Zjazd do vody v okoli Bratislavy (DUNAJ)

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: vilma, Pepa, david

copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » ned dub 19, 2015 12:03 pm

ja s autom do vody nikdy nechodím. Zacúvam vozík do vody (kým je auto na suchu), vozík odpojím, zatlačím do vody ručne (aleo ide samospádom). Auto hore na rovinu, kliny pod kolesá, na ťažné príde lano s navijakom (alebo aspoň hupcuk ako v linku vyššie - ale s ním je oštara, lebo ho treba po metri, metri a pol vždy preväzovať, navijak je lepší). Vozík aj s loďou pekne až na rovinu, a pripájam ho za auto až tam.
jozin888
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod jozin888 » ned dub 19, 2015 12:09 pm

adrian píše:Rano som bol v samorine pozriet na sklz. Prave tam tankoval traktor vodu do cisterny. Mal dlhu vlecku a cely traktor bol vo vode. Zadne kolesa na vlecke nemal zanorene ani do polovicky. Prislo mi to dost malo, sklz sa mi zda malo strmy.
Nerad by som tam utopil auto. Potrebujem zanorit vozik aspon na 70-80 cm v mieste naravy, a teda neviem ci mi vobec lod nadvihne z vozika :( .
Prives ma cca 6,5-7m s lodou a kolesa asi 4 m od gule.
Mate niekto skusenosti s tymto sklzom?

Dá sa to tam spustiť len treba ist dosť do vody z autom.. Alebo potom zalomiť vozík bokom pri spúštaní ono tam je taka jama na pravej strane a lod krásne vypláva... ťažko sa to takto vysvetľuje treba si to tam ist omrknut alebo okukať ako to tam spúšťajú domáci :lol:
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » ned dub 19, 2015 12:52 pm

kde to je?
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod ballo » pon dub 20, 2015 1:50 pm

Ked uz tak navrhujem, takyto zjazd aj s pontonom :-)
Kdyz tak priplatime :-)

https://www.youtube.com/watch?v=R9kK6BA30Hg
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » úte dub 21, 2015 10:24 am

dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » pon dub 27, 2015 1:22 pm

adrian píše:Neviem kto to zabezpecil ale betonove zatarasy su z Kalinkovskeho mosta prec. :)
Diki tomu kto sa o to postaral.

Betónové zátarasy odstránili kvôli týmto pretekom.
http://www.samorincan.sk/2-aktuality/90 ... m%C3%A1rna
Ale po pretekoch už sú znova na moste. Takže predčasná radosť. :(
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Ozzie » pon dub 27, 2015 3:33 pm

Predpokladal som, že ich neodstránili kvôli našim príspevkom. Tie zavážili ako holubý prd nadránom :(
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » pon dub 27, 2015 3:40 pm

dedko píše:
adrian píše:Neviem kto to zabezpecil ale betonove zatarasy su z Kalinkovskeho mosta prec. :)
Diki tomu kto sa o to postaral.

Betónové zátarasy odstránili kvôli týmto pretekom.
http://www.samorincan.sk/2-aktuality/90 ... m%C3%A1rna
Ale po pretekoch už sú znova na moste. Takže predčasná radosť. :(

a teda da sa tam dostat s autom a vozikom od samorina, ci vobec?
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » pon dub 27, 2015 8:06 pm

Ano da sa tam dostat z Hamuliakova.
bol som tam v nedelu , musel som sa pred mostom otocit koli panelom na moste spat do Kalinkova a cez Hamuliakovo popri vode opat do Kalinkova na druhu stranu mosta.
Nebol som tam sam a musim povedat ze vsetci jazdili s clnmi po hradzi, ja jediny po polnej vedla hradze.
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » pon dub 27, 2015 8:14 pm

Adrian dik.
mixi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mixi » úte kvě 19, 2015 8:09 am

bezo zmeny, bol som tam vcera pozriet. V kalinkove cesta na hradzu zatarasena, ale z hamuliakova sa da prist v pohode po hradzi, tusim ze aj znacka zakazu vjazdu na hradzu v hamuliakove bola zakryta nejakym igelitom. A v samorine tiez sklz v pohode.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon čer 01, 2015 9:01 am

Včera poobede som bol prezrieť si sklzy pod Gabčíkovom. Medveďov asi 20 cm blato, vôbec ma to nenadchlo. S osobákom len veľmi ťažko zvládnuteľný. Navyše vždy nejaký šikulka odstavý auto aby prekážal. Perfektný sklz je v obci Sap, len pre osobák veľmi strmý. Ináč kľudné miesto. Miestní mi rozprávali o sklze pri vodnom diele Gabčíkovo, teda tesne pod dielom. Nenašiel som. Viete o tomto sklze niečo?
DB2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DB2 » pon čer 01, 2015 10:36 am

adrian píše:Pri Danubiane myslis tento? lebo tam sa mi to zda velmi zle, pro troche vetra si spustanie ani neviem predstavit.

Obrázek

Foto z 31.5.2015 cesta (príjazd) k zjazdu je rozkopaná budujú tam asi odpočívadlo rozbitý asfalt pre výkop viď. foto od rampy.Vraj je to úprava pre novú kompu spájajúcu z Hamuliakovom?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) DB2 dne pon čer 08, 2015 5:44 am, celkem upraveno 1 x.
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod lebon » pon čer 01, 2015 3:18 pm

Ozzi,je sjížďák pod hrází na pravém břehu,jak má molo Ondava či Morava,tak hned pod molem.Je betonový,příjezd byl v pohodě,ale nebyl jsem tam 7 roků.Sjedeš z hráze směr Hulám czárda a hned odbočka vlevo pod hydroelektrárnu,
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon čer 01, 2015 4:33 pm

Jasné už viem. Dík pôjdem si to omrknúť.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 64

Příspěvekod Denis » pon čer 01, 2015 10:06 pm

Ozzie píše:Včera poobede som bol prezrieť si sklzy pod Gabčíkovom. Medveďov asi 20 cm blato, vôbec ma to nenadchlo. S osobákom len veľmi ťažko zvládnuteľný. Navyše vždy nejaký šikulka odstavý auto aby prekážal. Perfektný sklz je v obci Sap, len pre osobák veľmi strmý. Ináč kľudné miesto. Miestní mi rozprávali o sklze pri vodnom diele Gabčíkovo, teda tesne pod dielom. Nenašiel som. Viete o tomto sklze niečo?

Sklz v Medveďove je ten, ktorý sme brigádnicky opravovali a aj opravu financovali z dobrovolnej zbierky. To ale nestačí, po každej povodni je zanesený blatom a tak ho dobrovolníci čistia. Zadarmo. Občas by mohol pomôcť ešte niekto. O dva tri roky ho bude treba prečistiť bágrom. Dnes sa už nič nedá zohnať za flašku, ani báger na dedine.

V Sápe je sklz súkromný, treba si ísť požiadať o súhlas strážnika.

V Gabčíkove bol sklz pod hrádzou zatarasený betónmi.. Ako je to tento rok neviem. Ten pod Hulám čárdou je tiež neprístupný, patrí povodiu a oplotili si ho, nad Hulám čárdou bol neprístupný, tento rok som tam nebol, neviem.

Potom sa dá spúšťať až v Komárne.

Je to blbé a bude to horšie :hmm: Stále vychádza najlepšie ten sklz čo ťa nenadchol, ale treba si zobrať lopatu, alebo počkať na tých druhých :cry:

Ešte doplním, ten pri Danubiane bol budovaný ako prenáška pre kánoistov a iných pádlerov. Dá sa tam spúšťať akurát gumák, je tam zúfalo plytká voda.

Ozzie, jedna hádanka pre teba, prečo asi majú takmer všetci motoroví vodáci na Dunaji SUV ???
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » úte čer 02, 2015 6:28 am

Tak zobrať si lopatu mi nerobí problém. Ja som z dediny, dokonca vlastním aj niekoľko lopát a všelijaké iné náčinie ;) Boli sme tam v nedeľu po obede len tak sa pozrieť. Som sa čudoval, že tam bolo kopec ľudí, jeden múdrejší než druhý a člapkali sa v blate po kotníky. Pritom by to bola robota pre dvoch chlapov na 30 min.
Sklz pri Hullám čárde je otvorený, neoplotený. Len je strmý a podvodná časť je plno velkých kameňov. Tie okolité sklzy sú strmé a tam trpí spojka aj pri SUV. Pomôže iba redukcia. A dnešné suv-ká to nemávajú. Uvidíme, tento rok bude o hľadaní dobrého miesta.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » úte čer 02, 2015 6:52 am

Este je sklz aj na pravom brehu hradze v podstate oproti tomu ktory je teraz rozkopany, do stareho koryta, ale netusim ci sa da dostat cez madarske vodne dielo po vode az do Sapu.
To by mohla byt pekna plavba.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte čer 02, 2015 7:10 am

Adrian, myslíš oproti Hulám čárde na Maďarskej strane?

Nad Hulám čárdou je samozrejme príjazd kompy, ale to som sa nebol spýtať, či pustia. Som prekvapený že ten pod nie je oplotený, bol som tam nedávno a plot som videl, ale možno som zle pozeral, bol som v kánoe :) .

Lopatu má bárskdo, ale nikomu sa s ňou nechce robiť :) , ja ti nič nevyčítam, len aby si bol pripravený. A to parkovanie pri zjazde? Každému to vadí, ale nikto nezpberie kúsok dosky a nespravý tabulu s nápisom: Neparkujte tu prosím.

Každá štvorkolka, aj SUV je lepšia ako predohrab.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » úte čer 02, 2015 8:42 am

Hulám čárdu velmi nepoznam, ale ten co myslim ja je hned za Cunovckym vodnym dielom, lavy breh stareho koryta ,stale este slovensko.

Obrázek

Obrázek
ebi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ebi » úte čer 02, 2015 12:10 pm

Ak teda môžem k tomu čisteniu sklzov. My náš sklz na Bodrogu už druhý rok na jar čistíme pomocou hasičského prenosného čerpadla s dvoma prúdnicami. S lopatami to aspoň u nás išlo veľmi ťažko. Sediment bol strašne jemný a ak sa doň zabodlo lopatou, bol problém ju vôbec vytiahnuť. S čerpadlom je to absolútne pohodlná práca na cca 1 1/2 hodinky. V závere stačí položiť hadice pod vodu a prúd vyčistí a odplaví nános aj z časti ponoreného sklzu.
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8

Příspěvekod mozeg » úte čer 02, 2015 7:26 pm

adrian píše:Hulám čárdu velmi nepoznam, ale ten co myslim ja je hned za Cunovckym vodnym dielom, lavy breh stareho koryta ,stale este slovensko.

Obrázek

Obrázek

Tento zjazd poznam co tu dal adrian. Pristup k nemu vsak nic moc. Mensie lode a skutre OK, trocha ponadhadzovania na polno-lesnej ceste ok. V okoli pri sklze je vlastne piesok. Je tam ale dost silny prud vzhladom na polohu.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte čer 02, 2015 8:30 pm

[quote="adrian"]Hulám čárdu velmi nepoznam, ale ten co myslim ja je hned za Cunovckym vodnym dielom, lavy breh stareho koryta ,stale este slovensko.

Tento zjazd do vody bol vybudovaný pre pádlerov, je to tzv, prenáška. Spúšťať sa samozrejme dá aj motorovka, ale pozor pri nízkom stave, betón končí skokom. Tu sa však dostaneš len do starého toku aj to len krátky úsek od priehrady po presypku, či hať Dunakility, to je nejakých 8 ? km.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pát čer 05, 2015 8:16 am

Sklz v Medveďove v nedeľu 31.05.2015

Obrázek

A v stredu 03.06.2015

Obrázek

Je to lepšie, skoro bez blata, keď nezaprší tak na weekend bude OK aj pre osobáky.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát čer 05, 2015 4:07 pm

Tak to sme sa tam minuli o chlp :) , bol som na kontrole či je to tam naozaj tak hrozné a ono nič. Mal som lopatu a škrabák, že min.5 zo svojho života venujem pre blaho motoráckej verejnosti. Nebolo treba, teraz. Ideálne by bolo ak by každý nosil malú lopatku, alebo motyku a vždy kúsok očistil.
Ozzoe, prešiel som aj iné miesta, pod Hulám čárdou je neoplotený, oplotený je už ten v areály, ten bezproblémový. Ten čo bol pod priehradou v Gabčíkove, ten som ani nenašiel, celé to oplocujú stienkou z kameňa, novodobý čínsky múr, aby sa nepriatelia nedostali k vode. V súčasnosti je asi najlepšia kompa, samozrejme ak vieč s loďou cúvať do zákruty. A inak mi zas vychádza len jedno, zlatý Medveďov. A chodí tam aj kopa Maďarov z Maďarska, takže asi na ňom niečo bude ;) .

Zpět na