Prosba o pomoc - sháním průvodce po Dunaji a obdobné info.

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod lebon » ned srp 11, 2013 11:35 am

Tak jsme se vrátili z Dunaje plni dojmů o jiném světě.Zážitky ještě nejsou vstřebány,ale je už jasné,že Lebe,Vltava a přehrady jsou už pasé.Když jsem se po týdnu podíval na zprávy a jako zlatý hřeb tam ukázali policajty na Dalešicích jak kasírujou tisícovku od usměvavého pána,který přiznává,že platit se musí,musel jsem si nalít štamprlu,abych to rozchodil.Za celý týden dovolené jsem neviděl nikoho jet jiným stylem jízdy než ve skluzu.Podotýkám,že né jenom na hlavním toku.Ze začátku mě to sral...,ale přizpůsobili jsme se tomu.Když jsme večer přistáli na noc na Ptačím ostrově,tak nás pozval rybář k ohni,aby tam nebyl sám.Po flašce jabkovice jsme se už celkem slušně domluvili.Na otázku,či mu ty čluny nevadí odpověděl,že rybě to je jedno a on se má na co dívat,ne jenom do vody.Ozzi,omlouvám se,že jsem se neozval po ukončení,ale náš útěk z Dunaje byl poznamenaný sobotní bouřkou.Ale jak jsem psal výše,kde budu jezdit je jasné.Na dunaj to mám 300 Km na Dalešice 250Km.Než platit namistrovaným policajtům a před kamerou novinářů si sypat popel na hlavu se raději nechám zkontrolovat od hezké blond policajtky v Maďarsku.Po kontrole dokladů,já špatnou němčinou,ona špatnou angličtinou,jsme se rozloučili a ještě jsem poděkoval.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » úte srp 13, 2013 12:21 pm

Ahoj lebon

Ak tie zážitky( strebeš) tak nám napíš viac... :)

Škoda že som nemohol prísť pozrieť..ale na budúce snáď to vyjde.

Aj Jura má pekné zážitky na Dunaji s plachetnicou. V sobotu zakotvil v marine Esztergom,
odskočil pre deti domou a dnes pokračujú do Budapešti... :good:
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod lebon » úte srp 13, 2013 3:47 pm

Ahoj,bohužel mi nevyšlo ani setkání z Ozziem,ale jak už jsem psal,na Dunaj se nastěhuju.Než se nechat u nás buzerovat a být neustále ve střehu,jestli na tebe za každým stromemem nečíhá nenažraný,hladový rybář,raději pojedu o 50 km dál.Z plánu dojet do Baji sešlo z důvodu hrozných veder cca 30 km pod Budapeští.Ani krajina se nám moc nelíbila,tak jsme se otočili a fičeli zpět.Myslel jsem,že proti proudu bude trochu problém,ale né.Jel jsem celou cesto 5.000 otáček,rychlost po proudu okolo 35 km/h,nahoru 30 -32 km/h.Dost mě překvapilo,že tam nikdo nezná jinou rychlost než skluz.Na hlavním ramenu dobře,ale na kanále Szentendre jsem hleděl jak vrána.I rybářské pramice s 5hp rvali do skluzu.Já jsem u každého úvaziště ubíral,ale pak se přizpůsobil.Akorát v hospodě,když jelo něco většího po vzoru místních jsme si drželi pivo.Szopron v tom hicu chutnal výtečně.Zpět jsme jeli hlavním korytem přez Vác,kde jsme na Ozzieho doporučení skočili na halászle (vynikající porci pro 2 v kyblíku nesežerou 3 ).Byli jsme celých 5 dnů na vodě,v tom horku neměl nikdo náladu na nějaké procházky,tak to budeme muset někdy zopakovat (už jako zkušení ).Poslední den jsme zažili i bouřku s vlnama,není co dodat,opravdu spokojeni.Tahali jsme ssebou žrádlo a pití,po zkušenostech u nás.Skoro všechno jsme přitáhli zpět.Jo a tá plovoucí hospoda na Váhu,taky super jak obsluha tak kuchyň.Spotřeba mi vyšla prům.10 l/hod spotřebováno cca 120l benzínu,najeto kolem 700 km,nemám to ještě spočítané (a asi se na to vys... a nic počítat nebudu ) Spali jsme různě po ostrovech,maríny jsme navštěvovali jen na pivo a jídlo (všude měli něco co bylo nutné ochutnat.)
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » úte srp 13, 2013 3:57 pm

Ak chceš zopakovať plavby na Dunaji,(a loď nepotrebuješ doma) tak stojí sa zamyslieť či loď stále ťahať domou...
Nebolo bi lepšie niekde zaparkovať na slovensku ? :?
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod lebon » úte srp 13, 2013 10:09 pm

Mám kde parkovat,v Bodíkov,Gabčíkove,v Sape,ale takový kajak 4,7 m ani nevím,že mám za sebou,a co je doma,to se počítá a nerad někoho obtěžuju.To byl jeden z atributů,když jsem jí kupoval.Přepravitelnost,maximální výkon za minimální spotřebu,minimální nárok na údržbu.Určitě by se mi líbila větší,ale jsme skromní jak Lenin a 60 hp motor nám stačí.Takže mi přeprava nevadí.

Zpět na