Medveďov , vjazd do vody

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Medveďov , vjazd do vody

Příspěvekod Jozef. » pát úno 21, 2014 11:01 am

Roky sa diskutuje o tom, ako opraviť sklz v zátoke v Medveďove. Týka sa to najmä ľudí, ktorí sa vyjadrujú k téme plavby po Dunaji.

Obrázek

Náš priateľ Peťo nás upozornil, že teraz je ideálna doba. Asi by sme ten zjazd vedeli zrealizovať aj vlastnými silami, tak dávam do placu niekoľko otázok.

1. Koľko ľudí by bolo ochotných prispieť finančne , prípadne aj sa zúčastniť nejakej brigády. Bolo by dobré osloviť aj nejakých miestnych, ktorí na jachting.info nechodia.

2. Privítame každú radu alebo skúsenosť ohľadom takejto stavby.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » pát úno 21, 2014 1:49 pm

Ahoj Jozef
Pekná myšlienka, ale si uviedol že sa jedná o stavbu. Na každú stavbu treba povolenie, alebo minimálne ohlásenie stavby. Stavať niečo na cudzom pozemku je neprípustné. Treba sa skontaktovať s vlastníkom alebo s prenajímateľom pozemku a od neho pýtať súhlas.
Ak ten súhlas sa dostane, potom treba osloviť robotuchtivých.....
Ja som v Medveďove nikdy nespúšťal a možno ani nebudem.
Dokonca od lekárov mám zakázané manuálne pracovať !!!
Tak odo mňa nečakaj že na tej stavbe budem manuálne pracovať !!!!!!
Ale ak bude treba, môžem finančne prispieť, alebo poskytnúť môj prívesný vozík aj s autom bez odplaty.

Ešte jedna poznámka. Aby bolo všetko OK, tak nebolo by od veci tam osadiť oficiálnu tabuľu.

Obrázek
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 123

Příspěvekod Denis » pát úno 21, 2014 4:24 pm

Dedko, nehnevaj sa, ani ma :D , ale s tvoho príspevku bola podstatná len ta predposledná veta.

Jozef je stavebný inžinier, dlhé roky robil šéfa investičného oddelenia jednej velkej firmy.

Ja som v týchto veciach tiež dobre podkutý, aj profesne, aj vzdelaním, ALE pre nás je dôležité jedno, kolko ludí je ochotných sa zložiť na tých 10 m3 betónu, kolko ludí je ochotných priložiť ruku k dielu a kto má technickú invenciu poradiť ako budeme betónovať vo vode. 5 m od brehu.

Celé roky o tom rozprávame a vjazd do vody je stále horší a horší. Ja aj Jozef máme SUV, nás to až tak netrápi, ale ak by sa nám to podarilo opraviť, zdôrazňujem OPRAVIŤ, tak by to bolo fajn.
Naposledy upravil(a) Denis dne úte zář 01, 2015 9:46 pm, celkem upraveno 1 x.
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod avalon » pát úno 21, 2014 5:39 pm

tiez sa ma dnes nieco Peto Gregor pytal a hovoril o tom skoro ako o hotovom projekte... Voda je dlhodobo na 1.65 co je ok a uz ani nemrzne co je tiez fasa. Ja sa pripajam k napadu, koniec koncov hovori sa o tom kazdy rok...
prikolica
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: -1

Příspěvekod prikolica » pát úno 21, 2014 9:23 pm

ja som sice z vychodu ale rad sa pripojim ak to date legislativne a pracovne do poriadku vtak rad prispejem. Ten kubik dva betonu rad zaplatim vsak to nie je taka polzka. Nase konicky nas stoja omnoho viac.Rad prispejem na dobru vec. Aj ked ten vjazd vyuzijem iba raz za zivot.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » pát úno 21, 2014 10:08 pm

Denis píše:Dedko, nehnevaj sa, ani ma :D , ale s tvoho príspevku bola podstatná len ta predposledná veta.

:( :( :(

Denis píše: a kto má technickú invenciu

:( :( :(

Denis píše:Celé roky o tom rozprávame a vjazd do vody je stále horší a horší. Ja aj Jozef máme SUV, nás to až tak netrápi,

Ja mám 4x4, tak už ani mňa to netrápi ... :) a nepožičiam bez úplaty ani lopatu ! :P
martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4

Příspěvekod martin76 » pát úno 21, 2014 10:43 pm

Pri veľmi nízkom stave a ťažkom člne má problémy aj suv, nie raz som to zažil na vlastnej koži. Ja by som do toho išiel chodím tam počas sezóny dosť často spúšťať aj vyťahovať.
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ballo » pát úno 21, 2014 10:56 pm

samozrejme sa rad pridam. treba napisat kolko, kedy, a hlavne farbu monterok nech mame rovnake aby sme vyzerali ako organizovana skupina.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24

Příspěvekod ixxo » pát úno 21, 2014 11:32 pm

Páni, nie je nad kanoe, prepravíš bez problémov, dostaneš sa všade, prespíš pod ňou, odvezieš min. troch ľudí, na mojej piatich, vhodná na ďaleké i blízke plavby, akurát musíš trochu vedieť ako narábať s tým pádlom, občas to bolí :D
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » sob úno 22, 2014 12:55 pm

preboha nepiste sem zase za kazdu cenu ked to nema byt k teme. :gun: Zjazd do vody je min z jednej polovice rozpadnuty a napriek tomu ze uz vydrzal min 100 rokov kedze volakedy, pred tym ako nebol most, tam pristavala kompa trebalo by ho sanovat. Povodne to boli iba velke kamene vyukladane tesne vedla seba tak ako je spravena aj hradza vedla, po ktorej zase volakedy viedla cesta a tahali po nej aj lode. Takze prosim ak chceme tejto veci pomoct skusme vymysliet ako by sa to najjednoduchsie a najlacnejsie dalo urobit. Treba pritom brat do uvahy fakt ze je tam casto vlnobitie od okoloplavajucich lodi a v zime to zamrza a pocas povodni tam je celkom slusny prud a vodostav nie 1,65 ale 9,65m. Pripajam aj par inspiracnych foto z inych sklzov na Duaji ako aj foto medvedovskeho pri vodostave 120cm. http://www.plavidla.sk/clanky/sklzy-zeriavy/22/
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

sklz

Příspěvekod Jozef. » sob úno 22, 2014 1:14 pm

Je to určite vážna vec. Treba brať do úvahy aj pripomienky Dedka ohľadom povolenia, ale v prvom rade by sme mali mať jasné ako na to.
Preto, znova vyzývam ľudí, ktorí také niečo robili, aby poskytli nejaké dobré rady. Technológie používané vo veľkom stavebníctve sa asi nedajú použiť. Keď budeme mať konkrétnejšie predstavy o spôsobe, bude treba nájsť spôsob legalizácie (aspoň čiastočnej). Avalon, Ty asi tušíš, kto je majiteľom pozemku, prípadne na koho sa treba obrátiť.
Ak to budeme mať premyslené a bude to mať hlavu a pätu, ľahšie nájdeme sponzorov aj fanúšikov.

Podarilo sa mi nájsť list vlastníctva na predmetnú parcelu:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Jozef. dne pon úno 24, 2014 9:26 am, celkem upraveno 1 x.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 131
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob úno 22, 2014 1:59 pm

Nejjednodušší by bylo se poohlédnout v okolí po starých panelech. Leckde ještě leží v bývalých JZD. Autojeřábem se položí do písku poměrně rychle a v případě podemletí velkou vodou se dají zase přizvednout a podsypat. Záleží jaké máte možnosti.
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » sob úno 22, 2014 8:40 pm

ja by som to nekomplikoval riesenim majetko pravnych zalezitosti kedze chceme sanovat uz existujucu vec a riesil by som to ako to uz tu bolo napisane ako OPRAVU. A skor by som sa priklanal k rozobratiu vycisteniu od blata a naslednemu poukladaniu kamenov a zabetonovaniu medzier medzi nimi. Tie panely su ok ale dost sa to na nich zvykne smykat a este ich zvykne aj odplavit.
Naposledy upravil(a) avalon dne sob úno 22, 2014 10:27 pm, celkem upraveno 2 x.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8

Příspěvekod packa » sob úno 22, 2014 8:59 pm

jak psal geronimo-zarovnat kamennou drtí a polozit panely-aby se to nepohnulo do strany tak zatlouct po stranach roxorove špice tak25-30mm pruměr(takhle to je u nas-akorat už nevim jestli ty panely nejsou jeste pojistene řetězem aby nesjely do koryta)mame to asi 15m celkem-ve vode 5m
a jak se stavi k tomu Povodí Dunaje nebo co tam mate? u nas na kazdej prd musí být razítko-vloni jsem ni nabetonoval schody na navigaci a bylo TY-TY-TY
jinak velkou vodu to prežíva v pohodě ale mame to trochu chraněné
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » sob úno 22, 2014 9:37 pm

Neriešte tu prosím povolenie, to nie je vaša vec a nepotrebujeme v tomto vašu radu . Ďakujem za pochopenie. Cielom tohoto oznamu je zistiť zaujem finančne sa podielať na verejnoprospešnej , neziskovej, dobročinnej akcii. Prispieť môžu aj kanoisti . Hojne tu pristávaju , ale ešte som žiadneho nevidel, žeby toto miesto čistili od blata. Prispieť samozrejme môžu aj majitelia kajutoviek cca 10 m , pripadne viac. Idealne by bolo , ak by sa to stalo vecou tých, čo ten zjazd do vody využívajú. Technicke riešenie by malo odpovedať požiadavkam uživatelov.
Tajomníček
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Příspěvekod Tajomníček » ned úno 23, 2014 11:13 am

pripájam sa k tejto super myšlienke. dúfam, že sa to tento krát podarí. viem sa zúčastniť finančne aj manuálnou prácou.
dunajka
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod dunajka » ned úno 23, 2014 5:20 pm

Ja na tej akcii uvarím guláš ! Grátis. !!! :) Len termín brigády dajte vedieť aspom 2 dni voppred ! Aby som tam stihla doplávať :D :D :D
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod lebon » ned úno 23, 2014 10:51 pm

Zdravím všechny,z ohledem na 300km vzdálenost se samozřejmě brigády nezůčastním,ale finančně se budu samozřejmě podílet.čekám na výzvu.Dneska jsme jeli z BP přez Bodíky a Čuňovo.Staré koryto prázdné,kde je voda?
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod lebon » úte úno 25, 2014 8:24 am

Nějak to uslo,počkáme až bude víc vody?
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Lomový kameň

Příspěvekod Jozef. » úte úno 25, 2014 9:15 am

Pred chvíľou som mall dlhý rozhovor s odborníkom na takéto stavby. Spolu sme realizovali rôzne rampy, vjazdy a prechody cez vodné plochy. Ja v pozícii investora, on ako stavbyvedúci.
Má jednoznačný názor, aby sme sa nepúšťali do žiadnych betonáží, ani panelov. Ale v maximálnej miere využili miestne zdroje, to znamená hlavne lomový kameň.

Napísal mi takýto e-mail:

Ahoj Jozef,

ten vjazd do vody by som riešil tak, že pod vodou by som naukladal kameň ako dlažbu, s vyklinovaným štrkom. Kameň vidieť na blízku v dostatočnom množstve. Ak by bolo dosť kameňa, pokračoval by som s dlažbou aj nad hladinou. Nie je to žiadna veda urobiť to svojpomocou. Šírka vjazdu by mala byť 3 – 3,5m. neviem aké sú možnosti, doviesť kameň, ak by bolo treba doplniť. Tento spôsob prevedenia považujem za najjednoduchší, najlacnejší a organizačne nenáročný.

Dovoľujem si Ťa upozorniť, že skôr ako začnete robiť vjazd, mal by o tom vedieť a dať na to súhlas príslušný správca toku. Dúfam, že tam nie je chránená krajinná oblôasť (ChKO). Ochranári by sa mohli zviditeľniť na Váš účet aj pred TV kamerami. Ak by správca toku dal súhlas, na zabetónovanie brehu – môže byť, ale najprv pod vodu položiť dlažbu z kameňa. Potom je možné dlažbu preliať betónom aj pod vodou. Hrúbka betónu minimálne 15cm a kvalita betónu B20. Doporučujem dať do betónu konštrukčnú výstuž priemer 3-6mm oká 20cm na 20cm. Boky obšalovať alebo kameňmi vymedziť šírku tak, aby netrčali nad betónom...

Pri realizácii netreba zabudnúť na pitný režim. Vypiť 2l vody je náročné, keď človek nie je naučený na vodu. Čiastočne sa to dá nahradiť tak, že sa vypije primerané množstvo 52% marhuľovice, tam je 48% vody J.

4 chlapi by to mohli zvládnuť bez problémov. Náradie lopaty, krompáč, fúrik so širokým kolesom a dlhšie pajsre... riadnu obuv a rukavice. Dúfam, že to dobre zvládnete bez prúšerov.

Pozdravujem Ťa

Miki
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » úte úno 25, 2014 7:53 pm

jeeezuss maaria jozzefe, vyborna praca!!! Vidim ze si sa do toho zakusol zodpovednostou tebe vlastnou :) Ten napad s kamenmi je aj podla mna to najlepsie a najjednoduchsie riesenie aj s ohladom na CHKO, treba ale poriadne sutre a to mozno bude aj trosku problem... Ani ja som na riti nesedel a mam aj nejake aktualne foto zo vcera, kde jasne vidiet ze je cast slipu kde kamene chybaju a potom je asi tretina kde vobec niesu.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte úno 25, 2014 10:13 pm

Vyjadrenia zainteresovanych riešime my, neriešte to Vy, ďakujem. Opraviť súčasný stav kameňmi je super a lacne, ale extremne pracne a neviem si predstaviť ako to urobíme pod vodou. Bol som sa tam dnes pozrieť, ako by sa to dalo spraviť, uvidime aka bude odozva na uradoch. Stav vody je extremne nízky a ešte to pár dní vydrží.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř úno 26, 2014 6:19 pm

Vyjadrenie dostaneme po 10.03. Dúfajme že nezaprší.
lubenka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod lubenka » stř úno 26, 2014 9:41 pm

Ja s Murkom prispejeme aj finančne aj nejakým litríkom vina, ak treba aj mojim autom donesiem materiál do 1 tony.
AdsBot [Google]
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát úno 28, 2014 9:50 am

Tiež by sme sa s Lenkou zapojili. K dispozícii prívesný vozík na materiál, kotlík na guláš, výčap na pivo. Denis, máte už zrátaný aspoň predbežný rozpočet, čo by to stálo?

Zpět na