Jarná spoluplavba na Gumákoch po Dunaji

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

mildo
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod mildo » úte bře 23, 2010 8:56 pm

Skúsim prísť. Teda ak nebude pršať, ak bude ostanem na chate v Bodíkoch.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 109

Příspěvekod Denis » ned bře 28, 2010 9:51 am

Tak sme včera nafúkali a vyrazili :good: . Celodenný dážď sa nekonal, ale termín stretnutia sme presunuli o pol hodinku. Vzhladom k tomu že sa nikto nehlásil na demo jazdu, tak Bepo nechal čln doma a išiel so mnou. Španiel má funglovku maskáčový od Allroundmarinu a kúpil odo mňa petnástku yamahu. Ja mám novinku tiež, zánovný motor Honda 20HP štvortakt. Cielom bolo odstrániť nedostatky na novej výbave a zoznámiť sa s vecami neobvyklými, čo sa nám aj darilo, ale skoro nás tie nedostatky dostali :D. Všetko bolo super a na záver sme zažili aj kontrolu zo ŠPS a polície. Kontrolovali doklady a poistku.

Včera my nešlo pripojenie, dnes mi nejdú vložiť fotky, ešte k tomu sa ponáhlam. Takže večer to skúsim znovu.
mildo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mildo » ned bře 28, 2010 4:56 pm

Ja som bol pozreť vedľa bufetu ( volá sa vyza či tak dáko ) o 9. 00 a okolo 10 00. Nik tam nebol. Bol som veľmi zvedavý čo a ako. Kam presne chodievate?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » ned bře 28, 2010 8:26 pm

Asi nikto z nás neveril že v sobotu bude pekne, škoda , mohol som ti dať na seba číslo. O 10.00 by sme už brázdili vody a bol by si nás videl, ale riešili sme menšie technické problémi. Boli sme pri tom bufete čo je kúsok od rusoveckej cesty /200m/ a od toho bufetu sme boli asi 2-300m schovaný za stromami. Nabudúce budeme precíznejší v organizovaní.
mildo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mildo » stř bře 31, 2010 9:58 pm

Zdravím, plánujete aj dáky druhý termín? Rád by som sa zúčastnil.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř bře 31, 2010 11:28 pm

Táto prvá plavba bola vlastne nultá. Pokúsime sa niečo dať dokopy keď sa oteplí, v máji. Predtým pôjdeme istotne na vodu, ale aj na noc, takže ak by si mal záujem tak sa ozvi.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » čtv dub 01, 2010 7:35 am

V piatok odchádzame klasicky z Medveďova / zjazd cca 200 m nižšie pod cestným mostom / .
Zraz cca o 10°° hod. Kto má zaujem , radi ho uvidíme. Zatial sme 2x laminát , 1 x gumák + 15, 1x pologuma. Pravdepodobná trasa : Cyor, Denný, Komárno, Váh do Kolárova, Patince , Štúrovo . Takže vlastne , všetko dostupne pekné na našom úseku Dunaja. Ak by bol záujem , možnosť pozrieť komoru Gabčíkova. Počasie bude, voda tiež, takže kto má chuť sa pridat, dajte vedieť . ;) P.S. Vovsky, ževraj si ešte neprebehol svoju novú Catalinu ?! :D :D :D
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » čtv dub 01, 2010 8:36 am

Ahoj Cervik

nemám Catalinu,ale Cortinu /jako má Gabo/ale bohužel,loď mám v servisu a nějak se s tím serou,bude to možná až zítra hotové.Ale příští plavby se určitě zúčastním.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » čtv dub 01, 2010 4:46 pm

pre Vovského. Prepáč za skomolenie , nejak som to stým typom po....Na vode sme do pondelka , ak by Ti to malo šancu výsť , daj vedieť , určite sa vieme nájsť. :good:
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » čtv dub 01, 2010 7:09 pm

Bohužel,nějak na to v servisu nemohou přijít,asi je špatně zapojen motor.Ale již se těším na příští plavbu.Ty 4 dny na vodě by byly super.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » pon dub 05, 2010 10:39 am

to Denis

vidím,že už jsi napojen,tak podej zprávu,jak dopadla velikonoční plavba po Dunaji
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon dub 05, 2010 10:23 pm

Jo Vovský, nechcem ťa strašiť, ale dobre že si nešiel, to by si mohol aj zahynúť :D jednak od zimy a za druhé od množstva nemrznúcej zmesi čo sme popili. Stretli sme sa v Medveďove okolo 10.00 a na vodu sme sa dostali až okolo 12.00, pred sezónou ta aktivácia plavidiel trvá trochu dlhšie. Bolo dosť zima, guma bola stuhnutá a my tiež. Ale všetko sa podarilo a tak sme mohli vyplávať. Išli sme dva gumáky, ja so Španielom, jeden pologumák RIB, teda Červík a Gabo na Cortine. Zastavili sme sa na nulke skontrolovať táborisko a vyrazili sme do Gyoru do termálnych kúpelov. Zastavili sme pri nejakom súkromnom lodeničnom móle, domáci neprotestovali a tak sme v klude vyrazili do rochniska. Teplučká vodička bola samozrejme super, vyhriati sme sa potom obliekli len tak na ľahúčko a vyrazili sme k lodiam. Na poschodí lodenice bola krčma a tak sme dali pivko a nejakú chuťovku k tomu.
Obrázek
Slnko pomaly zapadalo a tak padlo rozhodnutie prespať niekde na brehu Mošoňského Dunaja. Samozrejme všade blato a tak Červík mení plán a všetkých ukecá aby sme šli na nulku. No čo ti budem Karle hovoriť, bol to masaker. Slnko už zapadlo, rýchlo sa stmievalo a ešte rýchlejšie sa ochladzovalo, bolo tak okolo nuly. Na sebe som mal len tenké maskáčové nohavice a cítil som ako mi omŕza noha. Chvalabohu som mal bundu po ruke a vo vrecku kuklu, inak by som tam skapal. Dolu Mošoňom sme to ešte ako tak zvládli, ale na Dunaji bolo už fakt drsno a hlavne skoro tma, len obzor sa ešte ako tak belel. Gabo s Červíkom kopli do vrtule a boli preč, zvyšok sme sa plížili proti prúdu asi 25 km rýchlosťou. Španiel bol prvý krát na Dunaji a tak som šiel tak aby som ho mal v dohľade a myslel som že tým pádom má v dohľade aj on mňa. Realita bola asi iná, nevidel ma a tak bol poriadne vytočený a vystresovaný. Na budúce zmenším odstup na polovicu. Mrazový šok sme liečili nemrznúcou zmesou rôznej koncentrácie a samozrejme svižným pohybom pri stavaní stanov po tme. Spravili sme dva ohne, na jednom Gabo griloval a pri druhom sme sa ohrievali. Ráno bola na člnoch slušná námraza, ale zima už bola menšia ako v noci.
Obrázek
Naša flotila
Obrázek

Ráno samozrejme oheň horel znovu, až tak teplo zas nebolo

Obrázek

Zima síce už nebola tak strašná, ale podľa dlhoročných skúseností ju nebolo možné podceniť a bolo nutné robiť príslušné opatrenia.

Obrázek

Okolo obeda sme vyrazili smer Komárno s cieľom Kolárovo na Váhu. Plavba ubiehala príjemme a hrali sme starú vodácku hru " kto si ťukne na bójku".

Bójka
Obrázek

Ak ti bude niekto Karle rozprávať, že ten šrám na bójke sme spravili my, tak to je bohapusté ohováranie :lol:

Medzizástavka bola v Komárne v reštaurácii na pontóne, tam kde si si dal minulý rok husací jatýrka. Však vieš že tam dobre varia a ceny sú viac než príjemné a tak sme si tam trochu zmlsli. Ešte za svetla sme dorazili na flek pri mlyne, nepriek tomu že niektorí boli presvedčení, že najlepšie by sa nám spalo v tej reštaurácii :D

Obrázek

Ten mlyn samozrejme poznáš, ale oproti minulému roku tam pribudlo domácich zvierat a mlynár sa dopočul že je vraj kríza a tak znížil ceny v bufete. Za dobré čapované pivo sme platili málo cez pol eura, menej než v Bulharsku. Boli sme ale tak nacucaní, že sme to moc nevyužili a išli sme na flek. Na väčšinu doľahla únava a tak sme pri ohni zostali len ja so Španielom a riedili sme krv ostošesť Gabovým medailovým vínom. Ráno sme všetci vstali plní elánu, až na mňa, cítil som sa ako vojnový invalid. Pobalili sme sa a tentoraz bez problémov vyplávali z kanálu na tok Váhu. Fúkal silný vetrisko, proti prúdu a tak sa robil krátke, vysoké a blbé vlny.
Obrázek

Plavba na gumáku bola hrozná, zalievali nás studené spŕšky vody a tak sme boli radi, keď sme dorazili znovu do reštaurácie v Komárne. Dali sme si vynikajúcu hustú polievku, ja so Španielom sme si pre istotu išli kúpiť benzín a vyrazili sme na Dunaj. Tam to bolo našťastie úplne v pohode, vietor fúkal z boku a nedokázal rýchly prúd rozvlniť. Takže cesta ubiehala v pohode, benzín by nám vystačil, ale istota je istota. Spravili sme si jednu zastávku na Maďarskom brehu tam kde minule, niektorí sme si dali disciplinovane čaj a nealkoholické pivo, niektorí si dali vínko. Do ciela nám zostávalo pár km, išiel som aj so Španielom na kraji plavebnej dráhy, tak ako vždy a možno sto krát predtým. Naraz len hukot, motor nadskakoval, nabehli sme na plytčinu. Vrtule samozrejme rozbité, ale chvalabohu ako tak funkčné. Buď sa ta plytčina zväčšila, alebo odplavilo bóju, išli sme asi 5 m bokom, proste smola. Chýbala ta povestná stopa pod vrtulou. Ale šťastne sme sa doplavili do Medveďovského ramena a začalo sa veľké balenie.

Niektorým členom posádky sa tak páčilo že odmietli vystúpiť z lode.
Obrázek

Až razantný zásah kontraadmirála zjednal nápravu a poriadok :D
Obrázek

Väčšina plavbyzúčastnených sme sa zišli u Gaba na chate, je to po ceste do Bratislavy a Gabo nás pozval na kávu. Prišiel aj Jožo s Milkou, Luboš, na vedľajšej chate bol Muro s Ľubou, boli sme tam celá dunajská banda, chýbal len Španiel s Ivetkou. Ku káve sa niečo zahryzlo a niečo aj vypilo a tak sme tam hučali skoro do polnoci. Ledva som to odšoféroval domov a to som mal alkoholu v krvi 0,00. Takže väčšina z nás zahájila sezónu a boli sme tomu veľmi veľmi radi. Ešte by som spomenul jednu myšlienku, čo sme rozoberali, a to čo si asi myslia o nás naše /dospelé/ deti. Tak istotne že sme blázni, že sú na nás trochu hrdí, že nemajú fotrovcov televíznych papučiarov a možno nám aj trochu závidia.
A tak som rád Karle, že aj ty nepatríš k tým papučiarom televíznym a dúfam že ťa čoskoro u nás privítame.
Naposledy upravil(a) Denis dne stř dub 07, 2010 9:22 pm, celkem upraveno 1 x.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » úte dub 06, 2010 8:22 am

Při čtení Tvé reportáže mě úplně rozklepala zima.Právě proto jsem si koupil Cortinu,která určitě vyrovná nepřízeň počasí.Možná dnes si pro ni jedu,motor již vrčí,vše je již v pořádku.Motor prý byl špatně zapojen,proto nešel nastartovat.Tak naplánujte brzy další plavbu,již se těším.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř dub 07, 2010 10:27 pm

Ešte som chcel doplniť že sme preplávali asi 170 km. Mal som zánovný /pre mňa nový/ dvojročný motor Honda 20 HP 4takt s ručným štartom a original štvorlistou vrtulou so stúpaním 10 palcov. Gumák dlhý 390 cm, posádka ja s manželkou asi 150 kg aj s botami, výbava na táborenie na tri dni . Motor točil maximum 5500 otáčok, podla papierov má točiť 6000. Jazdil som na pol plynu v rozmedzí 4000-4500 otáčok. Dolu prúdom som dosahoval rýchlosť 30 km/hod, prípadne až 33. Ale ani pri maximálnom vytočení motora som nedosiahol rýchlosť 40, max. tak 35. Proti prúdu som išiel štandartne 25, max. a výnimočne až 30 km, podla sily prúdu. Spotreboval som 24 litrov benzínu, čo je spotreba cca 0.14 l/km.

Španielov gumák má 370 cm a má na ňom /moju bývalú/ Yamahu 15 HP takt. Tábornícka výbava tak ako ja na tri dni, akurát posádka má o pár kilo viac. Španiel aby stíhal, tak jazdil celý čas na plný plyn, spotreba bola 45 litrov, čo je cca 0,26 l/km. Pri jazde na 3/4 plyn má tento motor spotrebu asi 0,2 l/km, teda spotreba by bola asi 34 litrov. Ak vezmem v úvahu že Španiel robil predvádzačky, teda blbôstky a jazdil na plný, tak ma prekvapilo že spotreba nebola večšia.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát dub 16, 2010 10:31 am

[mod="Baharis"]Tak a dost!!! :x
Když Gargi upozornil že toto je vlákno o spoluplavbě na Dunaji, myslel jsem že to bude stačit. Ale Peter99 se tvrdošíjně dožaduje informací které sem jednak nepatří a jednak jsou už mnohokrát zodpovězena v odpovídajících vláknech. Tudy cesta nevede!

Každý nováček by si měl přečíst části fóra ktré jej zajímají, případně použít vyhledávač, do kterého zadá klíčová slova, které jej zajímají. Případné další dotazy směřovat tam. [/mod]
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » čtv dub 22, 2010 10:38 pm

Pre všetkých , čo sa neboja plávať bližšie ako 1852 m od brehu !!! :mad: Konečne máme nožnosť využiť ,,odplavbu velkej skupiny vodákov na velkú mláku " a preto okamžite využívam situáciu a vzhladom na obmedzené množsto posádok navrhujem hneď dve ,,preplavby našou krásnou ??Velkou riekou " ;)

1. stretnutie 30 . 04./ v piatok / okolo 16 hod. už na známom mieste v Medveďove. Potom klasická preplavba - trh a klobáska v Gyory, pontón v Komárnikove,v prípade krásneho počasia preplavba Váhom až do Kolárikova, nášteva miestneho zverinca a potom ... Každý koľko uvládze . / plánovaná preplavba cca 180 km. Návrat cca 14 - 16 - hod Medcveďovo. :)
2. [b]Stretnitie 7. 5 / piatok / v Bratislave v NOL / nová opravovňa lodí , ˇneďaleko Slovnaftu / bližšie ivfo bez problémov podľa záujmu / . Bezproblémový sklz do vody, strážené autá , možnosť nákupu . Preplavba na V.D.Čuňovo. Prespanie vo vlastných stanoch . na Čuňove. Prehliadka Bratislavy z Dunaja , preplavba na Devín , v prípade pekného počasia až do Haiburgu.. :)Pre lode väčšie ako 5 m a / 25 Kw možnosť preplavby kanálom až na V.D. Gabčíkovo . Možnosť aj preplavby, / žiadne obavy / a úprava programu jazdy podľa možností lodí... :) Takže všetci čo máte záujem.. :)
:) :)
P.S. to platí aj pre Vovského, Teistu , Haladina a spol...
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » pát dub 23, 2010 8:18 am

Červík,díky za pozvání

jsem připraven,ale vždy je nějaké ale.Včera jsem uzavřel povinné pojištění u rakouské pojišťovny Pantaenius /přes zprostředkovatele v Brně/ a čekám,až z Rakouska přijdou papíry.Pokud to bude do 1.nebo 8.5.tak určitě přijedu.Již jsem plul po Dunaji 3x bez pojištění a vyšlo to.Počtvrté to již nebudu riskovat.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » pát dub 23, 2010 11:25 am

Pre Vovského. Stačí ak máž zo sebou zmluvu. Ja tiež ešte nemám modrú kartu, ešte mi neprišla od Alianzu, Trvá im to niekedy aj mesiac. Kontrolovala ma ŠPS a stačila im zmluva.Takže žiadne obavy. :) / ospravedlňujem sa moderátorom /
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » pát dub 23, 2010 2:33 pm

Vovsky, denis-

a co vaše překližkové lodě ?

Vovský pokial viem má úmysel predať, až sa divím že ešte nedal inzerát a ja ho budem predávať až postavím večší preglejkáč. :D Najskorej na konci tohto roku, alebo nabudúci.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pát dub 23, 2010 6:19 pm

No, já jen že ji s ním naposledy nevyjel ;)
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » pát dub 23, 2010 7:20 pm

to Cervik

smlouvu ještě nemám,mám jen Application for Yacht Insurance,to je jen žádost o pojištění a nevím jestli by to policajti na Dunaji uznali,i když platnost je tam již uvedena od 23.4.2010

to Halladin

preglejkáč je již pasé,mám nyní větší loď,svoje poslání /splutí Dunaje/již splnil,prodat ho ještě 4 roky nemůžu,leda někomu,kdo jej nebude registrovat,tak se hlaste.
bepo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod bepo » pát dub 23, 2010 9:11 pm

vovsky píše:to Cervik

smlouvu ještě nemám,mám jen Application for Yacht Insurance,to je jen žádost o pojištění a nevím jestli by to policajti na Dunaji uznali,i když platnost je tam již uvedena od 23.4.2010.

Asi uznajú, aj pri domácej poistovni dostaneš iba Návrh na uzavretie poistnej zmluvy a jej akceptácia príde poštou neskôr ako Potvrdenie o poistení spolu s Modrou kartou, dokonca Návrh a Poistná zmluva majú rozdielne čísla,rovnako ako je to u poistení áut.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát dub 23, 2010 9:18 pm

Poistenie platí od chvíle keď podpíšeš a nie od tej doby keď ti príde modrá karta. Takže kludne môžeš ísť, bude pekné počasie, škoda zostať doma.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » pon dub 26, 2010 8:54 pm

to Červik

vytvořil jsem posádku s Halladinem,takže se hlásíme do konvoje.Sděl nějaké podrobnosti.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon dub 26, 2010 9:02 pm

S Halladinem a Punťou :D .Je zkušený, už se po Dunaji plavil :lol:
Ale VMP ještě nemá ;)

Zpět na