Hledá se parta lidí pro koupi lodě

Pokec. Možnost prvního představení se na fóru.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 4:27 pm

Komečně bych to určitě nechtěl.

20 lidí je dost je dost pro 80%vytizenost v roce.

Si predstav, ze si vezmes v zime na 3 tydny dovolenou a zaletis si na kanary. I kdyby jsi tam mel byt jen jako na chate.

Pro me hodne realna predstava byt nekde v teple na lodi.

Tím ze jsem podzim, zima a jaro doma bez prace, tak bych tam mohl byt cely ty 3 mesice na ktery bych mel narok.

a v lete si myslim, ze by byla urcite plna.

Tady lod by nebyla urcite vhodna pro majetele co by tam chtel brat rodinu, spis pro jachtare samotare, co nemaji s kym plout, na cem plout a jsou casove svobodni a nemuzou so dovolit to tahnout finacne sami.

Cat...
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 109

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2013 4:43 pm

Hlásim sa do partie.
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 4:48 pm

Ahoj Denisi, od našeho posledního setkání v Hodoníně, kde jsem tě mohl poznat, tě velice rád Vítám do našeho klubu :-)

Tady na JI je na prodej, aspoň co se píše jedna kráska za 400.000Kč

ZDE

Cat...
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2013 5:24 pm

Zhruba taký Carter 30 mám :D a keď nezoženieš tých ďalších 18, tak ťa vezmem do klubu ja. Pri takomto projekte by som uprednostnil velkosť lode 35 - 40 stop.

Myslím, že niektorý nepochopili presne čo máš na mysli. K tvojej myšlienke by som pripojil, že by mohli na takej lodi plávať aj členovia s rodinou a navrhujem poplatok za nečlena klubu 200eur/osoba, nezávisle na obsadenosti lode a nezávisle na termíne. Ja myslím, že ak by aj bola partia 20tich nadšených jachtárov, ktorý by sa tešili na to, že si idú zaplachtiť s jachtármi :good:, Tak ostane kopa volných termínov a myslím že to budú práve tie dovolenkové.

Osobne pre tento projekt vidím štyri dobré lokality: Grécko, je to relatívne blízko a potom lokality kde lietajú lacné spločnosti , to je Malorca, Malaga, Grand Kanária, možno Cyprus, Malta. A samozrejme ak by sa našli preplavovania chtivý, tak Karibské more.

100 tis K4, teda asi 4000 eur ročne považujem na prevádzku lode ako dostatočné, ale závisí to na lokalite a cene maríny. Môže to však byť kludne aj dvojnásobok.
Davídě, to by som bol fakt zvedavý na tvoje počty, prečo by som mal do 4-5 rokov navýšiť o dvojnásobok cenu lode, teda ak som ju kúpil za milion kaček, tak prečo by som mal do nej do 5 rokov vraziť ďalší milion?

Stratený fender, lano by som neriešil. To sa stáva aj v lepších rodinách. Aj plachta sa roztrhne, tiež sa to občas stane, na to je spoločná kasa.Za loď vždy zodpovedá kapitán a na lodi je plavebný denník, kde sa zapisujú rôzne veci. Aj to v akom stave sa opúšťa loď, aká údržba sa spravila. Na lodi býva aj plán údržby. Každý člen nemôže byť kapitán, resp na tom, kto môže lodi veliť sa musí dohodnúť celá komunita.
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » pát úno 22, 2013 5:34 pm

20 lidí 1 loď? nikdy! to radši na Šeberáku na maňásku. ale jako owner :whist:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2013 5:42 pm

Davide, ono sa to predsa nevylučuje, kludne môžeš mať na Šeberáku maňáska, v garáži kánoe a morský kajak, na Orlíku kajutovku a niekde na mori kúsok námornej plachetnice.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát úno 22, 2013 5:56 pm

Ale aby to byla reálná debata nedá se u toho poskakovat z 35 na 30 stop, z kanárů do karibiku a od užívání pouze členů k rodinným plavbám. 4000eur je málo, na provoz to vyjde, ale musí zústávat podstatná část do fondu oprav, loď nebude nová. Aby se počáteční investice vrátila musí být projekt dlouhodobý a životní situace členů se bude průběžně měnit. Zatím jsem z debaty nepocítil žádný pevný řád, který bude muset platit, ani jasný směr, bez otřepaného, pořádek dělá přátele, se do toho jít nedá. Podobná debata na téma spoluvlastnictví už tu je, snad začít s tím co určitě ne a co možná ano, předběžných zájemců na neurčité věci se tu dá sehnat často víc než dost, obráceně to bývá problém.
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 5:58 pm

Já bych to zase tak zle neviděl, mít kamarády se stejným zájmem/koníčkem...

Kdykoliv se setkám na nějakém srazu s jachtaři, si vždy uvědomím.

To jsou ti lidi, se kterými bych chtěl na loď.

Ví o čem to je, co na lodi hrozí za ponorku.

Jak a co, poradí, pomůže.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » pát úno 22, 2013 5:58 pm

V únoru napadne člověka chtivého plout spousta věcí.
Pro nezkušeného se takový klub zdá ideální. Ale. Lidi jsou lidi, starosti ubíjí.

Zrovna jsem z takového vlaku vystoupil. Mimochodem byl pro 23 os. na rok.
Už to nebyla radost, ale fůra povinností, které měly svůj řád a nesnesly odklad.

Teď se těším, až zapnu nebržděný vlek s "maňáskem" za ca 50 tis. a vyrazím na dovolenou s nejbližšími kamkoliv.

Hodně štěstí, kluci.
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » pát úno 22, 2013 6:03 pm

Kanici, jasně, není o čem. Nejdřív se pohádaj manželky, která nechala po sobě větší bordel, pak chlapi, kdo co udělal, neudělal a zkurvil. brrrrrrrrr
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát úno 22, 2013 6:07 pm

No vidíš catamarane, můžeš naskočit místo kanice ;)
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kaptn » pát úno 22, 2013 6:09 pm

[quote="catamaran"]Řekněme, že rok má 365 dní : 20 členy = 18 dní / osoba v jednom roce na jedno lůžko
Lůžek je na lodi v průměru 6. Takže 18dní x 6 = 108 dní.
Takže do budoucna by jsi mohl strávit cca 3 měsíce na lodi za 5.000Kč ročních nákladů.
==============================

Taky se zabývám touto myšlenkou:
=V první řadě to chce mít ujasněnou lod a od té se bude odvíjet destinace a finance
=Avar je pěkný,ale jen 35 stopka,6 lidí na palubě je maximum,na dlouhodobou plavbu -přeplavbu sice akorát,ale budou to sardinky
=navíc mám dojem,že Avar není oceánská lod,a na oceán je opravdu malá(vím,ozvou se někteří,že to udělali i s menší,jen dodám,že o to s většími problémy),takže s touto jsi vázán pouze na to středozemí-Jadran

takže RES: minim 40ka,ocelovka,(vydrží i oceán);
ideálně nerezka kvůli údržbě-(v budoucnu budou určitě nátěry jen a jen dražší-ropa),
pro 6 lidí i dlouhodobě tak akorát,pojme dost vody i paliva a poskytne i místo na soukromí(ponorka přijde )
=zredukuj počet lidí majitelů,20 je moc, jsou to do budoucna 20 násobné komplikace a patálie, :gun: navíc všem majitelům musí vyhovovat daná destinace zimování,uložení,oprav (Turecko?) -vím,že 20násobně menší náklady,.... :crazy: se čtvercem vzdáleností od pupku světa-Brniště :P budou čtvercově narůstat problémy s dopravou a zásobováním a čtvercově tím se zužuje okruh zájemců (zvláště,budou-li se rekrutovat z nižší příjmové skupiny-i proto je 20 ks moc)
to je zatím první,co mě napadá,výborné,že jsi zavedl toto vlákno :good: :whist: :good:
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » pát úno 22, 2013 6:10 pm

To by musel být mašinfíra, Marksi. :D
A ten vlak už odjel. ;)
Davídě
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Davídě » pát úno 22, 2013 6:27 pm

TO Denis: Ahoj, mno trochu ten propočet koresponduje s tím co jsi psal, "..100 tis, ale může klidně být i dvojnasobek", tedy 5x200 tis....
Vycházel jsem z 3 různých ročních zúčtovaných výkazů lodí (36,37 a 38 stop) za rok 2012, s celoročním kotvením v Chorvatsku, obsahujících jak složku fixní (kotvení, pojištění, TK+radio+hasiči atd.., antifouling, předsez. servis), tak variabilní (=především různé opravy, olej, plachty,..). Určitě sám víš, že jen kotvení v HR pro loď 36 stop vychází plus mínus 4-5000 eur=100-130000 Kč... Pakliže máš propočet diametrálně odlišnej, ať spadnu z topolu. :) Samozřejmě pokud bude loď jinde a s ne-celorořním kotvením, je možné počítat méně (zasejc tím možná stoupnou jiné náklady-letenky atp..). Pro Catamarana to měl být námět k zamyšlení, že je potřeba počítat s roční částkou raději větší, zejména při vysokém počtu lidí jachtou disponující. Ad absurdum lze stejně tak konstatovat, že pokud máš loďku sám, nic se ti nerozbije, nepotřebuješ havarijní pojistku, umíš si vše spravit sám a ňejak to uděláš že nepotřebuješ stálé kotviště, tak vystačíš ročně se stokorunami. Ok? :)

TO Catamaran: Stejně jako Denis bych viděl fajn jachtu od 35 stop, nicméně tato modules.php?name=NukeC30&op=ViewDetail&id_ads=2291 má výhodu ceny, tedy je to možná cesta. Menší cena-stejný vklad-méně lidí do klubu-více týdnů pro každého. Stále se mi to svým způsobem zamlouvá, snad jsi to tak pochopil :).

Odcházím do knajpy, na JI až v pondělí....pěknej víkend všem :)
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 7:08 pm

Umím si představit větší loď, ale umíme si představit větší cenu?

Viz ZDE

Tahle je schopna plout přes Atlantik, je schopna pojmout 6 lidi bez pocitu"sardinek".

Jenze uz stojí 1.500.000

Pocet lidi bych urcite nechtel zmensovat. Dobre, bude nas treba 8. Budeme schopni obsadit lod pro vetsinu roku? Asi ne, takze zacneme resut, kdyz Franta odjede domu a Pepa tam prijede az za tri mesice co potom. Lod muze stat tyden, 14 dni, ale ne 3 mesice. Takze zacneme resit charter a tam to konci. Cizi lidi, neskutecne starosti a zamotany kruh. Vsude slysim, ze spoluucast na lodi 3 lidi, 6 lidi apod nefunguje. Jsem toho nazoru, chce to velky pocet a nekoho kdo se bude o vse starat. Papiry, rozpisy a podobne.

Zalozise stranka s rozpisem plaveb a kdo je prihlasen.
Karel se podiva kdy je na lodi volno, napise mi a ja tam hned zablokuji pro neho jedno luzko.
Kazdy by si mohl checknout na webkach terminy a kdo pluje + veskery rozpis vydaju atd
Takhle bych to nejak videl ja.

Ano vice lidi, vice problemu. Ríka se to, ale taky se rika. VIC HLAV, VIC VI... atd

Nechci polemizovat. Chci se domluvit, nastavit spolecne pravidla. Poznat se a koupit si lod. A plout a žíííít....

Cat...
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 7:27 pm

Jeden člen si nepřeje být jmenován a poslal mi SZ.

Psal mi email s perfektním nápadem.

Mít možnost ze svých 108 dní čerpat v sezóně pro rodiného člena třeba 14 dní.

Vypadalo by to asi takhle. Pepa by chtěl jet s manželkou v zimě do Karibiku, kde by se nacházela naše loď a mohl by si vyčerpat

2 x 14 = 28 dní ze 108. Takže by mu zbylo ještě 80 dní.

Samozrejmne by si Pepa nemohl vzit dalsi 3 deti. To by pak udelal kazdy a lod by byla plna.

Myslim si, ze by to bylo dobry napsat do pravidel. Jak to vidite vy?

Jsem hrozne rad ze se diskuze takhle rozjela.

Pokud to klapne, budeme o hodne chytrejsi jak planovat a pod.

Cat...
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » pát úno 22, 2013 7:41 pm

Me by se to libilo takhle:
20 podilniku po 50 000kc = 2000 EUR koupit lod za cca 40 000 EUR minimalne 35 stop,6-8 osob

Dale fungovat zcela normalne jako v charteru,tzn.at si jede kdo chce s kym chce za bezne ceny. Pri kopirovani bezne nabidky mi to vychazi asi takhle:

mesic....pocet tydnu ......cena za tyden......pripadny zisk za cele obdobi

7,8 ...... 9...... 1500 EUR.......13 500 EUR

6,9........9......1100 EUR........ 9 900 EUR

4-5,10-11...... 18.......... 700 EUR......6 300 - 12 600 EUR

12,1,2,3 ........18.........300 EUR.......co Catamaran vydrzi.... :)

Vzhledem k tomu ze vetsina podilniku by v lete stejne vyuzila sluzeb charteru tak bych rekl ze obsadit 6-9 mesic,18 tydnu, by nebyl problem a tim by se uspokojily potreby 18 ti podilniku s vlastnimi posadkami po jednom tydnu. Pokud by zbyl nejaky tyden volny tak by se urcite nasel nekdo kdo by udelal dvoutydenni turnus,pripadne by se spolumajitele plavili spolu a zbyle terminy by se lod pronajala atd,fantazii se meze nekladou.Co se tyce dalsich mesicu tak 5 a 10 mesic by se taky pravdepodobne obsadil,zbytek je ve hvezdach.Takze rekneme predpokladany zisk by byl 13 500 + 9 900 + 6300 = 29 700 EUR plus co padne v 6 zimnich mesicich...
Na provoz lodi treba 9 700 EUR,zbyvajicich 20 000EUR rozdelit tj. 1000EUR na hlavu rocne.Za dva roky to je splacene a jede se dal....
Dobre by na tom bylo ze by se zrejme vyresily dohady o terminech,proste kdo by jezdil v lete zaplatil by trochu vice,kdo v zime tak by na tom trosku vydelal.A pokud by mel nekdo problem s prazdninama tak by se to druhy rok prohodilo.Ale myslim si ze vetsinou je spis problem lod obsadit nez naopak.
Do toho bych mozna sel a na letnich terminech taky nelpim,v tu dobu mam spoustu jachteni u baraku...
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 7:57 pm

Takže řekněme, že jeden týden třeba ty Dane seženeš partu kamarádů a podělíte se o charter.

Druhý týden v létě pojede Karel s Pepou(oba dva členové) a budou muset zaplatit taky 1.500€ na dvě osoby.

Dobrý nápad, ale takhle jsem si to nepředstavoval. Tenhle projekt je určen pro "opuštěné" nemovité jachtaře.

Taky řekněme, že by si chtěl jeden člen obsadit loď na týden v létě. 20 lidi = 20 týdnů. Léto má pouze 9 týdnů.

Taky nejde. Já bych se držel toho co jsem psal výše. Parta 20 jachtařu plující na společné plachetnici s možností si vzít jednoho člena z

rodiny,který by čerpal jeho body(dny).

Cat...
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » pát úno 22, 2013 8:34 pm

good luck! :) :)
Kolik ma leto tydnu zalezi na tom kde ta lod je.Ja bych rekl ze leto ma 4 mesice minimalne :D
Zadny projekt ktery na sebe nevydela nema sanci prezit a uz vubec ne v tolika lidech. Pokud by kazdy zajistil jednu platici posadku rocne tak by to nebyl problem.Klidne by se tech "zimnich" sest mesicu mohlo fungovat zadara pro opravdove jachtare,v okoli takove Malagy muzes plachtit cely rok,neni to na konci sveta a lita tam z Blavy Ryanair.Karel s Pepou by museli budto pockat na toto obdobi anebo se smirit s tim,ze za svuj tyden v plne sezone zaplatili -250 EUR na hlavu(nezapomen ze by dostali na konci roku svuj podil ze zisku kazdy cca 1000 EUR...).Pri druhem tydnu v plne sezone uz by je to kazdeho vyslo na 500...
Sehnat jednu platici posadku rocne bych pokladal za absolutni povinnost pro kazdeho podilnika.
Pouvazuj o tom,porad ti nic nebrani lod v zimnim obdobi pouzivat treba ty 3 mesice,pokud se tam sneses s dalsima podobneho razeni...
4000 EUR rocne na provoz 35 stopove lodi je malo,nepocitas dobrou pojistku pri tomto poctu lidi nutnou,jeraby a antifouling,opotrebeni plachet atd,je toho spousta...
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » pát úno 22, 2013 9:01 pm

Koukam dane, že jsi to vůbec nepochopil.....

Celej projekt je o tom za únosný peníze se dostat na loď a ještě s partou lidí se kterýma si rozumíš a ne vydělat majlant.

Jestli to máš tak pěkně spočítaný, tak si vem úvěr, kup si loď a čááártruj jí sám. Riziko nezmizí tak, že ho rozpustíš mezi 20 lidí. :lol:
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » pát úno 22, 2013 9:10 pm

Ahoj
Připadne mi,že řešíte v první ředě peníze,ale ty jsou až to poslední,na prvním místě jsou lidé!!!Dávný pokus o spoluvlastnictví Blaníka mne poučil a finanční ztráta byla až to poslední.Přeji hodně štěstí. :) :) :)
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » pát úno 22, 2013 9:18 pm

Zdendo,ty jsi to nepochopil :D
Svoji lod uz mam,provozuji ji na mori nekolik let a ver mi neni to jednoduche,tak to vidim trochu jinak...
O jakem majlantu to prosim te mluvis? :D
Cela ta vec s platbami je tady hlavne proto aby se zajistilo financovani provozu lode a zajisteni urcite financni rezervy. Jak jsem psal vyse 4000 EUR na to proste nestaci,Catamaran nema spocitane opotrebeni lode ,obzvlast v tomto poctu lidi.Ono nic nefunguje vecne.Pocitat se 4000 Eur je proste hazard ktery se projevi pri prvnim vetsim problemu.Dale vubec nepocita s tim,ze lidi budou vzdycky preferovat dovolenou se svoji rodinou a prateli nez s nekym s kym si sice vyborne rozumi u piva,ale...
Myslim si ze pro" nemajetne osamele vlky" jsou nejlepsim resenim plavby CANY ...
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » pát úno 22, 2013 10:09 pm

Moc tomu projektu fandím. Nakonec si všechno propočítáš a třeba ti vyjdou rozumný čísla. Hlavně bych do deseti let rozpočítal cenu lodě. Takže do každýho roku přidat aspoň 100Kkč a na provozní fond bych raději taky přidal. Celkově bych počítal s částkou 250kkč ročně v prvních 5 letech.

Každej kdo už na moři má loď to prostě vidí v jiných barvách.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » pát úno 22, 2013 10:19 pm

Uměl by sem někdo rozepsat ty náklady?
Já v tom nejsem tak zběhlej, tak je pro mě informace typu 100 je málo, počítej 200, ale raději 250 naprosto nevypovídající.

Našel jsem třeba nějakou marinu na Kosu v řecku a chtěji tam 2400 EUR za rok za 12,5m loď. Netuším kolik stojí pojištění a co je ještě potřeba zaplatit.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » pát úno 22, 2013 10:27 pm

nějaký pojistný jsem našel, ale je to jen pro evropu...... při ceně 1 mil. je to 15 tis kč/rok + 3 tis pojištění odpovědnosti (do 6 mil.)

Vim, že je pojistka pro evropu na nic, ale kolikrát víc to bude pro celej svět? Klidně mě opravte. Bylo by dobrý bavit se tu nad konkrétníma číslama. Někdo má určitě přesný ceny antifoul atd.

Zpět na