Ahoj! :)

Pokec. Možnost prvního představení se na fóru.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

MonikaF
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod MonikaF » stř srp 15, 2012 9:56 am

Ahoj,
taky jsem nováček a ženská k tomu, s čerstvýma papírama, na kterých ještě nezaschl štempl. Jen ti chci říct svou cestu, třeba ti to pomůže. Touha byla od dětství, ale nebyl čas a tak, až jednou jsem potkala Poláka námořníka. Chytla jsem se ho jak klíště a tak dlouho do něj dula, až mě vzal na moře. (Balt). A bylo to! Od té doby nemyslím na nic jiného. Dělám to tak, že si najdu na polských stránkách loď kam hledají posádku, zavolám, napíšu a jedu s nimi. Není to moc drahé a hoši jsou fakt šikovní, mohu doporučit i jména dobrých kapitánů. Balt je fajn, je to opravdový jachting, dost se tam naučíš. Po čtyřech letech v baltských vodách jsem si udělala polské papíry ( ty jsou super, protože nejsou omezené vzdáleností od pobřeží nebo výškou vlny jako u nás). Vlastní loď nechci. Jsou s tím jen starosti a ty náklady! Levnější je nájem. Nejsem náročná, jezdí se na 30 let starých plechovkách, ale má to záchod, funkční navigační zařízení, jsou stabilní, jen trochu zlobí motory. Polština není problém, po pár plavbách budeš rozumět všemu. No a teď s tím novým průkazem se mi ,,otevřely dveře", tak jedu v září na Mazury, beru dceru a pár přátel, vyzkoušet si to jako kapitán. Prostě, pokud se objeví příležitost, popadnu ji za pačesy a nepustím. Nějaké stránky: www.rejsuj.pl, myzeglarze.pl, www.coz.com.pl. A hlavně: ptát se , ptát se, aby se člověk co nejvíc dověděl. Polsky se řeknou přeplavby lodí rejsy. Když to napíšeš do googlu, určitě něco vypadne.
Tak hodně štěstí a někdy na vodě ahoj. Monika

další informace na téma "polské papíry"jsou ve stejnojmenném topiku zde : modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7074
Vilma.
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Zbiry » stř srp 15, 2012 10:04 am

To Sklenar_jakub: Kubo proste to má víc pater a fly bridge přes celou loď :lol: ... teď vážně. Byl jsem se minulý týden juknout na olympiádě a když jsem viděl, co jezdí jako výleťák po Temži, ale hlovně kolik lidí na tom, tak věřím, že i 22m a 115 lidu je možné!! :D
Lodnice
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Re:

Příspěvekod Lodnice » stř srp 15, 2012 5:36 pm

david píše:no jo, paní tajemná, ale zvědavá. tak proč bydlíš na Smichově? :lol:

Protože na Smíchově bydlím, kdežto loď pluje úplně jinde (když já furt nevím, jestli to můžu napsat... :D) Jasný, že jsem nejdřív hledala hlavně tady, bez kodrcání se po světě, když má člověk lodě u nosu, ale tady v Práglu je to všechno teď v půli sezóny dost neprůstřelně obsazený. Takže doufám příští rok, s o něco většíma zkušenostma a už od začátku sezóny. Tož asi tak ;)
DonTragedy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod DonTragedy » stř srp 15, 2012 5:47 pm

No podla indicii som nasiel Porta Bohemica 2 a Horácko.
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Zbiry » stř srp 15, 2012 5:53 pm

Jenže Porta Bohemica 2 není loď, ale plovoucí komerční prodejna vína!!! :-)
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 62

Příspěvekod olin » stř srp 15, 2012 6:02 pm

Zbiry píše:Jenže Porta Bohemica 2 není loď, ale plovoucí komerční prodejna vína!!! :-)

A taky předražená knajpa, ze který se nedá zdrhnout. :)
Ale už to není Porta Bohemica 2, protože je přejmenovaná na Horácko.

Zpět na