Zjazd do vody v okoli Bratislavy (DUNAJ)

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 74

Příspěvekod Denis » stř dub 15, 2015 11:42 pm

Bratislava je špecifická neuveritelne velkým kolísaním vodnej hladiny, 5 metrov je úplne bežné, takže zjazd do vody sa buduje ťažko, videli sme to na sklze "pod napetím" ktorý vybudovali skútristi. Sklz v Karloveskom ramene je technický neobnovitelný, aj tak tam nie je kde parkovať a rameno je plné trénujúcich kajakárov a kánoistov. V Slovnafťáckej zátoke je stav taký aký je, teda nerealizovatelné. Jarovecké rameno aj keď je ďaleko, bolo dobré, ale stav sa zhoršuje, stále horší a horší prístup, dnes už jazda terénom. Profi prístup do vody v priemyselnom areály "Lodenica" je drahý a neudržiavaný, zarastený slizom, bez viazacích prípravkov, auto navyše musíš nechať pred areálom, teda velmi nepraktické. Je tu ešte jeden malý sklz, na pravej starne oproti Eurovei, patrí lodenici Dunajčík.
Ale poniže Dunajčíka je priestoru dosť, je to mimo prúdnicu, prístup ako tak dobrý, je to v meste, chcelo by to len jedno, vybudovať ten sklz :D . Ale robili sme ho v Medveďove a viem si predstaviť že by sa dal spraviť aj tu. Chcelo by to poskladať sa na betón a 10 ludí na brigádu a samozrejme drobnosť, vybaviť povolenie ;) . Nevýhodu vidím v tom, že je to tam dosť opustené a bezďáci tam majú svoje cestičky. Ale ak by tam bol v prevádzke dobrý sklz, bolo by tam asi husto a tým aj bezpečne.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » čtv dub 16, 2015 7:29 am

Denis, ale ako sa da ten sklz robit pod hladinou? To by sa muselo robit za minimalneho stavu vody.
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod mixi » čtv dub 16, 2015 8:05 am

DENIS - tiez som o tom rozmyslal, ze ci by sa to nedalo svojpomocne postavit, vybavit povolenie atd. Poskladat sa na beton - do toho by som siel. Neviem ako ste robili sklz v medvedove, dlho som tam nebol, nie som v tomto odbornik, ale si myslim, ze aj z panelov by sa dal sklz postavit, ved napr. aj pod cunovom je panelovy. nie som nejaky skuseny lodivod, mam len maly gumak, ale ma sere ze tu mame krasne vody ale neda sa na ne dostat normalne. poznam len jeden sklz co je kvalitny - kompa pri Hullam Csarde ;-)) ale v okoli BA nic. Ak mas know-how ako sa da sklz postavit, hlavne ake povolenia k tomu treba, posli mi to prosim na mixi@mbox.sk, celkom ma to zaujima.
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod mozeg » čtv dub 16, 2015 8:18 am

No myslim ze z Bratislavy a okolia je nas tu viac a kazdy by asi prispel svojou castou ci uz financne alebo inak. V klube na Sirave ked sa obnovoval zjazd tak sa opat davali panely, jeden vysiel na 100€+nafta do honky+vlastne ruky. Ja rad prispejem finacne na "novy" alebo na obnovu ineho sklzu a ak budem moct tak dojdem aj na brigadu. Myslim ze co sa tyka povolenia bude treba akurat dlhodoby prenajom a suhlas od povodia/vodohospodarskej vystavby k pozemku pod sklzom.
Naposledy upravil(a) mozeg dne čtv dub 16, 2015 11:50 am, celkem upraveno 1 x.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » čtv dub 16, 2015 10:08 am

Michal123: zájsť vo francúzsku niekam na obed? Nikdy som s tým nemal problém.

No a čo sa sklzu týka - tu majú peknú fotogalériu
http://www.corussailing.org.uk/gallery/ ... ipway.html

a tu je zoznam na Labe od hraníc ČR po Drážďany http://www.schlauchbootfreak.de/elbe-in ... /index.php
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » čtv dub 16, 2015 10:34 am

Keď sme boli v Holandsku, tak sme tam videli jednoduché a perfektné riešenie podvodnej časti sklzu kovovými roštmi. Predávajú sa žiarozinkované a tak niečo aj vydržia. Neodolajú však zberným surovinám.
Obrázek

Sklz pri Hullám čárde v Gabčíkove je podľa mňa nebezpečný.
1. je tam silný prúd
2. Podvodná časť je plná skál
3. Je potrebné silné auto 4x4
Obrázek
skaly pod vodou

Obrázek
sklz je strmý
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » čtv dub 16, 2015 10:42 am

Ozzie, kedy si tam bol napúosledy? ja myslim sklz kde pristava kompa.neviem ako sa tu davaju obrazky. musim to vynurat
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » čtv dub 16, 2015 10:57 am

Obrázek
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » čtv dub 16, 2015 10:59 am

Fotky som robil 24.12.2015 na Vianoce.
Myslíš prístav pre kompu?

Obrázek

A podvodná časť:
Obrázek
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » čtv dub 16, 2015 11:02 am

ano ten. ci tam sa nesmie??? s clnom som tam este nebol, ale videl som tam zaparkovane voziky a clny na vode.
[img][img]http://www.jachting.info/data/images/13/t/P1160229.JPG[/img][/img]
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » čtv dub 16, 2015 11:28 am

Je to prístav pre kompu. Či sa to smie používať ako sklz neviem.
Treba sa opýtať. Keď najbližšie tam pôjdem, pozriem sa, že komu to patrí...
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » čtv dub 16, 2015 11:39 am

podla mna staci len dat pozor aby si sa tam nemotal v case ked odchadza alebo pristava kompa. ziadne zakazy som tam nevidel. ale u nas je vsetko mozne zeano ;-))
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 74

Příspěvekod Denis » čtv dub 16, 2015 5:16 pm

mixi píše:DENIS - tiez som o tom rozmyslal, ze ci by sa to nedalo svojpomocne postavit, vybavit povolenie atd. Poskladat sa na beton - do toho by som siel. Neviem ako ste robili sklz v medvedove, dlho som tam nebol, nie som v tomto odbornik, ale si myslim, ze aj z panelov by sa dal sklz postavit, ved napr. aj pod cunovom je panelovy. nie som nejaky skuseny lodivod, mam len maly gumak, ale ma sere ze tu mame krasne vody ale neda sa na ne dostat normalne. poznam len jeden sklz co je kvalitny - kompa pri Hullam Csarde ;-)) ale v okoli BA nic. Ak mas know-how ako sa da sklz postavit, hlavne ake povolenia k tomu treba, posli mi to prosim na mixi@mbox.sk, celkom ma to zaujima.

Problém toho územia ktoré som spomínal je z hladiska oficialneho vybavovania v tom, že mesto tam plánovalo postaviť zábavnú štvrť, umelý ostrov, niekolko marín a podobné drobnosti, ktore by nám aj bohatí Švajčiari závideli. Pôjdem sa spýtať na povodie ako to je a dám vedieť.

Betónuje sa za nízkeho stavu, inak to nejde. :(
jozin888
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jozin888 » sob dub 18, 2015 1:00 am

mixi píše:ano ten. ci tam sa nesmie??? s clnom som tam este nebol, ale videl som tam zaparkovane voziky a clny na vode.
[img][img]http://www.jachting.info/data/images/13/t/P1160229.JPG[/img][/img]

Obrázek

Obrázek
foto ešte keď sa to stavalo..

A ANO dá sa tam spúšťať my tam chodievame v lete pravidelne na ryby a nikdy nikto nerobil žiadne problémy za to... Treba si len pozrieť kedy odchádza alebo pristáva kompa aby sa tam človek vtedy nemotal :lol: :lol:
Boborobo2
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Boborobo2 » sob dub 18, 2015 5:30 pm

ahojte,ja by som tiež velmi rád pomohol pri vybudovaní nového sklzu v BA,tiež tam chodím často na vodu,len škoda že na lavej strane sa to nedá vybudovať niekde tam pod vysokým napatím ako to bolo pred tým,tam to bolo ideálne
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » sob dub 18, 2015 8:11 pm

Rano som bol v samorine pozriet na sklz. Prave tam tankoval traktor vodu do cisterny. Mal dlhu vlecku a cely traktor bol vo vode. Zadne kolesa na vlecke nemal zanorene ani do polovicky. Prislo mi to dost malo, sklz sa mi zda malo strmy.
Nerad by som tam utopil auto. Potrebujem zanorit vozik aspon na 70-80 cm v mieste naravy, a teda neviem ci mi vobec lod nadvihne z vozika :( .
Prives ma cca 6,5-7m s lodou a kolesa asi 4 m od gule.
Mate niekto skusenosti s tymto sklzom?
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » ned dub 19, 2015 8:00 am

Na čo si sa pozeral je bývalá cesta cez stavenisko. Po zatopení sa z nej stal sklz. Žiaľ zlý, veľmi plytký. :(
Na druhej strane Šamorína pri Kormoráne je používateľný sklz. Samozrejme aj tam sa dostaneš iba cez zákazové tabule. Je to naša špecialita, zakazovať, zatarasovať, trestať, buzerovať atď.
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » ned dub 19, 2015 9:39 am

ja poznam v samorine len jeden, zrejme ten za tymi zakazovymi znackami. v lete je to tam samy skuter, ale aj clny sa tam davaju na vodu. ten druhy je kde?? zakazove znacky su zrejme koli tomu aby sa nechodilo autami po hradzi, pripadne aby ludia nechodili autami az k vode. na spustanie clnov nikto nemysli...kocurkovo ;-))
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod packa » ned dub 19, 2015 9:47 am

Ozzie píše:Fotky som robil 24.12.2015 na Vianoce.

OZZIE- máš stroj času? :D
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » ned dub 19, 2015 9:53 am

akymi autami tahate svoje clny/voziky? nejake tipy, vychytavky, triky, zlepsovaky?
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » ned dub 19, 2015 10:06 am

autem ktrere tu lod utahne-tahat 6m lod ,,maluchem,, je tak trochu blbost
na ,,melky sjezd,, jako je v Samorine se da udelat nastavec na oj-nekde tady je to popsane-ale zese chce to zjistit jak ten sjezd vypada(jak je pod vodou dlouhej) aby jsi z nej nespad-pak se to taha taky trochu blbe
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » ned dub 19, 2015 10:22 am

Neviem kto to zabezpecil ale betonove zatarasy su z Kalinkovskeho mosta prec. :)
Diki tomu kto sa o to postaral.
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » ned dub 19, 2015 10:46 am

packa píše:autem ktrere tu lod utahne-tahat 6m lod ,,maluchem,, je tak trochu blbost
na ,,melky sjezd,, jako je v Samorine se da udelat nastavec na oj-nekde tady je to popsane-ale zese chce to zjistit jak ten sjezd vypada(jak je pod vodou dlouhej) aby jsi z nej nespad-pak se to taha taky trochu blbe

tahat sa da vselico vselicim ;-) aj 6m lod maluchom. problem ale nastava prave pri spustani a vytahovani. preto som sa pytal na nejake vychytavky, poznatky skusenych, co nemaju 4x4 (lebo tam vacsina problemov odpada). ten nastavec na oj neviem najst. ale uz mam rozrobene teleskopicke predlzenie oja vozika. mam sice len maly gumak, ale uz som parkrat mal problemy, na strmych zjazdoch, strku, piesku, ked klesla voda a pod. jasne, staci mat jedno dlhe lano, ale vies ako to je - radi spekulujeme a vymyslame ;-)))
Naposledy upravil(a) mixi dne ned dub 19, 2015 10:50 am, celkem upraveno 1 x.
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » ned dub 19, 2015 10:49 am

adrian píše:Neviem kto to zabezpecil ale betonove zatarasy su z Kalinkovskeho mosta prec. :)
Diki tomu kto sa o to postaral.

to je dovod na oslavu (zapitie) ! :D

mozno to tam bolo len docasne koli nejakym pracam, alebo to nejaky citatel tohoto fora zabezpecil, alebo tam medzicasom bol nejaky bosohlavy hrubokrky skutrista, ktory sa chcel vozit a ked to zbadal, odpojil vozik od hummra, zapol lano a odtiahol to prec ;-))))
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » ned dub 19, 2015 10:59 am

mixi píše:
packa píše:autem ktrere tu lod utahne-tahat 6m lod ,,maluchem,, je tak trochu blbost

tahat sa da vselico vselicim ;-) aj 6m lod maluchom. problem ale nastava prave pri spustani a vytahovani. preto som sa pytal na nejake vychytavky, poznatky skusenych, co nemaju 4x4 (lebo tam vacsina problemov odpada). ten nastavec na oj neviem najst. ale uz mam rozrobene teleskopicke predlzenie oja vozika. mam sice len maly gumak, ale uz som parkrat mal problemy, na strmych zjazdoch, strku, piesku, ked klesla voda a pod. jasne, staci mat jedno dlhe lano, ale vies ako to je - radi spekulujeme a vymyslame ;-)))

pro takovehle pripady je dobre vozit v aute poradne dlouhe lano a neco jako toto http://www.ahprofi.cz/dilenske-vybaveni ... -tahac.htm akorat je obcas problem kam to uvazat

Zpět na