Boatify v ČR

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

rydlas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Boatify v ČR

Příspěvekod rydlas » úte úno 16, 2016 5:08 pm

Ahoj všem,
stal jsem se ambasadorem nově vznikající celosvětové služby s názvem Boatify pro ČR a pro Chorvatsko. Cílem je propojit majitele lodí a zájemce o ně. Princip je jednoduchý - majitel lodě nabídne svoji loď k pronájmu posádce za předem stanovených podmínek. Je to obdoba Uberu a AirBnB...
Celá společnost se aktuálně chystá na první sezonu, spousta věcí ještě není doladěných, nicméně se tím otvírá možnost jak efektivně využít dlouhodobě zakotvené lodě. Pokud byste měli zájem o pilotní provoz (duben-červen) a o bližší informace, kontaktujte mne prosím na: kuba@boatify.me

Ahoj
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Re: Boatify v ČR

Příspěvekod jajarin » úte úno 16, 2016 6:50 pm

Po zkušenostech z charteru, bych loď nepůjčil ani bratrovi.(to přeháním)
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » úte úno 16, 2016 7:42 pm

Svoji loď bych z ruky nedal. Určitě by i ostatní zajímala možnost, že by majitel dělal i kapitána?
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 27

Příspěvekod ferdas » úte úno 16, 2016 8:12 pm

Kouknu na odkaz: jedna nabídka, cca 6m otevřený motorák, 650 Eur/den. No, nevím.. za tu cenu jej dostanu v každé půjčovně. Podmínky jsou v angličtině :)
david
moderátor
Reputace: 151

Příspěvekod david » úte úno 16, 2016 9:38 pm

zaplatil jsi tu za REKLAMU ???
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 16, 2016 9:51 pm

A majitel pronajímá prázdnou loď, nebo si ji kapitánuje sám a posádka přispívá na provoz (jako taxi Uber)....?
rydlas
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod rydlas » úte úno 16, 2016 11:41 pm

Ahoj,
díky za reakce (velmi očekávané) :))..
Reklama - nezaplatil, předpokládám, že toto ani nelze považovat za inzerci neb tato služba ještě ani formálně neexistuje, je to opravdu cca 2 měsíce stará věc. Zakladatel je švýcarský jachtař, majitel asi 3 lodí, rozjel malinký startup, aktuálně je nás asi 8ks nadšenců... V současné době probíhá výroba aplikace na web i do mobilu, nejdříve se to rozjede v dubnu... moje motivace zde je posbírat co nejvíce podnětů a rejpavých českých dotazů, které službu vyladí.
Nepředpokládal jsem to, ale přesto - samozřejmě, že se nebudou půjčovat lodě lidem bez patřičných licencí, bez pojištění, nelegálně. Bude samozřejmě existovat několik variant:
1) Jsme komplet posádka s kapitánem - sháníme loď
2) Jsme posádka bez kapitána a bez lodě - sháníme loď i s kapitánem
3) Jsem majitel lodi, chci loď pronajmout - kompletní posádce s kapitánem nebo jen posádce a pojedu s nimi jako kapitán
atp...

Lokalizace stránek - aktuálně je vše jen v angličtině, překlady jsou v podstatě to nejmenší a budou dozajista v těch jazycích, ve kterých budou v dané zemi působit boatify ambasadoři nebo zástupci.. (zatím Švýcarsko, Itálie, Řecko, SAE (Dubai), Švédsko...) plán je mít na koncii dubna v systému 500-1000 lodí.. Zatím tolik...snad jsem to trochu vysvětlil a uklidnil..

Pokud to moderátoři jachtingu i přes to vše považují za reklamu, tak to bezevšeho smažte, domluvíme se pak na placené inzerci, pokud to bude třeba, ale opravdu jsem přesvědčen, že tato služba zde uplatnění najde a kdo chce, tak se zapojí, kdo nechce, nikdo ho samozřejmě nutit nebude...

Díky všem za ty rejpavý a pochybovačný poznámky a dotazy - fakt to myslím vážně - to umíme jen my, Češi a díky tomu spousta věcí funguje skvěle... takže sem s nima nebo na ten mail.. :-)
Díkes a zdar!
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » stř úno 17, 2016 2:21 pm

Já bych to viděl tak, že půjčím někomu svoji loď na týden na Orlíku, předám po týdnu zkontroluji a pak pojedu na týden na jeho loď stejné velikosti, třeba na Berlínská jezera, protislužbou.....
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 144

Příspěvekod Omen » stř úno 17, 2016 3:19 pm

geronimo píše:Já bych to viděl tak, že půjčím někomu svoji loď na týden na Orlíku, předám po týdnu zkontroluji a pak pojedu na týden na jeho loď stejné velikosti, třeba na Berlínská jezera, protislužbou.....

Moje řeč ;)
Podobná nabídka tady byla vloni se Slezskou Hartou.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » stř úno 17, 2016 3:58 pm

.. nebo můžete stejnej veksl udělat s arabem z Dubaje - třeba by jel na Orlík :D
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř úno 17, 2016 4:09 pm

Orlik uz davno nekoncertuje. ;-)
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod topper » stř úno 17, 2016 5:35 pm

rydlas napsal: Bude samozřejmě existovat několik variant:

3) Jsem majitel lodi, chci loď pronajmout - kompletní posádce s kapitánem nebo jen posádce a pojedu s nimi jako kapitán

ad 1) v čem to bude lepší než charter? Bude to výrazně levnější? Nebo jen v tom, že to bude soukromá a třeba lépe vybavená loď ?
ad 2) s příplatkem za kapitána to charterovky rovněž nabízejí, tady to bude výhodnější v čem? Kapitán zdarma?
ad 3) pokud majitel chce pronajímat svou loď může do chartermanagementu, v čem bude pro něj Boatify lepší?
ad 3) pokud majitel bude dělat kapitána nechá posádku plně řídit loď i v těžších nebo krizových situacích tak, aby se i oni mohli dostat jachtařsky výš? Charterovka tohle neřeší - řeší až případnou škodu. Pokud kapitán v takových situacích nikoho ke kormidlu nepustí je to asi výhodné jen pro něj, má platící diváky. Tímto jsem si možná odpověděl sám na první část otázky 3.

Bude to výhodné aspoň pro někoho? "Byznysu" nerozumím, nikdy jsem nevydělal pořádnej balík. Vysvětlete mi to někdo. (ne to že jsem nikdy pořádně nevydělal :cry: )
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » stř úno 17, 2016 8:10 pm

pan A půjčí svoji loď panu B a oba za to zaplatí určitý poplatek společnosti C.

Príma kšeft :)

.. ale je pravda, že něco podobného snad funguje v oblasti rekreačního ubytování.
rydlas
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod rydlas » stř úno 17, 2016 9:46 pm

Opět ahoj všem a opět díky za reakce!

Byznys spočívá v tom, že tato platforma propojí majitele lodí a zájemce o plavbu. Cenu za půjčení si stanovuje samozřejmě majitel a jediné, co zaplatí je cca 5-10% poplatek z celkové ceny. Majitel dostává po pronájmu možnost se vyjádřit k pronajímateli (dát mu hodnocení), Nájemci mají tu samou možnost - ohodnotit majitele i jeho loď, doporučit/nedoporučit jej ostatním... Je prosě úplně jedno, zda charterovka půjčuje 45stopou loď za 2000EUR na týden, vy tu samou můžete půjčit třeba za 1200... nikdo cenu neřeší, je to fakt na majiteli... :)

:-)
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv úno 18, 2016 12:46 am

Provizi pro portal jsem ocekaval spis v rosahu jednotek procent, uz třeba proto, aby to ucastnikum nestalo za obcházeni. Tohle mi prijde nerozumne moc.
rydlas
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod rydlas » čtv úno 18, 2016 9:37 am

Myslím, že bude použita lafferova křivka... když to bude moc a budou to češi obcházet, tak se pochopitelně sníží na úroveň, která bude všechny tři strany nejefektivnější... Nic není pevně dané, vše je na domluvě a ochotě spolupracovat..
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát úno 19, 2016 2:09 pm

Topper napsal: Bude samozřejmě existovat několik variant:

ad 1) v čem to bude lepší než charter? Bude to výrazně levnější? Nebo jen v tom, že to bude soukromá a třeba lépe vybavená loď ?
ad 2) s příplatkem za kapitána to charterovky rovněž nabízejí, tady to bude výhodnější v čem? Kapitán zdarma?
ad 3) pokud majitel chce pronajímat svou loď může do chartermanagementu, v čem bude pro něj Boatify lepší?
ad 3) pokud majitel bude dělat kapitána nechá posádku plně řídit loď i v těžších nebo krizových situacích tak, aby se i oni mohli dostat jachtařsky výš? Charterovka tohle neřeší - řeší až případnou škodu. Pokud kapitán v takových situacích nikoho ke kormidlu nepustí je to asi výhodné jen pro něj, má platící diváky. Tímto jsem si možná odpověděl sám na první část otázky 3.
______________________________________________________________________________________________________-

Výhoda je v "centralizaci" nabídek a poptávek. Aby to dávalo smysl, musí být široká nabídka a mělo by to být levnější než charter. Dovedu si představit, že to bude fungovat.
Charter management je smluvní vztah, kdy dáváš svou loď k dispozici charterovce s tím, že si můžeš nějakou část sezony vyhradit pro sebe (snižuješ si "zisk"). Princip tohoto je opačný ... svou loď máš pro sebe a když ti přijde "poptávka", tak ji buď bereš nebo ne (= přivyděláš si na provoz). Stejně jako s tím ubytováním do toho půjdou jen lidé komunikativní a otevření. Introverti by se trápili.
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 66

Příspěvekod RACEK » pát úno 19, 2016 2:47 pm

Musí mít člověk nabízející loď přes Boatify nějaký živnosťák? Vystaví fakturu na pronájem?
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » sob úno 20, 2016 11:18 pm

Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje registraci a přihlášení, aby byl vidět skrytý obsah.
rydlas
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod rydlas » ned úno 21, 2016 7:35 pm

Je to přesně jak píše ficcus - je to určeno pro lidi k přivydělání si, lidi se nebojí, že jim všichni okamžitě zničí loď.. ale to platí pro všechna odvětví..nejen pro lodě :-)

Na webovkách je nyní víc lodí, akorát jsou nešťastně vyřešené - další lodě se dají rozkrýt "drag&drop" stylem... chyťte fotku a posuňte ji, pod ní je další kartička... je to řešení, které je dočasné a nebude použito... (forma zvítězila nad obsahem)..

K vlastnímu pronájemu ŽL potřeba nebude (stejně jako při pronájmu bytu). Legislativní věci pro ČR se stále řeší, Boatify je stále "start-up", nikoliv plně fungující firma..

Zatím to opravdu berte jako sondu mezi majitele lodi a sběr potenciálních zájemců. Pokud byste chtěli dostávat bližší informace a být "první" u toho, až se to rozjede, tak prosím dejte vědět na email nebo sem do SZ..
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » ned úno 21, 2016 9:06 pm

zatiaľ to beriem ako zbytočne zabitý čas. To si ako robíte srandu? toto je vaša www stránka. nejaká drevená pramica za 500 €/deň?

boatifyscreenshot.jpg
rydlas
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod rydlas » ned úno 21, 2016 9:43 pm

To je samozřejmě non-sense... nějaká katalogová fotka, nemá to ani popisek.. zatím ten web neberte vážně...proto jsem jej tu ani nepropagoval..
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » ned úno 21, 2016 10:05 pm

nemáte appku, nemáte www, nemáte v ponuke konkrétne lode. Nechápem prečo ste s tým vyliezli na svetlo, keď nič nefunguje.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » pon úno 22, 2016 7:01 am

Je konec února, za dva měsíce chcete mít funkční systém a v něm 500 - 1000 lodí. Web funguje zatím jako demo 8) Aby jste to dostali mezi lidi, bude to chtít dost úsilí a peněz. Zvláště v situaci v Česku, kdy bude pravděpodobně převaha poptávky nad nabídkou. Za dostupný peníz to nikdo nepronajme a za lepší to není zajímavé.

Navíc dáváte do hry cizí majetek - ne svůj. Vy tomu jen dáte punc jakoby ověření, pokud to chápu správně. Budete správci recenzí a hodnocení. To bude vaše přidaná hodnota v tom systému?

Ale jo, držím palce každé nové myšlence. :good:
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » pon úno 22, 2016 8:01 am

Koukam, jak jste mu to všichni sežrali i s navijákem. :D

Zpět na