Prvý máj na Dunaji

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 105

Příspěvekod Denis » čtv dub 18, 2013 10:30 pm

Ballovi a ostatným, jedna posádka nemôže z rodinných dôvodov a druhá nemá papiere od vleku, Ja by som šiel len s 5 koňovým motorom, takže akcia sa žial pre kolektívnu indispozíciu ruší. Každý rok chodievame na prvý splav na Velkú noc, ale tento rok sme boli na to počasie mäkký. Takže prvý splav bude asi májový. Dáme nový náhradný termín.
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod ballo » pát dub 19, 2013 1:35 pm

Hmm... No co uz. Skoda...
Tak ja teda pod komorou odbocim do prava a pojdem pozriet co sa za zimu zmenilo v strarom toku.
Tam zastavim a zjem a vypijem vsetko sam. :-)
Ak by sa chcel niekto pridat dajte vediet...
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » pon dub 29, 2013 9:05 pm

Čao vodáci! Prvý Máj sa blíží. Čo ideme niekde "manifestovať"? :D
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jozef. » úte dub 30, 2013 8:16 am

Myslím si , že sa nájdu ľudia aj na prvý máj. Má byť pekne. Dnes som počúval maďarské správy, kde pozývali na ľudové slávnosti do pevnosti v Komárome, bude tam divadelný a hudobný festival, remeselníci, ale aj Iva Bitová, ktorú si nesmierne považujú aj Maďari. Vlani som na tom chvíľu bol, úžasná atmosféra.
Minulý týždeň som do fóra pod názvom "Budem (e) na Dunaji" napísal nasledovné:

Pár ľudí sa chystá na výlet po Dunaji, zhruba s týmto programom:
- V piatok 26. apríla, okolo obeda, alebo aj poobede vylodenie v Medveďove.
- Preplavba na "nulku", t.j. km 1800 ( v skutočnosti 1801), kde je pekná zátoka.
- Varenie gulášu a oslava všetkého možného , čo sa udialo, kým sme sa nevideli cez dlhú zimu. Možnosť odbehnúť (skôr odplávať) na návštevu známych v blízkom okolí.
- Krátka návšteva krčmy v Gönyü (Maďarsko) pre čapované pivo.
- Sobota , zatiaľ nedohodnuté. Možnosti:
- plaviť sa dole až po Patince, oproti je camp, skanzen lodí, výborná zabava.
- plavba po Mošonskom Dunaji do Györu, návšteva trhu.
- len tak vegetovať ..
- V prípade dobrého počasia aj nedeľa.

Skoro presne sa ajtakto udialo. Bol to krásny výlet, k verným Dunajcom (Gabo, Muro, Jozef) sa pridal aj Ballo, a na chvíľu aj traja mladí na malom katamaráne. Škoda, že chýbal Červík, dokončoval a spúšťal na vodu novú loď v prístave. Chýbal aj starý dunajský vlk Denis, vraj sa poranil pri krájaní mäsa na guláš.
Uvaril som im držkový perkelt (vraj dobrý), pozreli sme skanzen v Neszmélyi atď.

Píšem vlastne len preto, že sa informácie strácajú vo veľkom počte zakladaných vlákien. Predsa keď sa pred mesiacom založilo vlákno Budem (e) na Dunaji, tak netreba na každý ďalší víkend zakladať nové. Dá sa v tom kľudne pokračovať, a budeme mať aj pre budúce pokolenia chronológiu našich výletov a to v jednom vlákne.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » úte dub 30, 2013 8:30 pm

Jozef napísal:"Píšem vlastne len preto, že sa informácie strácajú vo veľkom počte zakladaných vlákien. Predsa keď sa pred mesiacom založilo vlákno Budem (e) na Dunaji, tak netreba na každý ďalší víkend zakladať nové. Dá sa v tom kľudne pokračovať, a budeme mať aj pre budúce pokolenia chronológiu našich výletov a to v jednom vlákne".
Je to pravda, ale ja som si nezakladal nové vlákno, len som písal do prvomájového- teraz aktuálneho vlákna ktoré bolo založené pred rokom.
Jozef, prosím Ťa daj súradnice tej "nulky", teda rkm 1800, čo je v skutočnosti rkm 1801. ;)
V lete by som tú trasu chcel pregumákovať a zbieram užitočné informácie. Vďaka dopredu :good:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 105

Příspěvekod Denis » úte dub 30, 2013 8:50 pm

Naďalej nemám motor na svoju loď a novú nemám hotovú, s 5 HP motorčekom sa nedá jazdiť na výkend do Nesmély a speť. To je realita, prst, neprst. Teraz mi kvitnú jablone na chalupe, pre mňa panelákového je to vzácne, takže idem na chalupu sa kochať a rozjímať.

Zpět na