Dotaz: Barcelona world race

Pokec. Možnost prvního představení se na fóru.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte bře 08, 2011 12:54 pm

Gargi píše:Já dělám něco špatně :? :x
Všichni, kteří jste byli za mnou , jste teďka spousty mil přede mnou :cry:

Ahoj Gargi,
Starý brachu, tady je nějaká globální rada těžká. Musel bych Tě delší dobu sledovat.
Kdybyses ozval dříve, poradil bych Ti:
„až se bude okolo říťit LODICKA, tak se jí chyť a drž“.

No neva. Až zas někdo okolo Tebe poletí, tak se ho chyť a šmíruj, jak co dělá, a hlavně koumej proč zrovna tak, a ne jinak. :!: Proč; někdy k severu, jindy k jihu.

Obecně se dá říct, snaž se o nějaký zadobok-bok-předobok.
Zaďák tady nefunguje :!: ( tedy funguje, ale slabota). :( Prokazatelně chybí ve výbavě, "spřažené stěhovky". (moje nejoblíbenější sada) :D

Jak tak koukám na Tvojí pozici: 13458, tak to není zas tak špatné. Jestli jede nějakých 22 000 lodí ??? … … :?
Tak jsi někde, skoro uprostřed peletonu. Co bys chtěl víc, od belugy. :)
Ozvy se častěji. Ahoj, alffa
capo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod capo » úte bře 08, 2011 1:26 pm

Vystartovalo daleko víc lodí. Myslím, že kolem 40 000. Ale v první etapě je velká úmrtnost. U Gibraltaru jsem míjel plno lodí, které parkovali na břehu Afriky :-)

Já se občas pomocí kouknu na dlouhodobější předpověď počasí a snažím se vyhnout oblastem slabého větru. Zatím se mi vždy vyplatilo plout jižněji (47 rovnoběžka).
S tím zadákem má alffa pravdu. Chce to zkoušet.
Když koukám na alffu, bude asi řešit dilema, kudy do Wellingtonu. Ze severu nebo z jihu?
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte bře 08, 2011 1:29 pm

hele, hele ... proc lodicka ? lodicka za nic nemuze ... ale nema cas na nekoho cekat, musi se prokousavat polem :P
lodi uz je cca 47 000 ;-) ... ja jsem startoval asi na 25 tisicich, ale ten skluz 16 dni na vas je straaaasne moc :cry:
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » úte bře 08, 2011 1:33 pm

Já asi nepotřebuju přímo globalní rady, díky.
Spíš sem si chtěl jentak postesknout. Celkově je to dobrý, ale treba Xoanon, capo byli za mnou a ted mi zmizeli v dáli.
LODICKA byla kdysi 2 míle bokem, ted má náskok asi tisíc mil! Stačilo, že sem jednu níži zkusil objet z opačné strany a bylo to. ted sem moc na severu a ne a ne se dostat do lepšího větru...

Holt se ukazuje užasná česká škola yachtingu pod vlajkou jachting.info :good:
... a v té já sem zatím krátce...
Bubo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bubo » úte bře 08, 2011 1:45 pm

Nezoufej, do konce závodu je ještě dost času. Teď zase přestane foukat mně. A zas o tolik před tebou nejsem. Zdá se, že největší mazák je tu Capo :)
capo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod capo » úte bře 08, 2011 11:30 pm

Ještě dohnat alffu ..... :whist:
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » stř bře 09, 2011 1:36 pm

jerryx píše:hele, hele ... proc lodicka ? lodicka za nic nemuze ...

Hele, hele,
Protože někdo to vodsr.t musí a zkušenějšího závodníka neznám. :crazy: ;)

capo píše:Ještě dohnat alffu .....

To bude hnedle. Do cíle, je ještě hodně daleko. ;)

Seznam lodí a průběžné pořadí k dnešnímu poledni:

alffa: 6 983
    repoyacht: 7 490
    capo: 10 527
    k3c: 10 876
    lodicka: 11 994
    Xoanon: 12 711
    Archa: 12 842
    snowman 13 212
    LaBelle: 13 553
    Vitovo: 13 605
    habakuk:14 113
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » stř bře 16, 2011 8:28 pm

Nevíte někdo podrobnosti o problémech ve skutečném závodě? Pochopil jsem, že Central Lachera to vzdala na Zélandu, ale proč Groupe Bel zaplula do Ushuaie a proč kotví Hugo Boss na Mlvínách?
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » stř bře 16, 2011 8:53 pm

cituji z tisku:
Britská Hugo Boss se chystá zastavit na Falklandských ostrovech. Půjde o krátkou zastávku, bez cizí asistence. Tým potřebuje opravit poškozené plachty a kolejnici hlavní plachty na stěžni.

Groupe Bel za mysem Horn zamířila do přístavu Ushuaia. Posádka spolu s techniky týmu podrobila detailní kontrole uchycení naklápěcího kýlu, který posledních několik stovek mil vibroval. Ukázalo se, že poškození uchycení je tak vážné, že není možné ho v nouzových podmínkách opravit. Nebyla jiná možnost, než závod vzdát a začít shánět loď, na jejíž palubě bude jachta přepravena do Evropy.
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » stř bře 16, 2011 9:05 pm

A perlička:
Mapfre dochází jídlo. Už si snížili porce, ale to by byl asi dost hloupej důvod k odstoupení... :?
Akrastan
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Akrastan » čtv bře 17, 2011 11:09 am

Hogo Boss si nakonec bez asistence neporadil a zůstane na (od Tasmánie povinně nejméně 48 hodinové) servisní zastávce na Falklandech.
Mirabaud míří se zlomeným stěžněm do Argentiny a ze závodu patrně také odstoupí.
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » čtv bře 17, 2011 6:11 pm

právě probíhá pěkný souboj 4 lodí (xoanon,vitovo,archa,snowman), kdo bude první u bojky :gun: :gun:
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » čtv bře 17, 2011 9:41 pm

Tahle hádanka je jednoduchá. :D Jednoznačně snowman. :good: ;)
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » pát bře 25, 2011 4:24 pm

Myslím, že příští týden budou závodníci v "cílové rovince" a bude to ještě zajímavé, Mapfre je jen 200 mil za první lodí, já bych na ní vsadil. Ale je jasné, že Vibrac to jen tak nevzdá, na koho sázíte vy?
Akrastan
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Akrastan » pát bře 25, 2011 6:17 pm

Napínavé to je a ještě asi bude, ale stejně úplné překvapení nečekám.
Mohlo by se stát, že by se Neutrogena a Estrella Damm mohly dotáhnout na Renault a mezi nimi třemi by to pak mohlo být opravdu zajímavé.
Nemyslím si ale, že by ještě došlo k prostřídání na samém čele závodu, stejně jako si nemyslím, že by dámy z GAES (přestože až využijí tišin a konečně zalaminují nádrž na vodní balast, pojede jim to asi líp) ještě mohly zasáhnout do bojů o nějaké to páté (třetí až šesté) místo.
Teda jestli někoho dalšího nestihne taková nehoda jako ty roztrhané plachty Hugo Bosse nebo teď zlomené ráhno Fòrum Marítim Català (jestli se jim to podaří opravit, může to být zajímavé právě mezi těmi dvěma v boji o sedmé a osmé místo).

Můj tip je konzervativní:

Virbac-Paprec 3
MAPFRE
Renault
Neutrogena
Estrella Damm
GAES
....atd. dle současného pořadí...
ladula
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ladula » pát bře 25, 2011 10:49 pm

Na prvním místě bych si docela přál a fandím Mafree, pak Virbac Paprec3 a třetí Renault.
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » ned bře 27, 2011 8:12 pm

Třetí bude asi Renault, ale myslím, že by Mapfre mohla zabojovat o vítězství.
Hlavně ale by měl dostat napomenutí Alffa za nesportovní chování. Chystá se u mysu Horn předhonit skutečné závodníky a to by mohlo být považováno za zesměšňování soupeře. Pokud bych se já rval na palubě tři měsíce s větrem a vlnami a potom mě předjede nějaký závodník, který sedí doma v teple obyváku a startoval týden po mně, to bych rovnou skočil do moře.
capo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod capo » pon bře 28, 2011 5:15 pm

Hugo, to myslíš, že by si měl Alffa dobrovolně zlomit stěžeň, aby to bylo sportovní? :lol:
A nebo se doma v obýváku polévat ledovou vodou :mad:

Výsledek taky vidím konzervativně. Teď by musel Vibrac-Paprec3 udělat velkou botu.
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » pon bře 28, 2011 8:50 pm

Dobrej nápad Capo, polejvat se studenou vodou by nám jednak prospělo a trochu bychom si navodili závodní podmínky.
Ale jinak máš asi pravdu, Vibrac by musel taky zlomit stěžeň nebo něco podobného, jinak si asi vítězství nedá vzít, já jen, že jsem fandil Mapfre.
Ale nejvíc fandím těm holkám na Gaes, dvě baby a tři měsíce v takových podmínkách, klobouk dolů.
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » stř bře 30, 2011 4:47 pm

Tak jak jsem říkal, že ještě nemusí být všechno jasné. Vedoucí Virbac dnes ráno zakotvil v Maroku, pár mil před Gibraltarem. Nezjistil jsem, co se děje, ale podle mého odhadu mají do Barcelony tak 4 dny, to vypadá na něco vážného. Někdo tu psal, že pokud zakotví, musí mít přestávku 48 hodin?

Poslední loď má také problémy a zaplula do Ushuai, mají asi zlomené ráhno nebo něco podobného, ale budou snad pokračovat.
capo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod capo » stř bře 30, 2011 5:18 pm

Hugo, jak si přišel na to, že zakotvili? Když se kouknu na tracker, tak to vypadá, že jen udělali RE.
Akrastan
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Akrastan » stř bře 30, 2011 5:18 pm

Hugo: Nevím, kdes vzal informaci o tom, že by Vrbac-Paprec 3 v Maroku zakotvil??? Jen se natěsno přiblížili (dle oficiální zprávy na jednu míli) k pobřeží a po obratu opět pokračuje, aby využil vítr.
MAPFRE volí poněkud jinou trasu a je za nimi více než 300 mil.
WeAreWater skutečně musejí opravovat zlomené ráhno (loď je stará 10 let a s nějakými problémy tohoty typu víceméně prý počítali).
Je to skutečně tak, že kdo (po proplutí kolem Tasmánie, což jsou už teď všechny lodě) zapluje do přístavu a přijme cizí pomoc, musí se v něm zdržet nejméně 48 hodin. HugoBoss, který měl roztrhané plachty a poškozenou takeláž proto zkoušel provést opravu nejdřív jenom na kotvě (to se nijak nepenalizuje), a až když to rozsah oprav nedovolil, zaplul do přístavu (teď už pokračuje dál jižním Atlantikem směrem k rovníku...
Opravdu zajímavý je souboj lodí na třetím až pátém místě. Při troše štěstí by se mohlo lodi Neutrogena podařit (vzhledem k meteorologickým podmínkám) zkomplikovat situaci oběma posádkám před sebou...
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » stř bře 30, 2011 7:00 pm

Díky za info, máte pravdu, když dám větší zoom tak normálně plují. Já jsem si ráno kolem osmé pustil zpomaleně jejich plavbu za poslední tři dny a Vibrac v noci na dnešek zahnul ke břehu a dnes ráno to vypadalo, že zakotvil, tak jsem se obával, že mají problém. Asi jen zkoušeli využít místního větru, to je dobrá zpráva.
Akrastan
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Akrastan » stř bře 30, 2011 9:43 pm

Doporučuju si kromě sledování na trackeru číst články na http://www.barcelonaworldrace.org/
Jsou tam také podrobné předpovědi počasí včetně animace, dále rozhovory, videa a fotografie...
Maj to, hoši, pěkně zpracovaný :)
Hugo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Hugo » pon dub 04, 2011 8:51 am

Tak to ti kluci francouzký na Virbac Paprec 3 dokázali. Koukal jsem, že jim je oběma přes padesát, je tam vidět ta zkušenost, většinu závodu vlastně vedli a nedali nikomu šanci. Španělé na Mapfre se budou muset spokojit s druhým místem, ale jsou oba o dvacet let mladší, ti mohou v budoucnu ještě dost dokázat.
Díky Barbudo, že jsi založil tohle vlákno, já bych jinak ani nevěděl, že mají tak napínavý závod pěkně připravený on line.

Zpět na