedbať knihu Plavba pod Dunaji - Jedna řeka, sedm zemí - autor Jaroslav Blahník, Pavel Novotný - teraz som si preveril v Blave na web.strane ešte ho majú, www.avaryacht.sk ,je ešte v ponuke eshopu- - Je plavba českej plach. od Pat (11 km od Komárna) do istamulu. V dalašom roku pokračovali v plavbe, ale knihu už o tom sa mi nepodarilo nájsť...
Mňa by zaujímali tvoje skúsenosti s tureckým úradmi, lebo cez Turecko nechceme preisť ako tranzit...
Korintský prieplav ste nepožívali vlani? - prechod z Eg.m. na Jonské...
Ja by som najradšej tiež vyplával v máj-jún - ale plachetnica má 2,4 tony, takže vy budete veľmi rýchli....
Naraz to stačí, možno ešte volčo ti napadne, možno aj mne.
Zdar, Jožo
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát dub 14, 2017 7:48 pm

Ste to tu riadne odbehli vo vlákne Dunaj - Tisa, ale keď už tak už, mňa by Jožo zaujímali tie 100 km úseky, kde chcete kotviť. Mohol by si sem napísať tie miesta?
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » pát dub 14, 2017 8:37 pm

Denis píše:Ste to tu riadne odbehli vo vlákne Dunaj - Tisa, ale keď už tak už, mňa by Jožo zaujímali tie 100 km úseky, kde chcete kotviť. Mohol by si sem napísať tie miesta?

Ahoj - kopirujem zo svojich poznámok, z čoho vidieť že 100 km úseky nie sú šité na cm...
Jožo

Bratislava 1865 Rkm DODO - MYSV club

1858 Rkm a VHF povin. hlásenia na 16. kanál na Gabčíkov.vr.

Komárno 1767 Rkm = 102 km od Brat.
Pat 1754 Sk Rkm = 9 km od Komárna, od 111 km Brat
Horány Hu 1774 Rkm = od Pat 88 km, 48 míl
Kisapostág Hu 1566 Rkm = od Horány 100 km, , 54 míl
Baja Hu 1483 Rkm = od Kisapostág 93 km, 50 míl
Mohács Hu 1448 Rkm = od Bajá 45 km

Bezdan Sr 1417 Rkm = od Mohács 31 km, Baja-Bezdan 76 Km
Vukovar Ho 1332 Rkm = od Bezdan 85 km
Velika Ada Sr 1284 Rkm = od Vukovar 46 km
Belgrád Sr 1168 Rkm = od Velká Ada 115 km, 62 míl
Ram Sr 1075 Rkm = od Belgrád 94 km, 51 míl
Porečka Sr 988 Rkm = od Ram 87 km, 47 míl

Giron G. I, Ro vráta, - druhá vráta Giron G. 2 asi 72 km

Drobeta Turnu Severin – RO Clo – vstup -
Crivina Ro 897 Rkm = od Porečka 101 km

Giron G.2. vráta– možnosť stavania stož.

Chichinete Ro 827 Rkm = od Crvina 70 km, 38 míl
Rast Ro 729 Rkm = od Chichenete 70 km, 38 míl
Corabia Ro -nie je molo, treba kotviť, 624 Fkm=od Rast 105 km, 57 míl
Most - 15 m výška pri stred. vodn. hlad.
Russe Bu 481 Fkm = od Corabia 143 km, 77 míl
Izvoarele Ro 348 Fkm =od Russe 133 km, 77 tm

Neagra Apä - Černa Voda = od Izvoarele 48 km

Pri 300 Rkm - na pravo Čierno-vod. kanál na Constanca – dlhý 64 km
Vráta 2 x

Constanca – Čierne more- = od Neagra 70 km

Pekný večer, Jožo
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát dub 14, 2017 11:56 pm

A myslíš že všade je mólo kde sa móžeš vyviazať? Odkiaľ máš Informácie?
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » sob dub 15, 2017 6:06 am

Ahoj Jožo,komora Gabčíkovo je 78.kanál vhf
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » sob dub 15, 2017 1:53 pm

Problém vidím preclenie do RO v Turnu Severin a potom kotvenie v Ruse , ktoré je v Bulharsku. Obe krajiny sú síce v EU, ale nie v Schengene.

Jedna romantická pieseň, kde sa spieva: na stožári vlajka, vesele vlaje ........ ja popluji do Šanghaje , narobila trvalý zmätok v tom, ako sa volá tá tyč na plachetnici, na ktorú sa vešajú plachty. Dnes panuje všeobecné presvedčenie, že sa to volá "sťažeň".
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » sob dub 15, 2017 3:56 pm

Denis píše:A myslíš že všade je mólo kde sa móžeš vyviazať? Odkiaľ máš Informácie?

Iná je situácia motorákov a iná morských plachetníc. Hoci je osídlenie pri vode , ale nemá príst. zar., plachetnica má v povinnom vybavení záchranné plavidlo, čo je skorej gumový čln, s malým motorom ( automaticky nafuk. vor predsa nebude aktivizovať), zakotví kde chce, a vyjde na breh s náhr. člnom, pri čom stráž pôjde späť...
Informácie o prístavoch sú vlastné a kamatárov...
Starý Harcovník! Žial bohu ja som starší než ty podľa fotky, a my sme absolvovali-museli praktické a teor. kurzy v Polsku (Trzebiež). Tam nám teda dali... Mali sme radi aj predmet: plánovanie cesty....
Harcovníkom si väčší bez debaty... Moje skúsenosti sú z moriach, no bol aj ocean...ale nie s 10 000 milov. cestami. Mám v kruhu vodákov, ktorí absolvovali trasu Dunaj-Blava-pri Kelheim Majna (kanál, čo prekoná výšku 406 km cez úsek 677 km, potom Rajna, potom Mosel a francúzke kanali, rieka Rhone - Marseilles ( 451 vodných komor) - krátka histor. púťe plachetnice Faun, ktorá potom z Marseillesa vyplula smerom na Gercké orstovy, a od tej doby ostali "grécmi"... Na čo taká komplikácia? Nuž, bola válka tam dole okolo Dunaja...
Plachetnica Prelude opakovovala cestu ale so "spiatočkou - od nás k Čiernemu moru, Stred. m. 10 rokov a späť cez Marseilles, rieka Rhone, a kanáli až k Rajne, Majan, Dunaj, Bratislava (napriek tomu išli ešte dalej...)
Čo sa týka tých prístav na Dunaji, aj tam dole, pribudli nové podnikania aj v obl. vod. športu...
Len aby bolo zdravie, a potom: Skoč, medzi tým sa nučís lietať (ako hovoril Pepa Dvorský, kapitán lode La Grace, stavitel a majitel repl. slávn. lode zo 17 st, - prvá česká škol. plachetnica...
Také dlhé by to nemalo byť...
Jožo zdraví Starého Harcovníka
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » sob dub 15, 2017 4:09 pm

Denis píše:Problém vidím preclenie do RO v Turnu Severin a potom kotvenie v Ruse , ktoré je v Bulharsku. Obe krajiny sú síce v EU, ale nie v Schengene.

Jedna romantická pieseň, kde sa spieva: na stožári vlajka, vesele vlaje ........ ja popluji do Šanghaje , narobila trvalý zmätok v tom, ako sa volá tá tyč na plachetnici, na ktorú sa vešajú plachty. Dnes panuje všeobecné presvedčenie, že sa to volá "sťažeň".

Volakde musím predsa vstúpiť do RO..., ked že tam beriem skautov z RO, a tak isto musím aj v Ruse, lebo tam beriem skautob BU (výmena)... No burokrácia to bude...

Ďakujem za jazykovú poradňu, určite si zbadal, že pomoc potrebujem, ale ako sa hovorí ,aj dobrý kňaz sa učí až kým neumrie ) v slovvečine určite original je troška iná, no volakde len to uvidím - teda sťažeň. Také tažkosti som už mal, ked som prekladladal Gulášové dielo: Dejiny všetkých plachetníc - vydanie 22000 ks do cudzieho jazyka, čo vyvovolal takú simpatiu k autor. dielu, že dožil počet vydan.v kusoch 58 600. Tak že sa chem učiť od teba, milý Starý Harcovník
Jožo
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » sob dub 15, 2017 4:30 pm

juro píše:Ahoj Jožo,komora Gabčíkovo je 78.kanál vhf

Ahoj, Juro
Dík! Nemám s ními skúsenost, viem že 16 povinne počúvajú...,kde udávajú kanál dalšej konv., už len to neviem, čí sa zmenil aj ich štýl, lebo sa stalo, že malé plavidlo sa prípútal k velk. l., a tak !prekomoroval!. Jeho volanie, prihlásenie ignorovali... Ale ked že sú vysoko nad nami, pre neprihlásenie dávajú pozdrav s 50 eurovým pk. blokom
Vo francúzku pri prvej vodn. bráne dávajú služ. telefon, s viacjazičným vysvtlením, kde, čo, ako, a prístroj odovzdáš po vyjazde z kanálov... Sám ovladáš otváranie, zatváranie brány...
Ved to dožijeme aj my...
Maj sa, Jožo
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » sob dub 15, 2017 6:23 pm

Na tej fotke som bol bol ešte relatívne mladý, je stará asi 15 rokov, takže bohužiaľ, teraz som už relatívne starý, som ročník 58. Takže záhada prečo plánuješ cestu cik cak je objasnená. Berieš skautov aj zo Slovenska, Maďarska, Srbska?
To som ti chcel napísať, že celou cestou sa dá byť na noc na kotve mimo plavebnú dráhu a s ponorom jeden meter problém nebude . Je to vidno že zo Slovenčinou máš trochu problém, počítam že si zahraničný Slovák, až prídeš do BA, rád ti pomôžem ak by si potreboval.
Jožo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jožo » ned dub 16, 2017 9:57 am

Denis píše:Na tej fotke som bol bol ešte relatívne mladý, je stará asi 15 rokov, takže bohužiaľ, teraz som už relatívne starý, som ročník 58. Takže záhada prečo plánuješ cestu cik cak je objasnená. Berieš skautov aj zo Slovenska, Maďarska, Srbska?
To som ti chcel napísať, že celou cestou sa dá byť na noc na kotve mimo plavebnú dráhu a s ponorom jeden meter problém nebude . Je to vidno že zo Slovenčinou máš trochu problém, počítam že si zahraničný Slovák, až prídeš do BA, rád ti pomôžem ak by si potreboval.

Ahoj, Mladší Harcovnik!
Dakujem, môj menší brat (ročn. 5O). Do Blavi by som mal prísť. lebo odtaialto štartuje cesta plachetnice do Tekirdag, a potom čo dalej, sa to uvidí. Medzinárodná posádka naznačuje, že cesta má určitý cieľ - čo spája a nerozdeľuje. Som rodák tejto krajiny, od mojich predkov, o ktorých mám vedomosti - 1680 -až doposiaľ nikto, nikdy nemenili ani štátn. o., ani národnosť, len kvôli "imaginárnym" silám štátne hranice sa sťahovali. To je ich prirodzená vlastnosť, len aby to nikomu na rozum neišlo... Zato ti prezradím, že prví slovenský román od A. Bernulu - Prekliate časiy - v HU, som vydal vrámci svojich "aktivít". ale vydal som aj knihy jachtárov, ktorý obopluli zemeuguľu Aj v slovenčine ( Jozef Varsányi: So Zuzanou okolo sveta....
O expedícii - o cieloch celého nápadu napíšem o ničo neskoršie, lebo bojujeme s časom.... Totíž exp. mala byť odstartovaná vlani, čo mi srdce neprialo - tak sme ho pobuzerovali s operacoiu... Teraz už mám cháčik len s farbou koži - ked by si ma videl na montáži na plach., by si myslel zrejme, že som arab. Som zabalený do bielych handier. Výstraha pre každeho jachtýra! SLNKO a žiarenie... Mojmu stavu teraz odborne hovoria, že predrakovinový stav. Ked sa mýlili, tak je to tak, že ešte nikto neodišiel na večné more kvôli dobrému zrdraviu. Takže som na tom, že musím myslieť aj na rezervneho kapitána, keby som zostal v pozadí...
Ale voda, a biele plachty ostanú večné...
Jožo
Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek2013 » čtv dub 20, 2017 11:22 pm

kamarádi,vůbec to sem nepatří,ale odpoledne jsem se dozvěděl,že budu děda a píši to sem na jedno oko,jinak to po 3 lahvích nejde,je to zvláštní emoční masakr...lodě mám rád pořád stejně a slibuji,že z vnučky či vnuka udělám námořníka a omlouvám se za dvojku-trojku v žíle
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 59

Příspěvekod Richard » pát dub 21, 2017 9:11 am

Gratuluji, dědo ;)
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod ferdas » pát dub 21, 2017 9:28 am

Zdenku, i tohle sem patří. Velká gratulace a přeji pokračovateli rodu do života všechno nejlepší a ať se má líp než my. A ať najde s dědou zalíbení ve vodě ;)
Zdenek2013
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek2013 » pát dub 21, 2017 11:10 am

kluci děkuji,ještě teď mě z toho oslavování bolí květák

Zpět na