Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
smot
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: ned pro 09, 2012 1:00 am
Reputace: 2

Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod smot » stř lis 30, 2016 6:14 pm

Mezi APL a firmou ABF došlo k dohodě o změně pořadatele výstavy LODĚ NA VODĚ. APL převedla veškerá svá práva na nového organizátora této výstavy – na ABF. Převodem výstavy k profesionální organizaci zaměřené na výstavnictví se otevře více možností, jako výstava nejen u vody, ale také v hale, případný podzimní termín či souběh s jinou výstavou, například s karavany. Cílem je zajistit kvalitní výstavu, která bude dobře propagovat lodní trh. Více informací na http://www.forboat.cz.

Takže výstava na suchu. Dost to teda upadá. Předvádět lodě na suchu. Jsem zvědav, kolik tam bude lodí.
Lodě patří na vodu a né do haly.

V 2016 jsem připlul na výstavu na lodi a v 2017 tam asi ani nepůjdu.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod Jarda885 » stř lis 30, 2016 9:36 pm

smot píše:........
Takže výstava na suchu. Dost to teda upadá. Předvádět lodě na suchu. Jsem zvědav, kolik tam bude lodí.
Lodě patří na vodu a né do haly.

.......



V letech kolem 2005 bylo několik ročníků výstavy Boat Brno na brněnském výstavišti. Bývalo tam několik velkých lodí a spousta drobností a desítky malých firem točících se kolem lodí. Výborné výstavy. Kombinace s karavany je dobrý nápad. Velká část návštěvníků se zajde podívat na obě výstavy.

Byl jsem na výstavách v Tulnu a Dusseldorfu, taky "na suchu", na klasických výstavištích. Byly skvělé.
Výstava lodí nemusí být na vodě. Jakou loď chceš na Vltavu dovézt, abys ji nemusel odvážet? Je to jedno, kam ji jako vystavovatel dovezeš a po výstavě zase odvezeš.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod Felix » čtv pro 01, 2016 8:21 am

Setřel se rozdíl mezi veletrhem, výstavou a trhem, zvaným také "prodejní výstava." Veletrh býval pro výrobce a obchodníky, domlouvaly se na něm obchodní kontrakty, a prohlídka pro veřejnost bývala jen vedlejším zdrojem příjmů. Výstava naopak bývala primárně pro veřejnost, která vstupným uhradila její náklady. Prodejní výstava býval fakticky trh, na který vystavovatelé navezli zboží pro koncové zákazníky.
Veletrhy - kdysi jedinou možnost, jak zjistit, co v oboru vlastně existuje a je k mání - vytlačil už odborný tisk; výstavy čím dál více nahrazuje internet. Všechny akce podobného druhu jsou dnes ve značné míře trhy, což je cesta, kterou se "Lodě na vodě" nemohly vydat právě proto, že se konaly pouze ve stáncích pod otevřenou oblohou. Druhá možnost, kterou měly k dispozici, byl formát festivalu. Byl by nepochybně zajímavý, jenže organizačně ještě náročnější, a APL nezvládala ani tu výstavu.

V Letňanech se několik ročníků lodičkové výstavy už konalo, tehdy byly jako doplněk brány ony karavany. Byl to dost tragedie a můj soukromý názor je skeptický, bude to zase tragédie - pár omotorovaných pramiček, pár gumáků, možná nějaký ten přívěsný motor a jako ozdoba nějaký větší kajutový motorák. ČR jako celek prostě není trh, který by uživil plnotučnou výstavku. Nebude to fungovat ani jako tržiště, protože všichni oba velcí prodejci lodního vybavení kvůli tomu nebudou stěhovat svoje sklady na dva dny do Letňan.

APL k ukončení výstav vydala dvě prohlášení, zkrácenou verzi na svých stránkách a plnou verzi, která vyšla na webu pořadatele navazující výstavy:
http://forboat.cz/aktuality/detail?id=1 ... m_medium=w
APL píše:Vážení vystavovatelé, vážení členové APL,

dovolte mi, abych Vám oznámil, že došlo k dohodě mezi APL – Asociací lodního průmyslu, z.s. a firmou ABF, a.s. o změně pořadatele výstavy Lodě na vodě. APL převedlo veškerá svá práva na organizaci této výstavy na ABF.
K tomuto kroku jsme se odhodlali po dlouhých diskuzích, jednáních a po důkladném ověření názorů jak Vás, vystavovatelů, tak členů APL. Převodem organizace výstavy k profesionální organizaci zaměřené na výstavnictví se otevře více možností, jako např.:
výstava nejen u vody, ale také v hale
varianta jiného termínu, např. na podzim
souběh s jinou výstavou, např. s karavany

Možnosti ABF jsou širší, jde o silnou a zkušenou firmu. Cílem je zajistit kvalitní výstavu, která bude dobře propagovat náš obor. Síly APL a koncept LNV se v poslední době zdají být trochu vyčerpané, proto si myslíme, že tento krok pomůže znovu k posílení prezentace našeho oboru. Sílí hlasy od členů APL i jiných, které požadují změnu. ABF deklaruje snahu udělat silnou, úzce oborovou a hezkou výstavu. Věříme, že se to pod vedením jejich zkušeného týmu povede dobře.
Představenstvo APL se rovněž domnívá, že hlavním smyslem jeho činnosti je hájení zájmů firem sdružených v Asociaci, zejména prosazování širší možnosti plavby, sjednocení zákonů a pravidel se zeměmi EU, spolupráce na vyhláškách, statistika, zapojení do mezinárodní spolupráce atd. Podle našeho názoru by se APL měla věnovat hlavně těmto základním činnostem a neměla by podnikat. Pořádání výstavy naší Asociací bylo v poslední době kontraproduktivní, vyčerpávalo časové možnosti vedení. Vznikala i různá podezření o nejasné ekonomice, která vytvářela zbytečná napětí uvnitř APL. Takto by toto vše mělo pominout a bude možné se znovu plně soustředit na hlavní činnost – prosazovat zájmy našeho oboru.

Věříme, že se tento krok ukáže jako správný. V nejbližší době Vás budeme informovat podrobněji o dalším vývoji jak my, tak i nový pořadatel firma ABF.

S úctou


Ing. Petr Novotný
předseda představenstva
APL – Asociace lodního průmyslu, z.s.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod Libor » čtv pro 01, 2016 10:12 am

Fandil jsem této výstavě, propagoval ji a na první ročníky jsem chodil.

Ale už jsem ji odepsal jak to postupně šlo do kytek...A posledních několik let co ročník to nový pořadatel, ale to si jaksi neuvědomili, že sebelepší pořadatel tu výstavu nezachrání v tomto pojetí jak to dělají.

Měli možnost s tím něco udělat v době když měli pronájem ploch za symbolickou hubičku od magistrátu, kdyby se neulakotili a natáhli všechny malé prodejce všeho co souvisí s loděmi, mohlo to být široko daleko bezkonkurenční, jako za starých dobrých časů v Brně, co ještě lepší.

Takto dříve nebo později dopadne to stejně jako v Brně, nic nebude.

V poslední době i s lístkem zadarmo to byla škoda vynaloženého času...
Uživatelský avatar
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 276
Registrován: úte dub 26, 2011 2:00 am
Reputace: 28

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod Vicky7 » pon pro 12, 2016 4:06 pm

Tak již to je oficiální. Společnost ABF převzala organizaci Lodě na vodě po APL a udělala z nich "For Boar", který bude součástí "For Caravan". Pořádat se bude v Letňanech. To je asi tak vše, čím se liší od původních Lodě na vodě nebo Boat Expo na Výstavišti v Praze. Koukl jsem na ceníky vystavovatele a je to opět to samé. Cena za m2 výstavní plochy začíná na 1250,-/m2. Dále můžete přikoupit stánek oo různých velikostech (velikost 3x3 m - 7500,-). Takže startovní cena 20 tisíc (bez DPH). A to není v ceně elektrika. Tam jsem trochu zmaten, ale pokud jsem to pochopil, tak za přípojku (do 2kw) 3500,-.. takže předpokládám, že tam bude opět stejné složení obchodníků, spíše chartery, pár vystavovatelů knih, nafukovaček pro rybáře apod....

Nebudeme to raději srovnávat s cenami za výstavní plochu na Boat Düsseldorf.. to už jsme tu dělali naposledy a bylo to spíše smutné, než vtipné... :/

V.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod lynx » pon pro 12, 2016 4:58 pm

Vicky7 píše:... a udělala z nich "For Boar", který bude...

Roztomilý překlep – „Pro Kance“ :lol:
Uživatelský avatar
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 276
Registrován: úte dub 26, 2011 2:00 am
Reputace: 28

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod Vicky7 » úte pro 13, 2016 11:50 am

Omlouvám se za For Boar.. samozřejmě je to For Boat :D

Jinak tady je celková kalkulace nejmenší možné varianty pro výstavu...

Obrázek

Jen poznamenám, na Boat Düsseldorf se neplatí registrační poplatek ani pojistka. Vše je obsaženo v ceně za m2. Minulý ročník (2016) byla cena za 1m2 165€. Tedy 9m2 by stálo v Německu 1485€ + cena za elektriku (nemám odhad) a cena za propůjčení pevného stánku (200€).
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava LODĚ NA VODĚ 2017

Příspěvekod mikeduck » pon led 23, 2017 8:45 pm

Rozhodli jsme se,že staro nové výstavě dáme ještě šanci.Ale hlavně kvůli přednáškám.Bude tam Pepa Dvorský.
A free lupeny jsou už doma,tak mě to bude stát jen cestu do Prahy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů