FAJN regatka portálu 2014

Nová sekce pro naši první větší akci na moři.
Pokyny, seznamy účastníků, oddíl pro přípravu kapitánů atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Jelena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 18, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Příbramák

FAJN regatka portálu 2014

Příspěvekod Jelena » pon říj 14, 2013 11:52 am

Halooooo haloooo

tady Jelena Jelena:-)

co takhle nové téma?

Předmět: FAJN regatka portálu 2014

Potřebujeme někoho povolaného kdo se toho chytne a napíše ostatním.

Že by Vilma či Baharis:-)
Moc díííík:-)

Jelena:-)

Kvízová otázka:
poznáte zátoku na fotce?
Ne, není to Karibic, ale Jadran:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
host60
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 62
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod host60 » pát říj 18, 2013 7:54 am

Zdá se, že to byl zatím výkřik do tmy :)
Loni byly touto dobou rozebrané lodě a letos se nic neděje :?
Počítá se s Regatkou 2014?
Sezónu je potřeba začít plánoval.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » pát říj 18, 2013 8:13 am

FAJN REGATKY JI 2010 a 2011 boli vyhlasované na prelome novembra a decembra, takže času dosť ;) stačí aj o mesiac :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8755
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 18, 2013 9:43 am

Nebyl to výkřik.

Probíhají intenzívní jednání.

Čekáme na potvrzení podmínek atd. (do týdne) a pak to můžeme spustit.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8755
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 18, 2013 4:29 pm

Vážení přátelé a příznivci našeho portálu JI,

Právě přišel potvrzený termín a podmínky. Takže již žádné dohady a můžeme se do toho pustit. Jarní termín je tedy daný.


Pro velký úspěch předchozích ročníků a velký zájem mezi účastníky a i dalšími jsme se rozhodli tuto neformální seznamovací plavbu v rámci FAJN regatky portálu JI opět pořádat. Podmínky, chartrová firma, termíny, maríny atd. zůstávají stejné jako loni.


Vyhlašujeme tedy již 5. ročník Fajn regatky portálu JI.

Je to již pátá velká společná akce na slané vodě... Pořádáno s podporou Yachtnet s.r.o.

Termín 19/04/2014 - 26/04/2014 (1 týden)
Lodě: všechny dle vlastního výběru kapitánů a posádek z nabídky společnosti Adriatic Sailing, což je jedna z nejlepších firem v oblasti a dostatečně prověřená minulými ročníky. Nutno zdůraznit že one design ani tentokrát nebude!

Lodě s vybavením jsou zde:
http://yachtnet.cz/results.php?sat1=139 ... advanced=1


Podmínky stejné jako minule:
sleva 30 % a 8 % YachtNet (jedná se samozřejmě jako minule o slevy z ceníkové ceny)
+ spinaker nebo genaker na vyžádání zdarma

Od pondělí 21.10. 2013 lze provádět rezervace vybraných lodí, mezitím se připravují podklady a rezervace volných lodí pro tento termín.
Kdo dříve objednává -> vybírá z větší nabídky Wink

Oficiální deklarace podniku: flotilová spoluplavba
a neoficiální -> regatka / program na kterém se dohodneme. Realizační tým se nám poněkud zmenšil, takže doprovodný program bude pouze takový jaký si společně uděláme.

Místo vyplutí: marína Kaštela

Oblast plavby: v návrhu s ohledem na schopnosti posádek, počasí a možnosti ukotvit 10 - 15 lodí v tomto termínu.

Cena: viz ceník u každé lodě.
Při splnění podmínky objednání 12ti lodí je dohodnuta sleva 30% + jako podpora pro akci od našeho partnera Yachtnet další sleva dle typu lodě atd. až do výše 8%. Dále z nabídky "Gennaker or spinnaker free of charge - in all cases"
Dále účastníci si hradí dopravu tam a zpět, pojištění, stravování, další vedlejší výdaje (kauce, nafta, poplatky atd.)

STARTOVNÉ SE NEHRADÍ
(což nevylučuje, že nebude nějaká symbolická sbírka pro úhradu cen, nebo pamětních listů, diplomů. Do jara se uvidí.) Tento bod neplatí pro posádku lodě č.3 Tichá voda, která bude platit startovné formou naturálií ve výši, kterou stanoví pořadatel před vyplutím ....

Organizace posádek:
o posádku, loď (objednání atd.), platby se stará vždy kapitán dané posádky. Každý může počítat s pomocí týmu JI s čímkoliv bude potřebovat.
Matadoři již znají jak to chodí. Ti co mají celou posádku si objednají každý samostatně loď pro svou posádku. Pokyny uvedu dále, stejné pro všechny.
Ti co chtějí sestavit svou posádku (kapitáni), ale chybí jim někdo(mají místo), bude ve spolupráci s námi mít možnost si tuto posádku doplnit. Může rovnou zde nabídnout volné místo.
Ti co se chtějí zúčastnit jako členové posádky, se budou zde samostatně hlásit a společně posádku budeme doplňovat do již stávajícíh. Pozn. pokud je již někdo s nějakým kapitánem domluvený, nemusí se hlásit zde znovu. Nahlásí ho kapitán ve své posádce.
Pokud by se náhodou stalo, že bude více zájemců do posádky, tým JI je schopen zajistit kapitány dle potřeby.
Tedy akce je určena pro všechny zájemce z portálu JI (celé i neúplné posádky).

Program: Předběžně se počítá se stejným obsahem jako v dřívějších letech + pokud Neptun a vítr dovolí bude dle reakcí dřívějších účastníků více regatových rozjížděk.


Preambule celé akce: FAJN regatka (rozuměj fun regatka). Tedy žádné velké závodění, nic oficiálního co by se regatám podobalo, JEN A POUZE MOŽNOST si trochu s někým zazávodit a sejít se na vodě a případně se i něco naučit.
A z takové regaty je možno kdykoliv odjet a plout si svou trasou. Takovou regatu můžete jet naplno, užít si ji, anebo plout jen tak pro zábavu. To je to hlavní motto celé akce.

Etapy dle předběžného plánu budou krátké. Jednak kvůli nováčkům a jednak kvůli tomu, aby byl ještě každý den čas na různé setkání, diskuze, rozbory, atd., prostě doprovodný program. Hudební nástroje jsou opět vítány.

Noční plavba pravděpodobně nebude, jen v případě velkého zájmu můžeme o tom uvažovat pokud se sjede alespoň minimální počet lodí. Pokud bude vypsaná, nebude povinná (žádná etapa, vlastně celá regaty není povinná). Uskuteční se pouze v případě příznivých meteo podmínek.

Naučit je myšleno, že se pořadetelé budou snažit vytvořit takové podmínky (pro zájemce) aby bylo možno se něco dozvědět (naučit) o bezpečné plavbě i za ztížených podmínek, naučení se základům regat (start, obraty, trimy), zásady nyní tolik diskutovaného MOB a pod. Dle možností v daném místě v reálu, nebo jen teoreticky. Dle zájmu.


Následuje další krok a to je objednání lodí, prozatím rezervace. Toto relativně spěchá protože čas tlačí, resp. výběr lodí se zmenšuje. Kdo dřív přijde....
Všechny objednávky budou vyřizovány v došlém pořadí. Vše by mělo být uzavřeno cca nejpozději do začátku prosince...

Tak tedy již je možno objednat / rezervovat loď pro tuto akci.
Důležité je uvést do poznámky rezervace heslo pro slevu 30% + 8 % "Akce regatka JI". A dále je potřeba vybírat lodě od společnosti Adriatic Sailing, jak již bylo uvedeno. Po vyčerpání všech lodí a případné další poptávce bude možné ve spolupráci s firmou YachtNet objednat další lodě od další firmy. řešení se vždy najde. Ale zatím není relevatní.
Příklad následuje - každý provede od začátku rezervaci sám na své jméno (kapitán). To je také důležité.

Postup: zde na portále vyberu termín 19.4.2013 a počet posádky 4 a více ve formuláři v levém sloupci, ponecháme předvolené Chorvatsko. Tlačítko Hledej není v některých prohlížečích vidět celé, ale stačí kliknout na modrý proužek v dolní části tohoto bloku/pole.
Dostanu http://yachtnet.cz/results.php?sat1=139 ... advanced=1

Předposlední sloupec slouží po kliknutí na seřazení lodí dle firem (lze také projít všechny, ale není potřeba). Po kliknutý 2x na sloupec CHARTER máme společnosti seřazené abecedně a hned první je již jmenovaná Adriatic Sailing, zde psanou jako A.SAILING.
Nalistuji vyhlédnutý typ lodě v nabídce a kliknutím otevřu text pro vybranou loď a dole potvrdím na tlačítku REZERVOVAT.
Některé typy jsou zastoupené vícekrát,ale může stát, že ji rezervoval někdo již před Vámi. Proto je potřebovat počkat na odpověď z YachtNetu a v případě neúspěchu vybrat jinou loď.....


Dále je potřeba nahlásit písemně svou posádku a rezervovanou loď nám zde. Vhodný zůsob E-mail, pak SZ, vyjimečně šnečí poštou.
Účastníci bez posádky se rovněž hlásí do seznamu zájemců o zařazení do posádky.
Vše kolem posádek (i přihlášení můžete napsat) se píše zde.


Během cca měsíce všechny došlé přihlášky Yachnet vyhodnotí a oznámí počet přihlášených lodí / posádek, v případě splnění podmínky potvrdí akci nám i společnosti Adriatic Sailing a začne rozesílat pokyny k platbě zálohy. Nutno uhradit potom co nejdříve, jinak rezervace propadne a loď si pak může vzít někdo jiný.


Všichni co úspěšně objednají loď a následně dostanou také závaznou rezervaci lodě toto oznámí také portálu JI (viz tabulka co bude připravena a umístěna na Google docs).

Jediná slabina v této organizaci - jediný zádrhel je u neúplných posádek, tam totiž nedokáže Yachtnet držet blokaci do nekonečna.
Zde je třeba jednat relativně rychle, tedy buď se podaří během týdne až dvou poskládat posádky (neúplná posádka + zájemci o zařazení do posádky, nebo se neúplné posádky budou muset rozpustit mezi zbývající volná místa na lodích již rezervovaných tak aby každý zájemce mohl v dubnu 2014 vyplout.


Zároveň zde https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... =drive_web
bude seznam lodí, kapitánů a jejich posádek, v něm
a) objednáno
b) potvrzeno,
c) zaplaceno

Zatím je zkopírován poslední seznam.... z minulého roku

POZOR - pokud některá loď jede ve stejném složení jako posledně, stačí nahlásit "Tichá voda" jede.....

V případě nejasností se ptejte.

Poznámka na závěr.
Vzhledem k připomínkám k loňské organizaci žádám, aby všichni kteří hodlají plout společně, poslali na sebe funkční kontakt, telefon a email.
Vlastní komunikace v Chorvatsku může mít formu SMS, nebo emailu. Avšak nejčastěji jsme používali VHF a PMR. Ne však všichni byli v dosahu vysílaček a komunikace neprobíhala. Nově také všechny lodě této společnosti mají mobil s chorvatským číslem a vzájemná komunikace na toto čísla je zdarma. Seznam si vyžádame. Je třeba mít připravenou záložní variantu jak zaslat a obdržet informaci o plavbě pro další den. Zkušenost je taková, že celkový plán se vždy den před vyplutím korigoval, upřesňoval, měnil..

Velmi se osvědčilo spojení pomocí mobilního telefonu, který byl ve výbavě každé lodi. Pokud získáme opět seznam čísel k jednotlivým lodím, doplníme k tomu jména posádek a zavěsíme na internet. Pak nikomu nebude nikomu nic bránit v komunikaci s kteroukoliv lodí.
Naposledy upravil(a) Libor dne pát říj 25, 2013 2:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 735
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 71
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Richard » pát říj 18, 2013 4:49 pm

Libore díky!
Zarezervováno ;)
Uživatelský avatar
bedrich
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 421
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod bedrich » pát říj 18, 2013 7:00 pm

Jenže mě se tam objevuje zkopírovaná tabulka z r.2010 a ta je dost neaktuální. A tam naše loňská posádka ani není. Ale už máme objednáno :good:
Uživatelský avatar
bedrich
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 421
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod bedrich » pát říj 18, 2013 7:15 pm

Myslím, že loňská tabulka by se měla objevit na
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... pRXc#gid=0
(snad jsem to dobře zkopíroval). Pak tedy jsme loď č17 La Niňa, ale klidně můžem postoupit na nějaké uvolněné nižší číslo, např. 7, neboť nás je v tuto chvíli sedm - jako trpaslíků :D .
Uživatelský avatar
karyon
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 16, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karyon » sob říj 19, 2013 2:53 pm

To zase budou bezesný noci a těšení se :D Kačeři mění Siestu za Eddieho :good:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8271
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 21, 2013 7:34 pm

Pokud se nic mimořádného nestane, hlásím novou posádku na Regatku 2014 a prosím o zapsání do seznamu posádek.

Název posádky: Strážci
Skipper: Baharis,
Crew: Kapo, Čiko, Honza
Jsme členové společnosti Apalucha, která deset let obráží Středomoří na společných akcích, řekl bych že kluci jsou dosti zkušení a v každém případě parta do nepohody.

Loď ještě vybranou nemáme, čekáme jestli se ještě někdo přidá. Jednak z našich kruhů a pak také nabízíme místo zdejším zájemcům.
Podle velikosti posádky se bude domlouvat loď. Pokud zůstaneme tak jak jsme, bude to 36tka, pokud by se stav dostal na č. 8, uvažoval bych o tom Lagoonu440. Jako kulturní a společenské centrum.

Tento pátek ještě jedu na týden do HR a jak se vrátím, rád bych to uzavřel. tak pokud má někdo zájem, kontaktujte mě. Asi nejlépe soukromou cestou.
Uživatelský avatar
Jelena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 18, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Příbramák

Příspěvekod Jelena » pon říj 21, 2013 10:04 pm

čauky čauky

To snad ani není možné...

Jelena byla vyslyšena :good:

Děcka, ani netušíte, jakou jste mi udělali radost bando ušatá :D

Potvrzuji účast posádky "Jelena"
Doufám, že vytáhnu někoho z klubu důchodců YC Dyje:-)

No a co ta zátoka? Už tam někdo byl?
Fakt stojí zato se tam podívat a zakotvit.
Nápověda - je to mezi Splitem a Dubrovníkem.

Václav
Uživatelský avatar
Jelena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 18, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Příbramák

Příspěvekod Jelena » pon říj 21, 2013 10:08 pm

Obrázek

další nápověda:-)

Ale ve skutečnosti je to ještě lepší ;)
Uživatelský avatar
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 01, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Holice

Příspěvekod kolovratek » úte říj 22, 2013 10:09 am

Konečně to někoho napadlo a zařídí kloudnou hospodu. Vemte sudy a Baharis může s fajfkou točit pivo. Pulitry vlastní. Na katamarán se vejdou večer všichni a ještě může dávat první pomoc cestou. Na jaře nám jedna loď žízní umírala. ( nabyl tam někdo z nové posádky? :D )
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 530
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 26
Bydliště: Phobos 24

Příspěvekod kapo » úte říj 22, 2013 10:28 am

hudební nástroje sebou,jestli bude ten katamaran tak můžou být i piána ,basy atd...
Uživatelský avatar
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 277
Registrován: ned říj 06, 2013 2:00 am
Reputace: 23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tosotoso » úte říj 22, 2013 4:15 pm

Otázočka - je možné sa niekam prifariť ako úplný zelenáč s tým, že by ma dotičný aj pripravil na chorvátske kapitánske skúšky?
Lakomec

Fajn regatka

Příspěvekod Lakomec » úte říj 22, 2013 7:45 pm

Tak to vypadá, že El Niňo se Regatky 2014 nezúčastní. Máme nabitý program v jiných lokalitách.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte říj 22, 2013 7:48 pm

to je smutné :(
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 3
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv říj 24, 2013 10:59 am

Vidím, že tabulka je dosti neaktuální, ale to je zatím nedůležité.

Jen jsem se chtěl zeptat, kolik musíme dát dohromady lodí, aby klapla sleva?
Uživatelský avatar
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 01, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Holice

Příspěvekod kolovratek » čtv říj 24, 2013 11:24 am

Mě už přišla smlouva včětně výzvy k pladbě za slevu JI2014
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 735
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 71
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Richard » čtv říj 24, 2013 11:49 am

Zaplaceno ... takže jedna loď se může do seznamu vepsat (Svěží vítr, SALONA 45 - LOLI)
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 732
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 42
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » čtv říj 24, 2013 12:26 pm

Za posadku La Nina si dovolim ja, kdyz se Jarda neozyva, asi trajda nekde po svete.
Lod Oceanis 45, Estelle - objednana a predpokladam, ze co nevidet bude i zaplacena.

U nas se veskere agendy zhostil zcela 'dobrovolne' Jarda - Bedrich.
Osvedcil se pri minulem rocniku, tak to na nej, na chudaka, letos spadlo znovu ;) .

Pavel
Uživatelský avatar
host60
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 62
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod host60 » čtv říj 24, 2013 3:07 pm

Posádka č. 12 Kačeři z loňského roku: letos loď Sun Odyssey a zaplacena záloha
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1248
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 144
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » čtv říj 24, 2013 3:08 pm

Svobodak píše: ....Jarda - Bedrich.
Osvedcil se pri minulem rocniku, ...........

:)
Můžu potvrdit, je fakt dobrej, osvědčil se i při jiných akcích :good:
:D
Uživatelský avatar
chudu
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Č.Krumlov

Příspěvekod chudu » čtv říj 24, 2013 7:49 pm

Ahoj,
jsme čtyři a rádi bychom se vešli k někomu do lodě. Samozřejmě rádi přidáme ruku k dílu.
Mockrát děkuji všem odvážlivcům.
Uživatelský avatar
Jelena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 18, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Příbramák

Příspěvekod Jelena » čtv říj 24, 2013 8:56 pm

Tady Jelena Jelena

účast potvrzena

Loď číslo 6

Elan 410 :whist:

Smlouva došla, jen to zaplatit:-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host