Záchranná vesta

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: sob led 05, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Záchranná vesta

Příspěvekod danda » ned zář 19, 2010 7:02 pm

Je možno záchrannou vestu jakožto povinnou výbava lodě nahradit vestou např . pro vodní sporty?
Vesta pro vodní sporty nemá límec.
Ptám se zejména pro případ proplouvání plavebními komorami v Rakousku.
danda
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8766
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 118
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 19, 2010 8:26 pm

Všechno lze nahradit, otázkou s jakou účinností... ;)
Má ti v případě potřeby pomoc, nebo jen chceš doložit splnění předpisů :?

Podle SOLAS existují 4 kategorie podle vztlaku (další členění podle váhy, nebo podle provedení, náplně atd...)

Naše předpisy nevyžadují, aby používané záchranné vesty splňovaly podmínky SOLAS, proto jejich atestace není nutná. Vesty ale musí splňovat požadavky minimální nosnosti, viz normy ČSN EN 396, případně ČSN EN 399.

Newton hodnocení

Lifejacket buoyancy is measured in Newtons (N). Ten Newtons equals 1kg of flotation. Záchranná vesta plovací se měří v newtonech (N). Deset newtonech se rovná 1 kg flotace. There are four European standards for lifejackets . K dispozici jsou čtyři evropské normy pro záchranné vesty . All lifejackets must carry the CE mark. Všechny záchranných vest musí nést označení CE.

Newton ratings are relative to the weight of the intended user. Newton hodnocení je vzhledem k hmotnosti zamýšlené uživatele. Make sure the lifejacket you choose is the correct size for you and that it has the right Newton rating for your weight. Ujistěte se, že záchranná vesta , které si zvolíte správnou velikost pro vás, a že má právo Newton rating pro vaši váhu. A 150N lifejacket designed for a child or young adult will not sufficiently float an adult. 150 N záchranná vesta určená pro dítě nebo mladý dospělý nebude dostatečně float dospělé. If you are buying for an adult you must get a 150N lifejacket designed for an adult's weight. Pokud kupujete pro dospělé musíte dostat 150 N záchrannou vestu určené pro dospělé váhy.

These are the four European standard for lifejackets and buoyancy aids: Jedná se o čtyři evropské normy pro záchranné vesty a plovací pomůcky:

Buoyancy aid 50 Newtons Plovací vesta 50 newtonů
Buoyancy aids with 50N should only be used by swimmers in sheltered waters when help is close at hand. Plovací vesty s 50N by měl být používán pouze na plavce v klidných vodách, když pomoc je na dosah ruky. They are not guaranteed to turn a person from a face-down position in the water. Oni nejsou zaručeny obrátit osoby z tváře-dole pozice ve vodě.

If your sport involves being in the water a lot (such as windsufing , dinghy sailing or water skiing ) you will probably use a buoyancy aid . Pokud váš sport znamená být ve vodě hodně (např. windsufing , člun plachtění či vodní lyžování ), budete pravděpodobně používat plovací vesta . Remember, buoyancy aids just give you a little bit of extra flotation. Pamatujte si, plovací vesty jen ti trochu extra flotace. They will not float you face-up if you are unconscious. Nebudou float čelíte-up, pokud jste v bezvědomí.
50N Plovací vestacrewsaver_buoyancyaid
Lifejacket 100 Newtons Záchranná vesta 100 newtonů
The 100N lifejacket is for those who may have to wait for rescue but are likely to be in sheltered, calm water. It may not have sufficient buoyancy to protect someone who is unable to help himself or herself and may not roll an unconscious person on to his or her back, particularly someone in heavy clothing. 100N záchranná vesta je pro ty, kteří mohou mít až k čekat na záchranu, ale je pravděpodobné, že v chráněné, klidné vodě. Nemusí mít dostatečný vztlak na ochranu někoho, kdo je schopen pomoci sebe a nemusí roll osobě v bezvědomí na jeho nebo její záda, a to zejména někdo v těžkém oblečení.
100N záchrannou vestu100N crewsaver záchrannou vestu
Lifejacket 150 Newtons Záchranná vesta 150 newtonů
The 150N lifejacket is for general use on coastal and inshore waters when sailing and fishing . 150 N záchranných vest, je určen pro všeobecné použití v pobřežních a příbřežních vodách při plachtění a rybolovu . It is intended for general offshore and rough-weather use when a high standard of performance is required. Je určena pro všeobecné offshore a nemocný-počasí použití, kdy je vyžadována vysoká úroveň výkonu. It should turn an unconscious person onto his or her back and requires no subsequent action by the wearer to keep his or her face out of the water. Je třeba obrátit člověka v bezvědomí na jeho nebo její záda a nevyžaduje žádné další akce ze strany uživatele, aby jeho nebo její tvář z vody. Its performance may be affected if the user is wearing heavy and/or waterproof clothing . Jeho výkon může být ovlivněn v případě, že uživatel má na sobě těžké a / nebo nepromokavé oblečení .
150 N záchrannou vestu150 N záchrannou vestu nafouknutý
Lifejacket 275 Newtons Záchranná vesta 275 newtonů
The 275N lifejacket is recommended for offshore cruising , fishing and commercial users. 275N záchranných vest, je doporučena pro offshore cestovní , rybolov a komerční uživatelé. It is intended primarily for extreme conditions and for those wearing heavy protective clothing that may adversely affect the self-righting capacity of other lifejackets . It is designed to ensure that the wearer is floating in the correct position with his or her mouth and nose clear of the surface of the water. Je určen především pro extrémní podmínky a pro ty, nošení těžkých ochranných oděvů , které mohou nepříznivě ovlivnit self-ramena kapacity dalších záchranných vest . Je navržen tak, aby zajistily, že nositel je plovoucí ve správné poloze s jeho nebo její ústa a nos vyprodání povrchové vody.
275n záchrannou vestu275n záchrannou vestu nafouknutý

Dohoda SOLAS (Kapitola III, článek 32) definují tyto druhy plovací vesty a záchranné vesty:

* Plovacími zařízeními typu 50 Newton - DIN EN 393: minimální vztlak ve výši 50 Newton, nezajišťuje záchranu v případě bezvědomí, nejsou vhodné pro děti do 30 kg, jako flotační zařízení typu 50 Newton - DIN EN 393: minimální vztlak ve výši 50 Newton, ne ohnmachtssicher, ne pro děti vhodný do 30 kg, např. pro člun plachtění, v němž život bunda je příliš objemný, nebo bílá voda pádlování s hrudní popruh. pro člun plachtění, uBigpoint život bunda je příliš objemný, nebo bílá voda pádlování s hrudní popruh.
* Typ 100 Newton Záchranné vesty - DIN EN 395: minimální vztlak ve výši 100 Newton, záchrana v případě bezvědomí omezena v závislosti na oblečení, Aplikace: klidných vodách, ve vnitrozemí. Typ 100 Newton Záchranné vesty - DIN EN 395: minimální vztlak ve výši 100 Newton, JE ohnmachtssicher omezena na oblečení, Aplikace: klidných vodách, ve vnitrozemí.
* Typ 150 Newton Záchranné vesty - DIN EN 396: minimální vztlak ve výši 150 Newton, zajišťuje záchranu v případě bezvědomí, většinou automatické plovací vesty (sportovní lodi). Typ 150 Newton Záchranné vesty - DIN EN 396: minimální vztlak ve výši 150 Newton, ohnmachtssicher, většinou automatické plovací vesty (sportovní lodi). V komerčním sektoru stále ještě existují některé záchranné vesty. V komerčním sektoru stále ještě existují některé záchranné vesty. Použití: hlubinný olej s počasím věci. Použití: hlubinný olej s počasím věci.
* Typ 275 Newton Záchranné vesty - DIN EN 399: minimální vztlak ve výši 275 Newton, zajišťuje záchranu v případě bezvědomí ve většině případů i s těžkým oděvem do nepříznivého počasí, použití: hlubinný a extrémních podmínek, těžký ochranný oděv. Záchranné vesty typu Newton 275 - DIN EN 399: minimální vztlak ve výši 275 Newton, ohnmachtssicher v nejvíce ochraňují klesl s Heavy, povětrnostním vlivům oblečení, použití: hlubinný a extrémní podmínky, závažnost.

Zjednodušeně řečeno, člověk je v každé kategorii na nejvyšší oprávněný subjekt s cílem zajistit, aby vytvořili záchrannou vestu. Prosím, postarat se o to uBigpoint každé kategorii a maximální přípustná hmotnost na záchranných vest Klobouk vytvořil. Pokud je tato hmotnost je překročena, bezvědomí bezpečné místo dokonce zkoumat na Západě není zaručena. Pokud je tato hmotnost je překročena, může se situace také uBigpoint není v bezvědomí, bezpečném testovány vesty jsou zaručeny. Aktuální informace pro každého plovací vesta je obvykle vyznačena přímo na float. Aktuální informace pro každého plovací vesta je obvykle vyznačena přímo na float.

Záchranné vesty musí být v uspořádání plovoucí těla je schopen proměnit člověka v bezvědomí v poloze na zádech, aby se zabránilo utonutí. Životnost bundy a v zařídí, plovoucí tělo jeho situace člověka v bezvědomí v je otáčení vleže, aby se zabránilo utonutí. V oblečené dospělých musí plavat min, aby tak učinily. min na oblečené dospělé Mussen float to. 230 N se vztlak. [1] 230 N se vztlak. [1]
Uživatelský avatar
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: sob led 05, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod danda » ned zář 19, 2010 9:08 pm

Díky za odpoveď. Jde o to nemít spostu krámů. Mám-li vestu na vodní lyže, samosebou splňuje nosnost, ale nemá límec. Pravděpodobnost , že budeš tu vestu potřebovat(vyražený dech a pod. při lyžování) je větší, než že až pojedu jednou komorou tak se něco přihodí) a vozit pro každého dvě vesty?
Danda
Uživatelský avatar
Oja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: pon črc 26, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Oja » ned zář 19, 2010 9:40 pm

danda píše:Díky za odpoveď. Jde o to nemít spostu krámů. Mám-li vestu na vodní lyže, samosebou splňuje nosnost, ale nemá límec. Pravděpodobnost , že budeš tu vestu potřebovat(vyražený dech a pod. při lyžování) je větší, než že až pojedu jednou komorou tak se něco přihodí) a vozit pro každého dvě vesty?
Danda


No u vesty na lyže se předpokládá, že případná pomoc není daleko. Osobně, radši budu mít pořádnou vestu, která mne obrátí obličejem ven z vody a udrží na hladině v bezvědomí.
Uživatelský avatar
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: sob led 05, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod danda » ned zář 19, 2010 10:08 pm

Předpokladal bych že v komoře je pomoc na dosah :)
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned zář 19, 2010 10:48 pm

danda píše:Předpokladal bych že v komoře je pomoc na dosah :)


No, než někdo sběhne z věže, a jsi na dně komory, stěny vysoké třeba 15 metrů....
Ony na dunaji jsou ty komory malinko větší, než na Baťáku.... ;)
Uživatelský avatar
pripluv
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 197
Registrován: sob črc 03, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchranná vesta

Příspěvekod pripluv » pon zář 20, 2010 7:33 am

danda píše:Ptám se zejména pro případ proplouvání plavebními komorami v Rakousku.

Odpovím-li z praxe, tak v pohodě. Měli jsme dvě jachtařský s límcem a dvě kajakářský a nikdy nebyl problém. Zásadní bylo vjíždět do komory už s nasazenou vestou (což jsme v první komoře nevěděli a taky nám to megafon na plný pecky hned oznámil).
Uživatelský avatar
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 424
Registrován: úte říj 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod avalon » čtv dub 07, 2011 11:42 am

patri toto do vlakna DUNAJ?????
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2663
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » čtv dub 07, 2011 12:31 pm

avalon : podle pilotního příspěvku a v něm položené otázky to je v pořádku. Jen název vlákna je trochu mimo. Lepší by byl například "Záchrané vesty na Dunaji a v plavebních komorách", nebo tak nějak. Danda může v úvodním příspěvku opravit.
Řekněme, že se jedná o specifika Dunaje.
Samozřejmě máš pravdu, pokud se domníváš, že by to obecně patřlo spíše do
"Ovládání lodi, manipulace s ní a bezpečnost"

Pepa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host