zasílání materiálu na loď

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

zasílání materiálu na loď

Příspěvekod mysacek » sob led 08, 2011 3:49 am

Ahoj,
kdo máte zkušenosti, jak zaslat něco na loď. Pro mně konkrátně šicí stroj + nitě, cca 10 kg na Martinik. Sice bych chtěl odpověď na konkrétní otázku, ale mohlo by se tu řešit obecně problém zasílání,hodí se to často, třeba zaslání náhradních dílů na motor a podobně.
Díky Myšák
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » sob led 08, 2011 9:23 am

ahoj myšáku.
poslat něco do karibiku je poměrně obtížné. letecké kargo je poměrně drahé a lodní nespolehlivé. jednou mi jeden anglán vnuknul myšlenku si vlastní věc, kterou chci přepravit prodat do EBAY a koupit a tuto zodpovědnost nechat na zkušenějších. my jsme ve firmě všechny díly na lodní motory většinou objednávali přes EBAY a vždy došli. dopravu svého šicího stroje jsem vyřešil tak že jsem ho koupil na jachtařské burze na maltě. perfektní silnou singrovku s přidaným el. motorem a to vše za 50eur. pokud nemáš ke svému stroji vyloženě citový vztah tak je tato cesta nejlevnější. čau boža. jestli mně malta letos lézt tak na nervy jako vloni tak se zřejmě potkáme v karibárně
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » sob led 08, 2011 9:33 am

Ja bláha som si myslel že zájdem do verejného domu, to akože na poštu a ten balík odošlem. Ale okrem pošty sú aj iný, istotne majú na webe podmienky a cenníky.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » sob led 08, 2011 9:54 am

Podle kalkulátoru České pošty stojí balík o váze 10kg na Martinik 1.532,-Kč.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » sob led 08, 2011 10:21 am

jenže je jenže. klasická pošta je 50 na 50. kdo to nezkoušel tak to nepochopí. mám kámoše na sicílii a balík s kořením z čech(je to kuchař na megajachtě) mu přišel do mariny až po půl roce, ale to už byl v karibiku. mám zkušenosr že 99% jachtařů pro zasílání věcí klasickou poštu nevyužívají. je to příliš riskantní a jachtařské věci jsou drahé. žiju na moři na lodi už pět let a nikdy jsem poštu pro balík nepoužil. velmi často mají sami jachtaři mezy sebou zásilkovou činnost, ale chce to dobré známé.
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod TashonkaWitko » sob led 08, 2011 10:53 am

občas něco koupím různě po světě (eshopy). Většinou to jde letecky a doveze to nějaký soukromýpřepravce, ale pro některé zásilky jsem z důvodů úspory nákladů zvolil tu nejlevnější nabízenou cestu - přišlo mi to domů třeba za 4 týdny a doručila to Česká Pošta. Zatím se mi nic neztratilo a i kdyby, pojištění to asi reší. Po svetě musí putovat milardy zásilek běžným, poštovním způsobem, protože nic jiného než pošty nejsou. Neberu li v úvahu prémiové dopravce typu Fedex, DHL atd, kde by ses za větší zásilky nedoplatil.

Co se toho triku s eBay týká - moc se mi to nezdá - žiju v pocitu, že dopravu zařizuje prodávající a nikoliv eBay (ta dává k dispozici pouze platformu na uskutečnění nabídky a obchodu. Se zbožím, potažmo s jeho zasíláním nepřijde vůbec do styku). Tedy moc by sis nepomohl ... opět bys musel tu dopravu zajišťovat sám.

Dovolil bych si dotazy rozšířit o další - existuje i pro balíky služba typu Poste restante, nebo je to jen pro dopisy ?
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 71

Příspěvekod MartinB » sob led 08, 2011 5:48 pm

Pokud se balík posílá poštou do zahraničí, vyplatí se ho poslat jako cenný balík. Balík je pojištěný na hodnotu, která se uvede do formuláře, tedy nemusí odpovídat skutečné hodnotě obsahu, ale muže být nižší. Výhoda je v tom, že i když se na balíku uvede nízká hodnota dostane do režimu, kdy je více cestou sledován, protože žádná pošta to státu kudy putuje nechce platit za ztrátu. To tvrdila známá na poště, je pravděpodobné, že to stále platí.
Je potřeba ověřit jak má být balík zabalen, dříve se muselo pečetit, později zalepit papírovou páskou a přes to podpisy nebo razítka, ....... pak do 30.000 bez zvláštních požadavků, kdo ví co chtějí zrovna teď.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned led 09, 2011 2:56 am

No jo kluci, ale ono balík jde dlouho, já na to docela spěchám.
Osobní zkušenost nemám ale pokud se nepletu, tak s/y Savitra si nechavala posilat baliky na poste restante normalne, ale to byl nejaky rok 1988nebo 1989.
Myšák
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » ned led 09, 2011 11:39 am

vapadá to že se budeš muset asi poohlídnout po nějakym sekáčo domestiko
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned led 09, 2011 12:44 pm

No tak pak můžeš zkusit třeba DPD. Ti chtějí za 10kg balík 4.607,- korun (bez DPH) a měl bys to tam mít do šesti dnů.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 71

Příspěvekod MartinB » ned led 09, 2011 3:34 pm

Taky to lze poslat cargem přímo z letiště. Existují malé společnosti, které za příznivý peníz dopraví zboží z letiště na letiště. To znamená, že je potřeba si to celně odbavit jak jak v Čechách tak na místě doručení. Třeba "DM Cargo" na letišti Praha v hale Ogden. Možná to umějí i s celnicí. Většinou to bylo za louží za 2 dny v ceně o trochu nižší než pošta, ale zase si človíček poběhá po úřadech.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned led 09, 2011 5:53 pm

Zeptej se Jirky Denka jak to řešil.

Asi jak kde. Většinou se to posílalo po krajáncích co jeli k němu, nebo kolem. Posílal jsem mu takto vodní pumpu.

Zpět na