Plachetnice Häfele Finesse nebo Fan nebo jiná?

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Milo
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Plachetnice Häfele Finesse nebo Fan nebo jiná?

Příspěvekod Milo » čtv dub 12, 2018 2:22 pm

Dobrý den, zakoupil jsem na Ebay plachetnci způsobem: Zahlédnu zajímavou aukci od eura, přihodím 50 Euro a po tejdnu se podívám jak to dopadlo.... Vydražila se za 49 E...a tak mi nezbylo než vzít před Vánoci vlek a hurá do Stuttgartu, darmo mluvit. Prodejce byl zjevně bez většího zájmu, špatně to popsal, špatně vyfotil...nicméně k mému úžasu nakonec snesl všechny podstatné součásti a brada mi spadla, když dodatečně kamsi odjel a než jsme naložili a připoutali, přivezl i velmi pěknou hlavní plachtu... Loď izeroval jako Häfele - typ Finesse, plachetnice třídy"470".. a tady začíná ta pravá kovbojka, pro lepší přehled budu psát v bodech:
- firma Häfele zanikla, na internetu není prakticky možné najít nic, nicméně snad produkoval poměrně kvalitní lodě
- Moje loď má ca 465 cm, šířka ca 170, stěžeň 695 cm
- Häfele vyráběla cca typy: 370 - 470 - 500 a něco...nejsou typické - takové odvozené konstrukce, i tahle moje "470" má vůči vzoru povícero změn, spíše taková zvětšená "420", jednodušší... pro mě super
- Našel jsem na webu tabulku kde Hafele lodě mezi jinými jsou, vč. rozměrů: Fan 460cm (!!!!), Finesse 515..(!!!)
- Tak co to teda vlastně teď v garáži brousím, laminuju, natírám lepím a vůbec?
- Historka nekončí, k mé úlevě se nedávno na Ebay objevila dobře zkodukemtovaná aukce na "Finesse", od pohledu jiná, hurá, mám tedy Fan...
- Ale co ta výška stěžně ...na Fan by měla být jen ca 650, mám snad delší z "vyššího typu"?
- Včera jsou se na boku dobrousil na pozústatky nějakého nápisu, brousím opatrně...písmena se vynořují zpod upatlaného nátěru - je to zřetelně nápis "Finesse" - odložil jsem vrtačku a šel si dát rum
- Na webu jsem našel, že odborné články o nich jsou v časopise "Yacht" roč. 1984/15 a 1987/25, i oslovil jsem portál "Yacht.de", jsou velmi ochotní ,ale z důvodu ochrany vlast. práv nemůžou pdf poskytnout, pouze "abonentovi" by mohli pořídit čb sken (což by i stačilo, ale nejsem placeným abonentem)...
- děkuju všem kdo dočetli až sem, budu rád za jakoukoliv reakci, radu či nápad...
- na fotkách jsou inkriminované tabulky + červená loď je ta novější aukce s "Finesse" v popisu, modrá moje před odvozem
- fotka lodi na vodě jen ukazuje jaký symbol používají... takové to obrácené "Nike" v obměnách...
Přílohy
haefele symbol.jpg
symbol
haefele symbol.jpg (29.65 KiB) Zobrazeno 317 x
fan-web1.jpg
fan-web1-rozmery
finesse-web1.jpg
finesse-web1-rozmery
finesse-dokument.jpg
finesse-snad opravdu-dokument
finesse-snad opravdu.jpg
finesse-snad opravdu