Hliníkový čln Marine

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Boborobo2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Hliníkový čln Marine

Příspěvekod Boborobo2 » pon říj 02, 2017 8:01 am

Ahojte,
Je tu niekto kto má čln hliníkový Marine 500 F SC .
Chystám sa tento čln kúpiť ,len rád by som sa pred tým dozvedel nejaké recenzie o tomto člne ,najlepšie od majitelov,stojí to dosť peňazí a potom aby som nebol sklamaný.Čln bude použivaný na rybačku po Dunaji s 3 luďmi s max 50 hp motorom. Potreboval by som vedieť či sa sním dá lahko manévrovať aj bez motora ,napr. iba s veslami alebo s elektromotorom,ja chytám vačšinou v prúde s pomocou elektromotora a preto by som potreboval lahko ovládatelný a bezpečný čln aj keď náhodou jemne narazím do nejakej skaly tak hneď aby mi to nepraskalo .
ďalšia vec sú vlny, tam kam ja chodím sú dosť často velké vny.
Preto to hovorím lebo teraz mám čln Kmaxxi s 30 hp motorom je to dobrý čln na ryby ale na kludnú hladinu vo vlnách sa stým nedá jazdiť stalo sa mi že ráno som sa vybral na ryby v peknom počasí potom poobede začalo fúkať a ledva som sa dostal na breh také velké vlny boli a ešte je aj dosť krehký ,preto by som to chcel vymeniť .
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Re: Hliníkový čln Marine

Příspěvekod Andrejjeep » pon říj 02, 2017 8:18 pm

Priamo k 500 Ti nepoviem nič, nemám.

Ale v klube v CZ kam chodíme jazdiť z rýchlostnými člnmi má kamarát Marine čln, ten najmenší 340 a ako pohon MInkota 36lbs.
Odskúšané to má v tejto konfigurácií. Pár krás ti na tom vozil zadok pre loď na jazere, či už veslá alebo na elektromotor. 4ln na vode je veľmi dobre ovladateľný. Keďže má V tvar tak je pri nastupovaní trocha labilnejší, ale je to zase mála loď. Čo sa týka odolnosti tak je na jedničku, nakoľko na posledných závodoch do člnu vletel súťažný model na 35ccm motor tak na 3/4 plynu (model má cca 15-20kg) a odniesla to len noha elektromotoru, čln to prežil len je na ňom hrb ako to dostalo šupu, ale toto už bol extrém.

Ide konkretne o tento čln
https://www.marine.cz/produkty-lehky-hl ... tail-19125

Osobne sa mi ten čln pozdával, jedine negatívum pre nás má že sa trochu viac nakláňa pri vyťahovaní lode z vody, v klube máme laminátový široký niečo na spôsob katu a je oveľa stabilnejší. Akurát o dosť ťažší.

A.

Zpět na