Založení Asociace Jachting.info

Pokec. Možnost prvního představení se na fóru.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 18, 2015 10:05 pm

Podmínka takového kroku samozrejme je, ze nebude vse při starem, to je zaklad. Jinak by to nemelo cenu.

Je to o duvere a zajmu o spolecnou věc. Druha moznost samozrejme je vira, ze si to clovek sam dokaze zaridit lip nez jiny. No ja si v papirovy valce zas tak neverim a uz jsem se mnohokrat presvedcil, ze velky věci clovek nemá delat sam. Na to je potřeba tym.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 71

Příspěvekod MartinB » sob dub 18, 2015 10:26 pm

No, že se toho chci chytit jak píše TRIM. Doufám, že se toho chytíme snad ve více lidech. To by bylo smutný kino abychom s Felixem zůstali 2. Myslím, že to je opravdu o tom, že více hlav, více rozumu, více kontaktů a samozřemě více peněz - těžko říct co je důležitější.

Ad závod od Zdenda12345, snad jsem to pochopil dobře. Ano ČANY pořádá závod, ale jdou za tím jen peníze které se vyberou za startovné. Když už jsme u toho, startovné je 6000Kč a je to spočítané tak aby to bylo co nejméně, aby si to mohl zkusit každý, ale aby se nebrali peníze z příspěvků, ale taky z toho neplyne žádný zisk pro ČANY.
Ale on ten provoz té ČANY taky něco stojí, ono to nestojí ve vzduchu. musí se koupit nějaké papíry, platíme nájem, něco za web, prostě dnes všechno něco stojí. Jediné co jsme schopní zajistit zadara je náš čas a usilí.

Viky, jak máme rozumět "ze nebude vse při starem" ?

Panové, jdu si dát sklenici červeného, dejte si taky, to člověk zapomene co ho trápí ;)
Zítra je taky den.
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod heavy » sob dub 18, 2015 10:30 pm

Moře se pro mne stalo ústředním bodem, nicméně každý rok min. 2-3 víkendy nebo týden strávím na Orlíku nebo na Lipně,
a proto mi není lhostejná situace, která tady vznikla.
Rozhodně si nemyslím, že by situaci řešilo založení nové organizace/spolku.
Přikláním se k přidání k již existující organizaci a její podpoře.

Jakožto člen CANY, je pro mne samozřejmě nejsnazší podporovat tuto organizaci.
Podepsal jsem petici, ale vzhledem k tomu, co "nám vládne" pochybuji, že petice postačí.
Jachtaři se neradi sdružují, to je fakt.
Jsme sbírkou individualit ;) .
Pokud bychom se měli kdy sdružovat, tak právě teď, kdy je ohrožena podstata jachtingu u nás.
Nerad bych jednou vnoučatům ukazoval tuto fotku se slovy... joó to se ještě mohlo...
Obrázek
Navrhuji pokračovat s tím, že by se nové hlasy přidaly do již existující organizace, o které státní úředníci již vědí.
Pokud by každý nespokojenec s touto vyhláškou vložil svou důvěru v CANY, získali bychom lepší vyjednávací pozici.
Co by to stálo?
Členský příspěvek tuším 500 Kč
Co tím získají - větší členskou základnu... větší hlas, jo a můžou se zúčastnit CANY CUP 2015.
A jak tu zaznělo něco na kritiku presidenta CANY, máme nového :)
Felix je jen jeden a vše dělá "zadara".
Schválil bych i mimořádné příspěvky (advokátní kacelář+Felix jako poradce).
Tímto vyzývám svoji organizaci, k větší angažovanosti v této situaci.
Navrhuji mimořádný příspěvek 500 Kč (účet pro advokatní kancelář).... pro stávající členy.
Pro nové členy by to bylo 500Kč členský příspěvek + 500 Kč advokátní kancelář.
Není to sice málo peněz, nicméně věřím, že tentokrát by byly dobře investovány.
Upřímně věřím, že se nám povede tento nesmysl zarazit.
Pokud by se to nepovedlo, není pro mne alternativou nocovat v "nových marínách", ale spíše přesídlení třeba na Mazury.
Na loď jezdím, abych se stal součástí přírody... ne umělých nahňácaných kotvišť.
Tomas Motal
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » sob dub 18, 2015 10:32 pm

a nová asociace to všechno vyřeší sama ?
Petice je taková sranda, i kdyby na ní bylo deset tisíc podpisů, nic to nikoho nestojí. Je to přesně naopak, stádový občan dostane bezvýznamnou možnost si zaprotestovat a všichni jsou spokojený. Těch petic při podepsání jsem na stránkách zaregistroval více, 2300 podpisů může být taky jenom těch pět aktivních tady, počet registrovaných na jachting.info může znamenat to samé.
Do středy je třeba pracovat na doladění schůzky, přidávat nové návrhy a to ještě obezřetně. Není třeba stále omílat to samé, nebo pitvat jednotlivé, nejlepší by byly varianty od co nejvíce lidí, co by od společenství pod záštitou kohokoliv očekávali, tak aby do něčeho vložili svou naději i za cenu že se to nemusí podařit. Ono o tu chuť jde především, peníze a volný čas má každý jinak nastavený a to si zničehož nic změnit nemůže, zaručit že se podaří cokoliv prolomit nelze stejně tak.
Lodě na vodě jsou čtyři dny, jít jsem na ně nechtěl, ale v rámci návštěvy čyku se vyvovlním, jestli zvládnu středu netuším a ani nevím jestli bych tam byl sám za sebe co platný. Z martinových příspěvků vnímám, že to hlavní chce řešit až na místě, základní nastavení a následné dolaďování postupů, také to vidím jako rozumné řešení. Další reakce už by měli býti účelnější a mnoho pokusů nebude, již teď je od prvního příspěvku z 20 března ztraceno mnoho času a výsledek téměř žádný, doufám že půjde něco průběžně zveřejňovat.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » sob dub 18, 2015 10:48 pm

heavy obávám se že 1000 korun bude na mnoho lidí moc.
Vymyslet něco aby se mohli přidat i ti kteří o ostatní program čany až tak nestojí, ale chtějí ji podpořit ve společném usílí. To samé by mohli učinit i ostatní spolky a vzájemně to zaštítit. Vstupní příspěvek dělený, na administrativu/ podpora boje za volné kotvení, tento klidně dělený na povinný a dobrovolný. Mohlo by to zároveň posílit i mandát pro vyjednávání. Píšu jen tak nápady z hlavy k zamyšlení, nevím jak je provedení reálné, to už musí posoudit kompetentní.
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod heavy » sob dub 18, 2015 10:58 pm

1000Kč..., že je mnoho :o
Odečti 500kč členství CANY, i kdybys nevyužil jiných možností tohoto klubu tak minimálně půjčení jinak velmi drahých knih, pilotů a pod. to mnohokrát vyváží.
Až ta doba nastane, neutratí za maríny 500Kč/rok, ale min. 500Kč za týden.
A o to právě firmám co tohle zařídily jde!
Přestaňme si hrát, pokud chceme něco změnit.... tak musíme něco zaplatit!
Kdo chce tak peníze nehrajou roli, kdo jen kybicuje tak marní čas ostatních.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 18, 2015 11:11 pm

Heavy: Souhlasim ze 1000,- je pro většinu lidi moc, kor když polovina ma jit na "beznou agendu". A mimochodem presne ten důvod, proc tu porad omilam tu "levnou" verzi s CSVM a novym pridruzenym klubem. Tam je sance na pravniky vybrat vic a o to ted jde. A nebo taky to muze bejt tak, ze kdo chce, muze ty peníze na pravniky CANY darovat a clenem se nestat. Slo by?

MartinB: Třeba ta dohoda s CSVM je zrovna něco, co povazuju za "není všechno při starym". Dokazat se dohodnout je dobra startovni pozice pro takovou akci.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » sob dub 18, 2015 11:16 pm

heavy ten agresivní ton si nech pro někoho jiného, nemám to rád a nevidím k tomu žádný důvod.
Tvoje vnímámní světa je tvoje věc, ostatní k němu nepřesvědčíš, takovéhle výkřiky ničemu nepomáhají a zřejmě jsi nic nepochopil. Nevstoupím do čany abych si cokoliv půjčoval za roční členství, nemám potřebu být jejím členem, kdybych jí měl už bych tam byl.
Do debaty jsem se zapojil, neb se z mého pohledu zlepšíl její směr, dojde li ke změně nemám potřebu v ní pokračovat, na demagogie a plácání nemám chuť a svůj volný čas mám rád.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 18, 2015 11:17 pm

Ještě doplnim:
K mori prakticky nejezdim - piloty jsou mi naprd, na knizky nemam cas, v marinach nekotvim, mam neregistrovanou lod (vlastne dve) a presto chci na pravniky prispet. Musim se presto stat clenem CANY? :?

Az se budu chtit organizovat, bude to zrejme u Maxika, to se mi libi vic.

Edit: Jinak jsem taky clenem jednoho autoklubu v zahranici a tech 35euro rocne platim rad (kdyby mne nahodou někdo chtěl narknout ze se stavim proti klubum).

Heavy: Az prestanes bejt prezidentem klubu "jenom ja mam pravdu" bude to hned lepsi. Když chces udelat něco vyjimecnyho, musíš vylizt na svetlo a poradne se rozhlidnout co na to ostatní.

Marks: Mluvis mi z duse.
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod heavy » sob dub 18, 2015 11:32 pm

Marksi jestli ti to znělo agresivně, tak to fakt nebylo... umýslem a ani výkřikem.
Spíš jen povzdech nad tím, že řešíme rádoby peníz, když z nás později vydojí mnohem víc.
Každá dohoda kde se sjednotí hlasy je dobrá.
Třeba půjde i nějaká podpora mimo běžné členství, to je však spíš otázka na Martina.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 18, 2015 11:47 pm

Jako spravny sdruzeni ma jiste i CANY ve stanovach, ze muze prijimat dary. Divil bych se kdyby ne. Spis jde o to, aby se nase velke vodni hlavy sesly a vymyslely co s tim majlantem udelaji. ;)

Heavy: Nic ve zlym proti tobe, jenom je potřeba vzit rozum do hrsti a brat věci tak jak jsou. Na to udelat ze sladkovodnich lidi cleny CANY bude jiste hodne jinych prilezitosti az bude u nas v CR sance realne jachting provozovat. Ta se 15.4. vyrazne zmenšila, ale knizky o refovani kosatky kvůli počasí v Karibiku kvůli tomu fakt cist nezacnu. ;)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » ned dub 19, 2015 12:45 am

heavy znělo, vykřičníky mi tak běžně zní, ale co už.
Snažil jsem se v příspěvcích naznačit, že vlastně o peníze nejde a spíše navrhnout nějakou variantu pro jednání
Příspěvek by měl být adekvátní potřebě spolku, zároveň identifikovat nového člena pro nastalá jednání, což by navýšený příspěvek stávajících členů řešil též. Je na organizátorech, zda se to takto dá pro dané potřeby vymezit a jakou by to mělo váhu.
Každopádně vodák vnímá tisícovku jinak, než jachtař otrlý cenami z moře, o dědovi s pramicí ani nemluvě. Dotkne se to všech, už teď se řeka hemží skvosty, jež příklady dobré praxe k ničemu nepřesvědčí, až teď přibydou ti co si rádi připlatí za modní rozmar, nikdo je ani nepřinutí.
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod Surcouf » ned dub 19, 2015 1:52 am

Čím déle tady čtu některé příspěvky, tím více na mne doléhá pocit marnosti o jakékoliv snažení. Bohužel stále vyplouvá na povrch takové to malé čecháčkovství: "Bože , nic po mě nechtějte, do ničeho mě nezatahujte, žádnej spolek nechci, na nic nepřispěji, protože z toho nic nemám a co kdyby se náhodou někdo obohatil na můj úkor." Ale na druhou stranu požaduji, aby někdo za má práva nasazoval krk, čas i peníze. To je přece povinnost těch druhých. Vůbec se nedivím, že je tady vláda taková, jaká je a že zde panují poměry, jaké panují. je mi z toho trochu smutno.Navíc se mi zdá,že se vzájemně neposloucháme - jedni o voze, druzí o koze. Každý má tu svou (pravdu) jen za jedinou!!??
bedrich
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod bedrich » ned dub 19, 2015 9:00 am

Viky_CZ m.j. napsal: "....ale knizky o refovani kosatky kvůli počasí v Karibiku kvůli tomu fakt cist nezacnu."
Má reakce není speciálně pro Vikyho, ale obecně pro říčně motorové vlky - Vám je dle mého názoru bližší právě Český svaz vodního motorismu, asi více než ČANY.
Pro ČANY jsem se vyjádřil nejen proto, že já jsem zase víc plachtovej, ale znám v této sféře více lidí, kterým mohu věřit. I zdejší Jachting.info, byť název asociuje možná původně více jachtění, dokáže v současné době poskytnout poměrně širokou platformu všem, kdo se zajímají o nějaký druh lodí a vše co s tim souvicí.
Nehledejme rozdíly, ale spíše společnou řeč.

P.S. ve středu se pokusím přijet.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » ned dub 19, 2015 9:24 am

nekde v polovine související diskuze jsem si povzdechl ze mam obavu ze se to zvrtne na hadku kdo ma většího........-ja osobne bych se držel toho hlavního-diskriminace jedne skupiny-regitrovaní a neregistrovaní-kotvení na 24 hod, to ostatní bych nechal plavat(hausboty atd.)

jsem na tom podobne jako VikyCZ a je mi srdecne jedno kam vlezu(CANY,CSVM,KVS atd.)-je pro mne dulezite co ten spolek bude konat a pak rad prispeju (nejen financne)
a pokud se jednotlive spolky dokazí domluvit na spolecnem postupu bude jen dobre
(pred par lety jsem se zajímal o clenství v jednom klubu CSVM blízko meho bydliste ale po nekolika rozhovorech jsem z toho vycouval-tim nechci říci ze to je v ostatních klubech CSVM stejne)

taky se zkusim ve stredu zastavit-chtel jsem do Avaryachtu-tak ham holt ,,vydelat,, Marinesportu
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod modrymax » ned dub 19, 2015 9:48 am

Za mě vyřešeno :) ČANY má nového člena :) příspěvěk zaplacen :)
rád pomůžu když to půjde, ale z moravy moc možností nemám
i když po českých řekách a nádržích nepluji, přeji úspěšný boj :good:
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » ned dub 19, 2015 9:53 am

Pokud se CANY a CSVM dokážou dohodnout na spolecnym postupu (a ja verim ze jo) tak uz bude jedno do kterého klubu se clovek prihlasi a ze který strany se jeho podpora dostane tam kam je potřeba. Takovou situaci vitam.

A pokud někdo z nich na to vyhlasi sbirku a ten plan bude pro mne prijatelnej, klidne poslu nejaky peníze rovnou bez clenstvi, nemam s tim problém.
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8

Příspěvekod TRIM » ned dub 19, 2015 10:19 am

Já bych ty hlasy nechci do klubu, (ať je důvod jakýkoliv), ale tady se chci např. finančně zúčastnit, šmahem neodsuzoval. Domnívám se, že jich je víc než těch, kteří do klubu vstoupí.

Proč nezkoušíte vymyslet další variantu, i jim která by vyhověla . Vždyť jsme v etapě hledání , každý nápad dobrý. Na konci se pochopitelně rozhodne. Dobré by bylo rozhodnout se z více jak jedné možnosti.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 71

Příspěvekod MartinB » ned dub 19, 2015 10:54 am

Asi to tu čte moc lidí, JI se kouše, nedá se sem dostat :

Jste se do Heavyho tak trochu „obuli“, přece taky může mít svůj názor ne?

Ve vláknu vedle se píše o ústavním soudu, o právnících, padla tam částka 20-30.000Kč, to by mě zajímalo, kolik lidí bude ochotno na takovou věc poslat peníze. Kdyby 500 jak navrhuje Heavy, tak je potřeba 60 x. Jsem v tomto ohledu trochu pesimista, že bude tolik lidí ochotno, ale bylo by to moc příjemné překvapení, kdybych se pletl. Když by to byla stovka, to jsem značně větší pesimista, to je už 300 x

A chápu i to že píše o vstupu do ČANY. Ona ta organizace/spolek musí existovat i době kdy se nic neděje a to prostě stojí nejen čas lidí, ale i peníze. A i když to bude jiný spolek, nebo nový spolek, nebude to jiné. Bude se o to muset někdo starat, bude to muset mít někde sídlo, je dobré mít nějaké zázemí, když bude třeba se někde sejít a domluvit, hospoda, to není to správné místo, kde by se měli domlouvat věci jako teď kotvení.

Takový mám na to názor já, když už to Heavy nakousl. Ale je to samozřejmě věc každého jak se rozhodne, nebo jak se snad nějak domluvíme společně.

Možná by stálo za to udělat na JI anketu, kdo je ochoten zaplatit třeba těch 500 na právní pomoc a třeba k tomu, kdo by byl ochoten v souvislosti s tím vstoupit do nějakého spolku a platit nějaký příspěvek.
To by asi bylo dobré, že bychom věděli, jak na tom jsme. A pokud by třeba na Ústavní soud došlo, jak se můžeme „rozšoupnout“.

Takový další návrh: myslím, že by neměl být problém zřídit při ČANY speciální transparentní účet (to je účet na který se může kdokoliv podívat, co se s penězi děje) za účelem právní podpory zákazu kotvení. Pokud by peníze nebyly potřeba, nebo pokud by něco zbylo, lze poslat zpět, eventuálně nechat k dispozici na podobnou v budoucnosti vzniklou situaci ???
Pro informaci: ČANY má účet u FIO a taky je třeba přesně zjistit jak by to šlo nejen v bance ale i z dalších hledisek, účetnictví, daně, .. abychom si blbě nenaběhli (si myslím, že by to mělo být v pohodě, ale je třeba prověřit).
Aby to nevypadalo, že to tlačím stále pod ČANY. Kdyby byly nějaké peníze třeba, kdyby se našla vůle, že se sebere nějaké rozumné množství peněz, asi by bylo vhodný mít účet v bance. Ten lze založit jen na nějakou existující osobu, spolek, ….

Ještě: v podstatě je kontakt na právnickou kancelář, která je dalo by se říct znalá v záležitostech okolo vody. Takže až přijde čas ….. šli by zkusit.
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod Surcouf » ned dub 19, 2015 11:05 am

Mám kamaráda, který kauzu církevních restitucí dotáhl až k Ústavnímu soudu a nevzal za to ani korunu. Když se budeme chovat konzistentně, třeba se nás taky ujme, když ho pak s dětmi povozíte na lodičce.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » ned dub 19, 2015 11:10 am

:good:

sem s ním-pokud to bude zadarno a vyhraje bude mít doživotní pernamentku :)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » ned dub 19, 2015 11:43 am

martine první heavyho příspěvek nebyl důvodem k opírání, není třeba ho obhajovat, považoval jsem ho za věcný a dovolil si polemiku nad výšší částky. Jak sám píšeš jako pouhý názor k debatě, následný styl mi nevyhovoval a tak jsem to napsal, není třeba za tím nic hledat. Mě jde spíše o zainteresování od co nejvíce lidí a tisícovku už si jich asi pár rozmyslí, taky nejsem alibista, ale proč tomu nezkusit vytvořit podmínky. Základ je nahodit nějakou vizi co s tím a to musí vyjít z dohody spolků, podle toho za čím půjdou jejích členové, současní i momentálně se rozhodující. Z mé strany jsem zřejmě do nějakého závěru z dohody, vyčerpal možnosti věcné komunikace.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » ned dub 19, 2015 11:50 am

Nebudte takovy pesimisti. Vzpomente kolik Novaku poslalo 5 kcs. A jaky to byl nakonec majetek :mad:
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8

Příspěvekod TRIM » ned dub 19, 2015 2:22 pm

MartinB píše:Asi to tu čte moc lidí, JI se kouše, nedá se sem dostat :

Jste se do Heavyho tak trochu „obuli“, přece taky může mít svůj názor ne?

Ve vláknu vedle se píše o ústavním soudu, o právnících, padla tam částka 20-30.000Kč, to by mě zajímalo, kolik lidí bude ochotno na takovou věc poslat peníze. Kdyby 500 jak navrhuje Heavy, tak je potřeba 60 x. Jsem v tomto ohledu trochu pesimista, že bude tolik lidí ochotno, ale bylo by to moc příjemné překvapení, kdybych se pletl. Když by to byla stovka, to jsem značně větší pesimista, to je už 300 x

A chápu i to že píše o vstupu do ČANY. Ona ta organizace/spolek musí existovat i době kdy se nic neděje a to prostě stojí nejen čas lidí, ale i peníze. A i když to bude jiný spolek, nebo nový spolek, nebude to jiné. Bude se o to muset někdo starat, bude to muset mít někde sídlo, je dobré mít nějaké zázemí, když bude třeba se někde sejít a domluvit, hospoda, to není to správné místo, kde by se měli domlouvat věci jako teď kotvení.

Takový mám na to názor já, když už to Heavy nakousl. Ale je to samozřejmě věc každého jak se rozhodne, nebo jak se snad nějak domluvíme společně.

Možná by stálo za to udělat na JI anketu, kdo je ochoten zaplatit třeba těch 500 na právní pomoc a třeba k tomu, kdo by byl ochoten v souvislosti s tím vstoupit do nějakého spolku a platit nějaký příspěvek.
To by asi bylo dobré, že bychom věděli, jak na tom jsme. A pokud by třeba na Ústavní soud došlo, jak se můžeme „rozšoupnout“.

Takový další návrh: myslím, že by neměl být problém zřídit při ČANY speciální transparentní účet (to je účet na který se může kdokoliv podívat, co se s penězi děje) za účelem právní podpory zákazu kotvení. Pokud by peníze nebyly potřeba, nebo pokud by něco zbylo, lze poslat zpět, eventuálně nechat k dispozici na podobnou v budoucnosti vzniklou situaci ???
Pro informaci: ČANY má účet u FIO a taky je třeba přesně zjistit jak by to šlo nejen v bance ale i z dalších hledisek, účetnictví, daně, .. abychom si blbě nenaběhli (si myslím, že by to mělo být v pohodě, ale je třeba prověřit).
Aby to nevypadalo, že to tlačím stále pod ČANY. Kdyby byly nějaké peníze třeba, kdyby se našla vůle, že se sebere nějaké rozumné množství peněz, asi by bylo vhodný mít účet v bance. Ten lze založit jen na nějakou existující osobu, spolek, ….

Ještě: v podstatě je kontakt na právnickou kancelář, která je dalo by se říct znalá v záležitostech okolo vody. Takže až přijde čas ….. šli by zkusit.

No prosím a máme tu hned nápad a další možnost . MartinB navrhuje prověřit založení transparentního účtu, na který by ti co nechtějí vstoupit do spolku poslali příspěvek, který by byl pouze na právní služby nějaké kanceláře na pokrytí nákladů těch, kteří by kolem toho běhali.
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod veselyroman » ned dub 19, 2015 3:22 pm

O vstupu do ČANY pouze uvažuji, ale na transparentní účet zřízený za účelem pokrývání nákladů při boji s podobnými nesmysly, jako je zákaz nočního kotvení pro registrované lodě bych přispěl určitě.

Zpět na