Dunaj - Černé moře 2018

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

barti
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Re: Dunaj - Černé moře 2018

Příspěvekod barti » úte lis 10, 2020 7:55 pm

Denis píše:
barti píše:Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, kde bych mohl sehnat plavební mapy Dunaje z Bratislavy k Černému moři. PLánuji cestu (ještě nevím kdy) s plachetnicí Solina 27 (vytahovací kýl, složený stěže 12m).
Díky za rady.

Aký silný máš na nej motor? Jura sa plavil protiprúdne cez Slovenský úsek Dunaja na Avar Tobago a mal na nej tuším 10 k vstavaný dízlačik. Dunaj od Komárna už tečie dosť pomaly, takže protiprúdne sa s plachetnicou dá a ak nie je velmi vysoký stav vody, dá sa prekonať aj úsek Komárno - Viedeň.

Ahoj, ja mam aktualne privesny 15hp 2T. Nicmene aktualne resim jestli 15-20hp 4T do sachty nebo stabilacek diesel do 20 hp.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 31

Příspěvekod ixxo » úte lis 10, 2020 8:30 pm

[quote="Husky"]200 Hp je na holanďanku neobvykle moc, ale má to svy vyhody. Jen kolik to žere...

Zoberie to tak 6 litrov na hodinu pri 12km/hod. Výkon bol jeden z dôvodov prečo som tú loď kúpil, okre iného, napr. stojnej výšky, elektrického šporáka, sprchy atď. Mám ju 8 rokov ale tento rok samozrejme skoro žiadne plavby, len jedna. Na Dunaji proti prúdu to bralo samozrejme viac, hlavne v úsekoch kde to fest tieklo, rýchlosť miestami 4 km/hod. Keď chceš tak sa pozri na plavbu z Bratislavy do Štrasburgu - 3 týždne.
https://www.youtube.com/watch?v=pYEYy6R00EY&t=436s
alebo
https://www.youtube.com/watch?v=9ZRt21wJNxQ
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 135

Příspěvekod Denis » úte lis 10, 2020 9:32 pm

Barti, nevidím dôvod prečo by si s 20 k 4taktom s tlačnou vrtulou nevyšiel.
barti
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod barti » pát lis 13, 2020 10:49 am

Denis píše:Barti, nevidím dôvod prečo by si s 20 k 4taktom s tlačnou vrtulou nevyšiel.

Ahoj Denis, dík za info, aspoň mám představu. Nicméně to tu asi zapadlo, ale neřešil jsem návrat proti proudu. Prostě to chci sjet dolů po proudu a pak zpátky buď na vlastním vozíku, nebo, když nebudu chtít jet takovou dálku s autem si to nechám přivést kamionem (nějakým vytěžovákem). Čas na tuto akci mám cca. 2 měsíce, tak to bych mohl dojet až k moři :-)
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Husky » pát lis 13, 2020 12:02 pm

Mám zprávy z Delty. Nic moc.
Mluvil jsem s kolegou karavanistou, který tam letos byl.
Měli s sebou pálavu a chtěli udělat nějaké průzkumné plavby. Nebylo z toho nic. Je tam zakázáno téměř vše.
Proplout bylo povoleno jen hlavním kanálem z Tulce (to je prý zoufalá díra , kde byli málem okradeni) do Suliny směr přímo na moře. Všechna boční ramena, jezera, 30 km nádherná pláž; to vše je nepřístupné a hlídají to ozbrojení strážci parku.
Rumuni se administrativním omylem dostali do Evropské unie a jsou prý papežštější nežli papež.
Navíc to patří vše pod UNESCO a nikdo si tam nesmí ani usrat.
Ale je zajímavé, že na ukrajinské straně nejsou omezení žádná, jey povolen i lov vyz.
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát lis 13, 2020 1:05 pm

No sakra. Třeba by byla možnost plavby s průvodcem. Dunaj vč. delty jsem pořád odkládal, až jsem to tedy asi zmeškal:-(
A víte, že na google mapách je k dispozici i street view vodních cest kolem Telcei. Zrovna jsem se tam virtuálně "proplouval":-)
ilivid
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: -13

Příspěvekod ilivid » pon lis 16, 2020 11:16 am

V Tulcea jsem byl 3 roky zpátky. Pokud by měl někdo zájem, tak mám kontakt na chlapíka, co dokáže zařídit všechno. A s kriminalitou sme nezaznamenali žádný problém. Spíš se nám všichni snažili pomoct a vyjít vstříc.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon lis 16, 2020 1:01 pm

Husky píše:Mám zprávy z Delty. Nic moc.
Mluvil jsem s kolegou karavanistou, který tam letos byl.
Měli s sebou pálavu a chtěli udělat nějaké průzkumné plavby. Nebylo z toho nic. Je tam zakázáno téměř vše.
Proplout bylo povoleno jen hlavním kanálem z Tulce (to je prý zoufalá díra , kde byli málem okradeni) do Suliny směr přímo na moře. Všechna boční ramena, jezera, 30 km nádherná pláž; to vše je nepřístupné a hlídají to ozbrojení strážci parku.
Rumuni se administrativním omylem dostali do Evropské unie a jsou prý papežštější nežli papež.
Navíc to patří vše pod UNESCO a nikdo si tam nesmí ani usrat.
Ale je zajímavé, že na ukrajinské straně nejsou omezení žádná, jey povolen i lov vyz.

Tulčea je rovnako zúfalá diera ako každé mesto v Čechách, okrem Prahy, teda je to úplne normálne mesto. Delta je biosferická rezervácia a treba povolenku na vstup. A že sa nemôžu volne loviť Vyzy, to snaď žartuješ. Je to ryba pred vyhynutím a bolo by dobré keby sa k zákazu lovu pridali aj Ukrajinci. Chodím do Rumunska často, je to krásna a velká zem a omylom sa dostali do EU asi tak, ako celá východná Európa vrátane Čiech.
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 155

Příspěvekod Omen » pon lis 16, 2020 5:00 pm

Denis píše: .........a omylom sa dostali do EU asi tak, ako celá východná Európa vrátane Čiech.

Za to prapůvodně může Masaryk!
Sorry , nedalo mi to.... :D
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » pon lis 16, 2020 10:05 pm

Denis
Jak jsem koupil, tak jsem prodal. V Tulce jsem v životě nebyl a dost mozna to bude i vzorna obec. I pres to , ze se tam tak trochu krade, ale kde ne, že ano?
Proti Rumunsku nic nemam až na tu "Evropu". Zlob se nebo ne, ale Balkan je nekde jinde než my.
S lovem vyz na Ukrajině samozřejmě také nesouhlasím a ukrajinskej caviar fakt nekupuju.
Jem jsem to zminil jako protiklad.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte lis 17, 2020 9:24 am

Nič v zlom, ale my plačeme za starým Rumunskom, za Balkánom, dnes tam už nestretneš baču v kroji a vo vlnených plstených ponožkách v krpcoch, prašné ulice vo Svantu George v delte pomaly betónujú, stavajú jeden rezort za druhým, preč sú rybárske bárky s jednoválcovým dízlom a večšina len veslovala. Keď sme v noci pozerali z hôr do krajiny, tak bola krajina temná, dnes sa tam svieti ako u nás. "Pokrok" nezastavíš.
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » úte lis 17, 2020 1:11 pm

Ano doba se mění.
Jestli se naskytne moznost zkus hory severní Albanie...treba kanon Komani na Czerny Drin. I tam se da "clunovat" nebo reka Ulce v jiznim Srbsku
Tam jeste stare casy nezmizely.

Zpět na