London Boat Show 2016

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

London Boat Show 2016

Příspěvekod JaOCZ » sob led 09, 2016 8:12 pm

Zdravim pratele,

Dnesni prochazka destivym Londynem a cestou na LBS - http://londonboatshow.com
navstivit uchvatnou HMS Belfast.

image.jpg


Zitra to poradne prolezu a dam par fotek a dojmy.

Dobry vitr

Honza
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: London Boat Show 2016

Příspěvekod Strycek_Bidlo » sob led 09, 2016 8:40 pm

Tak pozdravuj Nicka z Amelie Rose, je tam s lodí. Snad už bude zítra střízlivej :lol:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: London Boat Show 2016

Příspěvekod lynx » sob led 09, 2016 9:17 pm

Loni jsem na charter lodi v JZ Anglii dostal výstavní slevu 10%, protože jsem ji objednával během London Boat Show a charterovka tam měla zastoupení.
Příjemné. :)
Uživatelský avatar
antoska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 06, 2011 2:00 am
Reputace: 14

Re: London Boat Show 2016

Příspěvekod antoska » ned led 10, 2016 1:00 am

Vie niekto porovnat uroven vystavy v Londine napriklad s Dusseldorfom, alebo vystavou v Tulln? Dakujem.
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: London Boat Show 2016

Příspěvekod JaOCZ » ned led 10, 2016 8:51 pm

Mam to za sebou. Skvele to bylo. Az budu na PC, tak dam podrobnejsi zpravy.

Kazdopadne to stoji za to.

H.
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: London Boat Show 2016

Příspěvekod JaOCZ » úte led 12, 2016 3:43 pm

Už bohužel sedím v kanceláři za PC :(

Nejdříve obecně.

Výstava se koná v Londýnském ExCel - http://excel.london/, který bezprostředně sousedí s London City Airport. Výstaviště je v pohodě dostupné jak autem, tak metrem nebo autobusem. Po vodě se dá dostat kyvadlovou dopravou RB1 z centra Lodnýna na Greenwich Pier a pak přes vodu lanovkou až k výstavišti. Parkování je v pohodě cca 5 minut od výstaviště pěšky za flat rate 15 GBP na celý den, což je při cenách parkování v Londýně v podstatě láce.

Vstupné na výstavu stojí 27 GBP (v době konání výstavy). Kupoval jsem ho s předstihem (20 GBP) a navíc jsem měl promotion code, takže mě vstupenka vyšla na 12,5 GBP. K tomu ještě katalog výstavy za 6 GBP.

Strávili jsme na výstavě v podstatě celou neděli, což lze považovat za optimální čas pro dostatečnou prohlídku. Dva dny by nebylo co dělat.

Cca 1/5 výstavní plochy zabírají prodejci. K dostání je vše. Od MUSTO, Henry Lloyd, GILL, Plastimo, Garmin, až po nejrůznější hadry, boty, lodní příslušenství, lana, šekly, elektro, elektronika, VHF, satelity, literatura, mapy, almanachy, apod. Velký výběr záchranných prostředků - vesty, EPIRB, liferaft, ..... a příslušenství k tomu. Vše možno osahat, vyzkoušet, porovnat, prohlédnout.

Ceny v porovnání s běžnou maloobchodní cenou tak cca 20 - 30 % dolů. Možná i víc.

Dále k vidění lodní motory (VOLVO PENTA.....), výrobci plachet, výrobci dřeva atd.

Část mají charterové společnosti většinou s celosvětovou působností (Dream....). Výstavní slevy okolo 10 %. Také několik jachtařských škol, RYA a samozřejmě legendární RLNI, která měla v průběhu dne několik předáváděček (a moc pěkné hostesky :) )

No a teď lodě.

Největší stánek měl Sunseeker, který do haly postavil Sunseeker 131, neuvěřitelné monstrum, když ho vidíte od kýlu. K tomu dalších cca 10 lodí různých velikostí.

IMG_7175.JPG


Dále pak Princess Yacht, Bavaria, Beneteau, Moody a další. Od malých motorových člunů, rekreačních a závodních jachet, tříd J, nádherných luxusních speed boat, dřevěnek, přes okruhové plachetnice, kajaky a další.

IMG_7183.JPG


IMG_7192.JPG


Nemá smysl vypisovat, co tam bylo, vše je na přehledu: http://londonboatshow.com/Exhibiting/Exhibitor-List

Nebylo problém si lodě projít i vevnitř.

Velká nádhera byla zrekonstruovaná celodřevěná plachetnice z roku 1965.

Drevenka.JPG



Před výstavní halou bylo na vodě několik historických plavidel, které bylo možné také projít od strojovny po můstek. Krásné stařenky v nejlepší kondici.

IMG_7187.JPG


Více fotek je přímo na webovkách výstavy: http://londonboatshow.com/Whats-On/Medi ... ge-Gallery


Celkové dojmy? Velmi pozitivní. Za jeden den se to dalo v pohodě projít bez stresu. Vládla pohodová atmosféra, jachting je přece sport gentlemanů. Možnost si vše osahat, prohlédnout, popovídat si s prodejcem či výrobcem.

Antoska se ptal na porovnání s Dusseldorfem / Tulnlnem. Na Bootu v Dusseldorfu jsem nebyl, v Tullnu ano. Přestože Tulln byl v několika halách a LBS pouze v jedné, mám pocit, že LBS je větší. Přinejmenším množstvím lodí a vystavovatelů. Jestli to je jen můj pocit nebo skutečnost to nevím, ale LBS se mi líbilo více.

Na rozdíl od Tullnu a Bootu zde nebylo potápění. Kromě lodí na LBS byly ještě sporty typu mořské kajaky, waterboardy, apod., ale jen několika stánky.

Takže shrnuto a podtrženo, velmi pěkný a vydařený výlet do Londýna. Počasí tradiční (déšť a sluníčko se střídalo v pravidelných 30 minutových intervalech :) ), ceny akceptovatelné, lidé příjemní.

Honza

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti