FAJN regata portálu JI - 2010

Nová sekce pro naši první větší akci na moři.
Pokyny, seznamy účastníků, oddíl pro přípravu kapitánů atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 03, 2010 12:29 pm

"To naše fórum teď získalo úplně novou dimenzi", jsem zaslechl minulý týden na mole a byl to hlas, který jako by mě mluvil z duše.
Nejenom já při pomoci setkáním v Brně, případně v Hodoníně, ale i akce okruhovek na Orlíku, nebo třeba spoluplavby na Dunaji, ukazují na tendenci scházet se. Po prožití předešlého týdne jsem si řekl, že toto je asi ono. Byl jsem šťastný že se lidi na moři opravdu sešli a dle náznaků že byli podobně spokojeni jako já.
Snad byli spokojeni ti co jeli pouze za jachtingem a i ti co si jeli zajachtat, lehce pozávodit a nakonec si pokecat na kotvišti.

Proto bych chtěl opravdu moc poděkovat všem skipperům i celým posádkám za naprosto bezproblémový týden, za kamarádský přístup k ostatním posádkám, za vstřícnost i shovívavost ke snaze týmu JI zrealizovat něco, o čem jsme ještě před týdnem nevěděli jak to zrealizovat a jestli naše představy jsou reálné, případně správné. Díky všem!
(Jen příště trochu více větru... ;) )

Co se týká organizace a připomínek. Beru je v dobrém a také v dobrém odpovídám. Základní myšlenka podřízení se počasí a průběžnému plánování se mě po akci jeví jako správná. Ranní briefingy kapitánů před vyplutím fungovaly, kdo nebyl na kotvišti, dotázal se vysílačkou, případně telefonem. Vysílačky jak víme nic moc, telefon jsme každému zvedli a na každou SMS odpověděli. Hovorů nevím, ale odeslaných SMS jsem zaznamenal cca 25 v republice a asi 50 v HR. Pokud by jsme měli hlásit celé nepřítomné flotile denní plán, bylo by to ještě přes 100 SMSek navíc. K tomu aby se něco dalo plánovat se samozřejmě na notebook stahovaly předpovědi. Jerryx byl na netu ještě víc a ladil zobrazení naší trasy na mapě portálu. Oba jsmě dvěma kanály zajišťovali odesílání našich pozic na portál....
To co jsme do podniku investovali, za stavu kdy se neplatí startovné na pokrytí nákladů pořadatele, je tak maximum čeho jsme schopni a ochotni.
Ale nemyslím si že by bylo potřeba do budoucna něco měnit. Kdo chtěl vědět kde jsme a kam plujeme, ten se to dozvěděl.
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » pon kvě 03, 2010 3:17 pm

Jsme moc rádi, že se všem akce vydařila, moc jsme na vás mysleli a vyhlíželi jsme, zda-li na regatku někde nenarazíme.
Nicméně po zvážení předpovědi počasí jsme se vydali z Biogradu na sever a dobře jsme udělali. Užili jsme si plachtění kromě pátku každý den, větry 12-22 uzlů (ve čtvrtek slabší), snažili jsme se dostat až do městečka Cres, kousek před jsme to ale otočili - 20 uzlů protivítr a vlny nám nabouraly časový harmonogram. Následovala noční plavba na velmi pěkný zadobočák.
Zajímavé bylo, že čím více na sever, teplota vody stoupala až na 20,6, takže i na koupele došlo. :good:
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon kvě 03, 2010 7:41 pm

Myslím, že za naši posádku mohu jakožto člen veřejně prohlásit, že El ňino na S/Y LoLi bylo spokojeno v maximální míře. S díky administrátorům a sousedícím jsme nešetřili přímo na místě, což možná slyšeli i ostatní, tak to jen upřesňuji pro ti jež náš šepot nezaslechly, včetně všech zde, jež se z jakéhokoli důvodu neúčastnili. Na další akce jsem v očekávání mára.
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » pon kvě 03, 2010 7:51 pm

máro, co vesta, už uschla ?
deko
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod deko » pon kvě 03, 2010 7:57 pm

mam pocit, ze aj lod s menom Pain killer patrila medzi uzivatelov JI. tymto pozdravujem jej skippera a prajem mu, aby sa co najskor naucil pocitat. napr. by mohol vediet spocitat lode, ktore pred nim cakaju na natankovanie na pumpe v Splite...
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » pon kvě 03, 2010 9:49 pm

Vilmičko v pohodě ;), vesta co je bunda už přežila větší špínu z Irwina, uschla hned v autě je na to dělaná. Od soli ji musím vyprat stejně. používám ji už do práce a aspoň jsem včera dával všem čuchnout jak voní chorvatské moře, kromě psa stejně nikdo nic necítil, což je nakonec škoda a mohli ji tam nechat o něco dýl. Zdá se, že už se vám hlavy vymotávají ze starostí, tak přeju ať je úplně čisto co nejdřív.
to deko: to že se někdo splete v počítání může být pouhá jednotlivá chyba, kterých se v životě stává plná kopa, pod tlakem obvykle častěji. ale byly tam z mého pohledu horší věci. Takové nějak chybné od základu, představ si že tam byla loď. na které se posádka poprala už po pouhém týdnu na vodě a i kdyby nevystupovali každý den, takový kapitán by nikdy nikam nedoplul.
deko
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod deko » pon kvě 03, 2010 10:03 pm

marks píše:takový kapitán by nikdy nikam nedoplul.

tomu som neporozumel. mas na mysli, ze tu bitku priamo ci nepriamo zavinil kapitan?
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » pon kvě 03, 2010 10:21 pm

to určitě ne, ale stav posádky odjakživa vypovídal o způsobu vedení, samozřejmě je to dnes trošku jinak, ale pro mě je to prostě mnohem větší chyba, než že někdo splete kupecké počty. V podstatě se za to stydím jako český jachtař, ale nikdo nejsme dokonalý a každý máme právo uchopit žití po svém, kdyby jsi nezačal upozorňovat na chyby ostatních z tvého pohledu, vůbec bych se o tom nebavil.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod tatinecek » pon kvě 03, 2010 10:34 pm

marksi , absolutně nerozumím o čem je řeč. Můžeš nám to osvětlit? Pokud ne, tak ok.
deko
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod deko » pon kvě 03, 2010 10:37 pm

tatinecek píše:marksi , absolutně nerozumím o čem je řeč. Můžeš nám to osvětlit? Pokud ne, tak ok.

toto vlakno si nezasluzi diskusiu o chybach niekoho, regatka bola fakt skvela. tu je pribeh, ktory ma marks na mysli
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » pon kvě 03, 2010 10:52 pm

Deko vážím si toho jak jsi pojal celou vzniklou situaci a pochopil mé myšlenky. Přeju dobrou noc

Ostatním uživatelům jachting.info se předem omlouvám, možná teď budu trošku zaměřen na detaily, jeden pro mě obdivuhodný kapitán si mě k tomu celý týden cepoval a ani to nebolelo, předpokládám že to díky běžným starostem lidského bytí po pár dnech poleví.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » pon kvě 03, 2010 11:03 pm

Ľudia robia chyby a sú zároveň k chybám aj tolerantný. Chyby sme mali ale aj na lodiach a to ma osobne zaujíma viac. Chceme vyhodnotiť spoločnosť od ktorej sme mali lode, či sa na nich obrátiť aj v budúcnosti, alebo hladať iných. Takže kto ste mali závady napíšte to sem, alebo cez SZ Liborovi.
Na tej maríne sa mi páčil velkoriso riešený priestor uličiek medzi radmi lodí, takže vyplávať nebol problém ani s velkou loďou, čo zas až tak samozrejmé všade nie je. Pokial viem tak len jedna loď mala problém a celú našu posádku mrzí že sme im nepomohli, ale nejak sa to vyvrbilo tak, že sme sa museli poponáhlať a neodplávali sme posledný. Riešenie do budúcna máme pripravené. Nevýhodou tej maríny sa mi zdá, že je o kus ďalej ako Sukošan. Je zrejmé že pri takom počte odobratých lodí si môžeme v budúcnosti vyberať.

Za seba môžem povedať že sa v budúcnosti znovu rád zúčastním takejto akcie, osobný kontakt na mori je super a všetci s ktorými som sa mal možnosť dlhšie baviť boli velmi fajn a obohatili môj život.
Tak isto by team jachting.info, teda organizátorov zaujímalo, čo by ste navrhovali v budúcnosti zlepšiť, alebo spraviť ináč, čo vám chýbalo a naopak čo by ste v budúcnosti nemuseli.
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » úte kvě 04, 2010 11:22 am

Ahoj,

s Liborem jsem o tom sice mluvil na zpatecni ceste, ale pro uceleni informaci uvedu i zde.

Tedy za lod 04 - Bavria 37 Cruiser - HANNAH
Pri prejimce neodhaleno a po celou plavbu nezprovozneno :

1. speedmeter
2. log
3. autopilot
4. navigace
(fuj elektronika)

Plavbu kolem komina to nijak neohrozi, ale nocni preplavba nekam do pryc by mohla byt mirne problemova.
Chapu to ale jako svuj problem, mel jsem si to overit pred vyplutim. Priste to udelam, jednak pojedu dotankovat do plne, at se vyhnu licitaci o tom, kolik nafty charterovka zaplati a jednak tim overim funkcnost palubnich pristroju. Jinak vse OK.

Pri predavce nefunkcni pristroje nahlaseny prebiracimu technikovi a uvedeny do check listu tak doufam, ze dalsi posadka jiz nebude mit problem (pokud se na to nevykaslou).
andrei
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod andrei » úte kvě 04, 2010 10:14 pm

Všem lodím jachting.info, tady je Magic, přepínam ;)

Chtěl bych taky, za celou naši loď, poděkovat všem za tuhle krásnou akci. Lidem z jachting.info za to, že to zorganizovali, a účastníkům za to, že tam byli. Potkal jsem fajn lidi (je to fajn regatka, no né?), se kterými se, doufám, ještě potkám. Denis zmínil nějaké organizační nedostaky; možná byly, já jsem si jich nevšiml. Věra byla na přijmu pokaždé když jsem něco potřeboval, poradili s vyvázáním, nic víc jsem nepotřeboval. Možná snad jen starty jsem moc nepobral, ale to může být mojí vinou a nezkušeností. Třeba bych ocenil, kdyby se do vysílačky řeklo "pojedeme zhruba tímhle kurzem, a start bude, že uděláme halzu". Na Drveniku jsem třeba při startu trochu tápal. Pokud se to do vysílačky řeklo, tak se omlouvám, my jsme to neslyšeli.

Naše posádka (č. 10) měla zrovna smůlu na problémy s lodí. 500 metrů po výjezdu z maríny začal pískat alarm přehřívání motoru. Vrátili jsme se tedy do maríny, kde byla doplněna voda do chlazení a bylo nám doporučeno každé ráno zkontrolovat její hladinu. Tak jsme opět vyjeli a dojeli až za mys Čiovo, kde se z výfuku najednou zakouřilo silně modrobíle a než jsem stihl aspoň vyřadit, motor zhasl. Volali jsme tedy NYA, a za půl hodiny pro nás přijela loď a odtáhla nás zpátky do Kaštely. Už po cestě se omluvili a navrhli, že nám dají místo původně dohodnuté Bavarie 42 loď, kterou nás odtahovali, Bavarii 49. Zařídili, abychom se do ní mohli přestěhovat už v sobotu večer, a v neděli ráno ji přišli vyčistit. S novou lodí už žádné problémy nebyly.

Celkově jsem přes ty peripetie měl z NYA dobrý pocit. Stál se problém, ale postavili se k tomu čelem a bylo vidět, že to chtěji řešit a že jim záleží na naší spokojenosti. Navíc, kdy ještě si já budu moci dovolit 15-metrovou loď? :D
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř kvě 05, 2010 12:22 am

andrei píše:... Možná snad jen starty jsem moc nepobral, ale to může být mojí vinou a nezkušeností. ...

tak z toho si nemusis delat vrasky, tvoji vinou to nebylo ... priznavam, ze to jsme nezvladli dle mych planu, castecne nasi resp. moji vinou, castecne nedostatkem vetru ...
proste ty starty byla spise z nouze ctnost (aby se vubec odstartovalo) a ne spravne provedene starty, za to se omlouvam :whist: ... ale na papire jsem vam to maloval spravne :P
slibuji, ze bude-li nejake priste, tak se polepsime ;-)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » stř kvě 05, 2010 12:49 am

Pevně doufám, že bude-li, bude bez toho -li. Možná by to šlo spojit i s kurzem Astronavigace dvě, jen protekla myšlenka, organizačně by to mohlo být složité a rád bych vás potkal na dovolené na plachetnici, to jest bez běžných deních starostí. Přeju všem dobrou noc, jo a spěte v leže ;) .
GREENFOOT
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod GREENFOOT » stř kvě 05, 2010 8:45 am

Ahoj všichni,

jak jsem slíbil posílám odkaz na pár fotek z regatky. Snad se tam někdo najdete. :good:

http://modra1.rajce.net/100424_split_regata
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » stř kvě 05, 2010 9:21 am

Ještě bych se zeptal na jednu věc. Podle seznamu posádek měli být Baharis a Jerryx na jedné lodi. Podle GPS pak byl každý na jiné lodi. Došlo tedy k nějakým změnám, nebo jste třeba nehleděli na crew list a nějak přesedali na jiné lodě?
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř kvě 05, 2010 9:35 am

:lol:
Byli jsme na stejné lodi. Ale já teď používám jako primární jiný systém ( InstaMapper ) a na Latitude s GPS jsem se hlásil pouze na kotvišti, aby bylo možno sledovat Regatku zde na stránkách. Během dne mou pozici pro Latitude zaměřovaly pouze BTSky a těch na ostrovech nebylo vždy dostatek.

Navíc i když jsme byli oba vedle sebe přihlášeni na Latitude se zaplou GPS, z nám neznámých důvodů jsme stejně byli na mapě na jiných ostrovech. To jsme nepochopili... :?
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » stř kvě 05, 2010 9:41 am

Já to sledoval převážně na tvých stránkách, kde se mi zdá, že to fungovalo bezchybně. Na modulu JI byly 2 fotky (Tvoje a jerryxe zvlášť) a každá měla jinou cestu. Tvůj pohyb na JI modulu byl nepřesný, jak píšeš, odpovídalo by to těm BTS, ale přesto minimálně v půli týdne mi to ukazovalo jerryxe o dost více severněji (aby to byla jen nějaká odchylka zaměření).
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř kvě 05, 2010 11:35 am

takze ke sledovani polohy : bylo to hodne experimentalni, programove je to jeste vice nedodelane, vlastne to nemelo byt ani spusteno, ale rekli jsme si, ze to testneme ;-)
baharis jel presne pres instmapper, latitude mel nepresne, ja jel jen pres latitude, jenze ze zacatku to bylo taky spatne, to byla moje poloha jinde a pozdeji, kdyz jsem vypnul zamerovani pres bts a nechal jen gps, tak uz jsem mel polohu presne ja (cca od utery) ... proste jsme zkouseli
porovnani systemu:
google latitude
+ zamerovani pres gps
- zamerovani pres gps ma ovsem nevyhodu v tom, ze to musi byt trvale zapnute (mobil) a nezamknute ! :-(
- z predchoziho plyne, ze to ma mnohem vetsi spotrebu => cili pouzitelne v podstate jen na nabijecce
- diky trvalemu zapnuti se prenasi data map - pro nas zbytecna zatez na data
+ zamerovani pres bts a wifi
- zamerovani pres bts a wifi je bohuzel zcela nepouzitelne na mori (dale na mori samozrejme ani signal neni), protoze i u pobrezni plavby je bts malo a odchylka je hodne velika - zaznamenal jsem az neco kolem 20km
- dalsi nevyhoda je, ze kdyz se mobil vypina, tak novejsi poloha pres bts ma prednost pred starsi z gps, tzn. ze mam napr. pet minut starou presnou polohu a pak nahle uskocim treba o 10 km :-( ... taky proto mi ze zacatku poloha skakala a baharisovi porad
+ google ma vypracovane api pro nase pouziti ... i kdyz k tomuto jeste ne ;-)
instmapper
+ zamerovani pres gps
+ mnohem mensi rezie, jak spotreby (jede v uzamknutem mobilu, vypnuto podsviceni), tak dat (prenasi se jen data o pozici)
[s]- bez api, nepouzitelne pro nas[/s]
+ nejake api prece jenom maji, takze to pujde pouzit
- bohuzel tento system nema pro nas budoucnost, maji velka omezeni - je v podstate jednouzivatelsky

toliko zhodnoceni => tzn. ze budeme muset vymyslet neco vlastniho :P
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » stř kvě 05, 2010 11:41 am

I přes problémy si myslím, že to spuštění bylo správné, protože až reálná zkouška ukáže, co a jak je potřeba udělat, aby to fungovalo, jak má.
Každopádně díky za objasnění pozic.
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Divizna » stř kvě 05, 2010 1:49 pm

Tka koukám že jsem přišel o super akcičku! Věřím že se něco podobného bude opakovat? :-)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř kvě 05, 2010 4:54 pm

Než se dostanu k tématu tak dnes jen krátce:

1) vybraná část fotografií pořízených z vlajkové lodi ale i ze břehu lze prohlédnout zde:
http://jachting.info/modules.php?name=c ... &album=271
komentáře budou následovat (může přidávat každý)

2) kapitáni, kteří ještě nevrátili vlajku z akce, zapůjčenou bez zálohy, mohou tak neprodleně učinit...
Lze si ji samozřejmě také ponechat jako suvenýr, vzpomínku na první ročník, potom prosím zaplatit dle dohody.
Vlajku si také mohou pořídit všichni zájemci přes eshop zde
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1613

3) nikdo ještě nehodnotil vzorek Expresmenu poskytnutý zdarma. Nevím zda jste neotevřeli, či nechutnalo.... ;)
Pro každý případ dlužíme firmě alespoň nějakou zpětnout vazbu a všechno si vymýšlet nemůžu :lol:
O tomto výrobku diskutujeme zde
http://jachting.info/modules.php?name=F ... c&start=75
Pokud někomu slovní vyjádření dělá problém, dovolil jsem si připravit jednoduché hlasování, stačí odkliknout nejlépe vystihující vyjádření
http://jachting.info/modules.php?name=F ... 0545#70545
Giorgio
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Příspěvekod Giorgio » stř kvě 05, 2010 6:20 pm

Ahoj všichni, taky se konečně dostávám k hodnocení akce.

1/ S lodí jsme měli problém hned v sobotu večer po přejímce, kdy jsme jeli loď "projet" a zjistili jsme volné kormidlo. Nedalo se s tím držet směr, autopilot na to nereagoval vůbec, bylo to pod jeho úroveň a při couvání nám chyběly jenom tyčky, jak jsme si ten slalom užívali. Protože bylo už pozdě, dohodli jsme se s NYA na opravu hned v neděli ráno. Kolem 9:00 hod na to naběhli, v 10:00 jsme byli ready.

Druhý problém nastal ve čtvrtek vpodvečer, kdy jsme se schovali za ostrůvek u Vrbosky, že dáme malou koupel. Byli jsme zaseklí na kotvě proti západnímu větru a když jsme chtěli balit kufry, zjistili jsme, že nám umřel motor. Po serii telefonů a vyjasnění problému k nám cca do 45 minut dorazil borec na gumáku a závadu během půlhodiny provizorně opravil . Jednalo se o spálené relé ke startéru, které přemostil napřímo - jak v americkém filmu :-) Pro nás to znamenalo chodit zapínat motor sáhnutím do motorového prostoru a spojením kontaktu.S tímto provizoriem jsme vpohodě dorazili v pátek večer do Kaštely.

Celkový přístup NYA hodnotím jako velmi vstřícný, konstruktivní a nekonfliktní a klidně s nimi půjdu i do dalších akcí.

2/ Hodnocení EXPRESMENU = hotové jídlo tohoto typu je vždy o kompromisech a nevyrovná se čerstvému. Byl jsem překvapen, že EXPRESMENU chutnalo velmi dobře (Libor nám dal kuře na paprice = díky) a protože bylo navíc bez konzervantů, dávám mu hodnocení "velmi dobré".

3/ chci Liborovi poděkovat za akci FAJN REGATA a už teď si dělám volné okýnko pro příští rok :)

Za loď 09 JAAMOJA

Giorgio

Keep smiling! :)

Zpět na