kutter ZK 10 oplachtena veslica pre 10 veslarov+kormidlo

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

kutter ZK 10 oplachtena veslica pre 10 veslarov+kormidlo

Příspěvekod maxi1969 » úte led 18, 2011 8:46 pm

videl som obrazky otvorenej 7,5m dlhej a 2,15m sirokej,lode s dvoma staznami .
je to volakedy najrozsirenejsia skolna lod v namornych skolach nemecka a celej europy,povodne pracovna veslica,neskor vojenska zachranna lod do nepohody.dodnes ma velku popularitu v nemecku a okoli.vyrobenych viac ako 300 kusov v nemeckej lodenici.v berline.je to siroka v podstate bezpecna lod.
napadlo ma ze s plachtami si na nej nadunaji asi nezajazdime,..ale,...
keby malo desat ludi zaujem raz do tyzdna na dunaji zabrat do vesiel,...bol by to uzasny zazitok,........co vy na to?nebodaj by sme dali dokopy dve posadky,...co takto raz za mesiac zavody na dunaji?medzi dvoma mostami?pohon ludskymi svalmi 10 chlapov a kormidelnik?
najdem cislo 2?
ked ja som prvy?
zalozime veslarsky,klub ?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte led 18, 2011 8:50 pm

maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

ne dezeta ma 9,5 metra

Příspěvekod maxi1969 » úte led 18, 2011 10:15 pm

je to v podstate rovnaka lod len je kratsia,asi preto ze bola poziadavka aby bola trajlerbar,ale neviem presny dovod preco.ma original nazov typove oznacenie ZK 10
a lode v tomto type sa daju zahlasit a dostanu cisllo ako v plemennej knihe u koni ak splnuju messbrief.teraz ich existuje myslim zaregistrovanych do cisla 300,ako civilne lode,a od cisla 400 su nove vyrobky.je ich asi dvadsat,podla mna novych,...kazdy vyrobca moze vyrobit jeden kus rocne bez poplatku do tohoto registra.
dezeta je rozsirena v polsku,.zatial som sa nedostal k info ze aj niekde inde,..v nemecku su len tieto kratsie typy.ale myslim ze ich nakreslil jeden autor,tieto lode boli oficialne pracovno rybarske a urcene na vyuku kadetov v namornych skolach,..a este ako marinerettungsboote.teda na velkych lodiach ako lode do nepohody,s desiatimi veslarmi,namiesto motora.to ze sa na nich da plachtit je uzasna vec.aj ked ten kyl co sa vysuva mi asi lezie na nervy.
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » úte led 18, 2011 10:55 pm

denis ma uz uzemnil ze nemam sa moc tesit na to ze sa mi v bratislave niekto ozve,ano to som si uz vsimol,ze jachtari su dost introverti,a vsetci mame nejake komplexy,ktore si v sukromi liecime,.....hm,...skoda.som si to predstavoval ze ,..ale to je fuk,..uz je dneska asi taka doba,...kazdy pri pc,.doma v teple,....ked dojde z dielne v ktorej sa moc nekuri,...mozno ked vyjde slnko,dostanu ludia aj krajsie myslienky,....a mozno niekoho napadne ze je hovadina desat rokov solichat s bolavym chrbtom krasny drevak,....podla mna dajme dokopy hlavy ako prist k lodi,sak 10 hlav ,tak aspon niekto bude triezvy a kopne nas do nohy,ze neblazni a kupme to spolocne,..hodime to na vodu,...osklbeme z nej plachty a zaveslujeme si,...raz do tyzdna.alebo tak,....a ked na s ludia na dunaji uvidia,obcas takto v nalade spotit sa,..mozno ich to navnadi aj pozicat si nasu lodku ,ked nie vyskusat si to,aspon s privesnakom poprdkat dolu alebo hore po tej nasej vode,co mame pod nosom,...a nejaku evrokacku by to snad aj hodilo,...
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » úte led 18, 2011 11:01 pm

a este ma denis nahovaral, na nejaky maly skiff sice paradicka drevo,a v lete v teplucku to ano,ale ja som sa uz v dunaji vykupal sso sportkou,ked nas zaliala vlna z nejakeho tlacaka,,a priznam sa radsej uz na dunaj pojdem v bezpecnej velkej barke,ktora zenesie aj more,ako kupat sa v studenej vode,....neee,.dik.
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » úte led 18, 2011 11:30 pm

No, postaviť posádku 10 - 12 ludí schopnú pravidelne si zaveslovať nie je v dnešných časoch ľahké. Investícia do veľkej veslice bude trochu riziko. Ak sa aj niekde lacno loď získa, záleží na tom, či máš kde takú loď garážovať, s ľahkým prístupom k vode.
Ak však do toho pôjdeš a budú ti chýbať veslári, vždy rád nabehnem - ak budem môcť a vládať. :)

Ja osobne posilovne (či posiľňovňe?) nemám rád kvôli absurdnému plýtvaniu energiou a nedostatku exbicionizmu z mojej strany.
Vynaložená námaha spojená s presunom v prírode je však fajn, to dáva zmysel aj úžitok. A pohybu mám bohužiaľ, nedostatok. :hmm:
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » úte led 18, 2011 11:54 pm

tyhle kutry se stavěly za a po válce i v Praze, v různejch velikostech ( 6 - 10m ) a dodnes jich několik plave. Byl to Eset, Izis, Isabela, Monja Blanca, Artemis, Obláček a nejmenší byl Yukon. Všechny byly přestaveny na kajuťáky s vestavákem a jen na Esetu zbyl stěžeň.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Martin88 » stř led 19, 2011 8:59 am

Než se pustíš do nelehkého úkolu s lodí a sháněním posádky, zkus se u vás poptat po dračích kánoích.
např. v Praze je možnost si tuto půjčit, tak abys věděl do čeho jdeš :lol: není to totiž taková sranda,
jak to na první pohled vypadá. Dříve jsem jezdil singl rychl. kajak, párkrát zkusil závody dračích kanoí
takže trochu vím, co ten sport obnáší a shánět ještě posádku, když půlka té první uteče poté,co zjistí
jaká to je makačka :lol: :lol: :lol:
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

rysuje sa trup,sice z dezety,ale novy.

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 12:40 pm

dostal som ponuku od polskeho vyrbcu artem,ze nam preda laminatovy trup z dezety,..teda zatial mne,..zavalil cenu 14,000 zlotych netto,ex works varsava.,len neviem aka je dlzka tej jeho dezety,lebo na obrazkoch zadna plachta precuhuje riadne za trup.tak neviem ci celkova dlzka je s rahnami,alebo len trupu,..zistim,.dam vediet.inak celkom by som sa do tohopustil,vlaminovat drevene rebra do hotoveho trupu,je urcite rychlajsie ako drbat sa s celou lodou,a vysledok predsa len bude klasicka lod,naoko drevena,,lebo clovek kuka do ôode zhora aj tak
a tu by videl drevo,...pekne klasicke lakovane poctive drevo.
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 12:49 pm

Martin88 píše:Než se pustíš do nelehkého úkolu s lodí a sháněním posádky, zkus se u vás poptat po dračích kánoích.
např. v Praze je možnost si tuto půjčit, tak abys věděl do čeho jdeš :lol: není to totiž taková sranda,
jak to na první pohled vypadá. Dříve jsem jezdil singl rychl. kajak, párkrát zkusil závody dračích kanoí
takže trochu vím, co ten sport obnáší a shánět ještě posádku, když půlka té první uteče poté,co zjistí
jaká to je makačka :lol: :

lol: :lol:

netvrdim ze to bude lahke,zaklad je zohnat ludi,ktori sa do toho pustia,...samemu sa mi do toho pruznam sa nechce,.....sukromne by som si to vedel sice predstavit,ale,..naco,ja mam rad ludi,..a uvazujem o tom kvoli tomu aby som dal dokopy ludi s rovnakou krvnou skupinou,,..na veku a pohlavi nezalezi,..
.zatial m naskakali pocty pri 1´0+1 na 300 €ccana hlavu za zaklad trup lodev polsku. idem ceknut dopravu do bratislavy.priestor na stavbu mam svoj v rovinke.drevo podla mna z cerveneho smreka,...cca odhadom po 70 cm rebra z fosni napriklad hrubych 3 cm,......ale necham si poradit.
nechce sa niekomu hodit to na papier a spocitat alebo podla nejakych lloydovych tabuliek opajcnut?nech nam to aj schvalia ako selbstbau.alebo na to treba projekt,aby to schvalili?
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 12:52 pm

david píše:tyhle kutry se stavěly za a po válce i v Praze, v různejch velikostech ( 6 - 10m ) a dodnes jich několik plave. Byl to Eset, Izis, Isabela, Monja Blanca, Artemis, Obláček a nejmenší byl Yukon. Všechny byly přestaveny na kajuťáky s vestavákem a jen na Esetu zbyl stěžeň.

hm,..sprznit kajutou taku krasnu lod,....hamba,...ale je to vec nazoru. :gun: :gun:
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 12:57 pm

Milos píše:No, postaviť posádku 10 - 12 ludí schopnú pravidelne si zaveslovať nie je v dnešných časoch ľahké. Investícia do veľkej veslice bude trochu riziko. Ak sa aj niekde lacno loď získa, záleží na tom, či máš kde takú loď garážovať, s ľahkým prístupom k vode.
Ak však do toho pôjdeš a budú ti chýbať veslári, vždy rád nabehnem - ak budem môcť a vládať. :)

Ja osobne posilovne (či posiľňovňe?) nemám rád kvôli absurdnému plýtvaniu energiou a nedostatku exbicionizmu z mojej strany.
Vynaložená námaha spojená s presunom v prírode je však fajn, to dáva zmysel aj úžitok. A pohybu mám bohužiaľ, nedostatok. :hmm:

takze si dostal cislo dva,....ak sa teda budes chciet aj podielat,...ja myslim ze s rozumom by sme sa do Tisicky na hlavu mozno aj nakoniec zmestili,....

no,a podla mna by nebol zly napad mat tu lod vazne na dunaji v bratislave a robit s nou trebars aj komtu od aurovei do sadu janka krala by v lete nebolo na zahodenia,...za evrace pre turisti,....das ju jednoducho do ruky studentovi nech tam sedi a vozi ludi,.....a penizky by sa mozno aj vratili,ked bude dost teplo,...
david
moderátor

Příspěvekod david » stř led 19, 2011 12:59 pm

naopak. dneska jsou min. ze tří klasický oldtimery, že bys oblíz všech 10
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř led 19, 2011 5:55 pm

david píše:tyhle kutry se stavěly za a po válce i v Praze, v různejch velikostech ( 6 - 10m ) a dodnes jich několik plave. Byl to Eset, Izis, Isabela, Monja Blanca, Artemis, Obláček a nejmenší byl Yukon. Všechny byly přestaveny na kajuťáky s vestavákem a jen na Esetu zbyl stěžeň.

Ještě jsi zapomněl na Tresku :)
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 8:32 pm

david píše:naopak. dneska jsou min. ze tří klasický oldtimery, že bys oblíz všech 10

nechcel si povedat ze squeleeee, atrapy?nechcem byt nezdvorily,...kutre boli pracovne lode co smrdeli od rybaciny a mali okraje osuchane od rybarskych sietiii,...ziadne jemnucko nalakovane mahagoniky.podla,mna ale bytelne fosne cato ani nenatrete,...sice nie az taketo surove ale tak nejako si predstavujem klasicky kuter.ale je to asi vec nazoru,....dnes som dostal z polska zasa ponuku na dezetu,...nikto sa mi zatial neozval ze vyraba toto mensie cudo,....teda 7,5 metra
Länge - 7,50 m
Breite - 2,15 m
Tiefgang ohne Schwert - 0,49 m
Tiefgang mit Schwert - 1,56 m
Gewicht leer - 1.040 kg
Gesamthöhe über Gaffeltop - ca. 7,00 m
Genua - 8,43 qm
Fock - 6,72 qm
Groß - 9,89 qm
Besan - 6,28 qm
Spi - 22,00 qm

hlavne kvoli tomu ze dezeta je znama len v polsku,a ZK10 je hlavne prevozna za osobakom,len neviem najst cenovo pristupneho vyrobcu trupu,na trhu su len cele lode,co som sa zatial dopatral.
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

dopyt na laminat trupu ZK 10.alebo kopyto na vylaminovanie ?

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 8:53 pm

ak sa to vyrabalo niekde v prahe,tak nemas nahodou nejake onfo kde skoncila forma?v niektorom klube by ho este mohli skladovat,....dik za akekolvek informacie na kutter ZK 10.dik.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř led 19, 2011 9:58 pm

Forma? Kutry byly ze dřeva,Jeden (Treska) je u nás v loděnici,možná by s majitelem šlo dohodnout sejmutí kopyta....... :?
david
moderátor

Re: dopyt na laminat trupu ZK 10.alebo kopyto na vylaminovan

Příspěvekod david » stř led 19, 2011 11:31 pm

maxi1969 píše:ak sa to vyrabalo niekde v prahe,tak nemas nahodou nejake onfo kde skoncila forma?v niektorom klube by ho este mohli skladovat,....dik za akekolvek informacie na kutter ZK 10.dik.

maxiku 1958, klid, tohle napíše někdo, kdo dokáže postavit...........tak leda auto do garáže

Mimochodem, maxi 1969, konkrétně tyhle kutry nikdy rybačinou nesmrděly, lebo to boly cvičné lodě HitlerJugend :shock: a nestavěly se v Polsku, páč tenkrát byla ta část dnešního Polska Německo.

Treska, měl ji Pavel z Prasečáku, s propulsorem - budějovičákem ? já si včera za Boha to jméno nevybavil. Jo a na Cindě tyhle kutry stavěl Najman ( Neuman )

A taky jsem zapomněl na Argonauta :oops: :oops: , na ní jsme za malda něco vypili a o š...... ;)
Naposledy upravil(a) david dne čtv led 20, 2011 12:16 am, celkem upraveno 1 x.
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » stř led 19, 2011 11:33 pm

kurna chlapi vy bzste furt neco bastlili a od zakladu vyrabali,....aj ked formy by mozno mala buducnost,nema niekto sajnu co by stal matros na taku formu?staci v kilogramoch tkaniny a epoxidu,....hm,ked to tak od brucha pocitam,...7,5m krat 4 asi v dvoch vrstvach,a nejake vystuhy kvoli tvaru,takze 40 m2minimum realne asi mozno 60,s nejakou rezervou,plus epoxid a tuzidlo.,robta mozno tyzden,....,okej tak dva,....ale kde to vlastne je?ta jeho lod,..aj ked som sa tomuto chcel zdaleka vyhnut,prace kurna,.....a este by tel samorast bolo treba zmrat potrebujem to podla messbriefu,presne 7,5m dlzka a 2,15m sirka,a vlastne rozmery su vyssie,....
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » čtv led 20, 2011 12:50 am

Treska, měl ji Pavel z Prasečáku, s propulsorem - budějovičákem ? já si včera za Boha to jméno nevybavil. Jo a na Cindě tyhle kutry stavěl Najman ( Neuman )

A taky jsem zapomněl na Argonauta :oops: :oops: , na ní jsme za malda něco vypili a o š...... ;)[/quote]
mas nejake info na ty chlapy?nebo na tu lodenici,nejaky kontakt?nebo neco.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » čtv led 20, 2011 10:01 am

david píše:
maxi1969 píše:ak sa to vyrabalo niekde v prahe,tak nemas nahodou nejake onfo kde skoncila forma?v niektorom klube by ho este mohli skladovat,....dik za akekolvek informacie na kutter ZK 10.dik.

maxiku 1958, klid, tohle napíše někdo, kdo dokáže postavit...........tak leda auto do garáže

Mimochodem, maxi 1969, konkrétně tyhle kutry nikdy rybačinou nesmrděly, lebo to boly cvičné lodě HitlerJugend :shock: a nestavěly se v Polsku, páč tenkrát byla ta část dnešního Polska Německo.

A taky jsem zapomněl na Argonauta :oops: :oops: , na ní jsme za malda něco vypili a o š...... ;)

Nee,Treska byla s Pikolou,později Peguotem(Benzinovím) myslím 202? Vlastníkem je líta P, Kuchta,loď byla provozována převážně na Slapech,než zakázali motory :x
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 107

Příspěvekod Denis » čtv led 20, 2011 5:07 pm

Kopyto ťažko, leda tak šablóny ;) Ale kto by si dnes trúfol pustiť sa do niečoho takého? Len totálne zúfalý nadšenec. Niektorý z tých oldtimerov by nebol náhodou niekde na fotke?
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » čtv led 20, 2011 6:44 pm

Tresku můžu vyfotit, je dnem vzhůru,takže tvary budou pěkně vidět! Myslel jsem,že maxi chce jít do laminátu,proto to kopyto :?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 107

Příspěvekod Denis » čtv led 20, 2011 7:46 pm

Max možno chce ísť do laminátu a kopita, ale ja by som, ak je to možné, rád videl taký oldtimer a nechal sa trochu inšpirovať. ;)
maxi1969
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maxi1969 » čtv led 20, 2011 9:08 pm

Denis píše:Max možno chce ísť do laminátu a kopita, ale ja by som, ak je to možné, rád videl taký oldtimer a nechal sa trochu inšpirovať. ;)

WWW.kuttersegeln.de
tam su tieto lode origos ale bez kajut,..v nemecku je ich hodne.na predaj ziadna.

apropos vravel si zeza osobakom sa da tahat maximalne 8 m prives,teda asi aj 8 metrova lod,ja som v predpisoch nasiel len maximalnu dlzku supravy s privesom a to je 18 metrov,takze ked ma lod 8,75m ako ta dezeta,to by bolo super,a bez reci by som ju hned z polska objednal,za ty penize je to podla mna dobre,..ponukaju trup z 12 mm laminatu s gelkoutom vo farbe za 14tisic Zlotych to je asi 3600 €cca netto ex works warsava,teda ked mi to dovezu,polak tvrdi ze oni to bezne za osobakom tahaju,....NENI o cOM.....vyhrala dezeta.--..len mamrzi ze tym odpalim moznost zucastnit sa na regatach v nemecku,ale zostanem len v polskych vodach,..
a to ze riesim laminat tak len preto ze som nasiel tu dezetu v polsku za tuto cenu ale cely trup sa mi z gruntu vyrabat nechce,ale vedel by som si predstavit len dorobenie a vlepenie rebier do hotoveho trupu,...samozrejme rostovej paluby a sedadiel,a zrkadla,...kormidla,..alebo ked bude privesny tak ani kormidlo netreba,....treba ho len pri veslovani a ....len sa teraz neviem rozhodnut,...mala mila ZK 10,dlzka len 7,5 metra ale nezohnam ju,alebo dezeta bez moznosti sutazit na zapad od polska.inak SIRKA 2,5 m dezeta je iste zaujmaavejsia ako 2,15, u ZK.

Zpět na