Stavba přívěsného vozíku aneb překvapení od úředníka

Vaše zprávy a cestopisy z plaveb a akcí kolem lodí a vody.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » čtv čer 25, 2015 4:51 pm

prečo 2x STK?

Kolko to vyslo komplet (bez prekladu dokladov)?
michalfialka
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Re: Stavba přívěsného vozíku aneb překvapení od úředníka

Příspěvekod michalfialka » stř kvě 04, 2016 3:08 pm

dobry den chtel bych se zeptat jestli by nekdo poskytnul planek na stavbu privesu pod lod /finn 470 /sire napravy cca 1300 mm zatizeni 350 kg predem dekuji muj tel 602434765
Pepa
moderátor
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř kvě 04, 2016 8:45 pm

Vidím, že jsi dnes přihlášený, tak vítej mezi námi.
Nakreslit výrobní plánek pod fina není žádný problém. K tomu je ale potřeba hlavní údaje o lodi (šířka, délka a váha). Vím že existuje lodička fin a lodička 470, fin 470 mi nějak uniká - promiň nesedlám okruhovky
Dále chceš li přívěs speciální (pro přepravu lodí) nebo standardní, ale tak velký, aby fina odvezl. Pokud speciální, chceš s ním do vody, aby loď splouvala, nebo ji vyneseš, případně vyvezeš na manipulačním vozíku. Chceš výsuvný a demontovatelný zadní světelný panel (možnost přepravy delší lodě a ponoření přívěsu). Předpokládám, že pro fina uvažuješ o přívěsu jednonápravovém, nebržděném, do 750 kg (O1)
Pokud chceš stavět přívěs nový, potřebuješ toho pro "DI" trochu více.
* Žádost o povolení výroby jednotlivého vozidla
* technický popis vozidla v rozsahu údajů uváděných v technickém průkazu
* nákres vozidla s uvedením rozměrů a hmotností
* návod k údržbě a obsluze vozidla
* osvědčení o schválení (homologace) hlavních konstrukčních částí a technických celků vozidla.

Právě jsem dokončil jednu sadu žádostí pro svůj přívěs, tak to mám ještě v hlavě.
michalfialka
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod michalfialka » čtv kvě 05, 2016 9:48 am

dekuji za prijeti rozmery me lodi jsou 470-150 mysleno v cm s vlekem bych chtel zajizdet az do vody tak ze sundavaci zadni rampu hmotnost lode je do 250kg kola 13 palcu nebrzdeny jen co nejjednodusi jaky lze vyrobit
Chrchell
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Chrchell » úte kvě 23, 2017 2:47 pm

Dobrý den,
měl bych dotaz jestli by mi někdo dokázal poradit.
Potřebuji přívěs na motorovou loď cca 5,5m x 2,30m - cca 950kg, našel jsem na bazaru jeden - nepřihlášený, bez TP, dle popisu výroba Holandsko, ale za skvělou cenu 8tis. Lze tento přívěs nějak přihlásit, získat tak TP a zlegalizovat ho? Popřípadě co bych měl od prodávajícího znát a co by to obnášelo.

Díky moc
Jirka
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lemon » úte kvě 23, 2017 5:12 pm

Chrchell píše:Dobrý den,
měl bych dotaz jestli by mi někdo dokázal poradit.
Potřebuji přívěs na motorovou loď cca 5,5m x 2,30m - cca 950kg, našel jsem na bazaru jeden - nepřihlášený, bez TP, dle popisu výroba Holandsko, ale za skvělou cenu 8tis. Lze tento přívěs nějak přihlásit, získat tak TP a zlegalizovat ho? Popřípadě co bych měl od prodávajícího znát a co by to obnášelo.

Díky moc
Jirka

Pokud k tomu nemáš nějaké původní papíry, dost těžko. Já mám jeden vozejk za auto ( výroba Francie ) a není tam ani štítek, nic.
Musel bych prý koupit nápravu - nějakou tipizovanou a závěsné zařízení, vyměnit. Od obou všeho papíry a pak jako samostavba, takže další peníze za oti(y)popvání.
Tak jsem koupil nový vozík. ALE v mém případě se jednalo o 10kKč versus 14kKč.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 70

Příspěvekod Zdenda12345 » úte kvě 23, 2017 7:25 pm

Jestli jsou tam díly schválený pro provoz na našich komunikacích, tak ti stačí typovej list a pak to přihlásíš jako stavbu. Cena je cca 2 tis.
jikjoy
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod jikjoy » pon úno 04, 2019 5:58 pm

Pepa píše:Vidím, že jsi dnes přihlášený, tak vítej mezi námi.
Nakreslit výrobní plánek pod fina není žádný problém. K tomu je ale potřeba hlavní údaje o lodi (šířka, délka a váha). Vím že existuje lodička fin a lodička 470, fin 470 mi nějak uniká - promiň nesedlám okruhovky
Dále chceš li přívěs speciální (pro přepravu lodí) nebo standardní, ale tak velký, aby fina odvezl. Pokud speciální, chceš s ním do vody, aby loď splouvala, nebo ji vyneseš, případně vyvezeš na manipulačním vozíku. Chceš výsuvný a demontovatelný zadní světelný panel (možnost přepravy delší lodě a ponoření přívěsu). Předpokládám, že pro fina uvažuješ o přívěsu jednonápravovém, nebržděném, do 750 kg (O1)
Pokud chceš stavět přívěs nový, potřebuješ toho pro "DI" trochu více.
* Žádost o povolení výroby jednotlivého vozidla
* technický popis vozidla v rozsahu údajů uváděných v technickém průkazu
* nákres vozidla s uvedením rozměrů a hmotností
* návod k údržbě a obsluze vozidla
* osvědčení o schválení (homologace) hlavních konstrukčních částí a technických celků vozidla.

Právě jsem dokončil jednu sadu žádostí pro svůj přívěs, tak to mám ještě v hlavě.

Ahoj, mohl bych požádat o pomoc s těmi dokumenty pro DI?
Chci stavět přívěs, tzn. nápravy a nájezdovka od AL-KO k tomu předpokládám dostanu nějaké osvědčení, potřebuji i něco k rámu ten bude šroubovaný a svařený z jeklů. Můžu to stavět jako soukromá osoba nebo to musí dělat někdo s živnostenským listem?
Co vše musí být v tom technickým popisu vozidla?
Návod k údržbě a obsluze... asi bych tam napsal "dofouknu pneu, zapřáhnu, zapojím elektriku a jedu", to ale asi nebude pro úředníka to pravé.
Nákres s rozměry a váhou to zvládnu.
nitroman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod nitroman » pát úno 08, 2019 4:50 am

Zdravim.
Pred rokmi som staval vlastny prives pod lod.Vtedy som mal zivnost a uviedol som ze vlastna vyroba prives na vozenie lode.Neskor som lod predal,prives mi ostal.Ked som kupil mensiu lod,staval som novy prives,ale papiere som pouzil zo stareho.Najlepsie je mat papiere a postavit-zrekonstruovat si stary-novy prives.Pri prvom privese musel byt nakres s prepoctami od statika a overeny na obecnom urade.Prives som musel odvazit na certifikovanej vahe.A musel som si zohnat vyrobny stitok a vyrazit tam cislo privesu.K naprave a pripojnemu zariadeniu musel byt papier.Teraz mam americky prives.Ten co ho doviezol si zaobstaral vyrobny stitok a papiere k prihlaseniu od slovenského vyrobcu.Pred 2 rokmi ked som bol na stk,som musel doplnit vyrazenie vyr.cisla na ram privesu.Teraz ma caka stk,tak som zvedavy na nove buzeracie.Medzitym som vyhodil klasicke osvetlenie a nahradil ho led diodovym.Odvtedy mi vzdy svieti.Osvetlenie mam na jednom l-ku nerezovom a vesiam ho do kovových vidlic a dotahujem cez gumove stuple nerezovym srobom.Jednou rukou odnimem a aj potme sam jednou rukou nasadim.
LadaM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 68

Příspěvekod LadaM » pát úno 08, 2019 9:05 am

Ahoj,
zaujala mě ta část o LED světlech. Budu teď měnit konektory ke světlům, aby držely i bez stříbrné pásky :) i hlavní zástrčku, abych nemusel používat redukci 7-13. Vždycky to na převoz došteluju do stavu, kdy přívěs svítí a bliká, ale auto si furt stěžuje ať zkontroluju žárovky na přívěsu. Většinu toho budou mít na svědomí ty staré konektory, ale pokud by pomohly i LED lampy, uvažoval bych o výměně, když už do toho budu vrtat. Dával jsi nějaký model lamp, který má vyřešenou i elektroniku, nebo jsi musel přidávat i odpory, právě kvůli diagnostice auta?
Díky, L.
nitroman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod nitroman » ned úno 10, 2019 11:00 am

Tie led svetla sa predavaju ako zdruzene svetla.Nic neriesis-je to spolu zaliate a iba zapojis kable.Ja som uprednostnil kvalitne stocene a prepajkovane spoje so zmrstovacou buzirkou-mozem iba doporucit.Jazdievam 2-3krat do spanielska,2200km a na dunaj asi 130krat za rok/viem to podla rybárskej povolenky/.Vzdy spustim a na konci dna vyberiem lod.A svetla-zadny panel odnimam-mam tam vzadu konektor.Dal som 24V-ovy,ma hrubsie kontakty a vnutro som zatrel vododpudivou vazelínou.Vsetko je bezproblemov.
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 62

Příspěvekod olin » ned úno 10, 2019 12:53 pm

Ledkový združený lampy se sundavat nemusej. Pokud nemají výrobní vadu, nebo nakřáplý sklíčko, tak jsou hermeticky uzavřený a koupel jim nevadí.
nitroman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod nitroman » ned úno 17, 2019 7:53 am

No Olin,v zasade mas pravdu.Ale to by sme museli mat zjazdy do vody ako v amerike-hladke az daleko do vody.Bez zasekov,bez velkych sutrov.Pravidelne musim,a zvlast po minulorocnej malej vode na dunaji,menit svetla.Nikdy nevies co na prives ciha pod vodou.A v nasom Medvedove je bohuzial zabahneny zjazd.Tam pri malej vode ked vytiahnes prives tak je na nom blata a blata.
Dnes je moderne mat vsetko na "jeden tuk" do smartfonu,ale voda nestrpi lenivcov.
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 62

Příspěvekod olin » ned úno 17, 2019 9:46 pm

Já vozejk potápím i s lampama a jedna je nějaká vadná a vždy se orosí. No světe div se, ledky stále svítěj.
nitroman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod nitroman » úte úno 19, 2019 2:58 am

Tak amigo-drzim palec.Jako rybar vravim:nech beru.A tebe:nech svietia!
bunis
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bunis » pát črc 19, 2019 5:05 pm

Hezké odpoledne, náhodou jsem vygůůglil Váš příspěvek a rád bych požádal o radu či doporučení. Také stavím svépomocí přívěs za OA do 750kg, jde o přívěs, který využívá zadní část karoserie ex-automobilu.

Povolení výroby mám v kapse, šlo to poměrně hladce. Homologační listy se mi podařilo získat ještě před koupí nápravy a spojovacího zařízení. Možná to bylo tím, že jsem jednal přímo se zastoupení výrobce v ČR. Výrobce (KNOTT) byl dokonce ochoten mi za rozumné peníze vyrobit nápravu s rozměry na přání a osadit ji náboji pro "stará škdovácká kola" 4x130mm. O svařovacím průkazu při jednání na odboru dopravy nepadlo ani slovo, ale radši si nějaký obstarám.

Detaily stavby taky vynechám jen napíšu, že pro jistotu jsem si nechal přidělený VIN vypálit laserem na oj ještě před žárovým zinkováním a mám vyhlédnutou firmu na ražení štítku, který na přívěsu musí nově být). Celkově už se blížím ke konci a tak jsem se začal zajímat o první schvalovací STK, abych udělal průzkum kam jít.

Zatím na jedné STK jsem mluvil s K-komisařem a ten mi tvrdil, že on to schválit nemůže, že přívěs musí jít do zkušebny na schválení a že mě to bude stát 40k +. To mě polil pot, ale myslím, že to není pravda. Buď nemá potřebné info, protože vlastních staveb přívěsů dnes moc není a nebo se mu prostě nechce, jelikož má dost jiné práce.

A teĎ ta žádost o radu, můžete mi pordat nějakou STK (prakticky kdekoliv v ČR), kde jsou věci nakloněni, znají svoje možnosti a nebudou si hrát na hrdiny ?? Děkuji J.B
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8

Příspěvekod packa » pát črc 19, 2019 6:51 pm

Moc jsem to nepochopil,ma to být něco jako stavěli ddr-aci když z kombika trabant urizli motor a byl karavan? Jinak vlek na loď když koupíš nápravu a cubu, máš schválený plán a td nevidím problem
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob črc 20, 2019 7:18 am

Shanel jsem se po podobny veci a ta zkusebna neni tak hrozna jak se rika.

Dali mi na brzdenej jednoosak nabidku na kontrolu za cca 10000, ale bylo to vcetne posouzeni dokumentace, pricemz samotny schvaleni mela delat Dekra Klicany. Pokud uz mas povoleni ke stavbe, myslim ze ty Klicany jsou spravny misto, kde ti to udelaji, pokud to technicky nepostrada smysl. Cenu nevim, ale u nebrzdenyho vleku by to melo byt v pohode.

Ta stavba mne zajima.... delas karavan z 1203ky? :-D
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod geus » sob črc 20, 2019 5:47 pm

Pokud pouziji dobry podvorek tak tu boudu tam muzu dat bez povoleni pokud do kostry nezasahnu a nepresahnu kila to jako kdyz na to nalozim septik a i ten muze byt obytnej
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 70

Příspěvekod Zdenda12345 » sob črc 20, 2019 8:13 pm

Já jsem se stavbou vleku byl na stk v Lysé nad Labem. Už si nepamatuju cenu, ale bylo to v jednotkách tisíc... někde kolem 1500 - 2000. Udělali prohlídku a dali papír, s tím jsem jel na úřad pro přidělení vin atd.
Samotní technici byli úplně v pohodě. Jen si lehce rejpli, že to nevypadá jako nová stavba. :D Legalizoval jsem hodně letitej vlek.

U nás spíš dělali problémy úředníci na evidenci. Taky mě strašili zkušebnou za 40 tis. apod.

Zpět na