Dávný námořníček se vrací zpět

Pokec. Možnost prvního představení se na fóru.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

CubaLibre
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Dávný námořníček se vrací zpět

Příspěvekod CubaLibre » sob bře 19, 2011 1:07 pm

Dobrý den všem,
jak začít :? můj první kontakt s mořeplavbou proběhl, když jsem pouhé čtyry roky mladý chlapeček. Můj otec byl námořníkem ČNP a jakmile to bylo možné, plavil jsem se s otcem na lodích české flotyly. Pamatuji si pouze pár střípků a také to, že jako takto malý chlapec jsem poprvé obeplul kouli, jsem pokřtěn jako "Mořský Koník" a toteď si ten, né moc příjemný křest pamatuji, když jsme s bratrem byli "pokřtěni" nějakým skvělým, otřesně smradlavým sajrajrtem z rybyny :shock: smíchané s, bůh ví, čím.
Od té doby mám vodu a moře zvláštním způsobem zakotvenou v sdrci a tak jsem se po té velkou řádku let neúspěšně věnoval vrcholovému plavání. Od té doby se mi bohužel krom bláznivého přeplavání z Chorvatské pevniny na ostrov Hvar :whist: (dostal jsem pak pěkně po tlamě) žádný velký mořský počin nepovedařil (mé duševní ambice jsou však velké :D ).

Abych objasnil, proč to sem píši. Původně mě učarovali americké Runaboats, když mě poprvé napadlo loď si postavit :lol: už je mi jasné, že Runaboat stavět nebudu (ty náklady na provoz :D ), pokud bych se jednou opravdu nezbláznil :mad: a za obrovské peníze bych si nepostavil věrnou repliku - Riva Aquaramu - nejkásnější člun na světě.
A tak jsem se "rozhodl" že budu Sailor :mad:
Za dva měsíce se stěhuji na Maltu, tam mám v plánu udělat si kurz RYA a pokud to bude možné, najít si vedlejšák v nějaké marině u lodí (práci jako takovou - full time - mám jinde zajištěnou), abych se taky trochu dostal do technologie a funkčnosti lodě z té praktické, mechanické stránky věci.

Nebudu Vás zahlcovat mými růžovými představami, to třeba až v případě nějaké užší souvislosti.

Jen tak mimo uvedu, že doteď se u jednich, otcových známých každoročně koná setkání námořníků a to, co sem se tam dozvěděl za věci, (bezpochyby máte taky své story) to by vydalo jak na knihu plnou vtipů od Urbana, tak i na román od Verna, toť malá vsuvka - námořníci mě opravdu baví, přestože jejich mentalitě občas nerozumím - to bude věkovým rozdílem - asi.

Děkuji, že jste si to vše "vyposlechli".

Teď už asi popřeju spíše hezký večer.
CL
Pepa
moderátor
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » sob bře 19, 2011 3:14 pm

"Vyslechli jsme si tě rádi. Jsi tu mezi svými.
Všichni zde máme svoje tužby, tajné sny a přání. Mnozí jen přešlapují na místě, někteří pomalu kráčí. Najdou se i ti, kteří došli a dojdou k svému cíli. Bohužel, mnohdy to je vykoupeno ztrátou něčeho jiného.
Tak ať se daří a budeme rádi, když zde dáš vědět, jak vypadá realita.
Pepa

Zpět na