FOR BOAT 2017, 2018, 2019, 2022

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 11:52 am

ferdas, díky za pochopení a pozorné čtení toho co píšu!!!
PS:
Loď, co se pro mne nyní vyrábí, je Coaster 600DC. Pro moje potřeby a možnosti ideál.
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 2:53 pm

Felix píše:
Lubor_reloaded píše:... Z informace co jsem získal jsem nabyl dojmu, že existují firmy z lodní branže, které nad lodními "veletrhy" ještě nezlomily hůl a možná naivně se pokouší o něco lepšího ... Předpokládám, že i organizátor akci hodně podporuje, když např. nabízí volné vstupenky a na akci získal firmy, které lodě na vodě odepsaly ...

Poněkud nesmyslné tvrzení. Aby "nezávislí prodejci" mohli něco takového prohlásit, museli by být ve spojení a mluvit "jedním hlasem," aby se dalo říci to, co je v původním příspěvku, totiž že "nezávislí prodejci veletrhu fandí a chtěli by prvním ročníkem založit novou tradici. Investují velké prostředky do svých exhibic a slibují si od toho oživení v této oblasti. Na veletrh chystají dovézt mnoho lodí a materiálu aby bylo na co koukat."

Z oněch "nezávislých prodejců," o jejichž účasti zatím pořadatel informoval, polovina vznikla před necelými dvěma lety (září, resp. říjen 2015), mohli tedy jen těžko "zlomit hůl nad lodními veletrhy."

Poznamenávám k tomu, že jednou z nutných podmínek účinného guerilla marketingu je PŮSOBIT VĚROHODNĚ.


Pokud není prokázáno, že "nezávislí prodejci" nejsou ve spojení, pak nelze tvrdit, že mnou uvedené tvrzení je nesmyslné. :P

Nad veletrhem může zlomit hůl i ten, kdo o něm jen slyšel.

A nenadávej mi do goril, za prvé nevím co to je a za druhé mne to uráží. :)

Zřejmě si myslíš, že jsem placený agent vyděračských prodejců lodí. Jsi úplně vedle. :lol:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod lynx » pon led 30, 2017 3:36 pm

Víš Lubore, Tvoje zanícené horování pro veletrh fakt vypadá jako usilovná reklama.
Já sice věřím, že organizátoři For Boat jsou jiný subjekt, než organizátoři Lodí na vodě, ale téma APL se všemi diskuzemi táhne jako červená (a dosti zapáchající) nit.
Já osobně si s hodnocením For Boat počkám na dobu po veletrhu/výstavě.
Věřím, že z mnoha z nás mluví lítost nad tím, že někdo zmršil skvělou šanci pořádat výbornou výstavu na skvělém místě.
Než se FB etabluje jako výborná výstava pro jachtaře, budu jezdit do Tullnu, případně do Londýna, Dusseldorfu atd.
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 4:17 pm

Nějak mi to pořád hlava nebere co máte s tou reklamou.

Když budu zvát lidi na jarní sraz, tak je to tedy reklama, protože tam pořadatel bude prodávat buřty a určitě na tom na úkor všech účastníků nehorázně zbohatne?

Když se tu lidi svolávají na regaty, tak je to reklama, protože se tam platí startovné a pořadatel se určitě napakuje?

Když vyzvu kamarády abychom šli na fotbal, tak je to reklama pro stadion a stánkaře a je to nepřípustné?

To asi většině přijde jako blbost. Jsou to přece typické aktivity našeho společného koníčku.

Jaký je pak rozdíl, když skupině lidí s podobným zájmem napíšu, že mám informace, že veletrh by mohl být zajímavý a ještě k tomu si dám tu práci a vypíšu z internetu co by tam mohli vidět.

Jak jsem psal, mým zájmem je rozšířit informaci, že veletrh může být zajímavý. Slibuju si od toho, že tam přijde více lidí a že to umožní, aby veletrh byl příští rok ještě zajímavější. Jsem výhradně spotřebitelem veletrhu, na kterém hledám inspiraci a radost z oboru svého koníčku.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Jarda885 » pon led 30, 2017 4:42 pm

Kluci ( a holky) z tohoto fóra. Budete tam někdo vystavovat?

Když už tam člověk půjde, ať může prohodit pár slov z lidmi, které zná přes JI.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod ferdas » pon led 30, 2017 4:42 pm

Lubore, ta Coaster 600DC vypadá fakt moc pěkně. Pokud to není tajný, na jakou cenu se nabízí? Samozřejmě s motorem a přepravníkem to bude víc.. Zkoušel jsem googlit, ale v CZK kde nic, tu nic. Odhadem jako komplet to vidím něco okolo milionu. To jseš v balíku :) nic ve zlým, každýmu to přeju.

Jen ta urputnost s výstavou... ale jo, dobrý. :crazy:
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 4:56 pm

Pro ferdas:
Když jsem ho objednával, tak byla základní cena 430 tis. Ta loď mi učarovala. Neuvěřitelně prostorná a dobře uspořádaná. Rozumně naložené to může být na vleku 1,8t.
Na veletrhu bude k vidění! :D
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod geronimo » pon led 30, 2017 5:43 pm

Lubor_reloaded píše:Nějak mi to pořád hlava nebere co máte s tou reklamou.


Určitě jsi při registraci četl pravidla fóra včetně pravidla č.9 a výklad pravidla č.9, takže nechápu čemu nerozumíš.... :?
Napsal jsi svůj názor, ostatní napsali také svůj názor, neber to osobně, není to nic proti tobě .... :D
Uživatelský avatar
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod mirus » pon led 30, 2017 6:23 pm

Lubor-motorizace bude jaká (na těch ukázkách je 140 koníků).Nelítá to potom moc nízko??
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 6:39 pm

Tak jsem si znovu přečetl pravidlo 9 i výklad pravidla 9 a začínám z toho mít depku, že jsem asi nechápavý.
V sekci "Výstavy lodí a lodní techniky" fóra jsou 3 stánky vláken, každé ke každému ročníku většího lodního veletrhu v ČR, v okolních i vzdálenějších zemích. Diskutující tam dávají odkazy na stránky veletrhů, sdělují si tam svá očekávání, touhy co tam chtějí vidět. Domlouvají se na společných cestách či na setkání na veletrhu. Zahlédl jsem tam např. video z přípravy nějakého německého veletrhu, viděl fotografie exponátů z veletrhů, četl zprávy co tam bylo k vidění, jaké firmy a co vystavovaly......

Nechápu, proč jsem upozorňován na pravidlo 9, když jsem nedělal nic jiného. Raději toho prosím ale nechme a už mi nic nevysvětlujte. Nechci znova slyšet tu frázi, že to není nic proti mně když asi každý píšeme o něčem jiném.

Jdu si dál sám snít o sezóně 2017, když se tady nikdo nechce přidat. 8)
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 6:45 pm

mirus píše:Lubor-motorizace bude jaká (na těch ukázkách je 140 koníků).Nelítá to potom moc nízko??

Dostaneme sprdunk, že jsme mimo téma! Do loňska bylo maximum 140HP a nejčastěji se dodávaly se 115. S 90HP to prý jede ještě pěkně, já budu mít 100.
Od letoška zřejmě je maximum 170, ale to mi přijde přehnané. Loď je lehká, široká, má velký vztlak. Není vhodné jí zmrzačit těžkým motorem.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod geronimo » pon led 30, 2017 6:54 pm

Nikdo tady přece nenapsal, že nemůžeš diskutovat o výstavě, jen jsi byl tou urputností podezřelý.... :D .... konec, šmitec... :D
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 8:10 pm

Pro Geronimo:
Děkuji za to "byl". Je to pro mne povzbuzení v nervózním očekávání Felixova 6-ti odstavcového zdrcujícího rozboru. :D
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » úte úno 14, 2017 8:06 am

Kdo je spíš na zážitky z cestování lodí a karavanem, ten může zajít na doprovodný festival kolem světa karavanem a lodí. Program je k vidění zde:
http://kolemsveta.cz/karavanem-a-lodi-2017/
Vstup v rámci veletrhu zdarma.
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Lodě na suchu

Příspěvekod Renda » úte úno 14, 2017 8:35 am

Takže letos
Lodě na suchu :P
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » úte úno 14, 2017 3:07 pm

Na suchu, pod střechou, v teple, a s důstojným zázemím si loď prohlídnu asi 100x pohodlněji, nežli na špinavý Vltavě, kam mi vystavovatel krásnou novou loď nepřiveze, protože by jí tím znehodnotil....
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod sedivak » úte úno 14, 2017 3:21 pm

Jo já taky pamatuju ještě rozlehlou a pěknou výstavu lodí v Letňanech před mnoha lety -to tam byla i velká Bavaria a jak píše Lubor : Na suchu, pod střechou, v teple to nemělo chyby. Na výstavu určitě pojedu......
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod martinptacek » úte úno 14, 2017 4:33 pm

ještě, že je Tulln stejně daleko jako Praha. Aspoň z Brna
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod MartinB » úte úno 14, 2017 8:28 pm

Jen tak pro zajímavost, ČANY bude mít na výstavě taky stánek.
Bude možno zhlédnout videa z předchozích „ČANY Lanex Offshore Cup“, kdyby to někoho třeba zajímalo.

Pro Lubora_reloaded a další nadšence a propagátory současné výstavy v čase před, tedy v čase kdy nejde ještě hodnotit výsledek ;) :
Nejsem si zcela jistý, zdali je lepší výstava na vodě nebo na suchu z úhlu pohledu, že nedám loď do vody, aby se neušpinila. Kdyby ta nová loď měla být v budoucnu moje, spíše bych skousl, aby stála na vodě, než aby skrz ni proběhl dav zvědavých lidí.
Když začaly zmiňované Lodě na vodě, taky tam byly lodě v značném množství, nové i staré, dalo se s nějakou lodí i projet, ... - dle mého subjektivního názoru loď na vodě má svůj opodstatněný styl, který loď na suchu nemůže nikdy dohnat.
Lodní výstavy se v minulosti stěhovaly z Holešovic do Letňan, pak zase zpět, taky na Vltavu, byla i v Brně.
Vždy když nějaká výstava „premiérovala“ byly tam lodě a spousta zajímavostí, nevyjímaje doprovodný program, tak jak je to letos v Letňanech. Postupem času tam bylo méně lodí, více aut, vodních postelí a čert ví čeho všeho, ……., objevil se i PlayBoy, pak tam už nemělo ani smysl chodit a výstava „umřela“ :(
No a tak se "nová" výstava přestěhovala někam jinam a scénář se opakoval, bohužel :( .
Jsem velmi zvědav, jak se bude vyvíjet scénář For Boat, snad ne jak výstavy minulé.
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » stř úno 15, 2017 9:07 am

MartinB píše:...Vždy když nějaká výstava „premiérovala“ byly tam lodě a spousta zajímavostí, nevyjímaje doprovodný program, tak jak je to letos v Letňanech. Postupem času tam bylo méně lodí, více aut, vodních postelí a čert ví čeho všeho, ……., objevil se i PlayBoy, pak tam už nemělo ani smysl chodit a výstava „umřela“ :(
No a tak se "nová" výstava přestěhovala někam jinam a scénář se opakoval, bohužel :( .
Jsem velmi zvědav, jak se bude vyvíjet scénář For Boat, snad ne jak výstavy minulé.


Naprosto souhlasím a dodávám, že je možná vhodný čas pokusit se tohle prokletí zlomit. Lodní trh podle mne v ČR velmi výrazně roste. Snaha udělat lepší veletrh je dalším logickým krokem, na který musíme navázat my spotřebitelé masivní účastí, pokud tady chceme mít trh dobře zásobený produkty a službama. Proto se tady snažím navodit pozitivní očekávání, aby ti co to po zkušenostech z minulých ročníků vzdali pak nechyběli na prezenční listině, nebyli zklamaní že to neviděli a svou neúčastí nesnížili počet návštěvníků, který je pro další vývoj veletrhu klíčový.

Vnímám to nějak patrioticky a až tak, že by mělo být povinností každého kdo se o lodě trochu zajímá na veletrh zajít. Kór, když je to zdarma a v šikovném termínu (na vodě ještě nejsme) :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Libor » stř úno 15, 2017 9:12 am

Já ti to nadšení tak závidím... :D
Vidím to jinak.
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » stř úno 15, 2017 9:55 am

Já mám momentálně euforku z nákupu nové lodě, výběru doplňku, získávání informací. To mě už několik měsíců hodně ovlivňuje. Na veletrh se tolik těším, protože pro mne přichází v ideální okamžik. Hned po veletrh dostanu loď a budu jí zabydlovat. Takže třeba možnost vyzkoušet si tam všechny možné navigace je pro mne k nezaplacení. Možná působím naivně, ale naposledy jsem byl takhle natěšený před 11 lety, kdy jsem kupoval první loď.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod smike » stř úno 15, 2017 12:12 pm

Lubor_reloaded píše:...a dodávám, že je možná vhodný čas pokusit se tohle prokletí zlomit...


podle mne, prokletí zlomí jedině menší finanční nároky pořadatele na případné vystavovatele. :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Libor » úte bře 07, 2017 11:10 am

Zdá se že to bude povedená taškařice....

Všechny lodě co tu Lubor vypsal se jim vejdou do poloviny jedné haly...... :D tedy abych nekřivdil, ještě 1/3 té nejmenší.....
Něco podobného jsem tam už viděl kdysi, prázdný prostor a ....nic.

To na zlomení prokletí to ani tentokrát nevypadá

forboat2017.png
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod lynx » úte bře 07, 2017 11:19 am

Libor píše:Všechny lodě co tu Lubor vypsal se jim vejdou do poloviny jedné haly...... :D tedy abych nekřivdil, ještě 1/3 té nejmenší...

Protože „Pátek a sobota bude v areálu PVA EXPO PRAHA patřit i kosmetice – Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA.“
Asi si skočím koupit rtěnku. :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů