Budem(e) na Dunaji

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod martin76 » pon črc 14, 2014 3:10 pm

Ahoj,v Štúrove sa dá spustiť v lodenici prípadne u pána Hencza alebo ideálne riešenie asi lepšie ako to Štúrovo je na druhej strane Dunaja v Ostrihome tam je mestský sklz.
Boborobo2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Boborobo2 » úte črc 15, 2014 10:35 pm

Diky za informácie,prosím ťa, v Ostrihome si myslel tu Nautica alebo je aj inde?je to za poplatok?
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » stř črc 16, 2014 8:19 am

Čao Dunajskí vodáci. Keď mi do toho nič nepríde budem 26 - 27. júla na Dunaji pri Kováčovej/chatová osada pri dedina Chľaba (Helemba). Pravdepodobne pod stanom. Pozná to tam niekto? Dá sa tam stanovať v pohode? Známý tam má pozemok s chatkou, ale niekto bude musieť ostať pri gumáku na noc, aby sme nemuseli prenášať čln. Rád by som privítal kolegov z okolia a samozrejme môžete sa aj pridať. ;)
Myslel som na miesto označené zelenou šípkou: https://maps.google.com/maps?q=47.82435 ... 1&t=h&z=16
martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod martin76 » stř črc 16, 2014 9:50 am

Ozzie stanovať sa tam určite dá hlavne za nízkeho stavu je to nádherné miesto.Chodievam okolo každú sezónu a vydávam tam veľa rybárov a ľudí ktorí splavujú Dunaj.Kúsok nižšie od miesta ktoré si označil je nádherný štrkový ostrov určite sa tam choď pozrieť. Možno nás uvidíš mali by sme tade ísť približne 29.7.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon črc 28, 2014 8:43 am

Tak máme za sebou nie príliš vydarený weekend. Príchod do Chľaby sobotu ca 11:00, táborisko super. Boli sme na ohradenom, velkom pozemku. Kamarát čo tam má chatku nám to vybavil. Je tam aj zjazd do vody, síce so štrkovým povrchom, ale funguje krásne. Je tam kľud, nádherná scenéria brány do Dunakanyar (Dunajský oblúk) Po postavení stanu a zložení gumáku nás chytila búrka. Za hodinu ďalšia :lol: Potom sa vyčasilo a dali sme sa na vodu. Oboplávali sme ostrov Helemba a navštívili malý štrkový ostrov nižšie. Má úžasnú atmosféru. Išli sme až po Szob. Na tamojšom úseku je čulý jachtárský život. Sú tam nádherné táboriská, každý si nájde svoje miestečko. Večer sme sedeli u kamaráta na terase a kochali sme sa výhľadom až po Visegrád. V noci nás budili vlaky a výletné lode. Nedelu ráno sme si opekali slaninku, uživali čerstvý vzduch a pohodu. So synom sme sa vybrali do Štúrova. Bolo veterno, tak sme pohupovali a sprchovali ostošesť. Úsek pri Štúrove bol už kľudnejší. Kľučkovali sme medzi výletnými loďami a mávali na Nemeckých dôchodcov. Scenéria hradu a katedrály v Esztergome je duch vyrážajúca. Chvíľku sme sa tam motali fotili :lol: a otočili sme sa . Cestou späť sme navštívili sútok Hronu. Ja som to nazval "minideltou". Nádherné ostrovčeky a úzké ramená vytvárajú raj pre rybárov. Po návrate na nás čakal kamarát s rodinou. Púšťali sme šarkana a keď sme chceli na vodu opäť, tak zahrmelo a z viacerých strán sa blížili mraky, ktoré neveštili nič dobrého. Bolo staršne teplo, tak sme sa začali baliť a vydali sme sa domov. Cestou domov celú trasu pršalo a potom aj doma. Bol som strašne sklamaný, lebo sme vodu veľmi neužili a riadne sme sa narobili. Baliť čln + táborové vybavenie do auta, potom rozbalovať, znovu do auta, doma to všetko čistiť ukladať... :( A ešte pointa na koniec: večer sa mi podarilo vymazať všetky fotky. Z foťáku zvyknem "vystrihávať" (už nebudem) aby som nemusel formátovať. Uložil som ich do počítača a následne som chcel vymazať jednu fotku, ktorá sa mi zadarila s nočným videním. Nevšimol som si, že ešte boli všetky označené a tak odišli aj stým upršaným weekendom. :D Folder nazvaný "Helemba 2014" ostáva dočasne prázdný.
mjr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mjr » pon črc 28, 2014 8:52 am

Ahoj Ozzie, my sme boli o cca 10:30 h v Chľabe autom pre dcéru v tábore, bývali v Hoteli Panorama. Aj som plánoval, že vás pohľadáme, ale začalo pršať, ťažké čierne mraky a blesky, tak sme sa išli radšej pokochať Dunajom do reštaurácie v Maríne Pollák v Radvani nad Dunajom. Pekný výhľad zo zakrytej terasy, výborná kuchyňa, na Jurovu radu som ochutnal Hallászlé zo sumca, fantastické, Lenka mala pstruha a dcéra svoje obľúbené palacinky. Pekná nedeľa napriek počasiu :)
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon črc 28, 2014 9:07 am

Škoda, vtedy sme ešte boli na vode. Začali sme pakovať ca o 13:00. No nič, toto leto je už také. Už sa "teším" do Chorvátska :good: ako budem vychutnávať tichý, hustý a nekonečný letný dážď z balkóna.
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

zmazané fotky

Příspěvekod Jozef. » pon črc 28, 2014 9:19 am

Ozzie ahoj,
pekný výlet, a pekne popísané okolie Visegrádu.

Chcem reagovať na Tvoje "nešťastie" , keď si vymazal fotky. Možno nie sú naveky stratené. Mne sa podarilo pre piatimi rokmi to isté, a fotky sa dali na 90% získať späť. Treba k tomu len machra, alebo dobrý software. Takže už nič nekopírovať, nefotiť a dať to odborníkovi.

Na túto skutočnosť upozorňuje viacero odborný článkov, ktoré uvádzajú, že jediným spoľahlivým odstránením dát z harddiskov a flash pamätí je ich fyzická likvidácia. Totiž pri mazaní súborov sa v prvom rade maže cesta k týmto súborom a až keď nie je dostatok miesta na disku dochádza ku skutočnému prepisovaniu dát. Aspoň tak som to pochopil.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon črc 28, 2014 9:38 am

Vďaka za radu. Už som googlil ako na to, ale asi počkám na juniora kým sa vrátí z práce. Na nete sú aj návody aj softvéry na nájdenie stratených fotiek.
Michal1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Michal1 » pon črc 28, 2014 3:23 pm

Ozzie
možno si to už urobil. ale skus pozrieť tie fotky v koši ( vo windows) pretože ak si ich už mal prenesené do počítača a tam si ich zmazal, tak by mali byť tie fotky vyhodené do koša, ak ich tam najdeš tak ich ooznač a daj obnoviť.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon črc 28, 2014 4:29 pm

A boli tam :good: ďakujem, máš u mňa pivo! :good:
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » úte kvě 05, 2015 12:04 pm

Zdravím,na 1. máje jsme se vydali už tradične pod Medveďov,měli jsme o dost víc zásob jako naposled,protože jsme jeli na 4 dny,a to byl problém ,dolů to jelo hezky na volnoběh, ale nahoru skrz poměrně vysoký stav vody to jelo hůř jako naložený tlačáky kterejm to taky moc nejelo.takže jsme se nakonec neodvážili ani do Komárna,počasí celkem ušlo,RUM došel už po dvou dnech :-) ,no hlavně že jsme se vrátily s 5 mineralkama zpět,(přitom při vyplutí jsme si je nechali na břehu a asi 2km proti proudu se vraceli ,... tam se ale nekrade takže tam čekali na nás. Přikládám odkaz s pár fotkama.

https://plus.google.com/u/0/photos/1008 ... 5426517681
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Finn » úte kvě 05, 2015 1:07 pm

Dle fot, pěknej výlet. Kolikátku motor máš na tom gumáku?
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod modrymax » úte kvě 05, 2015 1:53 pm

Motor má 5 ku :D ale jak velký je člun :?
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » úte kvě 05, 2015 2:42 pm

No je to 5,ale když tam zrovna nevozim 60 kg zásob tak ten 4 metr jede ve 2 ,ve skluzu vpohodě ,i spár věcma,ale asi kdo neviděl neuvěří :D :shock:

v Chorvatsku mě to vždy stačilo, ale musím uznat že na Dunaji potřeba silnější,kvůli vzdálenostem a zásobám.jenom kdyby bylo těch zlatáků na to....
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » úte kvě 05, 2015 5:07 pm

Krásné obrázky, škoda že nebolo krajšie počasie.
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » úte kvě 05, 2015 8:42 pm

Pravda,mohlo byt víc teplo.měli jsme hader víc jak na dovolenku :D , a k tomu jsme jeli oba trochu nakřápnutí už z domu.
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Finn » úte kvě 05, 2015 9:14 pm

Jo dík, mám taky pětku, proto jsem se ptal ale loď má cca 500kg, to na Dunaj není, ale vypadá to tam moc pěkně.
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » stř kvě 06, 2015 12:14 pm

Finn, můžeš plout jen dolů ,a pak se nechat odvézt,... přemýšlím o něčem podobným.
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » stř kvě 06, 2015 9:59 pm

[quote="Finn"]Jo dík, mám taky pětku, proto jsem se ptal ale loď má cca 500kg, to na Dunaj není, ale vypadá to tam moc pěkně.[/quote

Finn,máš chuť a cas,byť na Dunaji, napíš SZ
Ale friends ale welcome.
Bratislava okolie so spaním.
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Budeme na vode

Příspěvekod Jozef. » čtv kvě 07, 2015 8:38 am

Trocha s oneskorením:
V dňoch 8. až 10. mája uskutočníme prvú tohtoročnú plavbu na Dunaji.
Štart 8.5. medzi 10-oua 12-ou hodinou v Medveďove, alebo na "nulke".
Počasie by mohlo podľa maďarských meteorológov vyjsť:

Obrázek

Horšie je to s hladinou. Dunaj stúpa, za 3 dni sa zdvihla hladina o cca 1,5 m:

Obrázek
martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod martin76 » čtv kvě 07, 2015 12:05 pm

Na nulke to bude asi trochu horšie,Medveďov 463cm :-(
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Nebudeme na Dunaji

Příspěvekod Jozef. » pát kvě 08, 2015 10:20 am

Otváranie sezóny sa odložilo. Vysoký vodný stav v Medveďove
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » sob kvě 09, 2015 12:36 am

ahoj vsem fotky dunaj 2.5.2015 mohacs-apatina zpet pokudbynekdo chteltakjsme tentovikend v bezden srbsko

Obrázek[/url]

Vlevo nova zeme Liberland a k ni patrici Siga island pred nami, pro obrovske hlidani a strezeni chorvatske pohranicni ricni policie jsme na breh nevstoupili ale vylet uzasny!!!!

Podívejte se na video „2.5.2015 s Ferdou - Bush F470 na Dunaji po proudu“ na YouTube - https://youtu.be/_hhn3sSKCiU
Obrázek

S domu :-(
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24

Příspěvekod MaM32 » sob kvě 09, 2015 8:06 am

Video je vedené jako soukromé :-(

Zpět na