London Boat Show 2008

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Achlamarin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: stř čer 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

London Boat Show 2008

Příspěvekod Achlamarin » pon led 21, 2008 7:56 pm

Ahoj!

právě jsem se vrátil z ExCelu čí London Boat Show, která včera skončila. Bylo to moc pěkné, byly tam strašně moc lidi. S manželkou jsme navštěvili dovnitř několika plachetnic řůzných velikosti, od X Yachts 655 přes Sweden Yachts 54, Hallberg Rassy 43, nová Nauticat 37 a nová swing-keelova Southerly 32. Bylo to velmi zajímavé porovnat tyto lodě s těma, které se vyrábí ve velkém množstvím jako Beneteau a Bavarky. Mne se nejvíc líbili Southerly 32 a Nauticat 37. S porovnáním s jinýma Nauticaty, ona má normální kýl. Venku u vody stála lod Námořnictva Exeter která ještě sloužila nedávno ve Falklandech. Nicméně čekací doba na exkurz uvnitř byla 90 minut takže jsme se na to vykašlali.

Nekoupili jsme nic tentokrát - ani loď ani žárovka. Ale bylo to pěkný zážitek. Posílám pár fotek.

Sweden Yachts 54
Obrázek

Hallberg Rassy 43
Obrázek

Nová Nauticat 37
Obrázek

Exeter
Obrázek
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pon led 21, 2008 8:07 pm

ja si koupil teleskopicky hacek,za 9 liber jako zadara. :D zatim cekam az mi dojdou emilem fotky,bo jsem zapomel fotak,pak tu neco prihodim.jo a ten exeter jsem vzdal taky,dyt to ani nema plachty... ;)
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon led 21, 2008 8:32 pm

ooo hallberg rassy mnam mnam :roll: je nadherna...
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte led 22, 2008 2:53 am

Ahoj.
to Achlamarin: Můžeš mi prosím popsat, v čem je ta Nauticat 37 "nová" ? Mám jí v širším výběru a celkem dobře ji znám (v reálu i z firemních materiálů) a nic "nového" na ní nevidím. Jedině jiné, řekl bych praktičtější, provedení záďových košů, jejichž sedačky nezabírají místo a vlastně spíš zvětšují využitelný prostor paluby. To ale může být individuální extras na přání jednoho konkrétního zákazníka, které firma jako většina skandinávských loděnic nabízí. Jen pro zajímavost, u typu N 42, který už se vyrábí poměrně dlouho, se pyšní již více než čtyřiceti vyrobenými variantami interieru.
Jinak N 37 je na poměry velmi konzervativní loděnice sama o sobě vlastně "horká" novinka (vyrábí se asi 5 let) a pro její komerční úspěch, daný právě přepracovaným trupem, který značně vylepšil plavební vlastnosti pod plachtami, byla na stejné skořepině postavena jiná nástavba bez zvýšené zádě, s hlubším a prostornějším kokpitem, ale pochopitelně bez té impozantně prostorné záďové kajuty. Tento typ pod označením N 385 nahradil ve výrobním programu jejich legendární N 39.
Díky. Wlady

PS : Ani na oficiálních stránkách výrobce zde jsem žádnou zmínku o inovaci tohoto typu nenašel, nicméně ze zkušenosti vím, že je nijak drasticky často bohužel neaktualizují...
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » úte led 22, 2008 11:01 am

Chci se připojit ke chvále výstavy - zatím známe jen výstavy v Praze,Brně a Tullnu(hezká),ale s London boat show se to nedá porovnávat.Naštěstí jsme zvolili termín návštěvy na čtvrtek a podle popisů výše jsme udělali dobře,měla jsem pocit,že lidí je plno,ale nikde jsme nečekali,všechny lodě se dali hned prohlédnout a s nikým jsme se nemačkali.Na HMS EXETER také nebyla fronta.Fronty se dělali jen u stánků s jídlem a samozřejmě s postupující hodinou i v Guinnesse baru.Lodí na vodě příliš nebylo,převažovali luxusní motoráky(jediné dvě obrovské motorové jachty kam byl přístup jen na pozvání - to nám nijak nevadilo) a sposta hausbotu na kanály.Plachetnice stály venku jen dvě.V tomhle ohledu bude asi lepší výstava v Southamptonu.Jinak doplnku,oblečení,map a publikací obrovské množství.
Uživatelský avatar
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradištko

Příspěvekod Meryl » úte led 22, 2008 11:52 am

Díky za fotky a info ! Dyby tak jedna mi říkala: paní !
Tedy ta jedna s plachtami - ten parník nechci...
:cry:
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte led 22, 2008 7:46 pm

Southampton je kazdopadne lepsi,a je fakt ze tech lodi venku bylo letos malo,loni to bylo o neco lepsi.
Uživatelský avatar
Achlamarin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: stř čer 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Achlamarin » úte led 22, 2008 8:18 pm

Ahoj Wlady,
tos mi dostal . Ja nastpupil na tu N37 protože se mi líbila, a ne proto, že jsem si všiml, že je jiná, než předchozí. Moc právě ty Nauticaty neznám kromě toho obecného, tedy že jde o klasictější koncepce. Automaticky jsem si myslel, že "nova" znamená třeba, že má kratší kýl, a tím, že jiní Nauticaty mají delší. Ale fakt jsem to neprostudovl.

Je vidět, že se v tom vyznáš takže je opravdu možné, že ty změny v novém provedení 37 jsou minimální nebo vůbec ne. To nedokážu říct. Faktem je že jsem se ted podíval na web Nauticatu a tam jsem nenašel zmínku o "New" N37.
Ale vím jen to, že uvnitř i venku ten design se mi moc líbilo. Pak se mi střašně líbila ta Southerly 32.

To Dan tu Southampton jsem už léta prominul. Občas letím do Anglie plachtit na Solent na podzím ale zatím se mi nepodařilo to uspěšně spojít s tou výstavu, vím že je dobrá. Letos se to také nepůjde. Uvidíme. Ahoj
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte led 22, 2008 10:27 pm

Ahoj.
to Achlamarin : "Dostat" jsem Tě tedy zcela určitě nechtěl ;) , ale nic si z toho nedělej, Tvou zamilovanou Southerly 32 jsem viděl tuším jednou, takže diskuse o ní by dopadla zcela naopak :) .
Mě osobně Nauticaty též oslovily především vzhledem, resp. do dokonalého vzhledu se promítajícím perfektním řemeslným zpracováním vně i uvnitř. Samozřejmě i koncepcí motorsaileru s pilothausem, která je mi blízká. Pro mě je ale bohužel dost velkým negativem malý a veskrze pracovní kokpit, který pro námi praktikované středomořské rodinné pohodové jachtání spojené s grilováním těl mých ženských na slunci není příliš praktický. Je pochopitelné, že do méně vlídných vod Severního moře je právě takový kokpit akorát ...
No nic, díky za snahu a měj se. Wlady
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » stř zář 15, 2010 9:42 am

Na tuto vystavu jsem se zajel podivat (taky) v roce 2008. Jen bych, takhle zpetne doplnil k teto vystave par svych informaci - tezko z jedne navstevy globalizovat, takze to berte trochu s rezervou
Vystava jako takova je mensi nez jste zvykli treba z Duss. V podstate jsou to dve velke haly - v jedne byly prevazne lode a v druhe prislusenstvi a mensi veci. Muj dojem ale je, ze zde uvidite trosku jine spektrum lodi nez v Nemecku - i u znamejsich lodenic jsem zahledl modely, ktere v Duss nebyly. Nebyl zde tak sileny dav jako v Nemecku a lide mi prisli mnohem vic pratelstejsi - v rohu haly byla pivnice Guiness - kdyz mistni zaslechli nasi cestinu, byli jak o vanocich - nadseni ze nam z Ceska stalo prijet na jejich vystavu. Ze zkusenosti z Duss jsem si na vystavu nechal dva dny - mozna by stacil jeden.
Co me nadchlo byly knizky - s nemcinou se moc nepratelim a tak v Nemecku kolem stanku s knihami jen smutne prochazim. V Londyne jsem si to uzil. Nekolik stanku snad s kompletni nabidkou vseho co jsem az dosud videl jen v katalozich. Vse k prohlednuti, prostudovani atd .. k tomu pravidelne autogramiady znamych lidi (ja je zas tak neznal :-))
Ubytovani - abych se vyhnul dojizdeni zkusil jsem hotel Sunborn Yacht - velka ocelova jachta prestavena na hotel, zaparkovana hned vedle vystaviste. Drazsi ale zajimava zkusenost. NIcmene dojizdeni se nakonec konalo - v okoli jsme nenasli zadne hospody a tak jsme dojizdeli do centra. Tam se stejne clovek asi zajede vecer podivat na prochazku. Priste bych asi volil neco v centru a dojizdel radeji na vystaviste.

Stoji to za to - imho asi ne pravidelne. Ale jako zajimave zpestreni urcite. Navic to doma muzete prezentovat jako prijemny vylet pro Vasi drahou polovicku. Londyn je moc hezke mesto.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů